Skocz do zawartości

Jakie płyty? Jaka prędkość nagrywania?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
310 odpowiedzi w tym temacie

#1 carter

carter
  • Nowy
  • 70 Postów:

Wysłany 15 czerwiec 2006 - 15:38

kupiłem płyty ver. adv azo+ 16x. minimalna prędkość którą można je wypalać to 6x. Czy to tak samo "bezpieczne" dla konsoli jak 4x??

#2 HoFi

HoFi
  • Użytkownicy
  • 2301 Postów:

Wysłany 15 czerwiec 2006 - 16:42

carter napisał:

kupiłem płyty ver. adv azo+ 16x. minimalna prędkość którą można je wypalać to 6x. Czy to tak samo "bezpieczne" dla konsoli jak 4x??
to nie prawda ze najnizsza predkoscia powino sie nagrywac

najlepsza predkosc nagrywania jest to taka po srodku mozliwosci płyt czyli dla 16x moze byc 8x,10 x

#3 jablo

jablo
  • Nowy
  • 1588 Postów:
  • Interests:Konsole

Wysłany 16 czerwiec 2006 - 09:45

Masz racje . :P Płyty z wysokim indeksem się sszybko nagrywa . Ja jak mam verbatimka 16x lub TDk 16x to wypalam 8x . Jak mam 8x to wypalam 4x . Jak 4x to 4x , jak 2 x to 1x .
Pozdro

#4 Igorb

Igorb
  • Użytkownicy
  • 153 Postów:

Wysłany 01 lipiec 2006 - 15:50

ja najczescie wypalam najmniejsza predkoscia :) dobro mojej konsoli jest dla mnie najwazniejsze ;)

#5 Moskacz

Moskacz
  • Nowy
  • 497 Postów:
  • Interests:Konsole, Pc, sport etc ;-)

Wysłany 01 lipiec 2006 - 21:00

Igorb napisał:

ja najczescie wypalam najmniejsza predkoscia :) dobro mojej konsoli jest dla mnie najwazniejsze ;)

Nie jest powiedziane, że prekosc najmniejsza=najlepsza :wink:.

#6 WiluxPL

WiluxPL
  • Nowy
  • 19 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2006 - 11:02

Wiecie co moze mnie wysmiejecie i nie uwiezycie bo to 1 post ale im wolniejsza szybkosc nagrywania tym gorzej moim zdaniem mam kumpla z PS2 (zamierzam sam se kupic bo klawe to jest) i ma gre DB Z budokai 3 szybkosc 16x i chodzi bezblednie ai ma tez inne z mala szybkoscia i jesli chodzi o ladowanie 15 10 minut :/ i teraz chodzi mi oto ze jak PS2 bedzie tak kazdy loading ladowal to on sie predzej zuzyje niz na grze normalnej dlatego moim zdaniem lepsze szybsze

#7 Kropek

Kropek
  • GoodFellas
  • 1086 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2006 - 11:15

... ten twój kumpel jest bardzo brutalny wobec laserka :lol: :lol:
Napęd ps2 ma prędkość odczytu 4x, wiec najlepiej będzie dla niego zapisane na 4x!
A na jakich nośnikach zapisuje twój kolega/ty?
A kto zjadł wszystkie przecinki i kropki? :]
X360 Opus, PSP, N-Gage grubcio, PC.

#8 WiluxPL

WiluxPL
  • Nowy
  • 19 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2006 - 11:33

Jam pozjadał bo głód dopada :P. Ale ja tylko pisałem jak moim zdaniem jest.

#9 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2006 - 11:37

Kropek napisał:

Napęd ps2 ma prędkość odczytu 4x, wiec najlepiej będzie dla niego zapisane na 4x!
Ciekawa teoria, ale kompletnie bledna (czytaj: bzdurna). :wink:

#10 Kropek

Kropek
  • GoodFellas
  • 1086 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2006 - 14:18

ffgriever napisał:

Kropek napisał:

Ciekawa teoria, ale kompletnie bledna (czytaj: bzdurna). :wink:
Disc Drive type: 24x (PlayStation 2 format CD-ROM, PlayStation format CD-ROM) 4x (Supported DVD formats) Region-locked with anti-copy protection (Can't read "Gold Discs" aka normal CD-ROMs)

Źródło: Wikipedia
X360 Opus, PSP, N-Gage grubcio, PC.

