Skocz do zawartości

Kupno konsoli - pytania

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
474 odpowiedzi w tym temacie

#451 Grandi

Grandi
  • Użytkownicy
  • 853 Postów:
  • Interests:PS3

Wysłany 10 maj 2012 - 13:22

Szynszyl górniku mój ;D

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#452 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 10 maj 2012 - 13:54

Jaki gówniku - odpowiadałem na posty z "Wczoraj".

=================
Kozak, jest to słowo pochodzenia tatarskiego i wykłada się jakoby chudy pachołek, zdobyczy sobie szukając, nikomu poddany, za pieniądze komu chce służy.Dodaj obrazek
=================

#453 Grandi

Grandi
  • Użytkownicy
  • 853 Postów:
  • Interests:PS3

Wysłany 10 maj 2012 - 16:28

Łups :D widziałem tam datę 2010 :DDD to zwracam honor :).

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#454 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5128 Postów:
  • Interests:A tak, tak.

Wysłany 16 maj 2012 - 08:54

Produkują w ogóle takie karty O_O ledwo co peny u chińczyków 64GB widziałem... ale jakoś bałem się zamówić mimo kuszącej ceny 70zł :D
Dodaj obrazek

#455 Muks

Muks
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 20 wrzesień 2012 - 09:27

Odświeżę wątek. Co sądzicie o nowej super slim, która ma wyjsć 28 września? Ktoś planuje zakup? Moim zdaniem bez sensu jest wybór pomiędzy 500 gb a 12 gb. Aż 500 mi nie potrzebne, a do 12 gb obowiązkowo trzeba dysk dokupić. Generalnie poluję teraz na zwykłego slima i czekam aż spadną ceny po 28. Zwykle po modyfikacjach ceny straszych modeli leciały w dół. Może uda się coś za 7 stówek chapnąć?

#456 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 20 wrzesień 2012 - 18:07

Również uważam, że lepiej wyhaczyć starego slima :)

#457 bogda501

bogda501
  • Nowy
  • 9 Postów:

Wysłany 21 wrzesień 2012 - 18:14

Zobacz postMuks, o 20 wrzesień 2012 - 09:27 , napisał:

Odświeżę wątek. Co sądzicie o nowej super slim, która ma wyjsć 28 września? Ktoś planuje zakup? Moim zdaniem bez sensu jest wybór pomiędzy 500 gb a 12 gb. Aż 500 mi nie potrzebne, a do 12 gb obowiązkowo trzeba dysk dokupić. Generalnie poluję teraz na zwykłego slima i czekam aż spadną ceny po 28. Zwykle po modyfikacjach ceny straszych modeli leciały w dół. Może uda się coś za 7 stówek chapnąć?
Planuję kupić slimkę 500 GB. Moja obecna konsola ma 80 GB i z tego tylko 20 wolne. Jeszcze jakaś gra, kilka aktualizacji i dysk mi zapcha na amen.

#458 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 21 wrzesień 2012 - 20:26

Pomijając już to, że wygląda koszmarnie...

Ja z kolei nie widzę sensu wersji z HDD. Mnie by te 12GB w zupełności wystarczyło (chyba, nawet MGS4 tyle nie keszował). A dlaczego? A dlatego, że nie trzymam gier w które nie będę już grał lub grał bardzo rzadko, na konsoli. A to dlaczego? :D A dlatego,że jakiś idiota wymyślił parametr w PARAM.SFO, który uniemożliwia kopiowanie save'ów, z czego niestety sporo deweloperów korzysta. Innymi słowy, jedyną sensowną opcją backupu tych save'ów na OFW jest systemowa kopia - a co za tym idzie gdybym miał kopiować 500GB (bo po co dać możliwość użytkownikom WYBRAĆ co chcą kopiować...) przez USB 2.0 to by mnie prędzej chyba jasny szlag trafił...

W każdym razie cena jest ABSURDALNIE wysoka. Ta generacja praktycznie nie staniała jak poprzednie, a grubasy w za ciasnych krawatach bezczelnie wmawiają nam, że wszystko jest ok, to normalne, dla naszego dobra bla bla bla srututu.

Edytowanie przez # BERION #, 21 wrzesień 2012 - 20:29 .

#459 mgs

mgs
  • Użytkownicy
  • 567 Postów:

Wysłany 22 wrzesień 2012 - 09:58

Tez mnie zastanawia cena PS3. Pod koniec 2008 roku fat 80 gb kosztowal 1200 zl i od tamtej pory niewiele sie zmienilo. Sadzilem ze najnowysz model 12gb jednak zejdzie na te 700zl.

#460 dawidek3555

dawidek3555
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 23 wrzesień 2012 - 14:15

Moim zdaniem wybierz ps 3 jest o wiele lepsze od innych konsol najlepiej wybierz wersje z dyskiem twardym sprawdz (wymoderowano) model

Edytowanie przez laki, 24 wrzesień 2012 - 17:29 .

#461 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 23 wrzesień 2012 - 14:21

Płacą Ci za takie pierniczenie od rzeczy?

