Skocz do zawartości

PlayStation Vita

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
159 odpowiedzi w tym temacie

#1 maverik

maverik
  • Użytkownicy
  • 713 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 13:02

Dodaj obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Konsola miała swój pokaz 27.01.2011. Na początku konsola występowała pod nazwą Next Generation Portable (NGP), jest następcą PlayStation Portable (PSP). Oczywiście tak jak w przypadku PSP konsolka ma konkurować z Nintendo 3DS. Premiera PlayStation Vita w Polsce planowana jest na początku 2012 roku. Cena za jaką przyjedzie nam zapłacić za model z WiFi to 249$ w przeliczeniu na złotówki będzie to około 700zł, a za model z 3G + WiFi zapłacimy 299$. W Polsce natomiast cena będzie sięgać od 999zł do 1299zł co dla mnie jest kompletna porażką cena jak za PS3. PSV wyposażone jest w 2 gałki analogowe (poprzednik tylko jedną) oraz ekran OLED z multi dotykiem

Dane techniczne:

Nazwa platformy: PlayStation Vita
Numer modelu: PCH-1000
Procesor: ARM Cortex?A9 Core (czterordzeniowy)
Karta graficzna: SGX543MP4+
Wymiary: około 182 x 18,6 x 83,5 milimetra (szerokość na wysokość na głębokość)

Ekran: 5 cali (format 16:9, rozdzielczość 960 x 544, około 16 milionów kolorów, ekran OLED, z multidotykiem (typ pojemnościowy)

*RAM: 512 MB
*VRAM: 128 MB
*Tylny panel dotykowy: multidotyk (pojemnościowy)
*Aparaty: przedni i tylny

Liczba klatek: 120 (w rozdzielczości 320x240, QVGA) i 60 (w rozdzielczości 640x480, VGA) Rozdzielczość: do 640x480 (VGA)

*Dźwięk: stereo, wbudowany mikrofon
*Sensory: wykrywanie ruchu w sześciu osiach (trzyosiowy żyroskop, trzyosiowy akcelerometr). Trzyosiowy elektroniczny kompas
*Lokalizacja: wbudowany GPS (tylko w modelu z 3G i WiFi), wsparcie dla usług bezprzewodowych

Przyciski/guziki: przycisk PS, wyłącznik, klawisze kierunkowe (góra, dół, prawo, lewo), akcji (trójkąt, koło, krzyżyk, kwadrat), przyciski po bokach (prawy, lewy), prawa i lewa gałka, przycisk START i SELECT, klawisze głośności

*Komunikacja bezprzewodowa: połączenie z siecią komórkową (model z 3G i WiFI), połączenie bezprzewodowe w tandardzie IEE 802.11b/g/n, Bluetooth
*Sloty/porty: slot na karty obsługiwane przez Vitę, slot na karty pamięci, slot na kartę sim (model z 3G i WiFi), port wielofunkcyjny (USB, DC IN, audio ? wyjście stereo i wejście mono), wejście słuchawkowe (mini jack), port dla akcesoriów
*Bateria: wbudowany akumulator litowo-jonowy, zasilacz sieciowy
*Obsługiwane formaty muzyczne: MP3, MP4
*Zawartość AV: WAVE
*Formaty wideo: MPEG-4 (AAC), H.264/MPEG-4 AVC
*Formaty obrazu: JPEG, TIFT, BMP, GIF, PN

Graficznie porównują do PS3 jednak z różnych gameplayów np Uncharted widać dużą różnice na korzyść PS3, co wy sądzicie o tym ?

Edytowanie przez maverik, 23 sierpień 2011 - 13:06 .

#2 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5128 Postów:
  • Interests:A tak, tak.

Wysłany 23 sierpień 2011 - 15:31

Szczerze... jak dla mnie zbędna zabawka O_o zastanawiam się po co to komu tak na dobrą sprawę... poczciwe psp aż takie tragiczne? Nie wspominając o tym, że jest jeszcze ta śmiechowa 'łiksperja' i sporo innego podobnego sprzętu 'telefono podobnego'. (i pewnie jak znam życie pokaże się tylko jakiś pes na to coś to się ew skuszę choćby tylko dla przetestowania :D)
Dodaj obrazek

#3 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 15:58

*RAM: 512 MB
*VRAM: 128 MB

Hmm, a to nie jest tak, że 512MB RAM z czego 128 VRAM? Przynajmniej tak mi coś świta ;) Na początku chyba miało mieć 256MB (łącznie), ale producenci się burzyli ;)

Generalnie, to te nowe handheldy (Vita i 3DS) są nieco... nie w czas. Za rok albo dwa, z naprawdę ogromnym skokiem jakości to pewnie bym się zastanowił. Ale teraz? Jeszcze ten czas pracy na baterii. Oby Vita miała lepszy niż 3DS, ale przy takiej konfiguracji coś mi się to nie widzi ;)

Dodaj obrazek

#4 maverik

maverik
  • Użytkownicy
  • 713 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 16:13

Na początku mówili że łączna pamięć ram wynosi 256MB, teraz jest oficjalnie potwierdzone że łączna pamięć RAM wynosi 512MB

#5 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 19:05

Jak wyszły pierwsze info na temat PSP2 (czy ngp) to nawet Michael Pachter mówił, że "psp2 is dead on arival" - miałem takie samo zdanie.

