Skocz do zawartości

Need For Speed Shift

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2009 - 10:04

Nowa odsłona tasiemca pod nazwą NFS zbliża się wielkimi krokami bo premiera już w okolicy połowy września. Osobiście przestałem sympatyzować z tą serią jakieś 5 części temu, ale zapowiedzi, playtesty, materiały i trailery pozwalają mi przypuszczać, że seria wraca do dobrej formy. Co o tym myślicie? Jest jakaś szansa na dobre wyścigi? Oczywiście nie mówię o czymś pokroju GT 5 czy też nowej Forzy bo chyba nie ma nikt wątpliwości, że to będą kombajny.

Osobiście po materiałach jakie zobaczyłem strasznie nakręciłem się na ten tytuł i najprawdopodobniej się w niego zaopatrzę w oczekiwaniu na nowe GT.

#2 imit

imit
  • Użytkownicy
  • 631 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2009 - 12:06

Niestety we wszystkich NFSach sprawdzała się zasada, że im lepszy trailer tym gra gorsza.

#3 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2009 - 12:55

Zobacz postimit, o 23.08.2009, 13:06, napisał:

Niestety we wszystkich NFSach sprawdzała się zasada, że im lepszy trailer tym gra gorsza.

Nie da się zaprzeczyć, jednak po pierwszych playtestach większość opinii jest bardzo dobra i wyżej. Mam nadzieję, że jednak nie skopią kolejnej odsłony, kiedyś bardzo lubiłem grać w NFS'y, ale to już zamierzchłe czasy mam nadzieję, że Shift to zmieni.

#4 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:
  • Interests:nie mam

Wysłany 24 sierpień 2009 - 08:22

Wygląda ciekawie.
Inne samochody,inny model jazdy, uszkodzenia i bullet time wstecz- myślę, że wyjdzie dobrze dla serii. Jak już kiedyś tu napisałem EA szuka nowych rozwiązań, doszli do wniosku że tego samego kotletu nie da się zjeść kilka razy.

Dla mnie seria skończyła się na Underground 1, a najlepsza części to II SE i Porsche.
Jakkolwiek z chęcią zobaczę SHIFT w akcji :)
Aktualnie: Nadal Zero z Wioski
W Planach: Podbicie Świata!!!!!!! i Nr 1 na Liście Bogaczy Forbesa!!!!!!!111!!!

Dodaj obrazek

#5 michu123

michu123
  • GoodFellas
  • 1167 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2009 - 19:54

A może ktoś wie, kiedy (i czy) ukaże się jakieś demko? Bo DiRT'a już jest (zresztą IMO świetne :D) a teraz czekam na NFS'a
Dodaj obrazek

#6 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2009 - 21:48

Dalej nie pojmuje ,czemu EA nie moze zrobic remaku np. II ,III ,albo IV czesci. Wydawanie reedycji gier w ulepszonej formie jest ostatnio modne i bardzo sie przyjmuje. Wymagania rynku zmusily "elektronikow" do wydania gry pokroju Forza,GT,Grid ,a takich gier mamy sporo. Przydaly by sie wyscigi w starym ,dobrym stylu- czyt. w drogach przezp ustynie,dzungle czy gorskie przelecze,tak jak to mialo miejsce w pierwszych pieciu czesciach gry. Zgadza sie ktos ze mna?

#7 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 24 sierpień 2009 - 22:03

W coś pokroju grida bym zagrał niby PGR powinien być konkurencją ale brak tam modelu zniszczeń a forza to już symulacja i w sumie wychodzi na to że nie ma w co zagrać a nfs'y się zrąbały bo przekombinowali jednego roku jest policja 2 już nie raz mamy free roaming następna edycja jest już na torach a gdyby właśnie ulepszali swoje pomysły tak jak mówisz to pewnie mielibyśmy dobrego rejsera.

