Skocz do zawartości

TUTORIAL : Czyszczenie\Regulowanie lasera w PS2

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
103 odpowiedzi w tym temacie

#31 Pawel1992

Pawel1992
  • Nowy
  • 471 Postów:
  • Interests:Konole, telefony gsm

Wysłany 22 czerwiec 2006 - 10:13

Ludzie big thx za artykuł :D Kupiłem ps2 39004 przerobiony ripperem z padem kablami etc za 150 zł. Laser nic nie czytał. Po czyszczeniu i regulacji czyta nawet VAKOSSY :P Bo pelno gier jest na takich plytkach a verbatimy wczytuje zanim zdazy wejsc do browsera :).
( Sony PSP 1.5 | Value Pack | Logitech Playgear Pocket | Sony Memory Stick Pro Duo 2 gb | Kabel usb | Creative EP-480 )

Poziom intelektualny ,niektórych forowiczów jest porażający ;0

#32 Daniu

Daniu
  • Użytkownicy
  • 1053 Postów:

Wysłany 22 czerwiec 2006 - 11:25

Pawel1992 napisał:

a verbatimy wczytuje zanim zdazy wejsc do browsera :).

Jak miałem 30004R też wczytywała mi zanim zdąży wejść do Browsera :)
16.V.2007 PRZEŁOM !! ~ :!: :) Xbox 360 Core :) :!: ~

#33 yacolek

yacolek
  • Nowy
  • 415 Postów:
  • Interests:Ubogie ^^

Wysłany 16 lipiec 2006 - 22:00

A ja sam nie wiem co jest u mnie z konsolką :D
Ponoc kiedy psuje się laser, to przestaje czytac DVD, a pozniej CD [czyli nic wiecej...]
U mnie jest chyba odwrotnie... Konsola ma problem z odczytem oryginalnych płyt CD [Swap magic, gry z PSX'a] Gdy bootuje ją z płytą w napędzie zatrzymuje sie przy animacji startu i dlugo ją przedłuża [raz po raz strzelając ze nie moze wczytac , te charakterystyczne cykanie] az wkoncu wlazi na ekran powitalny... Biore browser a tam Disc Read Error. Gdy płyte wkladam w browserze, to pojawia się obok karty pamięci, ale cyka ciągle i nieawsze się uruchamia... Czasem resetuje sie i wraca do browsera [+ strzał dyskiem :P] Ale jak juz odczyta, to troche mija anim mojawi się logo PSX/PS2. Po logo wszystkie idzie jak burza... Nic nie rozumiem...

Najciekawsze jest to, ze pirackie CD [czyli moje z homebrew] czyta wysmienicie. Ale tylko tych gównianych firm , np omega czy inny szajs za 50 gr... Przy verbatimach z niechęcią je uruchamia...

Co do odczytu DVD. Jedyny problem z oryginalną grą, to Socom 3... Podczas gry online nie doczytuje mi map, często zasłania cały ekran jakimś żółtym gównem... :evil:
Na singlu tez nie nadąża z doczytywaniem, rzęzi płytką.
Nagrałem sobie dzwięki :
http://media.putfile.com/laser-s3
http://media.putfile.com/laser-s3-2 ( tu wkurza mnie 13 sekunda, na online pojawia się w kółko...)

A importowane DVD równiez są dziwne... verbatimy i tdk jakoś też trzesczą i nie są chętne do współpracy... Zaś tanie Omegi, Blupopy i inne mniej znane idą jak sprawny org , aż dym... Nic tylko grać....

I kto tu dogodzi mojej PS2 :P Ona odbiega od wszystkich norm :D Jakieś rady macie ?
Gram w gry z HDD, ale wypalilbym sobie cos czasem i pograł na swapie przez online, bo ostatnio z kasa cięzko :P

#34 bojan

bojan
  • Nowy
  • 8 Postów:

Wysłany 17 lipiec 2006 - 23:01

WITAM ALL!!!

