Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
95 odpowiedzi w tym temacie

#1 simian raticus

simian raticus
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 07 sierpień 2008 - 14:41

Powoli już chyba można otwierać temacik o PES 09 ;]

W najnowszym numerze niemieckiego magazynu Play3, traktującego o grach video, można przeczytać zapowiedź nadchodzącego Pro Evolution Soccer 2009. Dziennikarze magazynu zostali zaproszeni do przetestowania wczesnej wersji gry, która sama w sobie działała bardzo płynnie i wyglądała na ukończoną.

Z tekstu zapowiedzi można wysnuć następujące wnioski: 
piłkarze reagują znacznie szybciej, potrafią szybko podać i lepiej kontrolują piłkę. 
znacznie poprawiona sztuczna inteligencja (także w obronie) i gra atakiem pozycyjnym (chłopaki grali na normalnym poziomie i stwierdzili, że AI jest "przerażająca")
nowy system podań: "Jeśli Twój zespół posiada piłkę i komputer steruje zawodnikiem ją posiadającym, wciskając L1 przełączamy się na tego zawodnika" (brzmi jak Semi-Fixed? - przyp. red.);
"Nowy system podań wygląda na dość skomplikowany, ale bardzo łatwo jest się do niego przyzwyczaić";
opcja Manual w menu sterowania została zastąpiona wspomnianym, nowym systemem podań, natomiast automatyczne i półautomatyczne pozostały;
strzały z dystansu nie są już tak celne;
modele zawodników prezentują się znacznie lepiej, bowiem zwiększono liczbę polygonów;
kilka nowych animacji, np.: zawodnicy machają ręką, wskazując kierunek ewentualnego podania itd.
zmieniły się reakcje piłkarzy w czasie deszczu: wykonują dłuższe wślizgi, trudniej jest podać i strzelić w kierunku bramki, bramkarze niepewnie reagują przy obronie, ogólnie piłka jest trudniejsza w kontroli;
nowa opcja gry (o której magazyn nie mógł napisać), pozwalająca na użycie zapisanego stanu gry w trybie sieciowym.

W krótkim podsumowaniu zapowiedzi autor tekstu stwierdza, że w kwestii gameplay'u gra biję konkurencję, nawet tą nową, oznaczona numerkiem 09. Potwierdza też, że edycja 2009 jest technicznie znacznie lepiej wykonana niż 2008, szczególnie pod względem płynności.

Edytowanie przez isao, 07 sierpień 2008 - 15:40 .
Podzielony, wydzielony i w ogóle jest ok [; - fajeru-san

Pobajerzymy? Poczatujemy? Poknurzymy?

PSN ID : kaskojakajmra997

Podewiańcimy? Pogłówkujemy? PoBREJNujemy?

#2 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 07 sierpień 2008 - 15:33

Nie mogę się już doczekać tej gry, gdyby nie 100dniówka chyba bym łyknął od razu po premierze.
Dodaj obrazek

#3 pawko

pawko
  • GoodFellas
  • 927 Postów:

Wysłany 20 sierpień 2008 - 18:23

http://www.gametrail...ayer/38612.html

no grafiki zdecydowanie nie poprawili... I łatwo się też domyśleć ,że licencji lig też nie będzie...

#4 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 21 sierpień 2008 - 13:53

Jest ok, tylko ten stadion jakiś taki 'surowy' (?)

#5 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 21 sierpień 2008 - 18:51

Ale twarze wyglądają jakoś 'fifowato', ten koleś w opasce to nie wiadomo czy Messi czy Tevez (nie zwracałem uwagi na numery), mam nadzieje że finalna wersja będzie się lepiej prezentować.

Edytowanie przez Pelle, 21 sierpień 2008 - 18:52 .

Dodaj obrazek

#6 cypers

cypers
  • Użytkownicy
  • 498 Postów:
  • Interests:Informatyka i konsole.

Wysłany 21 sierpień 2008 - 22:11

Zgapili tylko tryb z fify, a resztę zostawili...
To się nazywa żerowanie na zaufaniu gracza...(do marki).

Dodaj obrazek
Take the Magic: The Gathering 'What Color Are You?' Quiz.

| PC | PS2 | PSP | NDSL| X360 - padło to padło | Black Wii | SNES |

#7 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5128 Postów:
  • Interests:A tak, tak.