Dodaj obrazek

#462 eggsample

eggsample
  • Użytkownicy
  • 421 Postów:
  • Interests:internets

Wysłany 23 wrzesień 2012 - 16:43

Przecież nie za darmo.
Pees, duży popyt więc i cena w miarę stała, wysoka.

#463 Piotrowski

Piotrowski
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 25 wrzesień 2012 - 14:22

mam pare pytan odnosnie kupna wiec zadam je tutaj:)

Cche kupic moja pierwsza konsole- zdecydowalem na ps3 dlatego prosze o pomoc.

1. zdecydowalem sie na ps 3 320Gb (ew 160) - powiedzcie czy np http://www.proline.pl/?p=SONY+PS3+320 takie cos jest ok ? Zadziwia mnie niska cena jak za takie cacko..
2. czym rozni sie wersja SLIM ? Czy cos jest z nia nie tak? (jw- dziwnie niska cena)
3. Czy w takim zestawie jest kabel podlaczajacy konsole do TV czy musze go nabyc samemu? (ile orientacyjnie kosztuje?)
4. czy jest w niej wlan- innymi slowy mozliwosc podlaczenia do internetu i siekania multiplayer?
5. Interesuja mnie najnowsze gry: Battlefield, GTA, Skate oraz Fight Night- czy wszystkie pojda na najwyzszych obrotach?
6. jakie wejscie powinno byc w telewizorze abym mogl podlaczyc konsole? (przypalem by bylo kupic ps3 i nie moc jej podlaczyc do tv ;))
i 7. czy zwrocic jeszcze uwage na jakies wazne aspekty ?

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
Piotrowski

#464 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 25 wrzesień 2012 - 14:41

1. PS3 to juz nie takie cacko, konsola ma 6 lat chcialem przypomniec. Cena ok.
2. Slim zajmuje mniej miejsca, mniej sie grzeje itd.
3. Jest kabel, ale pewnie nie taki jak chcesz (hdmi), wiec musisz go dokupic (ceny sprawdz na allegro)
4. Owszem, b/g/n.
5. Gry wymienione przez Ciebie nie sa najnowsze, nie bardzo rowniez wiem co to znaczy 'na najwyzszych obrotach'.
6. Do 99% TV podlaczysz PS3, kwestia jakiej jakosci bedziesz mial obraz. Polecam HDMI, a w dalszej kolejnosci Component, RGB, Composite.
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#465 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 25 wrzesień 2012 - 14:42

1) Cena atrakcyjna, a o serwisie słyszę pierwszy raz. Może po prostu się z nim nie spotkałem wcześniej.

2) Slim to nowsza wersja, mniej podatna na awarię.

3) zwykły kabel AV, jak chcesz lepszych efektów wizualnych to potrzebny będzie HDMI, o ile Twój TV takowy obsługuje.

4) jest

5) Konsole nie mają wymagań sprzętowych.

6) Patrz pkt. 3

7) Doszkolić się w temacie konsol, bo warto wiedzieć więcej, żeby coś nie miło nie zaskoczyło :)

#466 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 25 wrzesień 2012 - 17:17

Proline jako sklep znam. Dobre ceny, ale już kilka razy sprzęt wracał na serwis. Raz od nowości ;) Regułę mają taką, że na magazynie łatwiej do siebie rzucić niż choćby po podłodze przesunąć ;)

Dodaj obrazek

#467 Jusko

Jusko
  • Użytkownicy
  • 133 Postów:

Wysłany 25 wrzesień 2012 - 20:36

Ja mam dylemat - zaplanowałem, że w listopadzie/grudniu, sprawię sobie prezent gwiazdkowy jakim jest PS3, i to nawet ten z podanego linku do ProLine. Oglądam różne porównania gier na YouTube i kurczę, Xbox360 wygląda graficznie lepiej jeśli chodzi o barwy i detale. Zastanawiam się zwyczajnie, czy z tego powodu że pamięcią np. RAM mniejszą gry na PS3 nie są czasem bardziej rozmyte, przycięte z czegoś etc. Wprawdzie to konsola i parametrów raczej nie można przeliczać tak dosłownie jak na PC, ale przyznam że te porównania nieco dały mi do myślenia.

ps: choć PS3 i tak pewnie wygra tylko ze względu na jedną grę - Heavy Rain.

Edytowanie przez Jusko, 25 wrzesień 2012 - 20:37 .

#468 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 25 wrzesień 2012 - 20:54

Branie pod uwagę tych minimalnych różnic graficznych podczas wyboru konsoli to dla mnie jakiś absurd.

