Skocz do zawartości

[PS3] Demon's Souls

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 01 maj 2012 - 17:38

Dlaczego ta wspaniała gra nie ma tematu u nas na forum, mimo iż od premiery minęła kupa czasu ? Dużo słyszałem o hardcore'owym poziomie trudności tego tytułu, znajomy poddał się, potem zobaczyłem kumpla siedzącego w UK i młócącego non stop w Dark Souls (i odpisującego raz na ruski rok, nie wiedziałem wtedy, że podczas pauzy można zostać zaatakowanym) który bardzo chwalił tę grę i powiedział że w kolejce czeka jeszcze Demon's Souls.
Jakieś 2 tygodnie temu wziął do Polski obie te gry, w pierwszej kolejności odpaliłem Dark Souls, ale mimo to przejdę od razu do Demona :P Na dzień dobry zawiodła mnie nieco grafika, gra wygląda naprawdę solidnie, ale sporo gorzej od Dark Souls. Dalej już same superlatywy, generalnie wydaje mi się sporo trudniejsza od następcy (in plus), każdy jeden cios który przyjmujemy na klatę (czyt. tarczę) zabiera nam staminę, na początku gdy nie miałem jeszcze dopakowanej postaci nieraz łapałem "trzy szybkie" i po staminie, chwila stuna i łapałem wszystko jak leci. Design lokacji - wspaniały. Bossowie - do Zeldy daleko jeśli chodzi o pomysł na przebieg walki, ale poziom trudności jest zdecydowanie przegięty w paru momentch gry (Flamelurker i Penetrator dali mi ostro popalić).
Grę ukończyłem mając postać (Knight) na 102 levelu, coś około 64h i z miłą chęcią zabiorę się za new game + (praktycznego egzaminu z farmacji chyba nigdy nie zdam :P), po prostu aby powykuwać sobie wszystkie bronie z dusz bossów, a w następnej kolejności będę pakował statystyki związane z magią i uczył się czarów (trochę mi tego zostało do zrobienia, grałem bez opisu), kiedyś wpadnie platyna. Generalnie nie zwracam uwagi na te achievy czy pucharki, ale są tytuły którym naprawdę warto poświęcić trochę czasu, to jest jeden z nich.

Tak w ogóle, Demon's Souls zachwiał moim prywatnym rankingiem gier RPG, zrzucając z piedestału pierwszą część Mass Effect :)

Edytowanie przez Pelle, 01 maj 2012 - 17:48 .

Dodaj obrazek

#2 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 01 maj 2012 - 18:00

Nie wiem skąd u Ciebie porównanie do Zeldy, niby i to aRPG i to aRPG, ale mechanika gry jest już diametralnie różna (w DS bliska cRPG/MMORPG).

Na Game+ gra przestaje być grywalna. Statsy rosną o 300%, a Twoje kolejne levele praktycznie nic nie dają do statystyk. Swoje żale wylałem tutaj: ;)
http://cudanakiju.wo...ouls-przedluza/

Spatchowałem grę żeby mi się dusze nie kończyły, wykupiłem więc 712LV (na tym lv klasa postaci nie ma znaczenia ponieważ wszystkie postaci mają max statystyki) i szczerze to mi to wiele nie pomogło. Flamelurker jest nie do zajebania, a jego dusza daje dostęp do porządnych broni... Także rzuciłem to w kąt.

Edytowanie przez # BERION #, 01 maj 2012 - 18:03 .

#3 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 01 maj 2012 - 18:14

Porównanie stąd, że kumpel (ten, który się poddał) opowiadał mi jak mniej więcej wygląda walka z Dragon God'em i tak jakoś mi Zeldą zapachniało, tak mechanika gry jest diametralnie różna, ale jeśli chodzi o bossów wyżej postawiłbym Zeldę (walki są ciekawsze i wymagają używania większej ilości oręża/przedmiotów).

Zobacz post# BERION #, o 01 maj 2012 - 18:00 , napisał:

Na Game+ gra przestaje być grywalna. Statsy rosną o 300%, a Twoje kolejne levele praktycznie nic nie dają do statystyk.

Widać od razu, że jest o wiele trudniej, masę late moon grass natraciłem już przy Phalanx'ei, Tower Knight pojechał mnie za pierwszym razem, za drugim nie dał rady a co do statystyk masz rację, teraz kolejny lv kosztuje mnie niemal 80tyś dusz, patrzę a dochodzi mi po 1pkt do staminy, trochę hp może więcej bo 20 parę punktów, generalnie słabo. Pewnie masz rację co do new game+ ale ja i tak zamierzam w to pograć przy okazji klnąc ostro pod nosem :P
Dodaj obrazek

#4 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 01 maj 2012 - 18:27

Miałem zamiar tę grę platynować, ale właśnie ze względu na powyższe sobie odpuściłem. Za dużo farmienia (najrzadsze kamienie wypadają po kilkunastogodzinnym tłuczeniu) i za mało to korzyści przynosi. Jeśli dochodzi Ci po jeden to się ciesz, bo tak gdzieś od 200 levelu to zaczynają dochodzić po +1 ale co kilka leveli, a dusze idą w milionach (tak, MILIONACH). Co więcej, wraz z kolejnymi game+, cały czas wzrastają statystyki przeciwników (podobno już nie tak spektakularnie jak za pierwszym razem).

Także nie radzę wchodzić na game+ bez CFW bo inaczej nie można zrobić kopii save'a i w razie czego wrócić. Absurd za absurdem.

Gra jest nastawiona na online. Być może we dwójkę by znacznie łatwiej szło, ale ja jestem samotnikiem i nie lubię jak mi się wtranżala jakiś Black Phantom z Meridian Spear i kradnie moje ciężko uciułane dusze...

Edytowanie przez # BERION #, 01 maj 2012 - 18:28 .

#5 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 17 październik 2013 - 13:12

Pobawię się w archeologa trochę, a co :) Platyna wpadła, aczkolwiek nie bez pomocy online (nie mogłem poradzić sobie ze zdobyciem tego wielkiego miecza w miejscu gdzie walczy się z Dragon God'em, plus kamienie). Jak doskonale Berion wiesz z innego forum, niedawno byłem zmuszony zrobić format i straciłem wszystkie sejwy, od nowa zacząłem grać i poszedłem w magię, jak masz magic na odpowiednim poziomie, wyekwipowany ring of magical sharpness i dużo rollujesz oraz traktujesz flamelurkera z homing soul arrow to naprawdę nie jest takim wyzwaniem, co prawda jak masz pecha polecisz na jednego strzała, ale można go pokonać :) Sam też zrobiłbym platynę, ale żeby zrobić jedną postacią musiałbym przejść grę kilkukrotnie.
Dodaj obrazek

#6 Grandi

Grandi
  • Użytkownicy
  • 853 Postów:
  • Interests:PS3

Wysłany 29 styczeń 2014 - 06:10

Ja też odkopie temat i dorzucę swoją cegiełke. Wczesniej dużo słyszalem o tej grze potem miałem okazje w nią zagrać i omało mnie szlag nie trafił. Jedyn ciosem mnie rozwalil bos :) dlatego przestałem grać. Niby gra fajna bo nie idziesz i nie tłuczesz bezmyslnie jak w GOW ale jednak jakos mi nie podeszła.

Gratuluje Platyny :P

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)