A tak z 2 strony patrząc ile można opierać tworzenie gry na tym samym pomyśle czyli nielegalnych wyścigach rodem z 2fast 2furios

Dodaj obrazek

#8 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 25 sierpień 2009 - 05:58

Krupek jasne, że pierwsze NFS'y to była klasa sama w sobie jednak mam poważne obawy, że wymagania rynku już trochę się zmieniły i remake starych części mógłby się tak dobrze nie przyjąć. Z drugiej strony tak jak pisze gryzzli Shift to coś pomiędzy Forza a PGR, ni to symulator ni to całkowite arcade.

#9 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:

Wysłany 25 sierpień 2009 - 07:27

A Sega Rally widzieliście? Jeśli nie, to polecam- fanom offroadowych akcji powinno się spodobać, przy tym jest całkiem dynamiczne i posiada fajny arcade styl jazdy.

Co do remake to z chęcia pograł bym w te stare części, nim sprzedałem PS2 to często zasiadałem do Hot Pursuit 2. Brakuje mi takich szalonych wyścigów przez jakąś piaskową burzę, czy rój pszczół :)

Dodaj obrazek

#10 michu123

michu123
  • GoodFellas
  • 1167 Postów:

Wysłany 25 sierpień 2009 - 22:17

Wg mnie remake starszej części by się przyjął. Dlaczego? Bo wszyscy psioczą, że nowe NFS'y to kupa i, że starsze były lepsze. Więc jakby dać ludziom takie Road Challange w HD i z nowymi fajnymi wózkami oraz porządnymi dzisiejszymi patentami (dobry widok z kokpitu, zniszczenia) to by wypaliło. Chociaż znaleźli by się pewnie tacy, co by powiedzieli, że EA próbuje nam wcisnąć odgrzany kotlet w HD ;)
Dodaj obrazek

#11 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 15 wrzesień 2009 - 14:30

Ja nie rozumiem tego wszystkiego - po co to tak robić??

EA - quo vadis ??

Wzieli bardzo dobrego arcada jakim był Burnout i zrobili z niego coś na kształt swoich NFS (Pradaise można bez problemu pomylić z każdą częścią NFS począwszy od underground 2 itp.)

Za to z NFS zaczeli robić GT. Tylko po co to wszystko??
Ja wiem, że dla pieniędzy, ale nie kumam tego.

Midnight Club miał, aż 4 części i jest jedną z moich ulubionych gier. W tym samym czasie NFS wyszło 10 (no trochę przesadzam) i żaden mnie nie zaciekawił od czasu underground (jedynki oczywiście).

Zaraz się okaże, że nowa FIFA będzie konkurować z PES.

W każdym razie - oglądałem przed sec. recenzję Shifta na gametrailers.com i ocena 9.1 wzbudza szacun.

Tylko po co miał bym w to grać?? Zaraz wychodzi GT5, na X-a mamy i FORZA, i PGR-a, a pozostałą przestrzeń wypełnia CODEMASTERS ze swoimi grami GRID, DIRT itp (ten sam engine inne klimaty i fury).

Tego NFS nie umiem nigdzie przypiąć.

Nie da się go wpasować pomiędzy GT5 i Forza.
PGR to to nie jest.
GRID?? - CODEMASTERS wytworzyło sobie własną gałąź gier na rynku.

Gdzie ten shift pasuje??

=================
Kozak, jest to słowo pochodzenia tatarskiego i wykłada się jakoby chudy pachołek, zdobyczy sobie szukając, nikomu poddany, za pieniądze komu chce służy.Dodaj obrazek
=================

#12 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:

Wysłany 15 wrzesień 2009 - 14:51

Wiesz, lepsze to aniżeli pozostanie przy lipie jaką był U2, or something like it.
EA- teraz dopiero wg mnie wybrało właściwą ścieżkę dla siebie i graczy, szuka nowych rozwiązań, wącha pieniądze w innych miejscach niż dotąd.
Ja tam z ich ostatnich prac jestem zadowolony.

