Skocz do zawartości

Kolejne pytanie od początkującego (moje pierwsze)

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vibray

Vibray
  • Nowy
  • 6 Postów:

Wysłany 02 styczeń 2013 - 19:46

Z góry przepraszam tych, którzy czytając już to zdanie uważają, że tylko marnuję ich czas głupimi pytaniami.

Tak baaardzo szybko opiszę wam (i postaram się to zrobić zrozumiale) mój problem i mam nadzieję, że już dzisiaj uda mi się odpalić kopię bezpieczeństwa Mortal Combat Armageddon (tak, posiadam oryginał, w każdej chwili mogę udowodnić ;) ) Kupiłem od znajomego konsolę PS2 z tyłu na naklejce jest napisane SCPH-77004 (wg. niego uszkodzoną i wg. pana z serwisu nie do naprawy) po wyczyszczeniu lasera i wlutowaniu nowego kondensatora polimerowego - działa! Bez zacięcia mogę na niej grać w gry oryginalne ale.. dostałem też dość sporą ilość "kopii zapasowych" ;) Dziś kupiłem też kartę 8 MB z FMCB i mam na niej zainstalowaną tylko tą aplikację.

Zapoznałem się z tym tematem:

http://www.konsola.p...?showtopic=1702 - ten z dużą ilością pytań i odpowiedzi na nich, użyłem Google (tak też trafiłem na to forum) oraz próbowałem użyć wyszukiwarki na tym forum ale mi nie działa (czego bym nie wpisał to wywala błąd, że nie można znaleźć, potem 404 Not Found..) i wiem, że potrzebuję kilku programów typu SMS, Open PS2 Loader i uLaunchELF ale co dalej? Znalazłem jakby pliki instalacyjne na psx-sXXXe.com (adres zamazałem bo nie wiem czy można podawać) Co muszę zrobić aby doinstalować te programy na kartę pamięci? Czy muszę je wypalić na płytę (każdy z osobna czy wszystkie razem)? Jeśli tak to czy musi to być jakiś specjalny nośnik ( DVD+/- R/RW cokolwiek innego..)?

Najbardziej zależy mi na uruchamianiu aplikacji z pendriv'a bo jednak ten laser już ma swoje lata (około 3 - 4). Proszę Was o szybką pomoc i odpowiedź chociaż na część wyróżnionych przeze mnie pytań albo naprowadzenie mnie na dobry trop ;) Wystarczą choćby linki do zrozumiałych dla początkującego poradników.

Na koniec chciałem obiecać, że za okazaną pomoc z chęcią się odwdzięczę. Postaram się aktywnie uczestniczyć w życiu forum i pomagać z czysto technicznymi problemami ( prawie jestem wykwalifikowanym elektronikiem). To tyle i jeszcze raz przepraszam, że zadałem pytania zadane już setki razy :(

#2 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 02 styczeń 2013 - 20:48

Prosze udowodnic posiadanie oryginalu. Zdjecie z Twoim nickiem i data na kartce wystarczy.
Piszac 'dostałem też dość sporą ilość "kopii zapasowych"' wnioskuje, iz dosyc trywialnie traktujesz problem wlasnosci intelektualnej i nie uzywasz pojecia 'kopia bezpieczesntwa' w ogolnym tego typu pojeciu, a jedynie mowisz tak o nielegalnych kopiach oprogramowania.
Nie rob tak.
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#3 Vibray

Vibray
  • Nowy
  • 6 Postów:

Wysłany 02 styczeń 2013 - 21:17

Oto i dowód, pozwoliłem sobie też dodać pozdrowienia dla Ciebie żeby moje alibi wyglądało bardzo wiarygodnie :D
http://img210.images.../dsc00302hf.jpg
http://img20.imagesh.../dsc00300ai.jpg
http://img407.images.../dsc00301fi.jpg

Zdjęcia robione Sony Ericsson Xperia X8 i trochę niewyraźne ale mam nadzieję, że wystarczą.

Już całkowicie pomijając fakt, że posiadam owe płyty to mogę Ci zagwarantować, że nie nadają się do użytku. Chyba że laser jakimś magicznym sposobem poradzi sobie z tą mozaiką zarysowań w co szczerze wątpię.

Ale wracając do tematu odpalenia konkretnej kopii ww gry, pomożesz?

#4 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 02 styczeń 2013 - 21:38

Bardzo sie ciesze, ze sa jeszcze ludzie, ktorzy przychodzac na forum potrafia sie zachowac:)

Generalnie rzecza o ktorej powinienes poczytac jest FMCB, np. tutaj.

W celu poczytania jak przygotowac plyte do instalacji takowego idz prosze tutaj.

W razie problemow pisz dokladnie co nie dziala i w jakiej sytuacji.
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#5 Vibray

Vibray
  • Nowy
  • 6 Postów:

Wysłany 02 styczeń 2013 - 22:45

W internecie krąży też pogłoska, że jestem niewychowanym s*********m ale to jedynie plotki :D Jeśli coś chcę to potrafię być miły :D No i dziękuję za docenienie ;)

Z tą pierwszą stroną już zapoznałem się w większości dzięki nieograniczonym możliwością wyszukiwarki Google ;) Tak skacząc z linka na link w poszukiwaniu tego co mnie na prawdę interesuje - czyli wypalenie takiej płytki, na której będą programy, które chcę wrzucić na MC i najlepiej, żeby dodatkowo wszystko było wytłumaczone bardziej niż łopatologicznie ;) natrafiłem na taki oto temat:

http://forum.cdrinfo...fmcb-etc-76098/

Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to wystarczy, że mam na MC FreeMCBoot i jesli jakimś cudem uda mi się wypalić ten obraz poprawnie, tak żeby nie było żadnych błędów to teoretycznie po wczytaniu płyty mam wybrane aplikacje skopiować do katalogu root na MC?

