Skocz do zawartości

Jakie płyty? Jaka prędkość nagrywania?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
310 odpowiedzi w tym temacie

#31 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 10 październik 2006 - 12:49

kolo558 napisał:

najlepiej nagrywac programem alcohol 120%

Uzyty program nie ma w zasadzie zadnego wplywu na jakosc nagrania!

płyty dvd Verbatim z prętkością nie przekraczając 4x

Przeprowadziles jakies testy czy znow powtarzasz legendy? Rozumiem, ze na niektorych (czytaj: naprawde badziewnych, lub bardzo starych) nagrywarkach moze byc to prawda, ale ja nigdy nie zszedlem ponizej poziomu liteona (w przypadku obecnie posiadanego przezemnie modelu liteon shw16h5s - calkiem niezlego), mailem tez podpisane przez benq, philips, teac (i przez bardzo krotki czas scierwo zwane LG oraz samsung)... Chyba przestane sie juz wypowiadac w tym temacie... echhhh, po co nerwy strzepic? ;P

płyty cd Verbatim z prętkością nie przekraczając 8x

Czasami jest to prawda, ale w przypadku wiekszosci nowych modeli nagrywarek, nagrywanie plyt cd ponizej predkosci 16x skutkuje juz znacznym obnizeniem jakosci! (w przypadku jednej nagrywarki zauwazylem nawet, ze wypalenie x8 nie jest w ogole mozliwe). Najlepsze efekty zwykle osiagniesz nagrywajac taka plyte z predkoscia 16x-24x, raczej nie szybciej i raczej nie wolniej... No chyba ze RW, ale to juz inna bajka...

Tak jak pisalem juz kilka razy... Jesli kupujecie nowy typ nosnika (a najlepiej nawet po kazdym nowym batchu - no chyba ze kupujecie plytki pojedynczo, ja zawsze kupuje 50 lub 100 na cake) nalezy poswiecic kilka plytek i sprawdzic predkosc dajaca najlepsze wyniki... Rozumiem, ze w wiekszosci przypadkow nawet pomimo nizszej jakosci bedzie mozliwe odtworzenie plytek, ale dlaczego katowac laser w ps2 marnym nagraniem? A juz w szegolnosci jest to wazne jesli na takich plytkach planujemy przechowywac wazne dane (gra to gra, jak przestanie dzialac to trudno)!

#32 Piciu

Piciu
  • Użytkownicy
  • 102 Postów:
  • Interests:AAO

Wysłany 14 październik 2006 - 16:28

Mały test na potwierdzenie, że wolno nie znaczy dobrze !

Płyta to Verbatim x16 na podłożu MCC (jedne z najlepszych płyt moim zdaniem). Oczywiście w obu przypadkach nagrany ten sam obraz iso.

Prędkość zapisu x6 (ustawione na sztywno x4 jednak wymuszone przez sprzęt/nośnik) :

Dodaj obrazek

Jak widać wartość PIF niepokojąca, oczywiście tak nagrana płyta "odpali" na PS2 tylko po co "męczyć" laser :)

Prędkość zapisu x8 :

Dodaj obrazek

Tutaj widzimy dobrze nagraną płytę i możemy być spokojni o żywotność lasera przy takich kopiach.

#33 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 14 październik 2006 - 19:28

Piciu napisał:

Mały test na potwierdzenie, że wolno nie znaczy dobrze !
Jakis czas temu robilem podobny test... Jego wyniki sa w innym poscie i mozna je znalezc tutaj. Robilem takze wiele innych z plytami x16 roznych marek oraz na kilku nagrywarkach... Wyniki sa latwe do przewidzenia i potwierdzaja twoje jak i te zaprezentowane w linku powyzej (dla Vx16 - mcc004 - najlepsza jakosc byla przy x12).

Sprawa jest taka, ze ludzie wola wierzyc w legendy jak w fakty i nic ich nie przekona... a w szczegolnosci jakies "dziwne slupki" o ktorych nie maja zielonego pojecia... Nawet wyklad o sposobie wypalania od strony technicznej a takze sposobie pomiarow nie jest w stanie nic zmienic. Szkoda marnowac plyt na takie testy (chyba, ze robisz je sam dla siebie - zalecane dla kazdego nowego batcha)...

