Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2008

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
257 odpowiedzi w tym temacie

#61 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 01 listopad 2007 - 23:28

Kurcze jak żałuję, że demo PES mam dopiero na 3 miejscu w kolejce do ściągania (teraz ciągnę demo Timeshift, potem czeka mnie demo Ratcheta) ^_^ . Więc pogram sobie dopiero jutro rano (może znajdę chwilkę na zagranie choć jednego meczu przed pracą).
Ale coś czuję, że bez względu na demo i tak jutro kupię pełną wersję PES-a (mam taką nadzieję, że dostanę w Łodzi) :P

PS. Na forum evo-web są już dostępne pierwsze option file do PES 2008 na PS3 :D
PSP - (1.50 JAP)+CF 5.00M33-6+16GB microSDHC
PS2 - 9 letnia SCPH 30004+Ripper 3.41
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2
TV : LCD SONY BRAVIA 20S2020 HD READY + SONY BRAVIA2 32W4210 FULL HD

#62 Piechu

Piechu
  • Użytkownicy
  • 288 Postów:

Wysłany 02 listopad 2007 - 15:06

Zobacz postdmlakers1, o 2.11.2007, 0:28, napisał:

Kurcze jak żałuję, że demo PES mam dopiero na 3 miejscu w kolejce do ściągania (teraz ciągnę demo Timeshift, potem czeka mnie demo Ratcheta) ^_^ . Więc pogram sobie dopiero jutro rano (może znajdę chwilkę na zagranie choć jednego meczu przed pracą).
Ale coś czuję, że bez względu na demo i tak jutro kupię pełną wersję PES-a (mam taką nadzieję, że dostanę w Łodzi) :P

PS. Na forum evo-web są już dostępne pierwsze option file do PES 2008 na PS3 :D

Mozesz powiedziec co to wnosi do topicu ??

#63 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 02 listopad 2007 - 15:16

A to, że jeśli byłbyś bardziej rozgarnięty to zajrzałbyś sobie na forum evo-web (o którym wspomniałem własnie w tym poście) i znalazłbyś wiele ciekawych rzeczy do PES 2008 i wcześniejszych części (patche, option files czy ogromnie rozbudowany dział edycji). Nie każdy zna to forum i myśle, że sporo graczy serii WE/PES chętnie tam zajrzy i zostanie na dłużej... :P
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2

#64 ArniHell

ArniHell
  • GoodFellas
  • 1257 Postów:

Wysłany 02 listopad 2007 - 18:51

Grałem dzisiaj na x0 i muszę powiedzieć że grafika zabija, realne twarze, piękne dośrodkowania i bramki, głupkowate akcje (takie jak na każdej platformie) jednym słowem WYPAS.
Dodaj obrazek

#65 simian raticus

simian raticus
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 02 listopad 2007 - 19:36

Mi tam taki PES 2008 wystarczy na rok grania ;) A potem następna część ;) I upływa rok za rokiem przy PESie ;)
Pobajerzymy? Poczatujemy? Poknurzymy?

PSN ID : kaskojakajmra997

Podewiańcimy? Pogłówkujemy? PoBREJNujemy?

#66 kencal

kencal
  • Nowy
  • 24 Postów:

Wysłany 02 listopad 2007 - 19:43

Zobacz postPiechu, o 1.11.2007, 22:29, napisał:

w jakims profesjonalnym serwisie wersja na ps2 dostala wyzsza ocene niz na ps3 ale wiecej szczegolow nie znam :)

A to dlatego że podobno (sam o tym czytalem) animacja chrupie, zwalnia podczas niektórych akcji do nawet 5FPSów!!!!!!
A pozatym nie widać dużego skoku graficznego między PS3 a PS2 więc pewnie dlatego wersja na PS2 dostała wyższą notę

mówie jeszcze raz sam o tym czytałem więc proszę mnie nie jechać :P Dziękuje za uwagę :D

#67 ZalewPL

ZalewPL
  • Użytkownicy
  • 50 Postów:

Wysłany 02 listopad 2007 - 20:34

grał z Was ktoś w sieci na PS2 ???? kurde ja mam 512 i są zajebiste lagi.... napisałem już wcześniej że to wina jak na razie początkującego serwa ale wie ktoś może kiedy to naprawią... ? gadałem z Anglikami, Niemcami, Francuzami i Włochami i wszyscy mają lagi... żeby móc grać w miarę widząc piłkę trzeba być gospodarzem ale to i tak nie zawsze... mam nadzieje że wyższa szybkość łącza w tej wersji gry nie jest potrzebna... PES6 chodził elegancko na 512... czasem zdarzały się lagi ale nie w każdym meczu i to aż takie że piłka jest raz w jednej części boiska potem w drugiej, wpada do bramki i z niej wypada po czym gra sie dalej... o ile można to nazwać grą... ech <_<
PES2008...