Ale im więcej info i mediów wypływa na temat tej zabawki to wygląda mi na naprawdę zajebisty sprzęt, który kupię w dniu premiery.

=================
Kozak, jest to słowo pochodzenia tatarskiego i wykłada się jakoby chudy pachołek, zdobyczy sobie szukając, nikomu poddany, za pieniądze komu chce służy.Dodaj obrazek
=================

#6 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 19:29

Fajnie ,że chwalą się ponadprzeciętnymi osiągami konsoli ,ale czegoś na pewno zabraknie na starcie nowego Handhelda Sony... będą to gry. Powiem więcej , problem będzie przez jakiś rok lub półtora ,aż gry ,które wyszły razem ze sprzętem trafią do serii Platinum, a kilka nowych zasili bibliotekę systemu. Oby tylko nie było jak z PSP ,że musiałem je sprzedać ze względu na brak ciekawych tytułów :)

#7 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 19:31

Ja teraz mam taką posuchę z 3DS-em. Czekam od marca na StarFox-a.

=================
Kozak, jest to słowo pochodzenia tatarskiego i wykłada się jakoby chudy pachołek, zdobyczy sobie szukając, nikomu poddany, za pieniądze komu chce służy.Dodaj obrazek
=================

#8 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 19:37

Tak trochę nie na temat, ale słyszałeś Szylu że zrobią nowego 3DS z dwoma analogami, a do starego "nakładkę" z drugim grzybkiem? ;)

Dodaj obrazek

#9 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 20:10

Tak nie w temacie - to mogą mi sprawić nawet nakładkę na mojego grzybka, byle by jakieś gry wyszły. DAWAĆ GRY!

Nie wymagam wiele. Mario 64 3D, starfox 64 3d, mario 3d i starczy.

=================
=================

#10 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 20:14

Zapomniałeś o Mario Kart i jakimś pokemonie Pink/G®ay/etc ;)

Cała ta Vita jest jakaś... dziwna. Z tyłu dotykowy ekran? Po... co?

Dodaj obrazek

#11 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 21:10

Nie chce Kartów i pokemonów, może zapomniałem o LM2.

Zaczynam być zagorzałym fanem Vity - co ty @G nie oglądałeś konferencji z E3?

Jak nie chcesz sobie zasłaniać palcami ekranu, a gra ma interface dotykowy (powiedzmy jak tuochpad w lapku) to możesz sobie jeździć po drugiej stronie ekranu, tak jakbyś dotykał normalnie przedni.

=================
=================

#12 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 21:16

I co jeszcze? Lizać gałkę i dmuchać w ustnik? xD

Mówię Ci, Vita na baterii ile wytrzyma z takimi parametrami? Godzinę?

Dodaj obrazek

#13 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 21:37

To iPad 2 jest mniej wypasiony? 8h na baterii.

Zresztą to boli najbardziej ciebie - długie godziny "w pracy" xD

=================
=================

#14 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 21:39

Zobacz jak dużą baterię ma srajpad i że te 8h przy przeglądaniu sieci, a nie pełnym wykorzystaniu ;)

To jedna z bolączek, to o czym pisał Krupek to druga sprawa ;)

Dodaj obrazek

#15 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 21:43

No, ale nie wieszajmy na nim psów dopóki nie wyjdzie. Zobaczymy co z tak ważną dla ciebie baterią.
Mnie najbardziej przekonują gry (w sensie ogólnego stwierdzenia). Kupiłem 3DS bo StarFox. Vita zaczyna mi się podobać xD

=================
=================

#16 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2011 - 21:47

Ha! In your face :P A Rage to z góry z błotem zmieszałeś :P

Zobaczymy jak wyjdzie i czy wyjdą gry, jak tak to super. Nawet jak trzeba będzie lizać ekran ;)

Dodaj obrazek

#17 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 06:43

No podróbę dual screena, czy chińskiego iPada też bym zjechał.
Ale nie mówię, że RAGE będzie miał kiepski framerate, bo tak (czy coś w tym stylu). Za to ktoś tu już określił żywotność baterii.

=================
=================

#18 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 07:12

Porównałem z żywotnością PSP i nowego 3DS, gdzie sprzęt wywindowali, ale nie dodają do niego plecaczka z mała elektrownią atomową ;)

Korzystając z Twojej analogii, to Vita jest dziwną podróbą DS xD Drugi ekran (płytka?) dotykowy (tam gdzie go nie widzisz), a wygląd jak chińskich psxportable ;)

Dodaj obrazek

#19 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 07:20

Proszę cię. W jakiej mierze PSV chce konkurować z DS?
Uncharted vs. Mario party? czy może StarFox vs. Resistance?