No, ale chwali ci sie podjecie takiej proby...

#34 Piciu

Piciu
  • Użytkownicy
  • 102 Postów:

Wysłany 10 listopad 2006 - 18:38

Kolejny test aby udowodnic niektorym, ze obecne plyty (x16) nalezy wypalac "szybko" :)

Verbatim DVD-R x16 nagrany z predkoscia x8

Dodaj obrazek

Verbatim DVD-R x16 nagrany z predkoscia x16

Dodaj obrazek

Wynikow testu nie musze chyba komentowac ;)

Samsung LE40N87BD + PS3 60GB + ...

#35 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 10 listopad 2006 - 19:20

A jednak skomentuje, ponieważ nie każdy wie na co patrzeć:

------------------------------------
PI (parity inner error) - Im mniej tym lepiej. Aby płyta była w ogóle czytelna nie powinien przekraczać 300, komfort pracy to wskazania nie przekraczające 15-20 - choć powyżej 15 niektóre DVD mogą mieć problemy z uzyskaniem maksymalnej prędkości odczytu na końcówce płyty.

Max PI: (ten parametr nie jest zbyt ważny - pojedyńcze "tyczki" w niczym nie przeszkadzają. Im mniej tym lepiej.)
x16 - 14
x8 - 35

PI średnio: (parametr nieco ważniejszy, łączy się bezpośrednio z sumą pi. Im mniej tym lepiej)
x16 - 1.51
x8 - 2.80

Suma PI: (Połączony ze średnim PI - patrz ogólny opis pi. Im mniej tym lepiej.)
x16 - 17978
x8 - 33570

------------------------------------
PIF (parity inner failure) - Im mniej tym lepiej. Aby płyta była w ogóle czytelna wartości te nie powinny przekraczać 10, ale przy maksymalnych wartościach odczyt będzie bardzo powolny, prowadzony z najniższą dostępną prędkością oraz dużą ilością powtórek. Komfort pracy uzyskije się, jeśli nie przekraczają 2. Jest dużo ważniejszy niż PIE i jego duże wartości powodują najczęściej obniżenie prędkości odczytu i przejście w tryb korekcji. Zbyt duże wartości grożą wystąpieniem POF (parity outer failure) a co za tym idze przerwania odczytu.

PIF max: (bardzo ważny. Wartości powyżej 2 nie powinny występować przy wypaleniu uznawanym za "dobre". Ideał to 0, ale zakres 1 - 1.5 można uznać za "bardzo dobry". Im mniej tym lepiej.)
x16 - 2
x8 - 2

PIF średnio: (Równie ważny co PIF max. Powiązany z sumą PIF. Należy unikać zbyt dużego nagromadzenia, aby nie dochodziło do zwalniania prędkości odczytu - a w grach "przycinania". Dużo lepsze jest nagranie w którym "grzebień" jest "przerzedzony". Nagranie z dużą tą wartością - czyli gęstym grzebieniem - będzie gorsze od nagrania które ma częstotliwość występowania tych błędów jest mniejsza nawet jeśli ten drugi posiada wyższą wartość maksymalną ale występującą sporadyczni - pod warunkiem, że nie przekracza on 2-2.5. Im mniej tym lepiej.)
x16 - 0.01
x8 - 0.03

PIF suma: (powiązany z PIF średnim. Im mniej tym lepiej)
x16 - 122
x8 - 355
---------------------------------------------
Wartości te będą zależały od użytego czytnika, ale zawsze będzie zachowany trend (zwykle wyniki będą bardzo zbliżone). Do badań radzę wykorzystywać tylko nagrywarki (jeszcze nie spotkałem się z DVDrom który miałby prawidłowo zaimplementowaną funkcjonalność związaną z pomiarami).

To tyle w tej kwestii... Mam nadzieje, że uratuje to czyjąś konsolę.