Dodaj obrazek

#13 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 15 wrzesień 2009 - 15:00

U2 akurat bylo bardzo pyszne, podobnie jak Most Wanted.
Burnout'y sa od zawsze grami wybitnymi (1 i 2 nie podobaja mi sie AZ TAK, ale reszta jak najbardziej), wiec niech nadal robia je tak jak teraz.
Ze nfs nie jest juz w stylu kradziezy samochodow i poscigow policyjnych to mnie nieco martwi, ale twierdzili gdzies-tam-kiedys ze do tego wroca, wiec nie trace nadziei.
Shift'a moge obadac z ciekawosci ale zdecydowanie wole arcade niz symulacje
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#14 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:

Wysłany 15 wrzesień 2009 - 17:54

same here, w ogóle nie czuje gier pokroju GT.
Burnout 2 był sehr fajny imho, NFS 2 SE był najlepszy i nie ma dyskusji ;)

Dodaj obrazek

#15 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 11:34

Mi tam się wydaje, że nie ma miejsca dla takiego NFS jak SHIFT.

Chyba, że mówimy o grach PC-towych. Tutaj to rzeczywiście mogą mieć trochę kapusty do zgarnięcia.
Na blaszaka to nie ma takich gier jak GT5, czy FORZA, więc może jakaś logika w tym jest.
Na rynku konsolowym temat wydaje się być wyczerpany.

=================
Kozak, jest to słowo pochodzenia tatarskiego i wykłada się jakoby chudy pachołek, zdobyczy sobie szukając, nikomu poddany, za pieniądze komu chce służy.Dodaj obrazek
=================

#16 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 11:44

Ale Shift to i tak będzie arcade, widać to na filmach. Do tego cofanie czasu jak w PoP, nie sądze by szli w ambitne wyścigi.
Ostatni trailer który widziałem pełen był różowych i żółtych bolidów, więc "pro simulation" zdaję się być WYŁĄCZNIE kształt bolidów :]
Będzie arcade w stylistyce TOCA z kolorystką Underground i efektami Prince of Persia.
Mnie jedynie cieszy, że starają się zrobić krok w bok od sztampy którą nam sprzedają od 6 lat.

Dodaj obrazek

#17 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 14:58

Graficznie nie ma się do czego przyczepić gra wygląda ładnie ale jeżeli chodzi o model jazdy to ani to arcade ani symulacja jak dla mnie to taki mix jest.

Gdyby model jazdy był podobny do tego z grida czy nowego dirta było by fajnie a tak to mam mieszane uczucia wystarczy lekko przyhamować lekko skręcić i samochód sam sunie po łuku.

W porównaniu do poprzednich części nie jest źle i ta gra może być ciekawym przerywnikiem przy ściganiu się w Forzie czy Dircie.

Dodaj obrazek

#18 michu123

michu123
  • GoodFellas
  • 1167 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 19:16

Ten model jazdy trochę dziwny jest. Chyba, że ja mam jakoś do dupy na PC poustawiane, bo czysto zakrętu pokonać nie moge xD Cały czas mną rzuca.
Dodaj obrazek

#19 Walküre

Walküre
  • Konsolinka
  • 822 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 19:40

Carbon było do dupy, to co było po Carbonie było tak miodne, że nie pamiętam nawet nazwy... i na tych rozczarowaniach zakończyła się moja przygoda z tą serią. Jak pojawi się jakaś ciekawa część, to dajcie znać ;)

#20 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 19:45

carbon byl slaby, underground nie byl taki tragiczny, ale niestety technicznie kulal (chrupiaca animacja)
nalezy rowniez wspomniec (bo to zawsze zabawne wielce) ze shift na ps3 ma problemy z antialiasingiem (brakuje go), tak mowi gametrailers.com,wiec trzeba im wierzyc
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#21 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 19:46

Trzeba zmniejszyć prędkość przed wejściem w zakręt a najlepiej przyhamować i zacząć skręcać w wersji na x0 się sprawdza, ale tak czy inaczej model jazdy jest dziwny taki jakiś drewniany jak dla mnie a bodajże HIV z PE się nim zachwycał nie wiem dlaczego.

Edytowanie przez gryzzli, 16 wrzesień 2009 - 19:47 .