Ludzie mozna gdzies kupic laser do PS2 (SCPH-30003) za mniej niz 175zl (allegro)? Jesli znacie jakies stronki to piszcie na gg://1401334

#35 Drzymek

Drzymek
  • Nowy
  • 9 Postów:
  • Interests:Ford Probe, girls, games

Wysłany 06 sierpień 2006 - 15:16

Mam pytanie:

Czy pojawi się dalsza część turtoriala?
Chodzi o regulację lasera oscyloskopem (albo jakąś inną metodą) :?:

#36 Zet

Zet
  • Nowy
  • 21 Postów:
  • Interests:pes4

Wysłany 30 sierpień 2006 - 02:08

Witam to jak z ta regulacja napiecia ? bedzie info czy nie bedzie ? Bo mi sie konsola kurzy 2 rok :P kiedys mi padla ale poregulowalem poczyscilem i smigala a teraz czyta wybrane plytki dvd i nic poza tym ( malutko czyta - najdziwniejsze ze czyta taka demowke na ps2 z 2002 roku z burnoutem 2, ipro evo soccer, wipeoutem itd. a plytka jest w strasznym stanie-jakbym nozycami ja rysowal i jako papier scierny uzywal :) ) Mam Ps2 slim ale tamtej pierwszej (30004) mi szkoda :(

Pozdrawiam

#37 FCB

FCB
  • Nowy
  • 9 Postów:

Wysłany 04 wrzesień 2006 - 18:04

Big thx za ten tutarial, ale posiada ktoś może taki tutorial do slima? Bardzo byłbym wdzięczny.

#38 Kropek

Kropek
  • GoodFellas
  • 1086 Postów:

Wysłany 05 wrzesień 2006 - 10:15

FCB napisał:

Big thx za ten tutarial, ale posiada ktoś może taki tutorial do slima? Bardzo byłbym wdzięczny.
W slimce sie tak samo czyści laserek, ale gorzej z regulacją... jest to niemożliwe. Można jeszcze w slimie podkręcać laserek (jego moc), ale to go wykańcza na dobre ;]
X360 Opus, PSP, N-Gage grubcio, PC.

#39 ZenuŚ

ZenuŚ
  • Użytkownicy
  • 99 Postów:

Wysłany 08 wrzesień 2006 - 21:30

a ja w swojej 30004 miałem problemy z gta san andreas tzw komunikat"disc read error" otworzylem konsolke przeczysciłem i to nic nie dawało :( w końcu zacząłem szukac az znalazłem 2 srubki pod spodem płytki głównej lasera wygladają identycznie jak ta na tasiemce w psx jakos nie chciało mi sie wierzyc ze one sa do podkrecania ale przekreciłem 2 o tyle samo i tu zdziwko wszystko smiga ;D
Small Update :
PS2 Scph-79003, 2x dualshock,2xmemory card,RGB,vertical stand ,17 oryginałów ,Bush 21" CRT
X-BOX 630 Premium 20gb hdd ,controller ,GTA IV ,HAlO3, Mirai 32 cale LCD hd ready ,Logitech z-2300 thx,
GameBoy Advance SP 4 gry :))

#40 Kropek

Kropek
  • GoodFellas
  • 1086 Postów:

Wysłany 09 wrzesień 2006 - 16:40

ZenuŚ napisał:

a ja w swojej 30004 miałem problemy z gta san andreas tzw komunikat"disc read error" otworzylem konsolke przeczysciłem i to nic nie dawało :( w końcu zacząłem szukac az znalazłem 2 srubki pod spodem płytki głównej lasera wygladają identycznie jak ta na tasiemce w psx jakos nie chciało mi sie wierzyc ze one sa do podkrecania ale przekreciłem 2 o tyle samo i tu zdziwko wszystko smiga ;D

Te śrubki podkręcają moc lasera.. Zobaczysz za kilka miesięcy, co będzie z laserkiem :]
X360 Opus, PSP, N-Gage grubcio, PC.

#41 ZenuŚ

ZenuŚ
  • Użytkownicy
  • 99 Postów:

Wysłany 09 wrzesień 2006 - 17:12

nie przejmuje sie tym bo w grudniu kupuje Na adaptor z dyskiem 120gb :P ale cały czas nie wierze w to co czytam na tym forum ze lasery tak siadają kumpel ma od nowosci ten najstarszy model jeszcze bez miejsca na na adaptor z orginalnym laserem przerobioną i gra na kazdej płytce dvd (esperanza shiwaki itp ) i chodzi do tej pory po kilku podkreceniach bez problemu wiec nie wiem czemu tak sądzisz ;/
Small Update :
PS2 Scph-79003, 2x dualshock,2xmemory card,RGB,vertical stand ,17 oryginałów ,Bush 21" CRT
X-BOX 630 Premium 20gb hdd ,controller ,GTA IV ,HAlO3, Mirai 32 cale LCD hd ready ,Logitech z-2300 thx,

#42 deadeye

deadeye
  • Użytkownicy
  • 3200 Postów:

Wysłany 09 wrzesień 2006 - 18:40

ZenuŚ napisał:

nie przejmuje sie tym bo w grudniu kupuje Na adaptor z dyskiem 120gb :P ale cały czas nie wierze w to co czytam na tym forum ze lasery tak siadają kumpel ma od nowosci ten najstarszy model jeszcze bez miejsca na na adaptor z orginalnym laserem przerobioną i gra na kazdej płytce dvd (esperanza shiwaki itp ) i chodzi do tej pory po kilku podkreceniach bez problemu wiec nie wiem czemu tak sądzisz ;/
gdy ktos nie ma problemow, to nie wchodzi na forum, gdy je ma - wchodzi :) w efekcie wiekszosc postow na forum mowi o problemach z ps2 i moze sie wydawac ze tych problemow jest wiecej niz jest w rzeczywistosci

#43 Zet

Zet
  • Nowy
  • 21 Postów:
  • Interests:pes4

Wysłany 10 wrzesień 2006 - 01:48

To ktora srubka w ktora strone i jak bardzo trzeba krecic zeby wszystko smigalo jak nalezy Panowie :D ????

Pozdro 600

#44 ZenuŚ

ZenuŚ
  • Użytkownicy
  • 99 Postów:

Wysłany 10 wrzesień 2006 - 06:49

krecisz 2 jednoczesnie W PRAWO tzn.o tyle samo i do tego momentu az Ci bedzie wszystko dobrze smigac :twisted:
Small Update :

#45 p3r/_-z

p3r/_-z
  • Nowy
  • 122 Postów:
  • Interests:PSTwo & Warez PC

Wysłany 20 wrzesień 2006 - 19:08

Nikt nie ma problemów z laserem jak dba o to zeby grac na dobrej jakosci plytkach, nie zostawia konsoli wlaczonej na jakis czas (jak nie gra) bo np. niema memorki :D no i dba o sama konsole czysci regularnie laser :).

Co do tego dzwieku kilka postów wyzej to radzilbym troche podregulowac laser, i przeczyscic go, i przeczyscic konsolke sprezonym powietrzem, nasmarowac prowadnice lasera..... :) 8)

#46 miszza

miszza
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 23 wrzesień 2006 - 17:27

witam
mam prosbe.prosze o linka z tutorialem do regulacji lasera ps2 slim.z gory dziekuje!

#47 Drzymek

Drzymek
  • Nowy
  • 9 Postów:

Wysłany 17 październik 2006 - 12:07

Turtorial z regulacją lasera w PS2 Slim przydałby sie bardzo!

#48 Mateoso

Mateoso
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 17 październik 2006 - 12:50

Miałem przyjemność grać parę razy w GT4 wypalonej na DVD9. Z początku wszystko było lux ale potem jakiś czas niegrałem i po paru miesiącach mój ps2 przestał czytać GT4. Normalne dvd czyta na dotyk a przy GT zachowuję się jakoś niemrawo :? Co mam obwiniać, laser, płyte gt4 z paroma płytkimi rysami, niefarta czy może coś innego :?:

#49 Drzymek

Drzymek
  • Nowy
  • 9 Postów:

Wysłany 19 październik 2006 - 10:43

Czy można liczyć na odpowiedź??? :wink:

#50 Diukanan

Diukanan
  • Nowy
  • 12 Postów:

Wysłany 20 październik 2006 - 18:18

mam problem rozebralem ps2 w celu wyczyszczenia lasera i wycuagnolem tacke do konca przy zkladaniu konsoli jak probuje wsunac tacke to sie blokuje bo laser idzie to góry czym dalej chce wsunac to laser idze coraz bardziej w góre prez co ja po prostu blokuje nie wiem co zrobic :/

#51 mati1411

mati1411
  • Nowy
  • 21 Postów:
  • Interests:Motocykle

Wysłany 29 październik 2006 - 12:51

Drzymek i reszta! Jesteście tak głupi czy trzeba do was młotkiem pisać???? PARE POSTÓW TEMU JUZ KTOŚ NAPISAŁE ZE LASERA W SLIMIE SIE NIE REGULUJE!!! Można mu co najwyżej podkręcić moc a jak to zrobić tez zostało w tym wątku napisane.

#52 Phil00

Phil00
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 01 listopad 2006 - 08:17

Może tutaj ktoś pomoże :D.
Kupiłem PS2 Silver z uszkodzonym laserem (wypalona cewka i soczewka). Wstawiłem nowy (tzn nie taki nowy, ale działający, z poprzedniej konsoli :P). Uruchamiam konsolę, a laser tylko ruszy soczewką w dół i w górę, lekko mignie i to wszystko. Płyta nie zacznie się nawet kręcić, silniczek nie rusza. Poprostu nic się nie dzieję. Ma ktoś jakąś teorię na ten temat ?Very Happy Nie zepsułem przypadkiem czegoś?

