Skocz do zawartości

PSTwo Swap Magic czy modchip?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
34 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: PSTwo Swap Magic czy modchip? (160 użytkownik(ów) oddał(o) głos)

Swap Magic czy modchip?

1. Swap Magic (61 głosów [38.12%])

Procent z głosów: 38.12%

2. ModChip (66 głosów [41.25%])

Procent z głosów: 41.25%

3. Oryginalne gry (33 głosów [20.62%])

Procent z głosów: 20.62%

Głosuj Gościom głosować nie pozwalamy

#1 newbik

newbik
  • Nowy
  • 9 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 14:33

Witam

Jestem tutaj nowy i chcę sobie kupić konsolę PSTwo. I teraz mam pytanie, ponieważ chcę kupić w 100% nową.

Bawić się ze swap magic'iem czy przerobić ją modchipem? Podobno swap magic nie odtwarza kilku gier (najnowsza wersja 3.8 też? ). Czytałem 2 artykuły na ten temat, ale oba były przeciwstawne do sieibe, więc to mnie trochę rozgałęziło.

Wypowiedzcie się, która opcja jest lepsza. Sonda jest dodana. Podajcie argumenty za i przeciw.

P.S. Czy można wierzyć sprzedawcom, którzy sprzedają przerobioną modchipem i dają np 12 miesięcy gwarancji? Chodzi mi tutaj głównie o laser, bo widziałem, że to jest główny problem PSTwo.

#2 keskeser

keskeser
  • Użytkownicy
  • 50 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 16:53

Brakuje trzeciej odpowiedzi:
Oryginały.

Na owe oryginały zagłosuję.
09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0

#3 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 16:58

Już nie brakuje :wink:

Dodaj obrazek

#4 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 05 listopad 2007 - 17:20

Jest troche takich tematow na forum radze przejrzec. Ale wydaje mnie sie ze jezeli nie zalezy Ci na grach z psx'a i chcesz miec gwarancje od sony to swap bedzie dobrym rozwiazaniem . Jezeli natomiast nie zalezy Ci tak bardzo na tej gwarancji i nie chcesz sie bawic ze swapem no to wybierz chip.

Dodaj obrazek

#5 keskeser

keskeser
  • Użytkownicy
  • 50 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 17:42

Zobacz postGorgonek, o 5.11.2007, 18:58, napisał:

Już nie brakuje :wink:
Złoty moder ;)

Zdecydowanie wolę nie bawić się w skracanie życia konsoli i piraty. Wystarczy, że przez moją głupotę i piraty zdechła mi jedna konsola, więcej trupów nie potrzebuję. Cena oryginalnych gier (szczególnie z drugiej ręki) jest śmiesznie niska więc nie opłaca się piracić, proste! Na forum psxextreme zrobiłem już kilka wymian gier i jestem z tej opcji bardzo zadowolony. Kupujesz jedną grę, przechodzisz i sprzedajesz lub wymieniasz zazwyczaj nic na tym nie tracąc. Zresztą dla mnie spore znaczenie ma to, iż gra jest ładnie zapakowana z książeczką i innymi duperelami oraz nie okradam producenta. Nawet nie wiecie jak znajomi zdziwili się na wieść, że wypierdzieliłem 60 parę lewych gier do recyclingu. Jestem z siebie zajebiaszczo dumny.

#6 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 05 listopad 2007 - 18:23

@keskeser
Ja zagłosowałem oryginały bo jak komuś potrzebny modchip czy bootcd do piracenia to bez komentarza po prostu... żal.pl

I tu sie sprawdza powiedzenie: "gówno chłopu nie zegarek". Trzeba umieć sie obchodzić ze sprzętem to Ci nic nie zdechnie, jak to ująłeś. Jakoś niemal codziennie karmię PS2 kopiami i jakoś jeszcze żyje. Tym samym jakoś nie przeszkadza mi to kupować oryginalne gry.

Geez, czemu się wszystkim modchip kojarzy z pirackimi grami... -_-.

#7 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:
  • Interests:Kobiety, granie, programowanie, technologie internetowe, muzyka (rap, jazz).