#36 Piciu

Piciu
  • Użytkownicy
  • 102 Postów:

Wysłany 10 listopad 2006 - 20:13

Dziekuje za bardzo dobre moim zdaniem wyjasnienie o co w sumie chodzi w tych wykresach ;) teraz juz chyba kazdy (kto pofatyguje sie przeczytac ten temat) bedzie wiedzial jak nalezy nagrywac plyty.
Najwazniejsze, ze testy pokazaly jak powinno sie wypalac obecnie dostepne "nosniki".

"wolno = źle" ! :)

#37 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 10 listopad 2006 - 21:20

Piciu napisał:

"wolno = źle" ! :)
Nie jest to zbyt precyzyjne... W bardzo rzadkich przypadkach może być konieczne nagranie wolniej... ale trafia się to tylko na naprawdę kiepskich nośnikach i tylko w połączeniu ze specyficznymi nagrywarkami. Było o tym pisane już wiele razy na forum. Najlepsza prędkość nagrywania to taka, przy której dla danej kombinacji nagrywarki i płyty otrzymuje się najlepszy rezultat (dlatego właśnie płyty należy kupować dużymi seriami po 25, 50 czy 100 sztuk, przetestować kilkoma różnymi prędkościami, a później nagrywać resztę z prędkością dla której rezultat był najlepszy).

W 95% przypadków jednak nagrywanie wolne będzie rzeczywiście znaczyło nagrywanie z niższą jakością, a więc można założyć, że masz rację pisząc, że wolniej = źle (kto miał do czynienia ze statystyką, ten będzie wiedział dlaczego ;P )

BTW. Dla mnie te płytki to jedne z niewielu na których najlepszą jakość dostaję dla x16... W sporej większości płytek x16 najlepszą jakość dostaję dla x12 (ale z zapisem krzywą od x16 dla części CAV - a więc szybciej przechodzi do częśći CLV = nagrywanie x12 trwa zaledwie 35 sekund dłużej niż x16)

#38 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:
  • Interests:psp/ps2/net/rpg

Wysłany 12 listopad 2006 - 10:24

a co jesli nie moge wypalac wyzej niz x8 a plytki mam x16 ?
scph-75004:v14+ripper 3.41u+pvr-802w+Sony MagicGate mc 8MB+Logitech cordless action controller
+Sony ds2+Singstar+Logitech socom headset+eyeToy+OpenPS2Loader0.6+FMCB1.18b
NX6125+Sempron Mobile 3100+Ati 200M+1,5GB_Ram+AVerTV_E501
PSP (fat) 5.50GEN-D3 TA-081+SanDisk2Gb

Laser Ci siada? Masz Pytanie? Napisz TUTAJ "F.A.Q Dotyczące Lasera w PS2/PSTwo"

#39 Piciu

Piciu
  • Użytkownicy
  • 102 Postów:

Wysłany 12 listopad 2006 - 11:55

gore napisał:

a co jesli nie moge wypalac wyzej niz x8 a plytki mam x16 ?

Wypalaj x8 i sprawdzaj czy sa wypalone "w miare" dobrze ;)

Ogranicza Cie nagrywarka (moze podaj model) czy cos innego ? :)

#40 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 12 listopad 2006 - 20:07

nie martw się Biosy do nagrywarek mam dobre :P więc to już wina technologi... wlasnie mialem zamiar sprawdzic....ale jak bede meic plyty

mam dwa napedy: sony wypala max x8 i chyba na zespole samsunga albo philipsa ( ale chyba to drugie ) max x4;)
scph-75004:v14+ripper 3.41u+pvr-802w+Sony MagicGate mc 8MB+Logitech cordless action controller

#41 netox

netox
  • Nowy
  • 22 Postów:

Wysłany 13 listopad 2006 - 09:31

Dobra ja zrobilem 3 testy płyt TDK+,TDK- i Verbatimy+. Na LITE-ON DVDRW SOHW-1653S CS09. I sam nie wiem jakie wnioski wyciagać. Użyłem Kprobe i testy te wypadaja różnie gdzie na TDK- jest np.mniej PIF to w TDK+ jest mniej PI i sam nie wiem zreszta zobaczcie. Wszytkie nagrywane były predkościa 4x bo tak jak pewnie wielu nieświadomych użutkowników byłem przekonany ze najwolniej = najlepiej bo tak mowia wszyscy no wiec:

TDK DVD+R
PI Maksymalnie		   : 41
PI Średnio			   : 13,19
PI Suma				  : 187224
PIF Maksymalnie		  : 4
PIF Średnio			  : 0,17
PIF Suma				 : 2415

TDK DVD-R
PI Maksymalnie		   : 31
PI Średnio			   : 4,32
PI Suma				  : 69590
PIF Maksymalnie		  : 7
PIF Średnio			  : 0,71
PIF Suma				 : 11490

Verbatim DVD+R
PI Maksymalnie		   : 44
PI Średnio			   : 9,32
PI Suma				  : 145713
PIF Maksymalnie		  : 4
PIF Średnio			  : 0,23
PIF Suma				 : 3627

Kto tu wypada najlepiej?

Dorzucam jeszcze Verbatim DVD+R x12
PI Maksymalnie		   : 32
PI Średnio			   : 1,36
PI Suma				  : 20428
PIF Maksymalnie		  : 2
PIF Średnio			  : 0,05
PIF Suma				 : 717

No i ostatni tescik Verbatim DVD+R x16
PI Maksymalnie		   : 13
PI Średnio			   : 1,52
PI Suma				  : 16565
PIF Maksymalnie		  : 2
PIF Średnio			  : 0,05
PIF Suma				 : 520

Jak widac im szybciej tym lepiej!!!

#42 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 13 listopad 2006 - 10:11

Raczej wybrałbym przy tych prędkościach tdk+r (choć jakość tego nagrania tak czy inaczej jest fatalna - nie polecam wkładać tej płytki do konsoli. Inna też sprawa, że twoja nagrywarka jest dość słaba, stara i ogólnie ma problemy z dvd-r . Miałem taką kiedyś. ). Przy innych (wyższych) prędkościach wyniki mogą być bardziej klarowne (stawiam na V+r mcc004, tdk ostatino dawały mi dziwne wyniki)

#43 netox

netox
  • Nowy
  • 22 Postów:

Wysłany 13 listopad 2006 - 10:32

no ja wlasnie cały czas na TDK+R gram przekonany ze nagrane sa swietnie bo wolno okazuje sie ze niezle zajezdżam laser chyba pojde po te verbatimy zaraz tylko moze "-" ? wezme ? a moze + i sprobuje szybciej wypalic

#44 Piciu

Piciu
  • Użytkownicy
  • 102 Postów:

Wysłany 13 listopad 2006 - 10:33

netox na poczatek uaktualnij firmware w nagrywarce, piszesz ze masz CS09 (2004/12/24) a od niego wyszlo 8 nowszych ;) ostatni to CS0T (2005/12/23) - sciagniesz go tutaj > http://www.cdrinfo.p...teOn-SOHW-1653S

Mozesz tez sprobowac na zmodyfikowanym " CS0T - patched - crossflashing - fast burn FBD/FBDX" ale to juz zalezy czy lubisz eksperymentowac ;)
http://codeguys.rpc1.../firmwares.html

#45 netox

netox
  • Nowy
  • 22 Postów:

Wysłany 13 listopad 2006 - 12:30

czytałem wlasnie troche o tych biosach i ludzie pisza ze nagrywarki sie pier**lą im od tej zmiany biosa czytalm to o tym ostatnim biosie jaki wyszedl dla tej wypalarki. I boje sie troche nawet nie wiem jak tego biosa sie zmienia. Poszedlem teraz po płyty kupiłem Verbatimy + i widze ze jakies grzyby tutaj mam. Nagrywam SSX3 DVD Decrypterem próbuje 8x skonczyło, pisze mi w DVD Decrypterze "dysk nie jest pusty" bo on mysli ze chce na ta plyte nagrac cos no to zamykam go patrze w windowsie "Pusty dysk", PS2 tez mi go nie czyta. Kprobe patrze też nie widzi, na płycie nie ma śladu nagrania, czy to mozliwe? Przeciez nagrałem przed chwila płyte!

