Skocz do zawartości

Jakie płyty? Jaka prędkość nagrywania?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
310 odpowiedzi w tym temacie

#301 Eidems

Eidems
  • Użytkownicy
  • 74 Postów:

Wysłany 19 styczeń 2010 - 21:52

Nikt nie chce mi pomóc, sprawa wygląda tak
dzisiaj dostałem wreszcie slima i jak napisałem nie moge zrobic testów jakosci na LG bo próbowałem dvd info pro i pare innych ta funkcja jest zablokowana psize ciągle, nagrywarka LG 4167B ,najpierw nagrałem x16 (NFS U2) Wszystko szybko chodzi bez zacinki, laser było troszkę słychać. potem x8 najgorzej wypadłą x8 ponieważ filmiki minimalnie się cieły laser tak samo było słychać, i 4x wczytało się jak na 16x laser troszkę ciszej chodził i chyba szybciej się samochy wczytywały (pojawiały), doszedłem do wniosku że najkorzystniej nagrywać DLA MNIE na 4x, jak o tym myślicie jutro cd sprawdze, proszę o pomoc

#302 iLOVEps2

iLOVEps2
  • Nowy
  • 19 Postów:

Wysłany 17 marzec 2012 - 13:00

Witam i przepraszam jeśli to nie ten dział :P Nie wiem czy płytę zaliczyć do sprzętu...
Chodzi mi o to że póki nie mam NA to gram z płyt Verbatima DVD-R. Czytałem że to jeden z najlepszych nośników. Jakie są następne? Które najmniej obciążają laser i dają płynną grę bez zwiech?

#303 FanPs2

FanPs2
  • Nowy
  • 10 Postów:

Wysłany 17 marzec 2012 - 19:24

A ja mam taką nagrywarkę

HL-DT-ST DVD-RAM GH22NS30 SCSI CdRom Device

Wiecie może jak nagrywac itp ? Czy jakieś testy mam zrobić ?

#304 Y2J

Y2J
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 28 styczeń 2013 - 20:54

Chciałem podziękować TMPGFitG i Berionowi za to że prawdopodobne zafundowali mojej konsoli parę dodatkowych lat życia. Nigdy by mi nie przyszło do głowy że nie należy wypalać płyt na niskich prędkościach, od lat wypalam na 1x w przekonaniu że to najlepsze wyjście a okazuje się że jest zupełnie inaczej.

Moja nagrywarka to LG więc nie ma mowy o teście jakości, postanowiłem więc wykorzystać parę płyt Verbatim DVD+R wypalając jedną z (nielicznych ale jednak) problemowych gier w której to zacinały się filmy, szczególnie intro. Oto efekty:

Verbatim DVD-R - x1 ---> Filmik zacina się bardzo mocno.

Verbatim DVD+R - x1 ---> Nie widzę różnicy, być może filmik zacina się nawet troszkę bardziej ale może mi się wydawać.

Verbatim DVD+R - x8 ---> Filmik nadal się zacina ale w mniejszym stopniu.

Verbatim DVD+R - x10 ---> Jest lepiej ale nadal tnie.

Verbatim DVD+R - x12 ---> Filmik chodzi idealnie. Mam również wrażenie że laser działa ciszej a gra wgrywa się szybciej. Co ciekawe 1/4 wypalonej powierzchni płyty (przy środku) jest jaśniejsza od reszty ale chyba nie ma to znaczenia skoro gra działa jak należy?

Verbatim DVD+R - x16 ---> Wypalanie nie powiodło się, na płycie powstała jakaś smuga.

Mój kolega posiada nagrywarkę Lite-On'a więc mam zamiar sprawdzić jeszcze jak wypalone płyty wypadną w teście jakości.

Tak czy inaczej, wygląda na to że optymalna prędkość dla mojej nagrywarki i płyt to x12. Mam jednak wątpliwości odnośnie dwóch kwestii i zanim kupie nowe płyty i zacznę wypalać wszystko od nowa chciałbym spróbować je rozwiać.

1) Jak to jest z tymi minusami i plusami? Gra wypalana prędkością 1x wydaje się działać tak samo na obu rodzajach płyt a wypalona przy prędkości 12x na DVD+R działa idealnie. Do tej pory wypalałem na minusach, czy powinienem przy nich zostać czy nie ma to znaczenia?

2) Czy wynik takiego testu będzie miał zastosowanie w przypadku wypalania wszystkich innych gier? Testowanie każdej z osobna byłoby uciążliwe, mam nadzieje że to kwestia nagrywarki i płyt a nie samych gier.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Edytowanie przez Y2J, 28 styczeń 2013 - 20:59 .

#305 margamis

margamis
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 14 lipiec 2013 - 16:18

Witam.
mam problem bo nie wiem jak nagrać grę na playstation 2, a jak ściągłem need for speed undecower to otwieram i tam mam plik iso i co mam z nim zrobić?. Mam przerobioną konsolę przez free mcboot. Powiedzcie albo napiszcie poradnik jak nagrywać gry na płytę.

Edytowanie przez margamis, 14 lipiec 2013 - 16:20 .

#306 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 14 lipiec 2013 - 20:03

Kupić w sklepie. To nie jest forum warezowe. :P

#307 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 14 lipiec 2013 - 20:16

Albo jak Berion kiedyś, kupić na stadionie X-lecia ;)

Poradniki są na cd-r info i tutaj na forum. Poszukaj!

Dodaj obrazek

#308 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 20 lipiec 2013 - 01:16

Teraz tam w piłkę grają. Co to się porobiło... A niedługo pewnie wyburzą bo nierentowny. :D

#309 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 20 lipiec 2013 - 08:30

Na cd-r info grają w piłkę? A to dziady! :P

Dodaj obrazek

#310 songo5510

songo5510
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 01 październik 2013 - 05:22

Witam. Chcialbym odswierzyc temat. Jestem nowy. Kilka dni temu stalem sie posiadaczem konsoli ps2. Wczoraj wzialem sie za wypalanie plytek. Sa to plyty Verbatim DVD-R x16. Moja nagrywarka to hl-dt-st dvdram gh22ns70. posiadam windows 7. Plyty te niby mozna nagrywac z predkoscia 1x-16x. Jednak w programie alcohol 120 pokazuje mi do wyboru minimalna predkosc nagrywania 8x. Sprobowalem w programie ImgBurn. Niby mozna wybrac predkosc x4 jednak podczas zapisy i tak pokazuje mi predkosc okolo x8. Nie moge nagrac ich x4 i nie wiem dlaczego. Czy moze lepiej bedzie wypalac je x8?
Pozdrawiam.

#311 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 08 październik 2013 - 11:39

Nagrywaj 12.

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)