Wysłany 05 listopad 2007 - 18:29

no właśnie... autor nic nie napisał o piratach - więc skąd podejrzenie że takich chce używać? ^_^
SCPH-70004 V12 + HDCombo + Crystal Chip 2.0 SLE @ FW34 rev.2 + Logitech Cordless Action Controller + Singstar + MC 8MB + MC 1Mb

DS Lite Onyx Black + M3 DS Real Perfect Bundle + Kingston 2GB
------------------------------------------------------------------------------------------

#8 newbik

newbik
  • Nowy
  • 9 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 18:33

Zobacz poststefanol, o 5.11.2007, 18:29, napisał:

no właśnie... autor nic nie napisał o piratach - więc skąd podejrzenie że takich chce używać? ^_^

No właśnie. Mogę dostać (nie pożyczyć) kilka gier i poprostu robić sobie kopię ich, aby nie grać na oryginałach, które i tak są trochę ryśnięte.

Dlatego pytam się, mod czy swap. BO mogę używać swapa, tylko widziałem, że ciężko się montuje te zatrzaski czy jak to tam się nazywa oraz nie wszystkie gry chodzą.

Tak więc proszę od razu nie ganić kogoś, kto się pyta, nie znając go.

#9 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 18:36

Zobacz poststefanol, o 5.11.2007, 18:29, napisał:

Jesteśmy moderatorami, "urodziliśmy się by podejrzewać" :lol:

Dodaj obrazek

#10 keskeser

keskeser
  • Użytkownicy
  • 50 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 18:49

Zobacz post# BERION #, o 5.11.2007, 20:23, napisał:

@keskeser
I tu sie sprawdza powiedzenie: "gówno chłopu nie zegarek". Trzeba umieć sie obchodzić ze sprzętem to Ci nic nie zdechnie, jak to ująłeś. Jakoś niemal codziennie karmię PS2 kopiami i jakoś jeszcze żyje. Tym samym jakoś nie przeszkadza mi to kupować oryginalne gry.

Geez, czemu się wszystkim modchip kojarzy z pirackimi grami... -_-.
Drogi Berionie,
Z moim makaronem obchodziłem się niczym jak ze złotym jajem. Był zachowany w idealnym stanie technicznym, bardzo zadbany. Gry też nagrywałem na nośnikach firm ogólnie uważanych za dobre jakościowo. Po cholerę kusić los?

Zobacz postnewbik, o 5.11.2007, 20:33, napisał:

No właśnie. Mogę dostać (nie pożyczyć) kilka gier i poprostu robić sobie kopię ich, aby nie grać na oryginałach, które i tak są trochę ryśnięte.

Dlatego pytam się, mod czy swap. BO mogę używać swapa, tylko widziałem, że ciężko się montuje te zatrzaski czy jak to tam się nazywa oraz nie wszystkie gry chodzą.

Tak więc proszę od razu nie ganić kogoś, kto się pyta, nie znając go.
Tutaj pasuje jak ulał Twoje powiedzenie Berion. Trzeba umieć obchodzić się z grami, a porysowane płyty wolałbym odesłać do regeneracji niż bawić się w robienie kopii zapasowych i katowaniem owymi kopiami lasera. No, chyba że ktoś mi tutaj zaraz wjedzie z tekstem, że kopia nie skraca żywotności lasera.

#11 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 05 listopad 2007 - 18:57

Słowa kierowałem do keskera, a nie do autora tematu. Zaraz poprawię boldmałpę. Sorry.

Zobacz postkeskeser, o 5.11.2007, 18:49, napisał:

[...] Po cholerę kusić los? [...]

Rzecz w tym, że niczym go nie kusisz...

[...] Trzeba umieć obchodzić się z grami, a porysowane płyty wolałbym odesłać do regeneracji niż bawić się w robienie kopii zapasowych i katowaniem owymi kopiami lasera. [...]

Jestem wrażliwy na mikrorysy nawet. Dla mnie gry to obiekt kultu.

A jeśli ktoś tak "rozrysuje" płytę, że nie da się jej używać to tym bardziej bezsensem jest wysyłać ja do regenarcji. Nie dość, że zetrą część powłoki to jeszcze policzą najmarniej 10zł za płytę + przesyłka podczas gdy płyta to koszta około 2zł i masz to non stop pod ręką.

[...] No, chyba że ktoś mi tutaj zaraz wjedzie z tekstem, że kopia nie skraca żywotności lasera.

Skraca, jak każdy nośnik.

Zresztą, Swap to badziew. W przypadku PS2 modchip to jedyne rozsądne rozwiązanie (chyba, że kopii nie będzie sie odpalać to lepszy Swap Magic bo można progi odpalać z MC/Mass i ani nie trzeba lutować, ani nawet blokad montować).