#68 Lajer

Lajer
  • Nowy
  • 18 Postów:

Wysłany 02 listopad 2007 - 20:54

grałem stary nie na PS2 , ale na PC mam 2Mbps a w nocy 4 i też mam straszne lagi... Zagrałem 1 mecz bez lagów a reszta z lagami... jest taka lipa , że koniec aaa najgorsze jest to , że ta gra jest taka schematyczna te bramki tak samo wpadają już mi ręce opadają chyba lepiej zaprosić kumpli i pograć offline niż online...

#69 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 03 listopad 2007 - 11:46

"W fifie piłka jest podatna na opór powietrza podczas lotu".
Nasuwa się pytanie ile ludzie z EA się męczyli, żeby ta wymyślić ?...
Oni duużo mówią....

Fakt, FIFA 08 jako pierwsza od... 5lat? ma dobrą grafikę ale co do fizyki to przygrywa z PES2008.
Jak dla mnie FIFA08 jest bardzo... średnia.
-Dlaczego ?
Jakoś brak się dynamizmu w grze. Brakuje jej tego co ma PES.

Takie jest moje zdanie.

#70 Lajer

Lajer
  • Nowy
  • 18 Postów:

Wysłany 03 listopad 2007 - 11:51

Zobacz postAquanox, o 3.11.2007, 11:46, napisał:

"W fifie piłka jest podatna na opór powietrza podczas lotu".
Nasuwa się pytanie ile ludzie z EA się męczyli, żeby ta wymyślić ?...
Oni duużo mówią....

Fakt, FIFA 08 jako pierwsza od... 5lat? ma dobrą grafikę ale co do fizyki to przygrywa z PES2008.
Jak dla mnie FIFA08 jest bardzo... średnia.
-Dlaczego ?
Jakoś brak się dynamizmu w grze. Brakuje jej tego co ma PES.

Takie jest moje zdanie.

I ja się zgodzę z twoim zdaniem Fifa słaba jest jak zawsze chociaż jak nie mialem PS2 to uważałem , że PES to taka bzdura i wogóle :D , ale teraz ta gra jest genialna chociaż to jeszcze nie jest ideał a szkoda

#71 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 03 listopad 2007 - 12:00

Nie jest idealna - fakt.
Czasami pojawiają się głupie błędy. Ale i tak uważam, że to świetny symulator piłki nożnej.

#72 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 04 listopad 2007 - 07:46

Widziałem że ktoś wcześniej pisał że aby nurkować wciskamy jednocześnie L2,L1 i R1 więc przełożyłem to sobie na Xowe LT,LB i RB i nic, ktoś wie jak nurkować na X360 ?
Dodaj obrazek

#73 Cinkowski

Cinkowski
  • Nowy
  • 8 Postów:

Wysłany 04 listopad 2007 - 09:09

za to w fifie piłkarze ci lepsi poruszaj sie bardziej realniej poniewaz gra została tworzona systemem motion-capture a pes 08 nie
- video recenzja fify swoja droga sadze ze fifa jest lepsza niz pes fizyka wydaje sie bardziej rzeczywista i np przepychanie i rozpychanie sie piłkarzy wyglada o wiele lepiej niz w pesie po tej recenzji moze ktos zmieni zdanie

#74 ArniHell

ArniHell
  • GoodFellas
  • 1257 Postów:

Wysłany 04 listopad 2007 - 09:55

Nikt nie zmieni zdania bo nic nie wprowadziłeś swoja wypowiedzią. FIFA jest taka lipna że lepiej nic nie mówić, już tu wcześniej pisałem że tnie się nawet na konsoli i trzeba czekać 5min aż wejdzie do menu, Pelle jest świadkiem. Kamera zagmatwana, bezsensowne animacje na PS2, a na PC pewnie nic sie nie zmieniło bo w tamtym roku u kolegi grałem w FIFE07 i przeszedłem od bramkarza pod drugą bramkę i strzeliłem gola, a żeby było śmiesznie to był najtrudniejszy poziom.
Jeśli nie grałeś w PES08 to sie nie wypowiadaj. Żeby się wypowiadać trzeba mieć porównanie, a ty pewnie nie masz.
Dodaj obrazek