#46 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 14 listopad 2006 - 00:08

moze miales zamias write ustawione simulate ?:> tez tak mialem .. mysallem ze wypalilem usunołem pliki patrze czysta plyta, ale odzyskalem pliku ;P

Edit: jakbym nie sprawdził bym nie uwieżył - napęd ( dokladnie nagrywarka ) dvd w moim laptopie - nie obsługuje sprawdzania PIF/PI :/ przynajmniej NERO speed cd/dvd test tak twierdzi - a kprobe pokazuje caly czas 0, 0 wszedzie :/

Ej! - co ja mam za mało roboty? Taki doświadczony user, a takie gafy robi......edytuj posty...... - iniemamocny

#47 netox

netox
  • Nowy
  • 22 Postów:

Wysłany 14 listopad 2006 - 15:56

no juz mniejsza o ta plytke za 3 razem wypalilem i dziala ale my tu nie o tym... wniosek jest taki ze im szybciej nagrywam tym mniej błedów i lepsza płyta dla naszego lasera przynajmniej tak twierdzi Kprobe a on nigdy nie kłamie :D Czyli wniosek z tego taki

wolno = źle

A co z tymi Biosami ktos to zmienial na takiej nagrywarce jak moja alu moze na innej czy to jest proste i bezpieczne? I co to mi wogole da?

#48 Piciu

Piciu
  • Użytkownicy
  • 102 Postów:

Wysłany 14 listopad 2006 - 16:04

gore- kprobe dziala tylko z liteon'ami ;) nero powinien chodzic ze wszystkimi ale jak u Ciebie nie dziala to trudno :D

netox - to, ze przy wolnym nagrywaniu jest wiecej bledow to juz sprawdzilem ;) ten "wniosek" juz tez przedstawilem :P
Bios w liteon'ie zmienisz bardzo prosto, sciagnij najnowszy z cdrinfo lub oficjalnej www jak rozpakujesz to otrzymasz "CS0T.EXE" odpalasz - klikasz co trzeba i czekasz... jak napisze ze zrobione to restart kompa i gotowe :)
Co ci to da? Wedlug producenta obsluge wiekszej ilosci nosnikow i moze poprawe zapisu na niektorych ;) ogolnie gorzej nie powinno byc, a w wiekszosci przypadkow bedzie lepiej.

#49 amoreg

amoreg
  • Nowy
  • 5 Postów:

Wysłany 21 listopad 2006 - 19:27

wiecie co, ja znalazlem, jak szukalem firmware'u do nagrywarki, liste preferowanych plyt dla mojej wypalarki. lacznie z predkosciami z jakimi konkretna plyte powinno sie nagrywac. poszukajcie czegos takiego dla waszych

i racje maja ci co mowia ze wypalanie z najmniejsza predkoscia NIE jest najlepsze. wystarczy spojzec na tabele w tym linku http://wwwbsc.pionee...diaList_141.pdf

i powiedzcie mi czy do swap magica moge uzyc plytek SONY DVD+R 1x-16x ver 1.3 (Wszystko co jest napisane na plytce:) ?? uzywal ktos sony ? jak sie sprawdzaja ?

#50 cga

cga
  • Nowy
  • 19 Postów:

Wysłany 26 listopad 2006 - 15:58

to wiecie co, w takim razie jeśli szybsze płytki lepiej z wyższą prędkością nagrywać to bym zrobił mała modyfikacje w FAQ bo tam pisze żeby nie nagrywać szybciej niż 4x. Nie ma co wprowadzać ludzi w błąd i mieszać w głowach.