#12 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:
  • Interests:Kobiety, granie, programowanie, technologie internetowe, muzyka (rap, jazz).

Wysłany 05 listopad 2007 - 19:01

Ja się wypowiem z perspektywy byłego usera Swap Magica, a bieżącego usera chipa.

Swap - rozwiązanie wydaje się ok. Nie tracisz gwarancji, ale musisz wachlować płytami. To się wydaje, że to nie problem, ale jednak po dłuższym czasie staje się nużące. Na dodatek Swap Magic nie obsługuje gier z PSX, pozwala oglądać filmy DivX tylko, jeśli nie zajmują więcej niż 633MB (zakładając że mamy je na płycie CD). Nie wszystkie gry działają na Swapie - ale ja akurat na takie nie trafiłem - a sporo się przewinęło przez moje ręce.

Chip - tracisz gwarancję. Ale za to dostajesz bezproblemowe odpalanie kopii gier z PS1, PS2, lepsze videofixy niż ma SM i DVD Region Free. Rozwiązanie sporo wygodniejsze.

Ja chipa zamontowałem dopiero po dwóch latach posiadania konsoli. Pomimo korzystania prawie tylko i wyłącznie z kopii bezpieczeństwa (bardzo często długie maratony), płyty Verbatim, laser dalej pięknie działa :) no, ale dać kurze grzędę, ona powie wyżej siędę, więc niedługo zamawiam HDCombo :)
SCPH-70004 V12 + HDCombo + Crystal Chip 2.0 SLE @ FW34 rev.2 + Logitech Cordless Action Controller + Singstar + MC 8MB + MC 1Mb

DS Lite Onyx Black + M3 DS Real Perfect Bundle + Kingston 2GB
------------------------------------------------------------------------------------------

#13 imit

imit
  • Użytkownicy
  • 631 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 19:01

Ja preferuję oryginały, bo trzymam płyty z grami w orygnalnych pudełkach i obchodzę się z nimi jak z jajkiem. Jak ktoś umie się obchodzic z płytami dobrze, to kopie zapasowe nie są mu już potrzebne, i przy okazji wdłuży żcie zwojej konsoli. Żal mnie bierze za tych, którzy mówią, że kochają Playstation i ściągają pirackie gry. Przecież oni zabijają tak piękną i popularną konsolę...

#14 keskeser

keskeser
  • Użytkownicy
  • 50 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 19:09

Tutaj odniosę się do dwóch wypowiedzi.

Zobacz post# BERION #, o 5.11.2007, 20:57, napisał:

Rzecz w tym, że niczym go nie kusisz...

Skraca, jak każdy nośnik.
Jednak chyba sam potwierdzisz fakt, iż nawet kopia wolno nagrana na dobrym nośniku w jest lata świetlne pod względem jakości za oryginałem, a co za tym idzie bardziej męczy laser.

A jeśli ktoś tak "rozrysuje" płytę, że nie da się jej używać to tym bardziej bezsensem jest wysyłać ja do regenarcji. Nie dość, że zetrą część powłoki to jeszcze policzą najmarniej 10zł za płytę + przesyłka podczas gdy płyta to koszta około 2zł i masz to non stop pod ręką.
Może jestem wyjątkowy, ale za wszelką cenę staram się nie zrobić nawet najmniejszej rysy na płycie. Makaronowe gry które kupiłem nowe ponad rok temu (a grałem w nie dużo) nadal są w idealnym stanie. No chyba że komuś pod nogami przebiegnie pies, spadnie na głowę żyrandol czy walnie głową o kant półki rysując przy tym okropnie płytę. Ja w podobnym przypadku, gdy pękła mi płyta w napędzie (co prawda PC) kupiłem po raz drugi daną grę. Drogo? Trudno, gierkę uwielbiałem więc mogłem przeboleć.

Zresztą EOT, nie ma co się burzyć waćpanowie.

#15 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 19:29

Zobacz postkeskeser, o 5.11.2007, 19:09, napisał:

[...] Jednak chyba sam potwierdzisz fakt, iż nawet kopia wolno nagrana na dobrym nośniku w jest lata świetlne pod względem jakości za oryginałem [...]