#469 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 25 wrzesień 2012 - 23:00

Absurdem nie jest natomiast to ludzie zwracaja uwage na to, na ktorej konsoli gry multiplatformowe zazwyczaj chodza lepiej - w ktorym to przypadku wygrywa Xbox 360 swienty.
Co do efektu 'rozmytosci' to, jak wszyscy zorientowani powinni wiedziec, chodzi prawdopodobnie o ustawienia HDMI, a konkretnie biel, ktora czesto jest zbytnio podkrecona w PS3.
Eurogamer posiada bardzo klawy dzial, Digital Foundry, w ktorym to przygladaja sie bardzo dokladnie wersjom na obie konsole (jak rowniez PC) wiec bardzo polecam w/w.
Przykladowo tutaj mamy porownanie Borderlands 2, w przypadku ktorego wersja na 360 prezentuje sie lepiej niz jej odpowiednik na konsole Sony.
Jako posiadacz obu konsol (czyli tak, jak powinno byc) nie stwierdzam ogromnych roznic w wersjach, ale PS3 mam i tak tylko do exclusive'ow wiec nie ogladam go az tak czesto.

Edytowanie przez kidman64, 25 wrzesień 2012 - 23:13 .

Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#470 Piotrowski

Piotrowski
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 26 wrzesień 2012 - 01:38

ok dziex za pomoc:)

#471 Jusko

Jusko
  • Użytkownicy
  • 133 Postów:

Wysłany 26 wrzesień 2012 - 06:54

Również dziękuję. Tak, w porównaniach wszędzie wychodzi, że gry na PS3 są jaśniejsze (jak wspomniałeś - podkręcona biel), podczas gdy na Xbox nieco ciemniejsze, lepiej wycieniowane. Nie wiem, czy da się to wyregulować (ostatecznie regulować opcjami telewizora jasność ), bo nie miałem jeszcze okazji nawet minuty obcować z PS3, niemniej to właśnie dało mi do myślenia. Choć Heavy Rain jest tylko na PS3, więc pewnie jego kupię (no chyba, że akurat będzie jakaś gwiazdkowa mega promocja na Xbox360).

Edytowanie przez Jusko, 26 wrzesień 2012 - 08:16 .

#472 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 26 wrzesień 2012 - 12:10

Widzę, że nieźle się napaliłeś na Heavy Rain, skoro specjalnie dla tej gry kupujesz konsolę ;P

A co jasności, to faktycznie, zauważalny efekt gołym okiem na konsoli Sony.

#473 Jusko

Jusko
  • Użytkownicy
  • 133 Postów:

Wysłany 26 wrzesień 2012 - 13:18

Grałem w The Nomad Soul studia Quantic Dreams, wprawdzie nie przeszedłem całej bo bez solucji raczej się nie da, jednak był to już fajny cross-over różnych gatunków, na te czasy czegoś takiego nie było. Potem Quantic stworzył Fahrenheit (indigo prophecy w niektórych rejonach świata), które również wciągnęło mnie po uszy praktycznie, znów wymyślili coś co fabułę ma świetną i jest niecodzienne. Teraz Heavy Rain i liczę, że ta gra jest podobnie jak poprzednie, artystyczną sztuką w grach wideo (takie lubię najbardziej, ale wiele ich nie ma). A że Heavy jest tylko na PS3... Ostatecznie jeszcze dla God of War III. Za to z drugiej strony X ma Gears of War, ale to tylko zwykła sieczka :) Odstąpię od PS3 tylko wtedy, kiedy X okaże się w okolicach gwiazki tańszy zarówno w samej konsoli, jak i grach (nie badałem jeszcze cen konsol i samych gier).

Właśnie ta jasność w grach mi się nie podoba, bo resztą graficznie, to jest naprawdę drobnica mini zmian między grami na Xbox360. Pewnie niektóre gry mają opcje jasności a i sam telewizor można regulować, jednak pewnie opcje TV nie zastąpią tego, że gry są chyba z natury po prostu jaśniejsze.

#474 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 26 wrzesień 2012 - 17:10

Z ta biela probowalem walczyc, ale niestety poleglem - probowalem roznych opcji tak w PS3 jak i w TV, ale niestety nie udalo mi sie osiagnac takiego ustawienia kolorow jak na 360.
Dodaj obrazek

#475 Jusko

Jusko
  • Użytkownicy
  • 133 Postów:

Wysłany 26 wrzesień 2012 - 18:20

http://www.ps3hax.ne...ead.php?t=42326 Coś tu komuś podziałało...niby. Poszperałem nieco w sieci i generalnie rzec można jedno - kolory lepsze są na Xbox360...dammit. Wychodzi na to, że konsola tak już po prostu ma. Jedyne konkretne rady jakie znalazłem, to pogrzebać w opcjach konsoli i wyregulować telewizor. Szkoda, gdyby nie to, nie miałbym dylematu, ale widać gry na X360 są po prostu ładniejsze. Nie tylko my to rozgryzaliśmy ogólnie, jak kogoś to interesuje, może poczytać choćby o tym jak głowili się np. tutaj: http://forums.gametr...?f=23&t=1247804

EDIT:

W temacie z drugiego linka rzeczono tak, aby skorygować problem:

Because you have to select RGB full range and most reviewers are probably too dumb to do it.

Ktoś potwierdzi?

Edytowanie przez Jusko, 26 wrzesień 2012 - 18:25 .

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)