"Zaczynamy od "Prędkość zapisu" trzeba pamiętać żeby nigdy nie dawać więcej niż 4x gdyż może to spowodować iż nasz Backup będzie się zacinał bądź w ogóle nie zadziała."

http://www.konsola.p...opic.php?t=7142

#51 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 01 grudzień 2006 - 12:58

W nero cd-dvd info

Dysk: Sony DVD RW DRU-710A
Fw: BYX5 (najnowszy z tego co wiem)
Typ dysku: DVD+R (MCC 004)
Wybrana prędkość 8x

Pi Errors
max: 375
średnio: 69,99
całkowicie: 986407 (! totalne zdziwienie sprawdzałem na win2003 ;P - a nagrywarka mimo przypuszczen nie ma z niczym nigdy problemu, czasem tylko na napedach kombo nie czytalo plytki(3 takie przypadki tylko), ale na reszcie bez problemu)
Pi Failures:
max: 6
srednio: 1,18
całkowicie: 16117

To wyzej chyba bylo wypalane x4 albo 2 ;P nie pamietam bo nie zapisuje takich danych, płytka x16

A teraz po wypaleniu x8 na tej samej plytce :D

Dysk: Sony DVD RW DRU-710A
Fw: BYX5
Typ dysku: DVD+R (MCC 004)
Wybrana prędkość 8x

Pi Errors
max: 113
średnio: 46,81
całkowicie: 649811
Pi Failures:
max: 7
srednio: 0,22
całkowicie: 3102

Mimo wszytsko widac wieeelllkiieee zmiany ! lepszych wynikow raczej nie uzyskam - gry dzialaja bez zastrzeze, laser przezyl rok i nadal jakos dziala ;) narzekac az tak nie moge - nic lepiej nei uzyskam.. wiec to koneic odemnie :P ale chcialem sprawadzic czy u mnie podobnie

#52 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 01 grudzień 2006 - 14:31

Sony DRU-710A to LiteOn SOHW-1633s (OEM, sony tylko podpisało się na nim). Radzę zrobić crossflasha na jakiś firmware od 1653s.

BTW. Nie nagrywaj tą nagrywarką na MCC004 (verbatim). Seria 1633/1653 ma z nimi straszne problemy. Trochę mniejsze mają 1673/1693 ale nadal jakość jest na nich straszna. Dopiero seria 5 i 6 jest uwolniona od tych błędów (1635/16h5, 160p6, 165p6 itd.). Natomiast na mcc003 (ósemki) nagrywają pięknie. Miałem kiedyś tą nagrywarkę i nigdy nie miałem aż takich problemów (pomimo użycia mcc004), więc radzę także wymienić tą nagrywarkę (liteony są do wymiany średnio po roku a twoja nagrywarka musi mieć ze 2 albo 3 lata już).

#53 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 01 grudzień 2006 - 15:16

skoro jest to niby liteon czemu kprobe nie dziala?
inna sprawa ze na x8 wypalanych x4 albo x2 jest tragiczniej niz na x16 wypalanych x4 albo x8 :P wiec wiesz...

co masz na mysli mowiac cross....

#54 netox

netox
  • Nowy
  • 22 Postów:

Wysłany 14 grudzień 2006 - 11:35

JA to już nie wiem mam takie grzyby z ta konsolą znaczy z nagrywarka no poprostu testuje najlepsze plyty i wszytkie predkosci i zadnej nie nagralo mi dobrze zmienilem biosa nagrywarki na najnowszego fakt ze sama wypalarka to gówno ale chociaz mogla by nagrac na jakiejs plycie dobrze sprawdzcie to! oststnio zmienilem biosa jak mowilem i jest jeszcze gorzej!

Verbatim DVD+R x16 na najnowszym biosie!

PI Maksymalnie		   : 510
PI Średnio			   : 50,70
PI Suma				  : 783633
PIF Maksymalnie		  : 9
PIF Średnio			  : 0,26
PIF Suma				 : 3986

Odrazu tą plyte wyrzuciłem nawet jej do plejki nie wkladalem, ale lepiej sprawdzcie to!