#11 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2006 - 14:26

Oj... Nie zrozumiales mnie... Pisalem o twojej teorii nagrywania (4x read -> 4x write best). To ze DVD PS2 odczytuje x4 to wiem...

#12 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 20 sierpień 2006 - 15:09

Widze, że ktoś przykleił jeden z miliarda topików na ten temat, które wracają raz na dwa dni ;)

a więc tak:

Najniższa prędkosć zapisu/odczytu wcale nie gwarantuje sukcesu. Dlaczego? Różne nagrywarki, przy różnych prędkościach, różnie wypalają płyty.

Szczególnie nie zalecam "najniżej" wypalać DVD na nagrywarce, która piecze x16 i badziewnych nośnikach (a już nie daj Boże :lol: ) z wysokim indexem. Takie kombo kończy się tylko stratą czasu i pieniędzy.

Jednego i idealnego sposobu dla każdej konsoli i nagrywarki NIE MA i NIGDY nie będzie. Jeśli chcesz to "zmierzyć" to porób testy na różnych nośnikach, z różnymi prędkościami z tą samą ilością danych.

kProbe, DVDInfoPro, NeroCDVDSpeed, PlexTools etc... etc...

#13 Zet

Zet
  • Nowy
  • 21 Postów:
  • Interests:pes4

Wysłany 30 sierpień 2006 - 01:38

Fajnie sobie popisaliscie ale nic z tego nie wynika bo chyba nie bylo takiej mozliwosci... Ja np mam LG 4167B i wypalam na Verbatim Advenced AZO x16 z predkoscia x4. Mysle ze skoro PS2 odczytuje plytki z predkoscia 4 to nalezy z taka badz mniejsza je wypalac. Bo w przypadku gdy wypalamy z predkoscia x8 to tak jakby ktos potrzebowal 1 minuty na przeczytanie strony tekstu a mialby przewracana strone co 30 sekund.... Jest w tym cos czy nie ma eksperci ? (tylko mnie nie zajedźcie za ta teorie hehe ). Pozdro

#14 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 30 sierpień 2006 - 10:08

Kiedys padla juz teoria nagrywania x4 (jako argument przytoczono odczyt x4). Jest kompletnie bzdurna/nieprawdziwa, sam to nazwij.

Zajrzyj tutaj, dalem tam screeny z nagrywania z roznymi predkosciami i ilustrujace jakosc plytek... Nie moge znalezc testow z plytkami x16 a chwilowo nie mam zadnych plytek zeby taki test wykonac (ale wyniki byly takies same, z tym ze spadek jakosc nastepowal juz przy x8 ). Identyczne rezultaty mam na liteon, philips, nec, lg - tylko takie nagrywarki mam. W sporym przyblizeniu mozna wiec uznac ze jest to prawda dla wszystkich nagrywarek.

#15 deadeye

deadeye
  • Użytkownicy
  • 3200 Postów:

Wysłany 30 sierpień 2006 - 10:41

Zet napisał:

Mysle ze skoro PS2 odczytuje plytki z predkoscia 4 to nalezy z taka badz mniejsza je wypalac. Bo w przypadku gdy wypalamy z predkoscia x8 to tak jakby ktos potrzebowal 1 minuty na przeczytanie strony tekstu a mialby przewracana strone co 30 sekund.... Jest w tym cos czy nie ma eksperci ? (tylko mnie nie zajedźcie za ta teorie hehe ). Pozdro
nie ma to zupelnie nic do rzeczy, bo szybkosc nagrywania nie jest w zaden sposob powiazana z szybkoscia czytania. chodzi tylko o to zeby dobrac szybkosc zapewniajaca jak najlepsza jakosc

#16 Zet

Zet
  • Nowy
  • 21 Postów:
  • Interests:pes4

Wysłany 30 sierpień 2006 - 20:55

ffgiever - Ja w tym temacie nie wiem praktycznie NIC ale jesli chodzi o te testy to mysle ze sa niewiele warte. Chodzi o to, ze nagrywasz plyte a nastepnie sprawdzasz jakosc jej odczytu na... ... prawdopodobnie tej samej nagrywarce . Wiec jakosc odczytu w nagrywarce DVD moze byc swietna a w laserze ps2 kiepska... Bo raczej nie masz mozliwosci sprawdzenia jak plyte czyta ps2. Jedynie jak bys mial napęd DVD ktorego max. predkosc odczytu jest tak jak w ps2 x4. Ciekaw jestem co Ty na to. Pozdrawiam