Wysłany 22 sierpień 2008 - 20:17

Zgapili tylko tryb z fify, a resztę zostawili...
To się nazywa żerowanie na zaufaniu gracza...(do marki).
no co ty... EA robi to od ponad hmm 10lat!?
I jakoś nikt nie narzeka, że to pie.przony tasiemiec nie wart funta kłaków...
Dodaj obrazek

#8 cypers

cypers
  • Użytkownicy
  • 498 Postów:
  • Interests:Informatyka i konsole.

Wysłany 22 sierpień 2008 - 22:24

isao: Wolisz badziewnego PES'a czy bardziewną FIFE.
Na pewno Wybierzesz to drugie.
Zresztą co ich obchodzą tasiemce, teraz tylko piracą i piracą dla sporej części populacji ludzkiej torrent do drzwi do sklepu :D

Dodaj obrazek
Take the Magic: The Gathering 'What Color Are You?' Quiz.

| PC | PS2 | PSP | NDSL| X360 - padło to padło | Black Wii | SNES |

#9 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5128 Postów:

Wysłany 22 sierpień 2008 - 23:22

Na pewno Wybierzesz to drugie.
Niestety tutaj nie trafiłeś fifa jest ostatnią pozycją, w którą bym zagrał
większego badziewia na obecne i zeszłe i jeszcze jedną generację konsola dalej nie było...

Zresztą co ich obchodzą tasiemce, teraz tylko piracą i piracą dla sporej części populacji ludzkiej torrent do drzwi do sklepu
To właśnie jest jeden z głównych powodów imo, dla których wydawcy/developerzy boją się wprowadzać coś nowego
skoro większość ludzi rozumuje w ten sposób i targa gry z netu... zamiast kupić oryginał...
(ale to nie temat o tym... odpowiedni jest w "na luzie" koniec ot)
Dodaj obrazek

#10 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 23 sierpień 2008 - 16:00

Zobacz postisao, o 23.08.2008, 0:22, napisał:

Niestety tutaj nie trafiłeś fifa jest ostatnią pozycją, w którą bym zagrał
większego badziewia na obecne i zeszłe i jeszcze jedną generację konsola dalej nie było...

Mam całkowicie identyczne zdanie. Fifa to najgorszy badziew jaki może być... Wolę zagrać w stare PESy z PS2 lub nawet Microprose Soccer czy Sensible Soccer z C64 lub Amigi niż ten shit EA.

Wracając do nowego PESa... niech Konami poprawi płynność, online, ulepszy edycję oraz da graczom możliwość patchowania gry i będzie pięknie. Tak naprawdę w PES na PS3 brakuje mi właśnie rozbudowanej edycji oraz możliwości patchowania gry... W końcu przy patchowaniu PESów na PS2 spędziłem setki godzin :D
PSP - (1.50 JAP)+CF 5.00M33-6+16GB microSDHC
PS2 - 9 letnia SCPH 30004+Ripper 3.41
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2
TV : LCD SONY BRAVIA 20S2020 HD READY + SONY BRAVIA2 32W4210 FULL HD

#11 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2008 - 17:30

Zobacz postdmlakers1, o 23.08.2008, 17:00, napisał:

Wracając do nowego PESa... niech Konami poprawi płynność, online, ulepszy edycję oraz da graczom możliwość patchowania gry i będzie pięknie. Tak naprawdę w PES na PS3 brakuje mi właśnie rozbudowanej edycji oraz możliwości patchowania gry... W końcu przy patchowaniu PESów na PS2 spędziłem setki godzin :D

To w 2008 jest coś nie tak z płynnością :? (za wyjątkiem replay'i). Dla mnie mogliby poprawić uderzenia z pierwszej piłki, strasznie mnie to denerwuje jak gram z ArniHell'em i po rzucie rożnym bramkarz/obrońcy wybija piłkę przed pole karne i nabiega dajmy na to taki Ronald Koeman a ja nie moge huknąć z pierwszej piłki mimo iż zawczasu wciskam "x" ;| Na PS2 wchodziły takie armaty że aż miło było popatrzeć.

Edytowanie przez Pelle, 23 sierpień 2008 - 17:31 .

Dodaj obrazek

#12 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2008 - 17:34

Zobacz postPelle, o 23.08.2008, 18:30, napisał:

To w 2008 jest coś nie tak z płynnością :?
tak, na ps3 chrupalo afaik
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#13 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2008 - 17:46

Rzeczywiście, zapomniałem, my fault. Choć pewnikiem i tak pojawił się jakiś patch.
Dodaj obrazek

#14 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2008 - 17:51

owszem, ale chyba nie poprawil az tyle - gra dalej chrupala itd
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#15 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 23 sierpień 2008 - 18:47

Gra w singlu aż tak bardzo nie "chrupala" jak pisze Kidman... jedynie podczas "zadymy" na polu karnym oraz na słynnych już replayach.

