Skocz do zawartości

The Fight

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 jacusinski

jacusinski
  • Użytkownicy
  • 56 Postów:

Wysłany 03 kwiecień 2011 - 06:09

Właśnie miałem okazję przyjrzeć się bliżej "hitowi?" na Playstation Move, grze: The Fight!

Zadziwiające jest to, że po około 4 godzinach gry (tak grałem od 2 do 6 nad ranem - cóż; tak bywa )długi zimny prysznic był niezbędny, a zakwasy murowane. No tak i gra mi wyliczyła, że ta zabawa kosztowała mnie ponad 600 kalorii"woo-hoo"! I może być to nawet prawda bo pomijając fakt, że ostro się zmachałem to tuż po uruchomieniu gry podaje się swój wzrost, wagę oraz wiek, a następnie wyświetla nam nasze BMI (Body Mass Index współczynnik który, mówi nam o ile za duże mamy mięśnie piwne...) )

Po krótkim wprowadzeniu, którego udziela nam nie kto inny jak Maczeta, w którym zapoznajemy się z obsługą urządzeń PS Move (tak trzeba mieć 2 kontrolery; formalnie nie trzeba, ale nie wyobrażam sobie grania na jednym ) którą, trzeba uważnie obejrzeć (bo inaczej "kapa") możemy przystąpić do pierwszej walki - hurra!

Jedziemy... Z obsługą kontrolerów...
Jest dosyć intuicyjna. Ważne żeby się nie zniechęcić na początku. Oczywiście system Move nie jest na tyle sprawny żeby wychwycić każdy najdrobniejszy ruch naszej ręki; z prostymi i hakami radzi sobie doskonale, sierpy są troszkę bardziej skomplikowane. Mam też oczywiście modyfikatory w postaci przycisku T i Move (chodzi o spust i ten duży pod kciukiem ) dzięki którym zadajemy ciosy łokciem czy młotem (w grze "Nieczysta walka"). Są jeszcze łapania, coś w rodzaju Fatality i całej masy gadżetów i drobiazgów którymi możemy tunningować naszego Rozbójnika.
Z biegiem gry Maczeta dostarcza ci informacji na temat niektórych przeciwników a w międzyczasie uczy cię nowych ciosów.

Dostępny jest także tryb treningu w którym, mini-gry poprawiające nie tylko naszą IRL (In Real Life) kondycję, a także technikę walki zapewniają nam punkty, które wydajemy na rozwój 5 atrybutów charakteryzujących naszego Fightera (min. siła, szybkoś, wytrzymałość)
I tu ciekawostka dzięki systemowi Rekordowemu mamy wgląd na nasze postępy, co oznacza "Mastering"; gra nie tylko od nas wymaga techniki ale też kondycji i siły.

Jeśli chodzi o same walki to uczą koncentracji, tempa i kontroli Hud'a która, jest bardzo ważna bo nie zawsze nasza postać będzie w stanie uderzać w tedy kiedy my chcemy - nie można zapomnieć o trzymaniu dystansu, unikach czy balansu ciałem (możemy też kucać żeby obić przeciwnikowi flaki)

Regularne treningi i walki pozwolą nam na wspinanie się po szczeblach kariery "Krav-Maga na pięści" gdyż późniejsi przeciwnicy są nie tylko lepsi technicznie ale ich podstawowe atrybuty są znacznie wyższe (często też używają więcej nieczystych ciosów.
W grze na bieżąca kontrolujemy nasze kaloryczne wypociny oraz Achivementowe podboje.

Wszystko przyprawione jest pikantną ścieżką dźwiękową i rewelacyjną polska wersją językową.

Dostępny jest jeszcze tryb Online w postaci podzielonego ekranu oraz gier rankingowych, nierankingowych oraz podglądu i "obstawiania walk"; jeszcze nie przetestowałem bo, cóż nie oszukujmy się: Komu o 7 rano w Niedzielę chciałoby się nap*erdalać.

Pozdrawiam.
Ps. This is not another "Family Stupid Game"

Edytowanie przez jacusinski, 04 kwiecień 2011 - 11:31 .

#2 Ofczy

Ofczy
  • Nowy
  • 10 Postów:

Wysłany 08 marzec 2019 - 20:32

Za ścieżkę dźwiękową duży plus, a kalorii nie liczę, bo pewnie z 5000 spożywam a i tak jestem chudzielcem;)

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)