Musisz się dokształcić w tej materii. ;)

#16 newbik

newbik
  • Nowy
  • 9 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 19:44

Troszkę chyba odbiegliśmy od tematu :)

Nie no, chodzi mi oto, że wolę używać kopii na dobrym nośniku, niż porysowanej płycie. Dlatego myślę, bawić się ze swapem, czy zaufać konsoli i przerobić ją. Szczerze, to nie chce mi się bawić w swapa i jego blokadami, brr...

A tak poza tym. To jaka jest różnica miedzy swapem 3.6 a 3.8 ?

#17 hot-dog

hot-dog
  • GoodFellas
  • 371 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 20:47

Zagłosowałem na "oryginalne gry”, dlaczego? Odpowiedz jest prosta, niema żadnych problemów z odpaleniem danej gry, wszystkie filmiki, żadnych przycięć (niektóre kopie nie posiadają wszystkich filmików, chyba taki przypadek był w God of War) nie muszę martwic się o laser, wszystko jest "elegancko” zapakowane w solidne pudełko z okładką i książeczką w środku, dla innych może to być pierdoła, ale dla mnie raczej nie-e. Każdy ma inny system wartości :wink:

Używanie swap’a nie jest na moje nerwy - ciągłe zmiany płyt. Natomiast instalowanie chip’a wiąże się z utratą gwarancji…co dla mnie tez jest nie do przyjęcia.

Ps. A najbardziej bawi mnie, jak ktoś "odkrył” jak się np. kuca w grze lub też głowi się, jakimi przyciskami robi się daną rzecz,zadanie…w książeczce masz wszystko ładnie opisane, wszystkie np. dostępne bronie czy tez ciosy (MGS), opisy postaci, różne sposoby prowadzenia walki (Killzone), mapki, szczegółowo opisane plenery (RE4) itd. itp.
Oczywiście można też to wszystko znaleźć w internecie, ale to nie to samo :wink:
♥ Δ □ o x

#18 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 23:19

Zobacz posthot-dog, o 5.11.2007, 20:47, napisał:

[...] iema żadnych problemów z odpaleniem danej gry [...]

Na modchipie też...

[...] wszystkie filmiki, żadnych przycięć (niektóre kopie nie posiadają wszystkich filmików, chyba taki przypadek był w God of War) [...]

Trzeba było nie kraść gówna z sieci tylko samemu zripować ze swojej oryg. gry :lol:

[...] A najbardziej bawi mnie, jak ktoś "odkrył” jak się np. kuca w grze lub też głowi się, jakimi przyciskami robi się daną rzecz,zadanie… [...]

... zawsze się dziwiłem po co w instrukcji opisują takie głupoty :lol:

@newbik
Lutuj modchip. Jeno trzeba to dobrze zrobić.

#19 hot-dog

hot-dog
  • GoodFellas
  • 371 Postów:

Wysłany 06 listopad 2007 - 15:40

Zobacz post# BERION #, o 5.11.2007, 23:19, napisał:

... zawsze się dziwiłem po co w instrukcji opisują takie głupoty :lol:

Po to żeby później taka osoba jak niżej, się niepotrzebnie zastanawiała :wink:

Zobacz postnieważne kto ;-), o 19.10.2006, 11:12, napisał:

sterowanie bardzo fajne - ale jeszcze nie wiem jak (jeśli w ogole) da się przy kucnięciu skradać :> - ale wszystko w swoim czasie:)

Jakby miał oryginał wiedziałby że się nie da ;]

ps.

Zobacz post# BERION #, o 5.11.2007, 23:19, napisał:

Trzeba było nie kraść gówna z sieci tylko samemu zripować ze swojej oryg. gry :lol:

no właśnie ORYG. :lol:
♥ Δ □ o x

#20 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 06 listopad 2007 - 18:45

Zobacz posthot-dog, o 6.11.2007, 15:40, napisał:

[...] Jakby miał oryginał wiedziałby że się nie da ;] [...]

