Skocz do zawartości

Highest Reputation Content

#291342 Wkrótce kupno konsoli - parę pytań

Wysłany isao włączone 18 marzec 2014 - 15:06

Tak. Zwłaszcza, że dobrych gier na nią jest naprawdę sporo, a i grafika nie kole tak bardzo po oczach ^^ no i 80zl to prawie jak za darmo.

#290810 PS3 SSLIM pytanie odnośnie zakupu konsoli

Wysłany Jusko włączone 13 październik 2013 - 00:22

Kupiłem parę dni temu, to się wypowiem:

- błyszczący plastik z frontu i tyłu, jest najgorszym badziewiem, jakie może być. Łatwo się palcuje, to oczywiste. Przetarłem zatem ciapy swoją ściereczką od okularów i efekt - malutkie mikro-ryski, od _ściereczki_do_okularów_z_mikrofibry, trzymanej wiecznie w futerale do okularów. Ponad rok czyszczę nią _okulary_ i nie mam _ani jednej_ rysy, a szkła to delikatna rzecz. Jak widać, dla plastiku PS3 to za dużo - i to wszystko już w pierwszy dzień. Nie wierząc, dotknąłem czubkiem paznokcia plastiku i przejechałem parę milimetrów - efekt, głęboka rysa. Pod ręką miałem folię ochronną z tabletu, która jeszcze się kleiła, toteż pociąłem ją na dwa kawałki i zakleiłem front. Planuję wyciąć delikatnie folię bezbarwną od streczowania i nałożyć na plastiki. Po prostu nie wiem co sobie Sony myślało, ale ten plastik jest tak cholernie tandetny, że tknąć tego nie idzie. Folii ochronnej na to się nie znajdzie specjalnej, więc pozostaje ekstremalnie dbać i nawet ciapek palców nie ścierać, bo po tygodniu konsola będzie wyglądać jak sfatygowany, paroletni staruch, a w przyszłości ciężko będzie coś takiego sprzedać - rysy będą, nie ważne co zrobisz, jedyny ratunek to zaklejenie tego czymś ładnym i nieinwazyjnym. Już stary Pegasus (nazwijmy umownie, bo to klon NES), podrobiony w obudowie PS3 o nazwie PolyStation3 ma lepszy plastik. Powtórzę raz jeszcze, nie wiem co Sony myślało, ale spieprzyli na całej linii, ten plastik chyba parę groszy kosztuje w produkcji na hurt. Tra-ge-dia :ranting: :walldash:

- Z 12GB do użytku zostaje 9 GB. Prawdę mówiąc na jakieś demka to starczy, choć pomijam ich jakość, idące w GB pliki przechodzi się w 10 min :wtf: Kupiłem zatem na Allegro dla testu PlayStation Plus na 30 dni i byłem pozytywnie zaskoczony, za darmo Mafia 2, Far Cry 3 itd - no łał pomyślałem, to sobie w Mafię II zaraz pogram, bo na PC nie dygnie :sweat: Niestety choć miejsca starczy, bo Far Cry 3 i Mafia miały między 6-7,5GB, to nie ściągniesz ich, nie pograsz, bo system odmawia rozpoczęcia pobierania, bo gdzie tu po ściągnięciu jeszcze miejsce na instalację, skoro sam plik tyle ma, a dostępne jest ~9GB. Także bez dysku nie podchodź, nie musi być 500GB, może być i 320GB talerzowy za 130zł, zawsze coś (bo niższe pojemności są już domeną drogich SSD). Można wprawdzie jechać na nośnikach fizycznych, ale i one czasem wymagają instalacji. Ja nie miałem aż tyle pieniędzy, aby zakupić jakąś wersję z hiper dyskiem za 1000+zł, te 12GB na start jest OK, ale przyjdzie nieprzyjemna niespodzianka jak będziesz miał 2 gry wymagające instalacji jednocześnie + PS Plus. Nie zgodzę się, że te 12GB nie ma sensu bo ma, jest taniej, a czasem nawet taniej wyjdzie konsola + nowy dysk niż wersja od razu z dyskiem ze sklepu, ale dysk się przyda. Ja miałem takie szczęście, że patrzyłem dziś po sklepach i widziałem SSlim z 500GB za 1105zł - za ponad 500zł mniej nabyłem konsolę 12GB, gry - i do tej sumy to jeszcze na jakiś dysk SSD byłoby mnie stać, także 12GB ma sens wbrew pozorom.

- Mechanizm klapki do slotu na płyty. Wszyscy trąbią, że to pewnie się wyjedzie szybko, bo trzeba z użyciem siły zasunąć klapkę. Ale żaden recenzina nie pomyślał już, aby normalnie zasunąć ją z wciśniętym przyciskiem otwierania, i po zasunięciu klapki go puścić. Nie trzeba wtedy żadnej siły, tylko ktoś nie wpadł na ten pomysł podczas recenzowania...

EDIT:

A za konsolą polecam rzucić okiem na Allegro. Super Slim w sklepach to co najmniej 799zł, a ja swoją dopadłem za 669zł z darmową przesyłką kurierską jeszcze... A w 110zł różnicy to jakieś 2-3 gry używki będą. Polecam Morele, może jeszcze mają aukcję z PS3 w tej cenie.

#288711 DS Lite a R4 WOOD 1.48

Wysłany Wojttaz włączone 11 październik 2012 - 07:02

http://www.r4wood.co...-R4-Kernel.html tutaj masz oprogramowanie, ściągasz najnowsze, wypakowujesz i wrzucasz je na kartę (muszę być na "wierzchu", nie w żadnym folderze). Tak, powinno działać na DSLite. Ja mam do Lite R4 zwykłe, ale właśnie z owym softwarem i ładnie chodzi. Tak, multiplayer chodzi jak "legalny". Czy jest czytnik PDF? http://www.qj.net/qj...wer-for-ds.html tutaj coś jest. (jest czytnik notatników, który bardzo ładnie chodzi). Przeglądarka? http://forums.qj.net...r-homebrew.html.

Jeśli się spóźniłem to sorry (aukcja się skończyła, nie wiem czy masz ją czy nie), ale jeśli nadal jej nie masz, to kupuj śmiało. Warto, a gry działają jak oryginalne.
:yes:

#291499 Grandi TV

Wysłany hateRox włączone 08 lipiec 2014 - 20:59

Nie ma to jak wrzucać jakieś wypociny z gry, która miała premierę 3 lata temu...
Grandi, całe żyie byłeś i będziesz nieudacznikiem.