Skocz do zawartości

Lista dysków pasujących, lub nie do PS2

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
253 odpowiedzi w tym temacie

#241 zi00m

zi00m
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 13 luty 2008 - 19:37

Używany, spróbowałem jak mówiłeś i ciągle nic:/
Podłączyłem dysk 80Gb który używam przy komputerze i jest to samo:/

#242 ArniHell

ArniHell
  • GoodFellas
  • 1257 Postów:

Wysłany 14 luty 2008 - 19:56

To ja już nie wiem, nie pomogę ci. Swój twardy dysk sformatowałem w WinHIIPie z opcją 48bit i do tej pory chodzi wcześniejsze twarde dyski jakie maiłem były używane i wysiadły z nówką nie ma takiego problemu.
Dodaj obrazek

#243 zi00m

zi00m
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 15 luty 2008 - 16:14

A może NA jest walnięty jak włączam konsole to słychać jak dysk chodzi ale HDL go nie wykrywa

Wymieniłem NA na nowy niestety ciągle to samo...

#244 Cage

Cage
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 26 sierpień 2013 - 12:31

Potrzebuje kupić nowy dysk przenośny z dostępnych w sprzedaży do konsoli PS2.
Pojemność dysku to 500GB, nie zależy mi na większych, chyba że będzie bardzo mała dopłata do 500GB
Zależy mi dysku bez dodatkowego kabla, tylko żeby posiadał jeden kabel USB.
Nie chcę kupować oddzielnie nowego dysku 2,5" plus do tego nowej obudowy.
Nie wiem, czy każdy dysk będzie prawidłowo rozpoznawany i będą gry działały tak jak to ma miejsce z pendrive.

#245 mgs

mgs
  • Użytkownicy
  • 567 Postów:

Wysłany 26 sierpień 2013 - 13:12

Generalnie to loteria. Jeden bedzie dzialal drugi nie.
Teraz zamowilem taki dysk:

http://www.euro.com....tbx500200.bhtml

Tylko, ze z mysla o PS3, ale moge Ci w okolicach srody napisac czy dziala z PS2.

#246 Cage

Cage
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 27 sierpień 2013 - 15:19

Ok, bardzo proszę żebyś dał tu znać, czy ten dysk działa prawidłowo z PS2.
Z tego co już wiem, to taki dysk przenośny musi posiadać sterownik, a dokładniej plik: USBD.IRX
Nie wiem w jaki sposób np. jakim programem lub w jaki sposób sprawdzić, czy dysk posiada faktyczne ten plik ?

#247 mgs

mgs
  • Użytkownicy
  • 567 Postów:

Wysłany 27 sierpień 2013 - 21:56

Nie dysk tylko program na PS2 musi miec ten "sterownik".

#248 Cage

Cage
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 28 sierpień 2013 - 10:09

Zobacz postmgs, o 26 sierpień 2013 - 13:12 , napisał:

Generalnie to loteria. Jeden bedzie dzialal drugi nie.

Skoro teraz mówisz, że program na PS2 musi mieć ten "sterownik", to dlaczego wcześniej powidziałeś, że to loteria?

#249 mgs

mgs
  • Użytkownicy
  • 567 Postów:

Wysłany 28 sierpień 2013 - 20:07

Po prostu obsluga dysku usb przez PS2 jest niedoskonala. Moze sie trafic taki dysk, ze nie bedzie chcial dzialac. Tyle.
Niestety dzisiaj tego dysku nie odebralem.

#250 Cage

Cage
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 29 sierpień 2013 - 19:54

Jeżeli się trafi dysk, który jest prawidłowo rozpoznawany przez PS2, to do jakiej pojemności obsługuje PS2 dyski przenośne pod USB?
Dysk może być podzielony na kilka partcji i konsola PS2 będzie widziała te wszystkie partycje, czy tylko zawsze rozpozna jedną?

#251 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 30 sierpień 2013 - 11:46

PS2 nie widzi żadnych urządzeń masowych na USB. To programy homebrew mogą je widzieć.

Pojemność taka jaką przewiduje specyfikacja FAT32 i LBA48. Obsługa partycji i sposób ich montowania uzależniona jest od użytego USBD, z tego co pamiętam tylko uLE i SMS widzą więcej niż partycję 0.

Edytowanie przez # BERION #, 30 sierpień 2013 - 11:46 .

#252 Cage

Cage
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 30 sierpień 2013 - 19:11

Zobacz post# BERION #, o 30 sierpień 2013 - 11:46 , napisał:

PS2 nie widzi żadnych urządzeń masowych na USB. To programy homebrew mogą je widzieć.

Pojemność taka jaką przewiduje specyfikacja FAT32 i LBA48. Obsługa partycji i sposób ich montowania uzależniona jest od użytego USBD, z tego co pamiętam tylko uLE i SMS widzą więcej niż partycję 0.

Obecnie posiadam do PS2 kartę pamięci z FMCB 1.8b z zainstalowanymi programami, to też będzie problem z prawidłowym rozpoznawaniem dysków?

Edytowanie przez Cage, 30 sierpień 2013 - 19:12 .

#253 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 31 sierpień 2013 - 11:29

Dalej nie rozumiesz. Fw PS2 zapewnia podstawową obsługę podstawowych komponentów, to nie jest system operacyjnegy. Jeśli deweloper chce używać np. USB to musi napisać moduły, które je obsługują. I tak jest ze wszystkimi bibliotekami - każda gra ma zewnętrzne moduły IRX lub spakowane do obrazów pamięci IOPRP do rzeczy, których używa. Deweloperzy homebrew są w tej samej sytuacji.

Więc FMCB obsługuje USB, ale jak włączysz nim aplikację która nie obsługuje USB to ta obsługiwać USB nie będzie.

Edytowanie przez # BERION #, 31 sierpień 2013 - 11:30 .

#254 Cage

Cage
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 31 sierpień 2013 - 19:30

Wielkie dzięki za wytłumaczenie, ale teraz wracamy do tematu zakupu dysku przenośnego do PS2.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, to sam goły dysk twardy, to każdy działa prawidłowo z PS2, ale jak wiadomo jest jeszcze potrzeba obudowa pod USB.

Obudowa USB która działa na 100% z dyskiem 2,5" to obudowa SONY Vaio, ale cały dowcip polega na tym, że nie chcę szukać i bawić się w składanie z dwóch części dysk pod USB do PS2 potrzebuje od razu kupić całość.

Najlepiej by było, gdy każdy kto z Was, kto posiada dysk i osobiście korzysta lub używał z PS2, podał w tym temacie, nazwę producenta i model dysku.

Edytowanie przez Cage, 31 sierpień 2013 - 19:31 .

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)