Jakby miał mózg to by wszedł do opcji -> pad konfigurejszyn lub coś w ten kaliber. :P

#21 hot-dog

hot-dog
  • GoodFellas
  • 371 Postów:

Wysłany 09 listopad 2007 - 15:52

Zobacz post# BERION #, o 6.11.2007, 18:45, napisał:

Jakby miał mózg to by wszedł do opcji -> pad konfigurejszyn lub coś w ten kaliber. :P

zgadza się, ale np. w „opcjach” MGS nie znajdziesz nigdzie wszystkich ciosów CQC
♥ Δ □ o x

#22 soth.devolfor

soth.devolfor
  • Użytkownicy
  • 92 Postów:

Wysłany 30 grudzień 2007 - 01:49

Witam!
Ja mam Swap Magica 3.8 i odtwarza mi wszystkie gry i filmy,coprawda trzeba wymieniac te plyty ale da sie wytrzymac :D Swapa oceniam na 4,5/6

Modchip-duzo osob twiedzi ze jest lepszy bo np.Mniej sie laser psuje,ale ja twierdze ze laser sie psuje tak samo tylko to zalezy od: PLyt,Nagrywarki,Predkosci Nagrywania-mniej ale moze tez jakis procencik jest :P.5,5/6

Dlamnie tez glupota jest mowienie ze jak masz Swapa to nietracisz gwarancji-dlaczego dlatego bo jak przerabiasz Modchipem to przewaznie tez dostajesz gwarancje przynajmniej w wiekszosci przypadkow...

Podsumuwujac:
Modchip jest troszeczke lepszy bo:
Jest Wygodniejszy.
Ma wiecej opcji.
i nietrzeba instalowac blokad Magickeys itp.bo one wypadaja,odklejaja,i dla poczatkujacego jest je trudno zalozyc (tak bylo w moim przypadku) :D

Ale za to Swap posiade zalety:
Jest o sporo tanszy.
Nie tracisz gwarancji (przed chwila napisalem ze instalatorzy chipow tez dawaja gwarancje ale niema co mowic gwarancja Sony to Sony a nie na w jakims bylejakim Sklepie).

Wniosek- Jesli cenisz wygode i nie lubisz sie bawic w elektronika jesli tego nielubisz, masz sporo kasy i jesli niedostaniesz od instalatora chipu gwarancji tylko jesli sie cos zepsuje pujdziesz do sklepu i powiesz co ma zrobic i dasz mu kase...
A jesli lubisz sie pobawic elektronika i jestes oszczedny :D wybierz Swap Magica.

PS.Slyszalem ze Najlepiej do slima kupowac Swap Magica a do Gubaski instalowac modchipa dzieje sie tak,dlatego bo konsola w slimie+modchip pobiera za duzo energi + zasilacz jest zewnetrzny i po 1,2 latach sie psuje.

A w Grubasce jest na odwrot bo : Grubaska jest OGROMNA ma wewnetrzny zasilacz i jest jakas Masywna itp.

to co napisalem w PS niewiem czy jest prawda i prosze o odpowiedz czy jest to prawda.

#23 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 30 grudzień 2007 - 10:31

Zobacz postsoth.devolfor, o 30.12.2007, 1:49, napisał:

Dlamnie tez glupota jest mowienie ze jak masz Swapa to nietracisz gwarancji-dlaczego dlatego bo jak przerabiasz Modchipem to przewaznie tez dostajesz gwarancje przynajmniej w wiekszosci przypadkow...

Ale gw od jakiegos serwisu nie zastapi jednak firmowego sony. W momencie kiedy padnie Ci laser oddajesz konosole i dostajesz sprawna a u osoby prywatnej moga zaczac sie porblemy a to ze zle uzywales sprzetu to to tamto. Wiec to tak nie do konca.

PS.Slyszalem ze Najlepiej do slima kupowac Swap Magica a do Gubaski instalowac modchipa dzieje sie tak,dlatego bo konsola w slimie+modchip pobiera za duzo energi + zasilacz jest zewnetrzny i po 1,2 latach sie psuje.

Jedyne co przy slimie moze byc nie tak po zalozeniu chipa to to ze zmniejszy troche cyrkulacja(przeplyw) powietrza w konsoli z uwagi na to ze jest w niej niewiele miejsca ale zazwyczaj nie ma to wiekszego wplywu na jej funkcjonowanie. Swego czasu sony wymienialo wadliwe zasilacze. Nie sadze jednak zeby chip byl powodem uszkodzenia zasiacza przynajmniej nie slyszalem nigdy o tym.

Dodaj obrazek

#24 barat

barat
  • Użytkownicy
  • 139 Postów:

Wysłany 30 grudzień 2007 - 20:25

Ja osobiście posiadam Swapa (3.8).
Jestem przyzwyczajony do żonglerki płytami (już za czasów PSX miałem AR i była podmianka).
Te kilka sekund, które muszę poświęcić by odpalić grę da sie przeżyć.
Programy też mogę uruchamiać więc SMS odpala. Filmy i tak nagrywam na płytach DVD, a jak jakieś mniejsze (seriale) to na pendrive...
Zamontowanie blokad w moim przypadku było bardzo proste (70004 - blokada C plastikowa). Ale u kolegi montowaliśmy magic keys i też jakoś bardzo trudno nie było.