I chciałem jeszcze zapytać o najlepsze płyty do wypalania. Gdzieś nie wiem czy to na tym forum wyczytałem, żeby nie nagrywać na płytach Sony bo to tandetny szajs, a najlepsze są firmy Verbatim. Żeby nagrywać je na DVD+R (ale sprawdzić jak sobie z nimi konsola radzi - tylko nikt nie napisał jak to sprawdzić xD ) No i żeby nagrywać z maks prędkością 4x bo jest najlepsza. To prawda czy tylko jakieś bezpodstawne wymysły?

PS: Nie wiem czy to ważne ale próbuje nagrać płytę z tymi programami przez Alcohol 120% w profilu PlayStation 2 ale moja nagrywarka nagrywa z min prędkością 8x.. to będzie miało jakieś znaczenie czy może jednak sobie odpuścić i popytać po kumplach żeby poszukać odpowiedniej nagrywarki?

PS2: Po wypaleniu na DVD-R (tylko taką miałem) i próbie odpalenia wyskakuje komunikat na czarnym tle ( wcześniej ekran miga ze 3 razy): Unable to read disc. Teraz idę spać, mam dość ;)

Edytowanie przez Vibray, 02 styczeń 2013 - 23:27 .

#6 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 03 styczeń 2013 - 00:42

Tolerancja na DVD +/- zalezy bardzo od konsoli, nie ma jednej recepty, poza ta, ze wypalajac na DVD+R ustaw booktype na DVD-ROM.
Do wypalania polecam darmowy IMGBurn - jeszcze mnie nigdy nie zawiodl.
Co do predkosci wypalania to 4x jest ok, chociaz i na 8x nagrywalem i nie bylo problemu. Rowniez na plytach Sony.
Dodaj obrazek

#7 Vibray

Vibray
  • Nowy
  • 6 Postów:

Wysłany 03 styczeń 2013 - 11:56

No i niestety tym razem mam błąd po wczytaniu płyty przez FMCB " Play halted due to malfunction" - gra wstrzymana z powodu awarii... :( A nagrywałem ImgBurn z prędkością 4x.

Za to oryginalne płyty działają bez problemu..

Edytowanie przez Vibray, 03 styczeń 2013 - 11:59 .

#8 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 03 styczeń 2013 - 20:02

Blad wywala FMCB czy ESR ?
Dodaj obrazek

#9 Vibray

Vibray
  • Nowy
  • 6 Postów:

Wysłany 03 styczeń 2013 - 20:57

Żebym to ja wiedział co to bym sam rozwiązał wtedy ten problem ;) Ale z tym sobie bardzo dobrze poradziłem używając pożyczonego magicznego programu SwapMagic3.8 i uruchamiając nim wypaloną wcześniej płytę z tą paczką z gotowymi plikami na kartę którą tam podawałem. Potem używając załadowanego z płyty uElf'a zainstalowałem z pendriv'a "noobie package" i teraz wszystko pięknie działa ;) Jutro kupię kilka płyt DVD-R / +R z DL i bez DL i zobaczę które chodzą lepiej ;)

Wielkie dzięki za ogromną pomoc i pozdrawiam.

#10 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 03 styczeń 2013 - 22:36

DL (bo wiesz jakie to sa, prawda? sa one potrzebne do bardzo niewielu gier, jak np. God of War 2 czy GT4) to bierz tylko DVD+R DL i pamietaj o booktype ustawionym na DVD-Rom.
Jak chcesz grac wygodnie na backupach to ze swojej strony poradzilbym rozgladniecie sie za Network Adapterem, szalenie pomocna rzecz.

Co do pomocy to nie ma sprawy, zawsze chetnie pomoge jezeli ktos nie jest glupi ani nie probuje oszukac prawilnych chlopakow. Pozdrawiam rowniez.

Edytowanie przez kidman64, 03 styczeń 2013 - 22:37 .

Dodaj obrazek

#11 Vibray

Vibray
  • Nowy
  • 6 Postów:

Wysłany 04 styczeń 2013 - 00:15

DL to są Dual Layer na polski to dwuwarstwowe. Ale czy PS2 Slim SCPH 77004 nie ma już wbudowanego Network Adaptera? Bo widzę, że z tyłu jest wejście na RJ-45 ;)
Powiedzmy, że głupi nie jestem tylko po prostu nowy ale się uczę i zadaję przemyślane pytania :D

#12 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 04 styczeń 2013 - 07:59

A, nie doczytalem ze masz slima, w takim razie zapomnij o mojej poprzedniej sugestii;)
Dodaj obrazek

#13 Wodorost

Wodorost

You're guilty, You're dead

• Pimp League of Konsola.pl
  • 826 Postów:

Wysłany 14 styczeń 2013 - 17:32

Nie pomógł ale wydębł zdjęcia oryginalnej gry i nielegalną kopię okładki z których każdy teraz może korzystać.
ARCYTROL

Dodaj obrazek

#14 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 14 styczeń 2013 - 23:48

To nie byl trolling przeciez. Nawet jesli oszukiwal to i tak wlozyl wiekszy wysilek w znalezienie odpowiedzi na pytanie niz ktorykolwiek z typowych 'nowicjuszy'.
Dodaj obrazek

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)