#75 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:&quot;czerwona&quot; Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)

Wysłany 04 listopad 2007 - 09:57

Wątpie aby ktoś zmienił zdanie :P
PES to religia, a religii nie zmienia się o tak po prostu... dziś jest modna ta to zmienie wiarę na tą religię, a w przyszłym roku modna będzie ta to wrócę do tej religii... :D

#76 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 04 listopad 2007 - 11:40

dziwnym jest, ze taka gra jak PES chodzi tak kiepsko na ps3. na pc nie jest duzo lepiej (online nie dziala), na 360 jest podobno najlepsza wersja, ale i ona nie jest bez problemow (animacja chrupie nieco przy zmianie zawodnika)
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#77 Lajer

Lajer
  • Nowy
  • 18 Postów:

Wysłany 04 listopad 2007 - 12:14

Zobacz postCinkowski, o 4.11.2007, 9:09, napisał:

za to w fifie piłkarze ci lepsi poruszaj sie bardziej realniej poniewaz gra została tworzona systemem motion-capture a pes 08 nie
- video recenzja fify swoja droga sadze ze fifa jest lepsza niz pes fizyka wydaje sie bardziej rzeczywista i np przepychanie i rozpychanie sie piłkarzy wyglada o wiele lepiej niz w pesie po tej recenzji moze ktos zmieni zdanie

Zobacz postdmlakers1, o 4.11.2007, 9:57, napisał:

Wątpie aby ktoś zmienił zdanie :P
PES to religia, a religii nie zmienia się o tak po prostu... dziś jest modna ta to zmienie wiarę na tą religię, a w przyszłym roku modna będzie ta to wrócę do tej religii... :D

@dmlakers1 brak słów napisałeś to tak pięknie , że koniec :D , a co wypowiedzi @Cinkowskiego uważam , że piszesz mistrzu bzdury ;) jak grałem Online czyt. byłem na Scenie Fify uważałem , że Fifa jest piękna genialna a Pes to gówno ;) odkąd nie gram w Fife na Scenie to widzę jaka Fifa jest schematyczna jak łatwo zdobyć bramke podać Ci przykład? Strzały z daleka albo wrzutki co trzecia wrzutka bramka a co 2 strzał bramki ;)
Ten Pes też nie jest idealny , ale jest lepszy gameplay, Wersja na PC jest rewelacyjna ta grafika no naprawdę na wysokim poziomie stoi, może nie ma licencji ale od tego sa OF albo jakies Patche ;) Wersja na PS2 to jest Pro Evo 6 z nową szatą i nic więcej i tutaj to jest lipa ;)
W Pesie 2008 ciężko się gra przez neta są straszne lagi a do tego wyniki hokejowe... A ea sports nauczona błedami co do gry online ma to rewelacyjne , ale i Konami się nauczy a jak to poprawi to Fifa już nie będzie istnieć !

Pozdr0

#78 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 04 listopad 2007 - 12:23

Zobacz postkidman64, o 4.11.2007, 11:40, napisał:

dziwnym jest, ze taka gra jak PES chodzi tak kiepsko na ps3. na pc nie jest duzo lepiej (online nie dziala), na 360 jest podobno najlepsza wersja, ale i ona nie jest bez problemow (animacja chrupie nieco przy zmianie zawodnika)

Mam wersje na X360 i animacja rwie tylko podczas powtórek i jak są animacje przed meczami w stylu wnoszą flagi, pokazują reprezentacje (strasznie to wkurza i przypomina niejaką Fifę ;] ). Prócz tego ta gra jak dla mnie jest pozbawiona wad, jest genialna i niesamowicie grywalna, wiem że jak kupie drugiego pada to gram z bratem do upadłego, zdecydowanie najlepszy jak narazie tytuł na X360 imo. BTW to jak w końcu sie nurkuje na X360 ??
Dodaj obrazek

#79 mcbialy1

mcbialy1
  • the bananowicze
  • 111 Postów:
  • Interests:gry,sport,muza

Wysłany 04 listopad 2007 - 13:54

a da sie nurkowac na ps2?
z tego co mi wiadomo to chyba jednak nie

PlayStation 2 Slim SCPH-70004||SwapMagic 3.8||1xDualShock 2||2xMemory Card Sony 8 MB||RGB||TDK+R
GameCube DOL-001||Viper GC Cobra 2.1||IcedCube Golden||1xPad||1xMemory Card Nintendo 59||TDK+R

#80 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 04 listopad 2007 - 14:25

Byś chociaż przejrzał temat, już o tym mówiono. Nie da się.

