Skocz do zawartości

Gran Turismo 5 (PS3)

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
380 odpowiedzi w tym temacie

#31 yanogore

yanogore
  • Użytkownicy
  • 206 Postów:

Wysłany 19 styczeń 2008 - 09:14

przegapilo mi sie demko z jap pss wiec zastanawiam sie czy mozna to skad inad zassac i skopiowac na dysk ps3, a tym czase jeszcze rundka w gt hd ;)

#32 pawko

pawko
  • GoodFellas
  • 927 Postów:

Wysłany 16 marzec 2008 - 13:48

http://www.ps3site.p...ity-03-08-2.jpg

na prawdę imponujące :P ciekawe jak to będzie wyglądało w rzeczywistości (w trakcie gry :P ). Dużo nie czytałem o nowym GT ale mam nadzieje ,że będzie więcej tuningu i pójdą bardziej w stronę symulacji (ala FM2).

#33 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 16 marzec 2008 - 14:16

Pokazany przez Ciebie jpeg jest dość stary i "krąży" po necie od dobrych paru miesięcy (o ile mnie pamięć nie myli sam go wstawiłem tu na forum pare miesięcy temu).
Natomiast co do tuningu to mam nadzieję, że pójdą w stronę rozbudowy tuningu mechanicznego podzespołow i części, a nie w stronę tuningu zewnętrznego (skrzydła, naklejki, malowanie, spojlery itp. dresiarskie rzeczy) :P Zawsze bardziej w GT wolałem pogrzebać w silniku i innych podzespołach, w celu uzyskania coraz lepszych wyników i osiągów, niż malować, obklejać i spojlerować auta. Ten drugi rodzaj tuningu NIGDY mnie nie "rajcował" i zawsze go unikałem w grach wyścigowych...
No i mogliby poprawić AI przeciwników, bo przyznam się szczerze, że mam już dość wyścigów, podczas których auta sterowane przez konsolę jadą jak "po sznurku". Lecz jeśli w tym aspekcie nic nie zmienią zostanie ściganie się online...

A teraz możemy jedynie spekulować i czekać cierpliwie do wydania finalnego produktu. Oczywiście w międzyczasie pogrywając w GT5P :P
PSP - (1.50 JAP)+CF 5.00M33-6+16GB microSDHC
PS2 - 9 letnia SCPH 30004+Ripper 3.41
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2
TV : LCD SONY BRAVIA 20S2020 HD READY + SONY BRAVIA2 32W4210 FULL HD

#34 pawko

pawko
  • GoodFellas
  • 927 Postów:

Wysłany 16 marzec 2008 - 14:50

hehe źle mnie zrozumiałeś o mówiąc o tuningu nie miałem na myśli wielkich spojlerów i skrzydeł. Chodziło mi o delikatny tuning tzn. aerodynamiczny :P a co do malowania to ci powiem ,że np. w forzy można tworzyć na prawdę "cuda" (te obrazki niżej nie robi się z "gotowców" tylko koło + kreska + kwadrat +...) sam spędziłem parę godzin na malowanie. (żeby nie było to nie są moje :P )

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

i ostatecznie to:
http://forums.forzam...ead/213264.aspx
warto zobaczyć efekt końcowy

#35 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 16 marzec 2008 - 14:56

Sorki kolego Pawko, lecz takie "pimp my ride" mnie nic, a nic nie interesuje. Moim zdaniem to zbędny bajer w grach. Lepszy moim zdaniem jest tuning mechaniczny części oraz podzespołów samochodowych... Grzebanie w takich częściach i wielogodzinne ustawianie "idealnych" parametrów to jest to co tygrysy lubia najbardziej :wink:

PS. Ale przyznam Ci, że auta fajnie pomalowane... Pozdrawiam !!
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2

#36 hateRox

hateRox
  • GoodFellas
  • 3422 Postów:
  • Interests:Wodka, papierosy i sport!