TDK DVD+R x16 wypalona wczoraj
PI Maksymalnie		   : 1654
PI Średnio			   : 431,50
PI Suma				  : 7190420
PIF Maksymalnie		  : 204
PIF Średnio			  : 102,00
PIF Suma				 : 1698749

Ja juz nie wiem co ja mam robić dojade ta plejke szybko jak tak mi bedzie wypalac płyty. Pytanie brzmi: Czy z tą nagrywarką moge nagrać względnie dobra płyte jeszcze? CZy pozostaje juz tylko zmiana wypalarki?

#55 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 14 grudzień 2006 - 14:54

Najprawdopodobniej to jednak wina nagrywarki. Możesz jeszcze spróbować wyczyścić wyuczone media i wszelkie dane z eepromu (poza danymi kalibracyjnymi oczywiście.... tych zmienić nie radzę, bo może w ogóle przestać działać). Użyj to tego eeprom utility dostępny na stronie codeguys.rpc1.org .

Jeśli to nie pomoże, spróbuj przemyć soczewkę i ewentualnie lustra (czy cały laser)... Jeśli i to nie pomoże... Kupno nowej nagrywarki to jedyne rozwiązanie (liteony mają naprawdę bardzo dobrą jakość zapisu, ale średnio po roku przeciętnego użytkowania jakość zapisu gwałtownie spada i trzeba kupować nową nagrywarkę - żadne mycie, czyszczenie i kalibrowanie już nie pomaga - większość ludzi, którym nie zależy na jakości zapisu nawet tego nie zauważa, bo dla nich płyta nagrana jest dobrze jeśli ich odtwarzacz potrafi ją odczytać!).

A odnośnie płyt TDK... Nie kupuj tych nowych - niebieskich. Ich jakość jest tragiczna... Już na vakossach czy esperanzach wypala się lepiej.

I nie używaj na tej nagrywarce płyt verbatim x16 (mcc004) - do sohw-1693s włącznie, liteony miały problemy z tymi płytami (i to naprawdę spore problemy z wypalaniem nieczytelnych płyt włącznie). Modele serii 5 (1635s, 16h5s, itd.), 6 (165h6s, 165p6s, itd.), 7 (16a7s, itd.), oraz serii a1 (18a1p, 18a1h, 20a1p, itd. - nawiasem mówiąc te jest dobra, potrafi nagrywać płytki szesnastki z prędkością x20 bez dużych strat na jakości) pozbawione są tych problemów i wszystko wypalają bardzo dobrze.

#56 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 14 grudzień 2006 - 15:12

ffgriever napisał:

[...] nawiasem mówiąc te jest dobra, potrafi nagrywać płytki szesnastki z prędkością x20 [...]

Przy takiej prędkości rozleciałaby się płyta ;] x16 (czytałem kiedyś o x18, ale niewiem czy ktoś sprzedaje takie płyty i nagrywarki) to max dla DVD.

#57 Piciu

Piciu
  • Użytkownicy
  • 102 Postów:

Wysłany 14 grudzień 2006 - 16:37

Sa juz wyniki testow plyt wypalonych x20 i nawet w jednym kawalku ;) wiec spokojnie...

http://club.cdfreaks...hlight=lh-18a1p

#58 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 14 grudzień 2006 - 16:46

O shit... to ja nie na czasie jestem :(

#59 Piciu

Piciu
  • Użytkownicy
  • 102 Postów:

Wysłany 14 grudzień 2006 - 16:54

Dla mnie wystarczajacy czas jest przy x16, a z predkoscia x18 (mam Litka LH-18A1H) wypalilem jednego verbatima i jakosc byla troche gorsza, wiec zostaje przy x16.

Jak mnie cos natchnie to porobie testy przy x20 jak "zapakuje" mu firmware od LH-20A1H ;)

#60 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 15 grudzień 2006 - 00:34

a czy z moja nagrywarka cos da sie zrobic ?;P

Sony DRU-710A
fw: BYX5 taki najnowszy znalazlem ale wspomanino wczesniej ze to niby jakis liteon ;P tak jest stary :P wypala max x8 :P na pytkach x16 :D

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)