Dodaj obrazek

#81 mcbialy1

mcbialy1
  • the bananowicze
  • 111 Postów:
  • Interests:gry,sport,muza

Wysłany 04 listopad 2007 - 17:58

aha.dzieki :wink:

PlayStation 2 Slim SCPH-70004||SwapMagic 3.8||1xDualShock 2||2xMemory Card Sony 8 MB||RGB||TDK+R
GameCube DOL-001||Viper GC Cobra 2.1||IcedCube Golden||1xPad||1xMemory Card Nintendo 59||TDK+R

#82 ZalewPL

ZalewPL
  • Użytkownicy
  • 50 Postów:

Wysłany 04 listopad 2007 - 19:38

no rzeczywiście... wielka szkoda że nie będzie można oszukiwać na PS2... kurde nie rozumiem czegoś... wszyscy jarają się tym symulowaniem- jak co gdzie zrobić żeby zanurkować, a dla mnie jest to po prostu chore..., że już nawet w grach szerzy się oszustwo zamiast pokazywać i reklamować grę fair-play, co to za przyjemność wygrać z kimś 1:0 gdy udało nam się zasymulować w polu karnym przeciwnika i wykorzystać karniaka... - dla mnie żadna, nie wspominając już o wpienionym przeciwniku który np. dzięki temu przegrał finał w jakiś zawodach... Niedługo pewnie w PES-sie będzie możliwość -w karierze i nie tylko- sprzedaży i kupowania meczów uzgadniając to wcześniej z wirtualnym trenerem przeciwnej drużyny i zarabiając na tym kasę albo wygrywać mecze z dużo lepszymi drużynami i zdobywać dzięki temu wymarzone trofea... Oczywiście przed meczem będzie też można przekupić sędziego jeśli z trenerem nam nie poszło albo zawodnicy nie chcą dać dupy... ale wtedy będzie wchodziła do gry większa ilość kasy a nie większe umiejętności... i za ok. dwa lata pojawią się na tym forum pytania w stylu: "ej... a ile wy daliście sędziemu xXx bo mojej oferty nigdy nie chce przyjąć ???"... A!- noi oczywiście w pes-shopie będą do kupienia dopalacze dla zawodników które powiedzmy będą poprawiały formę przed meczem... Tylko czekać aż wprowadzą takie zmiany... pewnie trochę osób mnie zjedzie że zbyt poważnie do tematu podchodzę i ogólnie że jestem gupi :P... ale z tym symulowaniem to naprawdę mi się niezbyt podoba...
PES2008...

#83 ArniHell

ArniHell
  • GoodFellas
  • 1257 Postów:

Wysłany 04 listopad 2007 - 20:05

Zgadzam sie z tobą, ale niektórzy nie umieją wygrać fair-play więc muszą kombinować.
Dodaj obrazek

#84 Siemka

Siemka
  • Użytkownicy
  • 243 Postów:

Wysłany 04 listopad 2007 - 23:23

Ja Panowie jestem zmuszony kupić wersję na PC.I wcale z tego powodu nie narzekam.Gra wygląda na PC bardzo dobrze,a i różnic między wersjami konsola next-gen-PC nie ma wielu.Po za tym mam problemy z podłączeniem neta do X360,więc jak ściągnę patche z aktualnymi składami czy dodatkowe ligi,i jak zagram na multi...warto więc wydać 100 zł mniej za grę gdzie będę miał więcej funkcji,no i wygodniejsze sterowanie,bo 15 lat grałem na klawiaturze i myszką,a dopiero 2 miesiące mam X360 ;p.Do pada szybko się nie przyzwyczaję,a chce mieć przyjemność z grania a nie mękę i przeklinanie.Pozdro wam.
<object width="700" height="100"><param name="movie" value="http://www.nasinajlepsi.pl/banner700x100.swf" /><param name="flashVars" value="string=8190" /><embed src="http://www.nasinajlepsi.pl/banner700x100.swf" quality="high" width="700" height="100" flashVars="string=8190" /></object>

#85 ZalewPL

ZalewPL
  • Użytkownicy
  • 50 Postów:

Wysłany 05 listopad 2007 - 16:39

ja tam bym katował na Xbox-sie... i lepiej ogarnij podłączenie X-a do netu bo jest tam bardziej stabilny serw i nie ma lagów, które w wersji PC praktycznie na razie uniemożliwiają grę...
PES2008...