#17 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 30 sierpień 2006 - 21:22

Fakt, jakosc odczytu na roznych napedach jest zwykle nieco inna, ale o jednym mozna powiedziec z pewnoscia: ogolne tendencje zostaja zachowane.
"Jakosc" tej plytki nie bierze sie z powietrza, roznica jest tylko taka, ze jak wolniej bedziesz czytal, to odczyt bedzie dokladniejszy (a wiec ps2 z predkoscia x4 ma wieksze szanse na poprawne przeczytanie kiepskiej plyty, z tym ze nie zalezy to tylko od predkosci, ale od jakosci/sposobu korekcji bledow i wielu innych czynnikow - pomimo ze przeciez szybkie napedy zwalniaja przy napotkaniu problemow to i tak zwykle te wolne poradza sobie lepiej).
Faktem jest ze nie potrafie dokladnie ocenic jak plyta sprawuje sie w ps2, poza metoda "na oko" i "na ucho" - tzn. jest taka metoda, ale trzeba sie wpiac w punkty w ktore przychodzi prad do cewek i wywalic te szumy na audio (nagrac to), pozniej po przebiegu fali mozna ocenic na ile duze problemy byly np. z ogniskowaniem czy trackingiem, podobnie mozna zrobic dla emitera. Mozna tez dokladnie obserwowac laser w trakcie pracy - jest to nieco utrudnione ze wzgledu na plyte, to oczywiste.

Ogolnie lasery w ps2 sa kiepskie, bo zwykle nawet gdy sa nowe to maja problemy z odczytywaniem plyt, z ktorymi wszytkie inne napedy radza sobie bez problemu, ale to tylko potwierdza koniecznosc jak najwyzszej jakosci przy wypalaniu. (sprawdzalem te plyty takze w innych napedach. reultaty byly rozne, ale tak jak pisalem, generalne tendencje zostaly zachowane). Nawiasem mowiac nagralem dzis verbatima x16 z predkoscia x4 no i ps2 (z nieco wysluzonym laserem) miala spore klopoty z czytaniem, x16 poszlo bez problemu - na nowce laserze pewnie roznica bylaby wiele mniejsza. Niestety jeden ps2 wlasnie niedawno sprzedalem. Do mojego mam jeszcze laser w zapasie, ale nie ma sensu go narazie wymieniac.

Tak juz na koniec: wypalajcie jak chcecie, to wasze konsole, wasze plytki, wasze nagrywarki. Ja tych testow zrobilem sporo i jestem mocno przekonany co do osiagnietych wynikow (a wyniki innych osob, ktore to testowaly w taki czy inny sposob tylko potwierdzaja moje). Najwiecej problemu jest z osobami ktore "slyszaly ze kumpel kolegi mowil ze jego znajomy powiedzial, ze jest tak a nie inaczej i to musi byc prawda bo jego wujek ma sklep i sie na tym zna" :wink: . Oczywiscie ze zawsze moze sie znalezc kombinacja nagrywarka/plytka, ktore sie wylamuja z generalnej zasady (mnie sie to zdarza na esperanzach - i tak ich prawie nigdy nie uzywam, tylko na cos co jest potrzebne chwilowo). Tak jak juz napisalem: jezeli te testy wypadaja podobnie z kilkoma nagrywarkami/plytami/odtwarzaczami to prawie na 100% beda one takze mogly byc zastosowane do pozostalych.
Ale zasada jest prosta, jesli nagrana plyta wykazuje gorsza jakosc to ta jakosc musi byc gorsza. Nie ma innej mozliwosci (bo jak sobie wyobrazasz inaczej? Ze nagrywarka ktora to nagrala twierdzi ze jakosc jest gorsza a ta ma byc lepsza? Przeciez nie jest to subiektywne odczucie koloru, zapachu, smaku, czy wygladu, ale zliczanie fizycznych problemow, wyniklych w trakcie odczytu - jesli odtwarzacz czyta lepiej to problemy beda mniejsze, ale przeciez nic nie zmieni faktu ze w konkretnych miejscach jakosc byla po prostu nizsza).

Konczze zanim post ten stanie sie tak dlugi, ze nikomu nie bedzie sie chcialo go nawet do konca przeczytac.

#18 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 31 sierpień 2006 - 12:27

Zapomniałeś jeszcze dodać o starzeniu się nośnika i wpływu błędów na jego żywotność.

