Skocz do zawartości

Telewizor do konsoli PS2 i być może w przyszłości PS3 i PS4

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fractivo

Fractivo
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 05 styczeń 2014 - 04:15

Witam wszystkich serdecznie.

Ostatnio zainteresowałem sie grą persona, i przez to postanowiłem kupić PlayStation 2.
Znalazłem już mniejwięcej którą kupię oraz gry też już znalazłem.

Teraz pozostało mi poszukać telewizora który by pasował. Patrzyłem wcześniejsze tematy, niestety najnowsze są do 2009 i już nie mogę tych modeli znaleźć. Chciałbym telewizor który bez problemowo podłączyło by się do PS2 a może i w przyszłości PS3 oraz PS4, te dwie konsole narazie nie koniecznie, główny mój cel to konsola PS2. Chciałbym też żeby telewizor był tak do 1000 złotych maks, ale najlepiej tak do 500. Czy możecie coś polecić? Najlepiej żeby był dostępny do kupienia w jakimś sklepie bądź na allegro.

Pozdrawiam Fractivo :)

#2 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 05 styczeń 2014 - 16:04

Do konsol z przed PS3 i X360 nadaje się wyłącznie CRT ponieważ jego natywna rozdzielczość to maksymalnie 480x640. Na obecnych, będziesz mieć obraz rozciągnięty i rozmazany z racji upscallowania.

Jeśli chodzi o kwestię podłączania do oldgenów to musi mieć po prostu gniazdo SCART i najlepiej też obsługiwać PAL, PAL60 i NTSC. Późniejsze konsole podłącza się przez HDMI 1.3 (lub nowszy) lub Component (ale są też kable komponent do starych konsol).

Za 1000zł nie kupisz telewizora tylko szajs. Od 3-4 zaczynają się sensowne zakupy. Stare konsole leżą u mnie w pudełku, więc ich nie podłączam, do nowych używam Szajsunga P2470HD (monitor, ale 1080p, z tunerem TV jeśli potrzebujesz coś obejrzeć) i nawet "nienajtragiczniej" wyświetla, nie piszczy, nie mam na nim martwych pikseli a pracuje codziennie ~po 10h, nie smuży jakoś bardzo. ;] Trzy lata temu kosztował 1200zł.

#3 Fractivo

Fractivo
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 06 styczeń 2014 - 02:00

No niestety, za bardzo nawet tysiąca nie mogę wydać na telewizor.
Czyli kineskopowy by najbardziej pasował. Nie wiem coś w tym stylu?
http://allegro.pl/te...3825011698.html
albo
http://allegro.pl/lo...3852577890.html
Na allegro aż tak drogie kineskopowe nie są :).

No i dodam jeszcze jedno pytanie. PlayStation 2 chcę wyłącznie kupić ze względu na Persona 3 oraz Persona 4, tyle że Persona 3 mam na psp i dlatego się zainteresowałem.
I tutaj jest pytanie, czy może nie lepiej po prostu kupić konsolki PSVita wraz z Persona 4 Golden (po podliczeniach telewizora, konsoli i gier taniej mnie to wyjdzie) nie będzie lepsze? Persona 3 można powiedziec że już mam a Persona 4 Golden na PSVita jest chyba identyczna co wersja na PS2 w przeciwieństwie do Persona 3. Jak myślicie? W sumie w ten sposób było by łatwiej i zamiast martwić się o telewizor mógłbym się skupić by w połowie roku kupić PlayStation 3 i telewizor LCD.

Edytowanie przez Fractivo, 06 styczeń 2014 - 04:06 .

#4 Grandi

Grandi
  • Użytkownicy
  • 853 Postów:
  • Interests:PS3

Wysłany 06 styczeń 2014 - 18:38

Powiem tak jeżeli masz inwestować w stary telewizor i PlayStation 2 które juz od dawien dawna nie jest supportowane przez developerów, to lepiej sobie odpuść. Zakup Vity wyjdzie Ci na dobre gdyż sam posiadam i przyznam ze graficznie gry wygladają super :) prawie jak na PS3. Bedziesz z Vity zadowolony i to bardzo. Sama Vita w wykonaniu jest solidna i wyglada swietnie a wyświetlacz to po prostu cudo do tego juz maasz 2 analogi. Vita emuluje gry z PSP te zakupione oczywiscie w pLaystation store wiec o ile PErsona jest tam to pograsz w nią tez na Vicie :).

Co do telewizora pod PS3/PS4 to nie opłaca się wywalac 1000zł na dziadowski telewizor by potem go zmieniac przy zakupie PS3. Sam osobiscie kupiłem Sonego LEDowy ale nie polecam wkurza mnie to rozmazywanie czarnego, zostaje taki jak by slad za czarnymi obiektami gdy sie poruszaja. Dla mnie drazniace. Wiec pozostaje jakas Plazma gdyż na niej nie zauwazyłem takich defektów no ale tutaj juz telewizory powyżej 2 000zł :_)

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#5 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 06 styczeń 2014 - 22:28

Ja też nie widzę w tym sensu. Tym bardziej że do jednej gry/serii. To nie lepiej to emulować na PC (PCSX2)? Pieniądze wpompować w podzespoły jeśli za słaby i wyjdzie to raczej korzystniej.

#6 Fractivo

Fractivo
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 07 styczeń 2014 - 00:39

Ok bardzo dziękuję :).
Wieć zdecyduje się narazie na PSVita i Persona 4 golden ^^, sprawdze też czy Persona 3 mi pójdzie na emulatorze.

Dzięki za pomoc przy podjęciu decyzji ;)

Pozdrawiam :).

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)