Wysłany 19 marzec 2008 - 10:56

Zobacz postdeadeye, o 28.12.2006, 0:58, napisał:

beda uszkodzenia, lepsze ai i lepsze zderzenia. przynajmniej tak twierdzi polyphony
Uszkodzenia aut w GT mialy byc jaz w czwartej odslonie tej gry, ale cos im nie poszlo - jeden z programistow bronil sie mowiac, ze konsolka nie pociagnie dodatkowych pierdolek w postaci wyginajacej sie blachy i rozbitego szkla.. Czuje, ze w piatej czesci GT bedzie tak samo - po co sie starac, skoro maja wyrobiony tytul, ktory jedynie upiekszają, bez wiekszych zmian.

Dla mnie najwiekszym minusem GT4 byl skręt kół podczas jazdy. Jak mozna na maxymalnie skreconych kolach móc robić jedynie mały łuk na torze? Porazka totalna! Czuje, ze w GT5 bedzie podobnie.
Dodaj obrazek

#37 PROT

PROT
  • the bananowicze
  • 598 Postów:

Wysłany 19 marzec 2008 - 21:39

GT5 to przede wszystkim, ładne wykonanie modeli samochodów.
A przecież najważniejsze jest otoczenie, nawierzchnia ,efekty zniszczeń i model jazdy.
Faktycznie to na PS3 nie ma większego wyboru i jeżeli ktoś lubi samochodówki
to jest zmuszony kupić GT5 bo w co innego ma grać ?
Jestem ciekawy jak te autka bedzie sie prowadzić ?
"Ninja Gaiden 2" "Far Cry 2" "Fable 2" "Gears of War 2"

#38 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 19 marzec 2008 - 21:44

Dla mnie seria GT i tak zawsze będzie królowała.
Pamiętam czasy GT2 i PSX.
Później rewelacyjna czwórka. Oby piąta cześć była przynajmniej tak dobra jak poprzedniczki. :)

#39 @Kane

@Kane
  • Użytkownicy
  • 726 Postów:

Wysłany 20 marzec 2008 - 01:03

Faktycznie to na PS3 nie ma większego wyboru i jeżeli ktoś lubi samochodówki
to jest zmuszony kupić GT5 bo w co innego ma grać ?

Zmuszony??? hahahaha ale sie usmiałem jak pzeczytałem twój post GT5 wyjdzie w 2009 roku więc jeszze maja spor czasu i mogą zrobić bardzo dobrą gre ja sie nigdy nie zawiodlem na GT.

PS.Zrobiłem Pre-Order na GT Prologue i się doczekać nie moge aż zagram.
Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

#40 PROT

PROT
  • the bananowicze
  • 598 Postów:

Wysłany 20 marzec 2008 - 07:20

Nie zrozumiałeś mnie, ja nie mówię że gra bedzie zła,tylko że praktycznie nie ma innego wyboru
po za GT5 na tą platformę.Czyli jesteś zmuszony i skazany na GT5.
Oczywiście jak lubisz samochodówki
Ważne jest też jakie bedą rzeczywiste poprawki od tych zapowiadanych, bo przecież
nie chodzi tylko o tuning graficzny GT4 ale także o aspekty gry które wymieniłem
w poprzednim poście.
Uważam że GT(seria) to jedna z najlepszych gier tego gatunku.
Tylko czas chyba na jakies zmiany.

#41 hateRox

hateRox
  • GoodFellas
  • 3422 Postów:

Wysłany 20 marzec 2008 - 12:17

Z dobrych gier na PS2 takich jak FlatOut, Burnout, WRC czy Colin McRae tylko GT do tej pory nie chce dodac do swojego projektu chociażby najmniejszych zniszczeń aut :( Przypuszczam, ze nie wszyscy producenci, ktorych marki są w grze, nie chcą się zgodzić na pokazywanie ich fur z takiej storny..
Dodaj obrazek

#42 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6522 Postów:
  • Interests:Spanie ;)

Wysłany 20 marzec 2008 - 14:45

Tak jest prościej i można bardziej dopieścić inne szczegóły :) Ja się do braku zniszczeń już przyzwyczaiłem :king: Zobacz ile to roboty, żeby te zderzaki odpadały.
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

#43 hateRox

hateRox
  • GoodFellas
  • 3422 Postów:

Wysłany 20 marzec 2008 - 15:49

Rzeczywiście, w realnym świecie jest o wiele łatwiej o takie rzeczy xD Ale faktycznie ma to sowje plusy. W GranTurismo możesz "wsiąść do fury" po pijaku i jak walniesz o bande to ci się nawet fura nie zarysuje :hahaha:
Dodaj obrazek

#44 PROT

PROT
  • the bananowicze
  • 598 Postów:

Wysłany 20 marzec 2008 - 23:45

Po co coś zmieniać skoro na odgrzewanym kotlecie można też forsę zarobić
Znawca gier i konsoli PS3 "dmlakers1" pisał że chodzi przecież tylko o kasę
dlatego GT5 wychodzi w 2009 r
Konkurencji nie ma żadnej na tą platformę więc trzeba sie cieszyć z tego co dadzą

#45 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 21 marzec 2008 - 01:47

Szanowny kolego PROT... swoje uwagi o mojej osobie zachowaj dla siebie... myślę, że to bardziej ty uważasz się za wielkiego eksperta oraz znawcę gier konsolowych (gdzie mi tam do Ciebie) :hahaha:

Jako fan konsol firmy M$ powinnieneś dobrze rozumieć moje stwierdzenie: "chodzi przecież tylko o kasę" :P

A wracając do tematu dyskusji to seria GT na konsolach SONY nie ma konkurencji, to fakt. Gry, które wymienił HateRox są zupełnie inne niż GT (łączy je tylko fakt jazdy samochodami), w większośći przypadków to gry czysto arcade. I niestety przez fakt braku konkurencji (który wymusiłaby na Polyphony większy rozwój serii) seria GT stoi w miejscu lub bardzo wolno idzie do przodu (moim zdaniem zbyt wolno do reszty świata). Co nie zmienia faktu, że jest to najlepsza "samochodówka" warta każdych pieniędzy :P

PS. A do premiery GT5P zostało jedynie 6 dni :wink:

#46 @Kane

@Kane
  • Użytkownicy
  • 726 Postów:

Wysłany 21 marzec 2008 - 02:19

Jesteście obaj tacy sami w kazdym temacie jeden i drugi starają sie sam niewiem co zrobic dajcie juz spokój .

Jak mozesz nazywac GT odgrzewanym kotletm to co ty bys tam chcial latajace spodki?.
Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

#47 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6522 Postów:
  • Interests:Spanie ;)

Wysłany 21 marzec 2008 - 07:01

Zobacz postPROT, o 20.03.2008, 23:45, napisał:

Znawca gier i konsoli PS3 "dmlakers1" pisał że chodzi przecież tylko o kasę
dlatego GT5 wychodzi w 2009 r
Konkurencji nie ma żadnej na tą platformę więc trzeba sie cieszyć z tego co dadzą
I rzekł fanboj ^_^
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

#48 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 03 kwiecień 2008 - 11:56

Przy okazji otrzymania dziś mojego egzemplarza GT5 P, chciałbym zdementować pogłoski, jakoby proces instalacji tej gry na HDD trwał prawie 20 minut. Właśnie jestem przy pierwszym uruchomieniu gry i cała instalacja trwała dokładnie 9 minut 56 sekund.

#49 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 03 kwiecień 2008 - 12:38

a sciaganie patcha do online?
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#50 @Kane

@Kane
  • Użytkownicy
  • 726 Postów:

Wysłany 03 kwiecień 2008 - 12:55

U mnie 5 minut 42 sekundy patchsie sciagal ale mialem problemy bo dwa razy doszedl do 50 % i stanol dlatego nie nalezy go instalowac zaraz po wlaczeniu gry tylko z menu gry wwejs w online lub news i z tamtad instalowac .
Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

#51 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 03 kwiecień 2008 - 13:03

znaczy ze amerykanie mieli jakies dziwne problemy, bo slyszalem narzekania w stylu 'patch mi sie sciagal 30min'

Amerykanie, naród który ma problemy z zaprogramowaniem video... ;-) - Gorgonek

edit: amerykanski uzytkownik nie ma chyba specjalnego wplywu na to ze dane powoli sie sciagaja z psstore;) poza tym tam juz sie nie uzywa vhs - jest TiVo;)

Nie ma? Wystarczy że uruchomi kilka programów p2p i nie ustawi w nich limitów :wink: - Gorgonek
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#52 pawko

pawko
  • GoodFellas
  • 927 Postów:

Wysłany 03 kwiecień 2008 - 19:27

ehm GT5P też się instaluje na dysk? :? Tak z ciekawości ile miejsca zajmuje?