PS. Kidman czy zapomniałeś, że PES 2008 "chrupał" również na X360? Jakoś o tym nie wspominasz? Kłopoty z pamięcią czy świadomy czyn ? ;)
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2

#16 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2008 - 19:17

Zobacz postdmlakers1, o 23.08.2008, 19:47, napisał:

PS. Kidman czy zapomniałeś, że PES 2008 "chrupał" również na X360? Jakoś o tym nie wspominasz? Kłopoty z pamięcią czy świadomy czyn ? ;)

Heh dziwne to co piszesz, jako że rozegrałem ładnych kilka tysięcy meczy w tę gre i nic takiego nie zauważyłem, wyjątkami są tu Arcade'y z ixtreme 8x oraz replay'e i wszelakie wstawki przed meczowe, takto naprawdę gra ani razu mi nie chrupła.
Dodaj obrazek

#17 ArniHell

ArniHell
  • GoodFellas
  • 1257 Postów:

Wysłany 23 sierpień 2008 - 19:53

Bardzo denerwujące też są faule wyjęte z kapelusza. Dostałem chyba dzisiaj kilka razy z bara i byłem kilka razy przewrócony a sędzia nic. Ale jak ja zabrałem piłkę trochę nie przepisowo to mało co nie czerwona. :D Muszą poprawić strzały z pierwszej nie ma bata.
Dodaj obrazek

#18 pawko

pawko
  • GoodFellas
  • 927 Postów:

Wysłany 02 wrzesień 2008 - 20:38

Zobacz postdmlakers1, o 23.08.2008, 17:00, napisał:

Mam całkowicie identyczne zdanie. Fifa to najgorszy badziew jaki może być... Wolę zagrać w stare PESy z PS2 lub nawet Microprose Soccer czy Sensible Soccer z C64 lub Amigi niż ten shit EA.

:fool:

Lecz co do drugiej części posta to chyba fajnie by było gdyby w końcu był normalny tryb menadżerski, bramkarze byli lepsi i w końcu KUR*A ligi.

#19 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 10 wrzesień 2008 - 22:11

Demo PES 2009 będzie, ale nie jutro (11.09)

Przynajmniej tak oznajmił reprezentant brytyjskiego oddziału Konami, gdy został oto zapytany przez VideoGamer.com.

#20 adam więcek

adam więcek
  • Nowy
  • 36 Postów:

Wysłany 17 wrzesień 2008 - 12:34

Wiadomo cos o opcji online dla ps2 bedzie wogole ?????

#21 ZalewPL

ZalewPL
  • Użytkownicy
  • 50 Postów:

Wysłany 24 wrzesień 2008 - 18:23

z początku myślałem że na pewno będzie opcja online na ps2, ale chcąc się upewnić i poszperawszy trochę w sieci muszę z przykrością poinformować że posiadacze PS2 raczej nie pograją sobie w sieci... Na każdej stronce o PES2009 na ps2 jest napisane; "tryb multiplayer: wspólny ekran" gdy tym czasem na inne platformy; "tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran"... Zdziwiło mnie również to że w wersji na PC podają; "tryb multiplayer: LAN / Internet " czyli mamy to rozumieć że z kumplem przy PC też nie pogram?.. -ale w to akurat wątpię... Co do PS2 to rozumiem że to już "stare, nie modne" itp. i że chcą już definitywnie zakończyć jej niepowtarzalną karierę ale mogliby oszczędzić jeszcze te serwery na ps2 skoro już wydają kolejną gre... z tym że niestety trzeba się pogodzić z faktem że pes na ps2 to już praktycznie kompletnie inna gra niż np. na pc albo ps3... Jestem posiadaczem ps2 ale niedługo kupuje sobie laptopa i w nowego pes-a będę katował właśnie w wersji pc-owej...

Edytowanie przez ZalewPL, 24 wrzesień 2008 - 18:25 .

PES2008...

#22 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5128 Postów:

Wysłany 25 wrzesień 2008 - 10:19

Zdziwiło mnie również to że w wersji na PC podają; "tryb multiplayer: LAN / Internet "
czytaj ze zrozumieniem co sam napisałeś...
wyraźnie jest podkreślone LAN / internet... czyli będzie można grać zarówno po lanie jak i necie...

