Skocz do zawartości

Myszka i klawiatura pod ps2

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 markusbir

markusbir
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 25 luty 2006 - 17:07

Mam PS2 slim i chcialbym podlaczyc do niej myszke i klawiature. Czy potrzebuje cos w stylu smart joy frag, czy da sie mysz bezposrednio pod usb podpiac. Czy potrzebuje jakiegos programu albo cos gdzies ustawic. Chodzi mi glownie o fps'y

#2 Piechu

Piechu
  • Użytkownicy
  • 288 Postów:

Wysłany 25 luty 2006 - 17:25

niektore zwykle klawiatury i myszi pod usb dzialaja z ps2 ale nei wszystkie widzialem taki zestawik mysz + klawa do ps2 za 60 zl ale znowu malo gier obsluguje klawe i myche, na smart joy pograsz we wszystko bo to sie podlacza pod port pada tylko nie wiem jak to wyglada, ze co myszka zastepuje jedna z galek ??

#3 Melvin.FoX

Melvin.FoX
  • Użytkownicy
  • 295 Postów:
  • Interests:sam sobą

Wysłany 26 luty 2006 - 14:05

http://allegro.pl/it...a_z_myszka.html
http://allegro.pl/it...sz_joy_pad.html
http://allegro.pl/it...r_ps_2_usb.html
Jak sie chce to mozna :)
PS2, PSP, PS3, PS Vita, X360, Wii, DS, NGC, SNES, MegaDrive, Pegasus SP-60
Dodaj obrazek

#4 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:
  • Interests:psp/ps2/net/rpg

Wysłany 26 luty 2006 - 19:19

Melvin - to bylo cyniczne.. on się pytał jak to działa ;) a nie gdzie to mozna dostac :P raczej stawial na to ze odpowies zmu czy myszka dziala za galke czy jak myszka..

ja sadze ze myszka dziala za galke :) ale w sobos taki stabilny bardziej :P bo łatwiej sie kontroluje ale chectnie uslysze wypowiedzi tych ktorzy to mieli w rekach :D
scph-75004:v14+ripper 3.41u+pvr-802w+Sony MagicGate mc 8MB+Logitech cordless action controller
+Sony ds2+Singstar+Logitech socom headset+eyeToy+OpenPS2Loader0.6+FMCB1.18b
NX6125+Sempron Mobile 3100+Ati 200M+1,5GB_Ram+AVerTV_E501
PSP (fat) 5.50GEN-D3 TA-081+SanDisk2Gb

Laser Ci siada? Masz Pytanie? Napisz TUTAJ "F.A.Q Dotyczące Lasera w PS2/PSTwo"

#5 Melvin.FoX

Melvin.FoX
  • Użytkownicy
  • 295 Postów:

Wysłany 26 luty 2006 - 19:53

e tam gore czepiasz sie, ja mam w necie taka mala skarbnice wiedzy:
www.google.pl
i zawsze powtarzam - jak sie chce, to mozna ;)
Dodaj obrazek

#6 lookash

lookash
  • Nowy
  • 45 Postów:

Wysłany 27 luty 2006 - 01:13

Melvin.FoX napisał:

e tam gore czepiasz sie, ja mam w necie taka mala skarbnice wiedzy:
www.google.pl
i zawsze powtarzam - jak sie chce, to mozna ;)
To w takim razie po co to forum? Zebys mogl odeslac kogos go googli? Ehhh... ta zlosliwosc :?

#7 Melvin.FoX

Melvin.FoX
  • Użytkownicy
  • 295 Postów:

Wysłany 27 luty 2006 - 08:30

No dobry lookash, sory moze i masz racje ale z tego co sobie kojarze to taki temat byl ale ten fakt tez przemilcze... :|
Dodaj obrazek

#8 M@rc1n

M@rc1n
  • Nowy
  • 26 Postów:
  • Interests:Bijatyki, Horrory i sprzęt

Wysłany 27 luty 2006 - 08:39

Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno smart joy. Podłączysz do tego każdą klawiature i zagrasz we wszystkie tytuły. Bez smart joy owszem podłączysz do konsoli mysz i klawiature ( specjalne do PS2 ) ale nie każdy FPS lub FPP to obsługuje. Ja brałbym smart joy
M@rc1n
---------------------------------------------------------------------------------------

PS Two - sprzedane. PSP - maj 2007. X360 - niedaleka przyszłość. Narazie internet i AMD 2600+ ,512 Ram ,80 HDD ,Fx 5700 LE :-[[[

#9 emcepl

emcepl

Niedzielny Gracz

• Moderatorzy
  • 3148 Postów:

Wysłany 27 luty 2006 - 09:07

Smart Joy Frag to już dość stary produkt. Na Allegro kosztuje 130zł, czyli naprawdę sporo. Z kolei podany wcześniej SL-4033 Redeemer wyszedł dopiero kilka miesięcy temu (recenzje w zachodniej prasie 11/05 i 12/05) i kosztuje 80zł.
Parę osób kupiło SJF, a nie znam nikogo kto by miał SL-4033. Nie świadczy to o tym, że ten drugi jest gorszy.
Dodaj obrazek
PS2 V3 & V9 SS | NA | FMCB 1.8 | LE v4.40 | HDL 0.8c | SMS 2.9.4 PL
PSP-1000 TA-081 | 5.00-6 M33

#10 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 27 luty 2006 - 17:27

M@rc1n napisał:

Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno smart joy. Podłączysz do tego każdą klawiature i zagrasz we wszystkie tytuły. Bez smart joy owszem podłączysz do konsoli mysz i klawiature ( specjalne do PS2 ) ale nie każdy FPS lub FPP to obsługuje. Ja brałbym smart joy

i jak gra sie w fpp tak samo jak na kompie ?
scph-75004:v14+ripper 3.41u+pvr-802w+Sony MagicGate mc 8MB+Logitech cordless action controller

#11 M@rc1n

M@rc1n
  • Nowy
  • 26 Postów:
  • Interests:Bijatyki, Horrory i sprzęt

Wysłany 27 luty 2006 - 19:31

No wiesz Fpp i innego rodzaju shootery są stworzone z myślą o PC. Sam mam i konsole i Pc więc mam już jakieś doświadczenie :D
Poza tym to tylko kwestia gustu, jęśli wolisz grać w ffp na padzie to TYLKO Twoja decyzja i ja nie namawiam Cię do zmiany przyzwyczajeń. Ja do strzelanek wole klawiature + mysz. Większa precyzja. Ale to już tak jak mówiłem KWESTIA WYGODY
M@rc1n
---------------------------------------------------------------------------------------

PS Two - sprzedane. PSP - maj 2007. X360 - niedaleka przyszłość. Narazie internet i AMD 2600+ ,512 Ram ,80 HDD ,Fx 5700 LE :-[[[

#12 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 28 luty 2006 - 15:33

M@rc1n napisał:

No wiesz Fpp i innego rodzaju shootery są stworzone z myślą o PC. Sam mam i konsole i Pc więc mam już jakieś doświadczenie :D
Poza tym to tylko kwestia gustu, jęśli wolisz grać w ffp na padzie to TYLKO Twoja decyzja i ja nie namawiam Cię do zmiany przyzwyczajeń. Ja do strzelanek wole klawiature + mysz. Większa precyzja. Ale to już tak jak mówiłem KWESTIA WYGODY
no ale rozumiem ze prawie identycznie dzialaja myszki i tu i tu ;) czyli gładkie celowanie :P

#13 iniemamocny

iniemamocny

Sóperbochater ;p

• Moderatorzy
  • 7746 Postów:
  • Interests:No interests.

Wysłany 28 luty 2006 - 22:13

gore napisał:

M@rc1n napisał:

no ale rozumiem ze prawie identycznie dzialaja myszki i tu i tu ;) czyli gładkie celowanie :P
To sobie spróbuj pograć myszką w Killzone - nie da się :x
Dodaj obrazek

#14 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 01 marzec 2006 - 16:50

no wlasnie nie wiem - i chce sie dowiedziec.

#15 Melvin.FoX

Melvin.FoX
  • Użytkownicy
  • 295 Postów:

Wysłany 01 marzec 2006 - 21:04

Swoja droga mnie tez ciekawi jak to dziala i wyglada :/ moze ktos kto to uzywa przyblizy na jakiej zasadzie to dziala? czy tylko niektore gry z tego korzystaja czy tak przerabia sygnal ze "dziala" w kazdej grze? :P prosimy o jakas szersza wypowiedz :)
Dodaj obrazek

#16 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 01 marzec 2006 - 23:45

iniemamocny napisał:

Teoretycznie się da :) trza by elfa rozebrać i "sprężyć" go z modułem od usb. Ktoś chętny na takie zabawy?

Kiedyś pamiętam, były takie projekty, ale chyba żaden nie doszedł do skutku.

Pozostaje się cieszyć doom-em i quake'iem na PS2 :(

#17 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 03 marzec 2006 - 08:28

doom jest na ps2 ?

#18 emcepl

emcepl

Niedzielny Gracz

• Moderatorzy
  • 3148 Postów:

Wysłany 03 marzec 2006 - 09:01

gore napisał:

doom jest na ps2 ?
Chyba tylko jako homebrew.
Dodaj obrazek
PS2 V3 & V9 SS | NA | FMCB 1.8 | LE v4.40 | HDL 0.8c | SMS 2.9.4 PL
PSP-1000 TA-081 | 5.00-6 M33

#19 iniemamocny

iniemamocny

Sóperbochater ;p

• Moderatorzy
  • 7746 Postów:
  • Interests:No interests.