#86 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:&quot;czerwona&quot; Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)

Wysłany 05 listopad 2007 - 22:35

Zobacz postCinkowski, o 5.11.2007, 21:30, napisał:

... i mimo tych wad PES 08 jest najlepsza gra ALE TYLKO I WYłąCZNIE NA PC NA KONSOLE LEPSZA JEST FIFA

Tym ostatnim stwierdzeniem rozbawiłeś mnie do łez... Chciałbym Ci podziękować, gdyż dawno się tak nie uśmiałem :lol:

#87 Cinkowski

Cinkowski
  • Nowy
  • 8 Postów:

Wysłany 07 listopad 2007 - 07:57

[wykasowane z powodu nadużycia caps lock'a]
FIFA 08 jest interesującym tytułem i pozycją wartą polecenia każdemu fanowi piłki nożnej. Nie jest to tylko kolejna gra z długiej serii (choć część starych trybów została), ale całkiem świeże podejście do tematu z nowymi trybami zabawy, zmienioną filozofią i mechaniką gry oraz genialną oprawą graficzną. Jeśli przebrniesz przez trudny początek, czeka cię wiele godzin wspaniałej zabawy. Wiem, że nadchodzi nowy PES, ale szczerze mówiąc, mając w domu FIFĘ 08 nieszczególnie na niego czekam.

PLUSY:

* po intensywnym treningu FIFA staje się niezwykle grywalnym tytułem;
* ciekawe nowe tryby;
* dostrzegają nas w świecie ? do zdobycia są dwa polskie puchary.

MINUSY:

* zbyt trudna na samym początku;
* drobne wpadki przy ocenianiu w trybie zostań gwiazdą;
* brak dopingującej publiczności, muzyka taka sobie;
* dość sztuczny komentarz.
[wykasowane z powodu nadużycia caps lock'a]
http://www.gry-onlin...p?ID=4487&STR=5 [wykasowane z powodu nadużycia caps lock'a]

#88 kencal

kencal
  • Nowy
  • 24 Postów:

Wysłany 08 listopad 2007 - 10:17

Wg mnie i tak Pes jest najlepszy a co do fify ona wcale nie jest trudna
Bramki z 25 metrów wpadaj aż miło obrona trochę dziurawa nawet na najwyższym stopniu trudności po rozegraniu paru meczów zaczynaz wygrywać bo rozkminiasz system i nic w tej kwesti się nie zmieniło Fifa jest schematyczna pamiętam jak w FIFA 06 na najwyższym stopniu trudności bramki leciały aż miło i 10:1 był wynikiem normalnym. typowa sytuacja:
Ronaldinho wbiego nad pole karne i wrzuca pilke do eto eto główka i gol i tak bezproblemu można było grać i wygrwać. A znowu w Pesie nie ma miejsca na cos takiego. Każdy mecz jest inny, każda akcja jest inna. Jak grasz z komputerem to nie wiesz co za chwile zrobi. A to wszystko dlatego że Pes to symulator a Fifa jest bardziej arcadowa. Dzięki za uwage;) PZDR all;)

#89 simon2225

simon2225
  • Użytkownicy
  • 359 Postów:
  • Interests:Piłka Nożna , konsole, muzyka.

Wysłany 12 listopad 2007 - 15:49

Nie piszcie co jest lepsze..nie róbcie kolejnego tematu pes vs fifa ... a co do pesa to jestem zadowolony z nowej wersji (gram dopiero na Pc . na ps2 sie "kupuje" :P)Pozdro

#90 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 12 listopad 2007 - 16:15

PES jest świetny pod względem fizyki (a to raczej najważniejsze)
FIFA po 4 latach ma nowe tekstury - yeah.... i ?
- nic więcej.

Cinkowski- no ciekawie myślisz.
Ja zasypiam przy fifie xD.

Pykasz w PESA na klawiaturze dlatego mówisz, że fifa lepasza (kwestia opanowania kiedy nacisnąć strzał.. i tak od ok 5lat :) )
Morał:
Nie umiesz grać na padzie w trudniejsze gry.

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)