Sony próbuje od jakiegoś czasu udowodnić, że handheld jest również dla hardcora. Myślę, że mają dobry pomysł. Jak będzie z wykonaniem? nie wiem

=================
=================

#20 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 07:25

Czy ja napisałem, że chce konkurować? ;)

Dodaj obrazek

#21 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 08:25

Zobacz postGorgonek, o 24 sierpień 2011 - 07:25 , napisał:

Czy ja napisałem, że chce konkurować? ;)

"Jest podróbą" - chce konkurować.

Ja powiedziałem, że RAGE chce konkurować z Borderlands-ami.

=================
=================

#22 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 09:10

Twoim zdaniem te podróbki pegasusa wyglądające jak Wii lub Ps3 chcą konkurować z Wii lub Ps3? ;)

RAGE chce zjeść Borderlands na śniadanie ^_^

W sumie, w pewnym sensie Vita chce konkurować z 3DS, o użytkowników ;)

Dodaj obrazek

#23 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 09:19

Samsung Galaxy chce być iPitingtongiem, a Motorola iPodpaską.
RAGE tak samo zje Borderlandsy, jak Kinect Wii.

Może sobie jeść co chce - BL już się sprzedało, zarobiło, nasyciło rynek.
Tu nie ma konkurencji tak jak w przypadku MW3 i BF3.

Co do userów HH to rynek jest duży, ale i produktów nie mało. Apple, N, sony i androidy. Trochę tego jest.

=================
=================

#24 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 09:37

Właśnie dlatego sama "moc" sprzętu może nie wystarczyć. Rozwiązanie z macaniem konsolki od spodu jest dla mnie nieco dziwne, a gry znów będą "kopią" gier ze stacjonarki. Tak jak na początku było z PSP ;)

Gdy zapotrzebowania na klimat post-apocalypse nie było, to by Borderlandsy 2 nie powstawały, nie powstałby Fallout New Vegas etc. Rynek nie wydaje się nasycony, a wręcz przeciwnie.

PS Poprawiłbyś w Świecie Gier nazwę działu Playstation Move z "Playstyation Move" ;)

Dodaj obrazek

#25 maverik

maverik
  • Użytkownicy
  • 713 Postów:

Wysłany 24 sierpień 2011 - 20:16

Vita wchodzi na rynek zbyt późno i jak ma tu konkurować z 3DS. Nintendo zawsze było na 1 miejscu w sprzedaży przenośnych konsol i chyba tak zostanie

#26 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 25 sierpień 2011 - 06:28

Zobacz postmaverik, o 24 sierpień 2011 - 20:16 , napisał:

Vita wchodzi na rynek zbyt późno i jak ma tu konkurować z 3DS. Nintendo zawsze było na 1 miejscu w sprzedaży przenośnych konsol i chyba tak zostanie

True, po świętach to prawie jak "rok później".

=================
=================

#27 maverik

maverik
  • Użytkownicy
  • 713 Postów:

Wysłany 25 sierpień 2011 - 16:26

Na razie panowie nie ma co krytykować PSV może będzie wart tych pieniędzy, jestem ciekawy jak by wyglądał God of War

#28 horacy4

horacy4
  • Użytkownicy
  • 354 Postów:

Wysłany 26 sierpień 2011 - 07:51

Jak dla mnie to jest to zbędny gadżet / wolał bym kupić dobrej klasy telefon i gier do grania tez jest od zawrotu głowy + telefon w jednym.

A jak grac to tylko na konsoli stacjonarnej na TV całkiem inna jest frajda z gry niż na takim pudełku.

Sony kombinuje tylko jak zarobić na graczach / i jak by mogli to by wypuścili na rynek 10 platform do grania

#29 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 26 sierpień 2011 - 11:20

Zobacz posthoracy4, o 26 sierpień 2011 - 07:51 , napisał:

Sony kombinuje tylko jak zarobić na graczach / i jak by mogli to by wypuścili na rynek 10 platform do grania

Co Ty w ogóle opowiadasz? Od premiery PSP minęło dobre 6 lat. Po tym czasie widać ,że konsola się już trochę wysłużyła,a konkurencja nie próżnuje. Biblioteka gier na PSP przestała się prężnie rozwijać ,a piractwo rozwinęło się do tego stopnia ,że wydawcy rezygnują z wydawania gier na ten sprzęt. Moim zdaniem już czas na nowego Handhelda od Sony ,ale trzeba pamiętać o wielu już wcześniej wspomnianych aspektach :)

#30 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5128 Postów:
  • Interests:A tak, tak.

Wysłany 26 sierpień 2011 - 11:55

Gdzieś coś mi się obiło o uszęta, że na tym cudzie Sony mają niby działać gry z PSN...
Ktoś gdzieś na tej śmiesznej 'twarzoksiążce' takiego komenta mi zostawił hm... Ktoś coś wie?
Lenia mam nie chce mi się samemu szukać żadnego info :D stanowczo za ciepło jest.
Dodaj obrazek

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)