Wysłany 03 marzec 2006 - 19:07

# BERION # napisał:

iniemamocny napisał:

Teoretycznie się da :) trza by elfa rozebrać i "sprężyć" go z modułem od usb. Ktoś chętny na takie zabawy?

Kiedyś pamiętam, były takie projekty, ale chyba żaden nie doszedł do skutku.

Pozostaje się cieszyć doom-em i quake'iem na PS2 :(
No właśnie takie miałem mieć pytanie do Ciebie :lol: Bo w Killzone bym sobie pograł, ale za pomocą pada to się nawet nie dotykam. Chyba że mi przybliżysz temat jak to zrobić - no ale myśle ze jakby to było easy(tzn. w mojej skali easy :lol: ) - to byś sam to zrobił :wink:

Ps. A jak tam tłumaczenia gierc na ps1? :wink: (bo ja zamierzam troche przybliżyć sobie temat tłumaczenia gierc na symbiana............jak znajde czas)
Dodaj obrazek

#20 Dorian

Dorian
  • Użytkownicy
  • 61 Postów:

Wysłany 28 luty 2007 - 23:05

myszka i klawiature takie zwykle od kompa...na ps2 u mnie dzialaly tylko i wylacznie przy instalacji linuxa i przy lazeniu po necie w network acces disc...no byly jeszcze wyjatki z jakimis programami do kodow.ale tak to wlasciwie zadna giera nie ma obslugi tego...mysz optyczna nwet nie raczyla sie zaswiecic ;/. sprawdzilem moje wszystkie fps'y i niestety. co do smart joya, to jest to jakies rozwiazanie ale i tam uwazam ze sterowanie nie bedzie tak dokladne jak na kompie. w koncu sterowanie gry musialo zostac tak zmienione by sie tą gałką dalo sterowac,tak wiec jak myszka zaczniemy ruszac to pewnie beda jakies niedoskonalosci a to ze za wolno sie rusza, a to ze za mocno myszka pojechalismy w prawo i koles caly czas kreci sie w kolko...i trzeba bedzie myszka w lewo pojechac zeby zaprzestal krecenia.

#21 Kiba

Kiba
  • Nowy
  • 18 Postów:

Wysłany 21 marzec 2007 - 20:40

Ja mam takie urządzonko. Zakupiłem na allegro za chyba niecałe 50 zeta, nie jestem pewny. Wszystko działą bez zarzutu. Jedyne co mnie wkurza to ze nawet na szybkosci 9 w skali 1-9, czułosc myszki jest mała. Za wolna jak dla mnie, ale tak to spoko. Klawiatura bez zatrzeżeń. Są gotowe kombinacje klawiszy, ale tez mozna sobie zaprogramować do woli jak kto chce, majac do dyspozycji chyba 9 slotów pamieci od F1 do F9.

#22 mariuszwis

mariuszwis
  • Nowy
  • 11 Postów:

Wysłany 02 lipiec 2007 - 08:48

http://www.emarkt.pl...33-p-15487.html To powinno pomóc.

#23 KACPERPS2

KACPERPS2
  • Nowy
  • 26 Postów:
  • Location:Another World czyli cracov ( bez skojażeń z jeba.. cracowią )
  • Interests:PS2 PC SONY

Wysłany 18 lipiec 2007 - 18:14

markusbir napisał:

Mam PS2 slim i chcialbym podlaczyc do niej myszke i klawiature. Czy potrzebuje cos w stylu smart joy frag, czy da sie mysz bezposrednio pod usb podpiac. Czy potrzebuje jakiegos programu albo cos gdzies ustawic. Chodzi mi glownie o fps'y

i tu odświeżę ten temat jak to działa czy poprostu przesuwam myszkę ostro w prawo to gość mi się cały czas obraca czy poprostu obróci sie o tyle ile myszkę przesunę

#24 Grandi

Grandi
  • Użytkownicy
  • 853 Postów:
  • Interests:PS3

Wysłany 30 lipiec 2007 - 08:29

KACPERPS2 napisał:

i tu odświeżę ten temat jak to działa czy poprostu przesuwam myszkę ostro w prawo to gość mi się cały czas obraca czy poprostu obróci sie o tyle ile myszkę przesunę

heh a jak myslisz chyba sie nie bedzie obracac to wtedy dziala tak jak na kompie.

Sorka za odswierzenie ;p

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#25 RadmaX

RadmaX
  • Nowy
  • 10 Postów:

Wysłany 07 lipiec 2008 - 18:31

Zobacz postmariuszwis, o 2.07.2007, 9:48, napisał:

Witam. Jako że nie chcę zakładać nowego tematu to napiszę w tym. Sprawdzał już ktoś działanie tego konwertera ? Współpracuje ze wszystkimi klawiaturami i myszami ?

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)