#53 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 03 kwiecień 2008 - 20:55

GT5P na HDD zajmuje niecałe 6GB i instaluje się jak już wcześniej pisałem 10 minut (bez 4 sekund). Update ściąga się około 5 minut...

Wszystko dziś sprawdzone osobiście przeze mnie :P

#54 pawko

pawko
  • GoodFellas
  • 927 Postów:

Wysłany 06 kwiecień 2008 - 12:47

Powiedz jakieś wrażenia :P model jazdy taki jak w GT4?

#55 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 06 kwiecień 2008 - 13:45

Na razie jestem na etapie fascynacji niesamowitą grafiką. Tak więc non stop oglądam replay'e, filmiki z tras, intro i filmiki z GTTV... :P

Z takich luźnych jazd Golfem GTi czuć sporą różnicę w modelu jazdy (porównując do GT4), auto lepiej się prowadzi, lepiej reaguje na torze, nie jest "klockiem" tylko czuć przyspieszenie i moc silnika (sprawdzane na PRO). Auta sterowane przez CPU nie jeżdzą już po torze jak "po sznurku", potrafią zaatakować niespodziewanie (czy to na prostej czy na zakręcie), zajechać drogę, itp...Nie ścigałem się z tylko przejeżdzałem po 10-15 okrążeń, aby później oglądać replay'e :P
Jeszcze nie zagłębiałem się w karierę ani w model jazdy poszczególnych aut. Nawet nie zajrzałem do online tak mi się podoba grafika w GT5P.

Ale myślę, że od poniedziałku przysiądę na poważnie do grania to wtedy postaram się coś więcej "skrobnąć" na forum.

#56 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 06 kwiecień 2008 - 16:26

a jak z kolizjami?
Dodaj obrazek

#57 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 06 kwiecień 2008 - 16:46

W necie znalazłem kilka różnych opinii na temat AA w GT5 (np. "w pełnej wersji na pewno to poprawią" )
Mi się wydawało, że GT5 ma dobre wygładzanie krawędzi - błędem byłoby oszpecenie tak pięknej gry poprzez 'ząbki'.

#58 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 06 kwiecień 2008 - 19:45

Zobacz postkidman64, o 6.04.2008, 17:26, napisał:

a jak z kolizjami?

Kolizje zostały wg. mnie poprawione i to wyraźnie. W GT4 czasami wystarczyło walnąć w tył auta jadącego przed tobą aby zwolnić i spokojnie przejechać zakręt. Również walnięcie w bandę nie zwalniało auta do 0 i pozwalało dalej kontynuować jazdę...
W GT5P jest inaczej... wjechanie "w tył" auta jadącego przed tobą najczęściej kończy się utratą kontroli nad kierowanym autem i wypadnięciem z trasy (wszystko zalęzy od prędkości...). Sytuacja ta dotyczy zarówno naszego auta jak i auta kierowanego przez CPU. Podobnie jest z wjechaniem w bandę...
Ale szczerze wam się przyznam, że dokładnie jeszcze nie przetestowałem tej gry pod tym względem. A dlaczego? To napisałem we wcześniejszym moim poście... :P

Ale jest o wiele, wiele lepiej niż w GT4.

#59 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 06 kwiecień 2008 - 21:10

A Kidmanowi czasem nie chodziło o zniszczenia samochodów podczas kolizji ? :P ..

#60 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 06 kwiecień 2008 - 21:25

nie, to wiem ze jest nieobecne, chodzilo mi raczej wlasnie o to jak sie samochody od siebie odbijaja itd
Dodaj obrazek

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)