Dodaj obrazek

#22 michu123

michu123
  • GoodFellas
  • 1167 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 22:03

No HIVosz w samych superlatywach oceniał Shifta. Drift też chwalił, a dla mnie jakiś taki dziwny jest.
Dodaj obrazek

#23 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2009 - 22:27

HIV Dirta chwalił ale nie do końca mruczał trochę że graficznie niewiele się różni od poprzednika i coś tam jeszcze i się z tym zgadzam i gra mi się podoba podobnie jak jedynka (choć za szybko się skończyła)

A co do NFS'a to zrobił mi smaka że tak powiem na tę grę bo myślałem że będzie to bardziej dopracowana wersja Grida a z tego co widzę to tak jak napisał Szylu ni to grid ni to forza coś zupełnie innego nie dające się przypasować do istniejących już gier.

Mam taką cicha nadzieje że Codmasters wyda drugą część grida z poprawioną grafiką modelem zniszczeń i podobnym arcadowym sterowaniem bo takie gry najbardziej lubię a ostatnimi czasy nie ma ich za wiele :/

Edytowanie przez gryzzli, 16 wrzesień 2009 - 22:28 .

Dodaj obrazek

#24 michu123

michu123
  • GoodFellas
  • 1167 Postów:

Wysłany 17 wrzesień 2009 - 06:41

Zobacz postgryzzli, o 16.09.2009, 23:27, napisał:

HIV Dirta chwalił ale nie do końca mruczał trochę że graficznie niewiele się różni od poprzednika i coś tam jeszcze i się z tym zgadzam i gra mi się podoba podobnie jak jedynka (choć za szybko się skończyła)

Mi chodziło o DRIFT w samym NFS'ie ;) Bo DiRT 2 mi się podoba bardzo :)
Dodaj obrazek

#25 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:

Wysłany 17 wrzesień 2009 - 07:00

Faktycznie :oops:

Tak to jest jak się za długo siedzi przed kompem :P

Dodaj obrazek

#26 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 17 wrzesień 2009 - 15:53

Dzisiaj nabyłem na PS3 w bardzo dobrej cenie w MM. Postaram się zdać wieczorem relację jak gra się prezentuje.

#27 michu123

michu123
  • GoodFellas
  • 1167 Postów:

Wysłany 17 wrzesień 2009 - 16:56

Zobacz posttajny, o 17.09.2009, 16:53, napisał:

Dzisiaj nabyłem na PS3 w bardzo dobrej cenie w MM. Postaram się zdać wieczorem relację jak gra się prezentuje.

Ooo, ja byłbym wdzięczny za relację, bo sam mam zamiar kupić i nie wiem czy się opłaca.
Dodaj obrazek

#28 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 17 wrzesień 2009 - 18:19

Trochę pograłem i są już pierwsze wrażenia.

Grafika jest bardzo ładna samochody wyglądają fajnie. Model jazdy coś pomiędzy arcade a symulatorem. To co na początku przytłacza to multum opcji. Zdobywamy punkty, odznaki, poziom kierowcy, gwiazdki, pokonujemy dobrze zakręty i jeździmy tak jak w zapowiedziach jednym z dwóch stylów (agresywny bądź precyzyjny). Generalnie gra się świetnie, to nie jest NFS, który można skojarzyć z poprzednimi odsłonami, twórcy poszli w zupełnie innym kierunku i muszę powiedzieć, że moje pierwsze odczucie to wyszło im w 100%. Oczywiście nie sprawdziłem jeszcze wszystkich opcji gry to też nie mogę wydać ostatecznego werdyktu, ale w tym momencie to szczerze polecam. PGR to nie jest Forza czy GT też nie jest to coś pomiędzy zmiksowane z fajnymi opcjami i dobrą grafiką.

Jedyne co do tego momentu denerwuje to loadingi, które przed wyścigiem trwają dość długo.

#29 michu123

michu123
  • GoodFellas
  • 1167 Postów:

Wysłany 17 wrzesień 2009 - 18:58

Właśnie EA nie wypuszczaj dotąd dema... -_- Muszę wypróbować grę na konsoli, bo mi się jeźdiz ch*jowo a wszyscy zachwalają (na filmikach też ludzie potrafią jeździć). Ja mam coś pewnie zwalone w sterowaniu.
Dodaj obrazek

#30 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 17 wrzesień 2009 - 19:03

Podobno demo ma być dopiero za jakieś 2 tygodnie.

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)