Może po prostu skuś się na bramkę numer 4.
Kup SM, używaj do końca gwarancji konsoli, a gdy po tym czasie uznasz, że już Cie to denerwuje - zamontuj chip'a i sprzedaj SM :)

#25 soth.devolfor

soth.devolfor
  • Użytkownicy
  • 92 Postów:

Wysłany 31 grudzień 2007 - 00:33

@gryzzli napisal:
Ale gw od jakiegos serwisu nie zastapi jednak firmowego sony. W momencie kiedy padnie Ci laser oddajesz konosole i dostajesz sprawna a u osoby prywatnej moga zaczac sie porblemy a to ze zle uzywales sprzetu to to tamto. Wiec to tak nie do konca.

A ja na koncu co napisalem?? :
Nie tracisz gwarancji (przed chwila napisalem ze instalatorzy chipow tez dawaja gwarancje ale niema co mowic gwarancja Sony to Sony a nie na w jakims bylejakim Sklepie).

PS.Szkoda ze Sony juz skonczylo wymieniac te zaislacze bo moj jest chyba z tej czarnej serii ale u mnie wszystko dziala z tym zasilaczem normalnie :D

#26 maniek99

maniek99
  • Nowy
  • 34 Postów:

Wysłany 02 styczeń 2008 - 20:02

Jesli chodzi o zywotnosc konsoli to co jest lepsze SM czy Chip ??
ZARABIAJ W INTERNECIE !
http://www.pensjaplus.cba.pl

#27 shdw

shdw
  • GoodFellas
  • 1354 Postów:
  • Interests:Webdesign, Web Standards, Coding, Gaming, Anime, Electronic, Hardware, Guitar, Drums, Snowboard

Wysłany 03 styczeń 2008 - 17:20

Nie ma tego jednoznacznie określone. Wszystko zależy od lasera, lasera i jeszcze raz szczęścia.
Jednym działa dłużej na SM drugim na chipie.
PlayStation 2 | SCPH-30003 [cd-only] | Ripper 3.41 | Logitech Cordless Action Controller | MemoryCard 8MB | MemoryCard 1MB | NetworkAdaptor | Samsung 160GB

#28 barat

barat
  • Użytkownicy
  • 139 Postów:

Wysłany 03 styczeń 2008 - 19:21

Bo ogólnie żywotność lasera zależy od jakości nagranych płyt :)
Jednym działa dłużej na SM , innym na Chipie bo jedni potrafią nagrać poprawnie płytę (poświęcili kilka PLN i trochę wolnego czasu by sprawdzić jakość zapisu przy różnych nośnikach i prędkościach) a inni nagrywają jak leci na tym co kiedyś przeczytali, ze jest dobre...

#29 xtomashx

xtomashx
  • Nowy
  • 21 Postów:

Wysłany 03 styczeń 2008 - 20:59

a ja zadam inne pytanie... czy jakies gry z hitow na ps2 nie dzialaja na SM ??

PS: i czy moglby mi ktos wypisac absolutne must have na ps2 bo kiedys sie interesowalem konsolami ale teraz jakos nie moge sie polapac w nowszych grach (czyt z przeciagu ostatnich 4 lat)...

#30 barat

barat
  • Użytkownicy
  • 139 Postów:

Wysłany 03 styczeń 2008 - 23:23

Zobacz postxtomashx, o 3.01.2008, 20:59, napisał:

a ja zadam inne pytanie... czy jakies gry z hitow na ps2 nie dzialaja na SM ??

PS: i czy moglby mi ktos wypisac absolutne must have na ps2 bo kiedys sie interesowalem konsolami ale teraz jakos nie moge sie polapac w nowszych grach (czyt z przeciagu ostatnich 4 lat)...

Dla każdego hitem jest coś innego :)
Sam musisz zadecydować.
gamespot.com , i sobie posprawdzaj sortując według ocen :)

A co do Hitów, które nie działają na SM. Chyba na razie się nie spotkałem. Gry na DVD9 trzeba przerabiać by były na DVD5 (np GT4, GOW, GOW2), a tak to chyba jest ok :)

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)