Tak, CRC, ten komunikat kocha chyba każdy z nas ;]

#19 fan ps2

fan ps2
  • Nowy
  • 8 Postów:
  • Interests:PlayStation 2

Wysłany 01 wrzesień 2006 - 17:24

Ja kupuje najdroższe płyty czyli verbatim ,TDK ,Platinum i wypalam 4
i chodzi super.Poprostu happy

#20 PROT

PROT
  • the bananowicze
  • 598 Postów:

Wysłany 01 wrzesień 2006 - 22:05

Nie poruszacie tematu jaka to płyta czy DVD-R czy +
Błędem jest twierdzenie,że wolniejszy zapis gwarantuje lepszą jakośc
Wszystko zależy od nośnika i nagrywarki
Zdarza sie,że wolniejszy zapis zwiększa nam ilośc błędów
Dokładnie musicie znac swój sprzet do nagrywania gdyz pozornie wszystko pięknie chodzi ale katujecie konsole nawet o tym nie wiedząc
Ps.
Podawajcie jaką macie nagrywarke i na jakich płytach wypalacie gry
wtedy będzie wiadomo co i jak

#21 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:
  • Interests:psp/ps2/net/rpg

Wysłany 03 wrzesień 2006 - 13:14

sam napisales ze nie wiemy czy nie katuje czy takuje wiec co za roznica nagrywaj jak lubisz

sony DRU-530 + verbatimy azo advance dvd+r x8/x16 wypalane x4/x2 na juz zuzytym laserze dzialaja juz kipesko :) zalezy które :)
scph-75004:v14+ripper 3.41u+pvr-802w+Sony MagicGate mc 8MB+Logitech cordless action controller
+Sony ds2+Singstar+Logitech socom headset+eyeToy+OpenPS2Loader0.6+FMCB1.18b
NX6125+Sempron Mobile 3100+Ati 200M+1,5GB_Ram+AVerTV_E501
PSP (fat) 5.50GEN-D3 TA-081+SanDisk2Gb

Laser Ci siada? Masz Pytanie? Napisz TUTAJ "F.A.Q Dotyczące Lasera w PS2/PSTwo"

#22 PROT

PROT
  • the bananowicze
  • 598 Postów:

Wysłany 03 wrzesień 2006 - 14:37

Na zasadzie prób i błedów
Niech np:100-tu użytkowników odpowie na jakich płytach i na jakiej nagrywarce wypala, to wtedy bedzie można określic najlepsze parametry nagrywania dla danego sprzetu
Ważne jest ,też ile czasu użytkujemy konsole i nic sie nie dzieje
"Ninja Gaiden 2" "Far Cry 2" "Fable 2" "Gears of War 2"

#23 deadeye

deadeye
  • Użytkownicy
  • 3200 Postów:

Wysłany 03 wrzesień 2006 - 14:53

PROT napisał:

Na zasadzie prób i błedów
Niech np:100-tu użytkowników odpowie na jakich płytach i na jakiej nagrywarce wypala, to wtedy bedzie można określic najlepsze parametry nagrywania dla danego sprzetu
Ważne jest ,też ile czasu użytkujemy konsole i nic sie nie dzieje
nie trzeba zbierac info od uzytkownikow, wystarczy uzyc softu (np. z pakietu nero) ktory sprawdza jakosc zapisu.

#24 PROT

PROT
  • the bananowicze
  • 598 Postów:

Wysłany 03 wrzesień 2006 - 23:41

Skoro to wam wystarczy to OK !
Tylko skąd tyle pytań na jakich płytach i z jaką prędkością
PS.
Nie jestem twoim wrogiem choc czesto mamy odmienne zdanie
"Ninja Gaiden 2" "Far Cry 2" "Fable 2" "Gears of War 2"

#25 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 04 wrzesień 2006 - 09:09

deadeye napisał:

nie trzeba zbierac info od uzytkownikow, wystarczy uzyc softu (np. z pakietu nero) ktory sprawdza jakosc zapisu.

:roll:

Weryfikacja nagranej płyty polega nasprawdzeniu przez program czy nie ma CRC (czyli czy da się skopiować wszystkie z niej dane). Z jakością nie ma zbyt wiele wspólnego.