Jestem posiadaczem ps2 ale niedługo kupuje sobie laptopa i w nowego pes-a będę katował właśnie w wersji pc-owe
imo granie na pc w pes'a tp trauma zwłaszcza na tych miernych padach pod usb... toż to praktycznie nie działa tak jak powinno...

hmm to na pc już wyszła... ke?!
Dodaj obrazek

#23 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 28 wrzesień 2008 - 02:08

Jeszcze tylko 17 dni do premiery nowego PES-a :D

Ciekawe czy zdążymy przed premiera full gry zagrać w jej demo?

#24 simian raticus

simian raticus
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 29 wrzesień 2008 - 03:06

2 tygodnie przed premiarą ma się niby demko ukazać ;] Ale to newsy netowe i nic pewnego ;]
Pobajerzymy? Poczatujemy? Poknurzymy?

PSN ID : kaskojakajmra997

Podewiańcimy? Pogłówkujemy? PoBREJNujemy?

#25 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 29 wrzesień 2008 - 08:55

2 tygodnie przed premiera? Czyli demo będzie do ściągnięcia w ten czwartek ;)

Oby to była prawda, bo jestem "na głodzie" jeśli chodzi o gry piłkarskie (do nowej Fify nie usiądę, demo całkowicie obrzydziło mi tę grę) :x

#26 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6522 Postów:
  • Interests:Spanie ;)

Wysłany 29 wrzesień 2008 - 16:58

Zobacz postdmlakers1, o 29.09.2008, 9:55, napisał:

(do nowej Fify nie usiądę, demo całkowicie obrzydziło mi tę grę) :x
Mi sama nazwa obrzydza :hyh:
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

#27 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 29 wrzesień 2008 - 21:08

U mnie jest podobnie. Od wersji 98 do 08 zbierało mi się na wymioty po usłyszeniu nazwy Fifa... nastąpiło demo edycji 09 i mój żołądek nie wytrzymał :rzygu:

Osobiście wolę zagrać w starą wersję 97 lub World Cup 98 niż najnowsze edycje ;)

A żeby nie robic całkowitego off-topa to napiszę najnowszy news o PES-ie:

"Konami ostatecznie podało dokładną datę wydania dema PES 2009. Demko trafi na PS Store 2 października, czyli już w ten czwartek.
Miejmy nadzieje, że tym razem odbędzie się bez kolejnego przekładania dema.
Będziemy mieli dostęp do takich klubowych drużyn jak FC Barcelona, Manchester United, Liverpool i Real Madrid. Oprócz tej czwórki demko będzie oferowało także jedenastki narodowe Włoch i Francji."

źródło: ps3site.pl, polygamia.pl

Edytowanie przez dmlakers1, 29 wrzesień 2008 - 21:13 .

#28 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 03 październik 2008 - 13:37

Na XboxLive jest już demo, ktoś ściągał/grał już ? Miło by było usłyszeć jakieś opinie, niestety jako że jestem posiadaczem konta silver to sobie poczekam :/
Dodaj obrazek

#29 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 03 październik 2008 - 14:29

Po rozegraniu sporej ilości meczy mogę powiedzieć, że to stary dobry PES. Nie grałem w PESa 2008, ale czuć w nowej odsłonie feeling z poprzednich części, jeszcze na PS2. No właśnie. To stary PES z ciut lepszą grafą, podbitą rozdziałką i nowymi animacjami, które jednak nie powalają. Grafika jest średnia, ale za to ostra, co oczywiście zaliczam na plus. Jednak podczas grania zapomina się o owych biednych animacjach czy grafice. Wtedy spija się hektolitry miodu, który wylewa się z telewizora/monitora.

#30 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 03 październik 2008 - 14:45

Zobacz postrudy_, o 3.10.2008, 15:29, napisał:

.......ale czuć w nowej odsłonie feeling z poprzednich części, jeszcze na PS2. No właśnie. .

Kumpel chwilę temu powiedział mi podobną rzecz, a mianowicie że gra mocno przypomina PES3, jeśli chodzi o zbalansowanie to taka mogłaby być, ale jeśli jest podobna animacja to gra się nieco cofa....nie moge sie doczekać kiedy sam zagram, opóźnienie w możliwości ściągania dem dla posiadaczy kont silver to skandal.
Dodaj obrazek

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)