Skocz do zawartości

TUTORIAL : Czyszczenie\Regulowanie lasera w PS2

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
103 odpowiedzi w tym temacie

#91 davidos626

davidos626
  • Nowy
  • 5 Postów:

Wysłany 07 luty 2009 - 18:18

Witam!

Jak większość osób tutaj na forum przybywam z problemem, a mianowicie kupłem PS2 SLIM używkę na allegro za 220zł (jako działającą). Ale niestety mam z nią drobny problem, opisze to tak:

1. Płyta CD z grą na PSX - czyta (crash bandicoot 1) Dodam, żę wszystkie posiadane przezemnie płyty są oryginalnymi kopiami (powaga!)
2. Płyty CD z muzyką - czyta
3. Płyty DVD z filmami - czyta
4. Płyta DVD z GT4 - czyta za, np. 6 razem o CO CHODZI???

Proszę o pomoc kupiłem PS2 dla małej cureczki i btw. sam bym sobie pograł B)

#92 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 07 luty 2009 - 18:23

Może się okazać że laser pomału siada. Jeżeli masz org. to GT4 jest na dvd9 z innymi grami też są takie problemy?

W slimach nie ma regulacji lasera jeżeli to chciałeś zrobić.

Dodaj obrazek

#93 davidos626

davidos626
  • Nowy
  • 5 Postów:

Wysłany 07 luty 2009 - 18:37

Dzięki za pomoc!
Tak GT4 jest orygianł w sumie jak reszta:). Iść do jakiegoś serwisu czy próbować czyścić laser?Coś to wogóle da w SLIMIE?

PS.
konsola ma jedynie jakies drobne mody w kierunku "swapmagic" czy jakos tak. Jak już złapie płytę to idzie super resztę czyta idealnie i łapie za pierwszym razem.
Acha i może jeszcze jedno dziś dało mi się uruchomić GT4 raz za 4, później za 2 i dwa razy za pierwszym razem może to jest wina tego, że konsola trochę stała? Bo naprawdę nie mam pojęcia...

Edytowanie przez davidos626, 07 luty 2009 - 21:17 .

#94 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 08 luty 2009 - 02:51

Wyczyść soczewkę...

#95 davidos626

davidos626
  • Nowy
  • 5 Postów:

Wysłany 08 luty 2009 - 21:03

Czyszczenie szmatką do okularów niestety nie pomogło;(
Biore ją jutro do serwisu na diagnostykę. Jeśli się okarze, że jest uszkodzona mogę kolesiowi z allegro jakoś to zwucić orientujecie się w tym również?

Dalej bez zmian DVD gra za 4, 6, 15 razem zależnie od humoru:) CD gra(PSX) CD muzyka i DVD film czyta odrazu - bez zmian!

Edytowanie przez davidos626, 08 luty 2009 - 21:04 .

#96 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 08 luty 2009 - 21:20

To już musisz się indywidualnie z gościem ugadać teoretycznie masz takie prawo.

Ew. nowy laser to koszt ok. 50zł.

Dodaj obrazek

#97 davidos626

davidos626
  • Nowy
  • 5 Postów:

Wysłany 08 luty 2009 - 21:25

OK! Dzięki spróbuje się czegoś dowiedzieć w serwisie przeczytałem jeszcze coś ciekawego na innym forum, że GT4 miało jakąś strzeloną serię i w dodatku w EMPIKU tam gdzie kupiłem....

Pozdrawiam!

#98 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:

Wysłany 08 luty 2009 - 21:30

Ale tylko z GT5 masz taki problem inne gry na PS2 działają?

Jaki to model PS2 SCPH ile?

Dodaj obrazek

#99 davidos626

davidos626
  • Nowy
  • 5 Postów:

Wysłany 08 luty 2009 - 21:57

Niestety na PS2 mamtylko GT4 ale jutro jade do EMIKU to poprosze ich o ewentualne inne gry a dopiero później serwis moj model to 70004 SLIM

#100 mistrzu al capone

mistrzu al capone
  • Nowy
  • 4 Postów:

Wysłany 30 kwiecień 2009 - 23:28

Najapier sprawdz czy czyta ci fimy dvd jezeli nie to male szanse na naprawe .
NIE UZYWAJ PATYCZKOW Z WATA !
Ja wyczyscilem laser w ten sposub wymontowalem go wzielem pod mocna lapke biurkowa i mamoczylem szmatke do lcd alkoholem izotropowym wyczyscilem okreznym ruchem a nastempnie druga strona do sucha ,podkrecilem srubki po 2mm w prawo ,a jezali juz otwierasz konsole to zadbaj o generalny przeglad wyczyszczajac dobrze prowadniceoraz slimaka ,a nastempnie nasmaruj z umiarem (najlepszy zielony samr taki galarowaty i dobrze przylegajacy )zamontuj laser uwazaj na soczewke zebys niedotykla i nic nie sypalo na niego poprzesuwaj laser po prowadnicach pare razy przed uruchomieniem aby smar by rownie rozprowadzony

po takim zabiegu umnie smiga jak zyleta

# BERION # bez komentarza

Edytowanie przez mistrzu al capone, 02 maj 2009 - 17:11 .

#101 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 01 maj 2009 - 23:29

Eee, wprowadzasz w błąd.

Poza tym na drugi raz napisz to po Polsku, bo tego bełkotu nie da się czytać. I mówię to całkiem serio, zero złośliwości.

#102 varroz

varroz
  • Nowy
  • 5 Postów:

Wysłany 21 sierpień 2009 - 12:02

Nie wiem, od czego zacząć...

Wczoraj majstrowałem przy mojej PS2 fat (model: 30004 R), mianowicie chciałem przeczyścić laser. Odtwarzał do tej pory wszystkie płyty, jednak niektóre gry (co dziwne - nowe lub w stanie bdb) przycinały przy loadingach lub podczas rozgrywki (konkretnie: Burnout Revenge i Black). Motywowany filmikami na youtube (link), miałem zamiar przeczyścić tę dolną (niebieską) soczewkę. Zrobiłem wszystko jak na filmiku, zdjąłem czarną pokrywkę (urywając przy tym jeden klips...), odkleiłem górną część lasera, uważając na taśmę, i przeczyściłem dolną soczewkę. Złożyłem sprzęt, poprzykręcałem śrubki, wszystko ładnie fajnie, odpalam konsolę - lipa. Laser nie chce czytać teraz żadnej gry. Przy odpaleniu słyszę, że działa, wydaje z siebie takie specyficzne syczenie (czego nie było wcześniej), ale zacina się na browserze i DVD nie odpala. Dodam, że CD czyta (tylko wydaje dość specyficzny, głośny dźwięk na początku). No i jestem załamany, bo chyba uśmierciłem swoje kilkuletnie dziecko. Autorzy filmików mówili, żeby uważać na te cienkie druciki przy zdejmowaniu górnej soczewki, bo jeśli zostaną wygięte, to będę "fuc... screwed". Przyjrzałem się i możliwe, że jeden z nich mógł zostać odrobinę wygięty, ale nie mam pewności - mogło i być tak od początku. Do tego trochę pojeździłem laserem po tych prowadnicach (rurkach, na których jest zamocowany?), żeby móc się do niego dobrać...

Co mogłem zrobić nie tak? Czy jest jakaś szansa na uratowanie lasera, jakaś regulacja czy coś? I tak planuję oddać konsolę do serwisu, jednak czy wie ktoś, czy taką usterkę idzie naprawić? Jeśli nie, to chyba zdecyduję się na network adapter + dysk, bo jeszcze trochę chciałbym na tym PS2 pograć. Proszę o pomoc. Więcej się nie bawię w elektryka, nie mam rąk do tego.

#103 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 21 sierpień 2009 - 13:30

WYJALES gorna soczewke? czym czysciles laser?
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#104 varroz

varroz
  • Nowy
  • 5 Postów:

Wysłany 21 sierpień 2009 - 14:19

Zrobiłem tak, jak ten typ na filmiku, tylko nie wyjmowałem lasera z konsoli. Odkręciłem śrubkę i odkleiłem górną soczewkę, żeby móc dostać się do dolnej. Z tym że górna cały czas trzymała się na resztce kleju i nie przerwałem taśmy. Po oczyszczeniu dolnej, opuściłem górną i przykręciłem śrubkę.

Używałem zwykłego patyczka do uszu (suchego).

edit: Konsola wróciła z serwisu. Pomogła regulacja lasera. Pozdrawiam.

Edytowanie przez varroz, 31 sierpień 2009 - 11:19 .

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)