Zamiast tworzyć teorie poczytajcie trochę na temat wypalania na (kryptoreklama :twisted: ) CDRinfo.pl

#26 deadeye

deadeye
  • Użytkownicy
  • 3200 Postów:

Wysłany 04 wrzesień 2006 - 10:28

# BERION # napisał:

Weryfikacja nagranej płyty polega nasprawdzeniu przez program czy nie ma CRC (czyli czy da się skopiować wszystkie z niej dane). Z jakością nie ma zbyt wiele wspólnego.
i kto tu powinien :roll: robic ;) chodzilo mi oczywiscie nie o weryfikacje plytki po nagraniu, tylko uzycie nero cd-dvd speed do sprawdzenia jakosci nagrania.

#27 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 04 wrzesień 2006 - 12:27

deadeye napisał:

i kto tu powinien :roll: robic ;) chodzilo mi oczywiscie nie o weryfikacje plytki po nagraniu, tylko uzycie nero cd-dvd speed do sprawdzenia jakosci nagrania.

Lub kprobe. I jeden i drugi przy niektorych nagrywarkach/odtwarzaczach jest w stanie zmierzyc wiecej niz tylko pie/pif . Niestety takich przypadkow jak stopien odbicia od dysku, problemy z trackingiem sa juz raczej ciezkie do namierzenia (ale wynikaja tez glownie nie z samej plytki jako takiej ale czesciej z wysluzonego lasera). Sam test pie (parity inner error) polega na wstepnym liczeniu przez odtwarzacz sumy (sprawdzaniu parzystosci), dalej sa bledy pif (parity inner failure) - sa to bledy pozostale po pierwszej fazie korekcji i bezposrednio wplywaja na jkaosc odczytu. Sa jeszcze bledy pof (parity outer failure), ale te ciezko jakos zilustrowac - sa to bledy ktore nie mogly zostac skorygowane, wiec najczesciej zobaczymy przy odczycie gdy trafi cie taki blad "CRC error" lub jakis odpowiednik.

No i # BERION # nie zgodze sie z toba ze te testy nie maja nic wspolnego z jakoscia. Alez maja, i to cholernie duzo. Jesli wystepuja pof to oczywiste, plyta jest nieczytelna (choc moze to byc takze problem odtwarzacza), pif - to oczywiste, bo powoduja problemy z odczytem i czesto koniecznosc wejscia w wolniejszy tryb korekcji. Pie nie maja az tak duzego wplywu, ale zbyt duza ich liczba takze znacznie zaniza jakosc. Skad sie biora te bledy? No wlasnie ze slabej jakosci zapisu i ich ilosc, maksymalna wartosc znaczaco wskazuja na jakosc nagrania. Osiagniecie perfekcji jest w chili obecnej niemozliwe, choc niektorym udalo sie otrzymac prawie idealne wyniki (pod wzgledem pif, pie oczywiscie zawsze jakies sie pojawia) na plytkach taiyo yuden. Chyba ze rzeczywiscie pisales tylko o sprawdzeniu odczytu (speed test)

#28 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 04 wrzesień 2006 - 13:21

@ffgriever
Mój komentarz się odnosił do "weryfikacji kompilacji" np. w Nero. A stwierdzając: "zbyt wiele", miałem na myśli, że nie powie to nam absolutnie nic poza tym czy na tym napędzie, w chwili obecnej wszystkie dane dadzą się odczytać.

Mój błąd, że źle zinterpretowałem ten cytat:

wystarczy uzyc softu (np. z pakietu nero) ktory sprawdza jakosc zapisu

Nie wiem dlaczego, ale jakoś zapomniałem o CDVDSpeed. Tym bardziej, że kilka minut przed odpowiedzią czytałem podobny temat właśnie z weryfikacją kompilacji. Ehh... także mea culpa.

#29 spinacz

spinacz
  • Nowy
  • 21 Postów:
  • Interests:PS2! PC!... and more ;p

Wysłany 23 wrzesień 2006 - 14:44

Ja tam sie na tym dokladnie nie znam ale moj ojciec troche wie na ten temat wiec jego zdaniem jesli chodzi o odczyt nagranych plyt na kompie a nie na PS2 to predkosc nagrywania tylko skraca czas nagrywania a co do odczytu to nie ma roznicy... ale jak jest w przypadku PS2 to nie wiem wiec nic konkretnego nie pisze... pozdro : )

#30 kolo558

kolo558
  • Nowy
  • 9 Postów:

Wysłany 10 październik 2006 - 12:20

najlepiej nagrywac programem alcohol 120%:
płyty dvd Verbatim z prętkością nie przekraczając 4x
płyty cd Verbatim z prętkością nie przekraczając 8x

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)