Pozdrawiam :D

#53 wachaa10

wachaa10
  • Nowy
  • 4 Postów:

Wysłany 06 listopad 2006 - 20:43

witam. czy w slimce mozna czyscic soczewke denaturatem??

#54 bacuss

bacuss
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 17 grudzień 2006 - 19:12

Witam mam problem, zastanawiam sie nad kupmen laseru . Tylko
niewiem czy też niewymienić z mechanizmem.

Problem jest taki że gry o dużej pojemności koło 3 giga mi sie tną, lub zawieszają. Laser mi płyty rysuje. Pomijam że nieczyta Cd, lecz to mi wogule nieprzeszkadza

Czy jest na to jakaś rada ?

#55 Maćko

Maćko
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 11 styczeń 2007 - 17:00

Posiadam PLAYSTATION 2 model SCPH-30003 i mam taki problem, że jak wkładam płyte (obojętnie CD czy DVD) to nie czyta mi nic ani nic się nie wyświetla się w tv. Dzisiaj przeczyściłem laser i dalej nic. I teraz własnie nie wiem czy bede musiał kupić nowy laser czy jeszcze może coś z tym sie da zrobić. Z góry dzięki za pomoc.

#56 soro

soro

komunista ??

• Użytkownicy
  • 1799 Postów:

Wysłany 14 styczeń 2007 - 00:46

Maćko napisał:

Posiadam PLAYSTATION 2 model SCPH-30003 i mam taki problem, że jak wkładam płyte (obojętnie CD czy DVD) to nie czyta mi nic ani nic się nie wyświetla się w tv. Dzisiaj przeczyściłem laser i dalej nic. I teraz własnie nie wiem czy bede musiał kupić nowy laser czy jeszcze może coś z tym sie da zrobić. Z góry dzięki za pomoc.

Jeśli nie wymieniałeś lasera w tej konsolce od nowości, masz przeróbkę to proponuje zainwestować w nową konsole zamiast bawić się w wymianę lasera ( wiem z doświadczenia, że oszczędzisz sobie pieniądze i nerwy w ten sposób ).Jeśli czyszczenie i regulacja nie pomogły to receptę podałem wcześniej w wypowiedzi...

#57 Maćko

Maćko
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 15 styczeń 2007 - 15:00

soro napisał:

Jeśli nie wymieniałeś lasera w tej konsolce od nowości, masz przeróbkę to proponuje zainwestować w nową konsole zamiast bawić się w wymianę lasera ( wiem z doświadczenia, że oszczędzisz sobie pieniądze i nerwy w ten sposób ).Jeśli czyszczenie i regulacja nie pomogły to receptę podałem wcześniej w wypowiedzi...

A jeśli nadal chce się uprzeć na ten laser to jaki moge wstawić za KHS400b, żeby było najtaniej ? Nie chce narazie sobie kupować nowej, bo się przyzwyczaiłem do tej :)

#58 biczek

biczek
  • Nowy
  • 62 Postów:

Wysłany 09 luty 2007 - 10:44

ostatnio dalem konsole do serwisu zeby wyregulowal laser, dalem mu swoje plyty tylko ze same na DVD i okazalo sie ze z plyt CD czyta ze 2 na 20 ,chyba ze oryginaly. Mam pytanie czy da sie tak wyregulowac zeby czytalo zarowno CD jak i DVD.

#59 dayus

dayus
  • Nowy
  • 12 Postów:

Wysłany 12 luty 2007 - 23:52

Mój laser to: KHS-400C.
Obydwie cewki mają po 5.0 ohm. (idealne 5.0)
Laser został wyciagniety z konsoli, w ktorej padla plyta glówna,do końca czytał cd/dvd, domniewam,ze jest sprawny, poniewaz cewki maja po 5ohm.

Po czym mozna jeszcze sprwdzic,czy laser jest sprawny?
Po zalozeniu go do konsoli z uszk. laserem, nie czyta zadnych płyt.

#60 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 13 luty 2007 - 09:44

Mógł paść jeszcze emiter... Mniej-więcej można sprawdzić go "na oko", po plamce na drugiej stronie płyty (możesz też próbować zmierzyć pobór prądu - ale nie wiem, jaki jest standardowy zakres).

Spróbuj wyregulować kąt sanek, laser oczyścić (wykąpać jeśli trzeba). No i sprawdź, czy w tym drugim ps2 padł tylko laser (mało prawdopodobne, szczególnie jeśli padł nagle a nie czytał coraz gorzej w pewnym okresie)...

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)