Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
95 odpowiedzi w tym temacie

#61 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5128 Postów:
  • Interests:A tak, tak.

Wysłany 04 listopad 2008 - 11:40

Pograłem troszkę nieco w wersję na ps2 i muszę powiedzieć, że patent z całkowicie manualną możliwością przełączania zawodników jest po prostu genialny naprawdę gra się kapitalnie,
korzystając z owego patentu podając piłkę do swojego zawodnika musimy się na niego przełączyć i dopiero wtedy mamy nad nim kontrolę w innym wypadku z piłką zacznie biec komputer O_o
naprawdę genialne rozwiązanie nie wspomnę o tym jakie dzięki temu teraz mamy możliwości przejęcia piłki...
...gra się zupełnie inaczej z tym ustawieniem aniżeli na starym manualu z wcześniejszej wersji pes'a....
jedynym minusem, który póki co zauważyłem korzystając z tego "trybu" to "wolna amerykanka" bramkarza... podając mu piłkę nie mżna się na niego przełączyć
a co za tym idzie on po otrzymaniu piłki po prostu świeci nią jak najdalej nie patrząc nawet gdzie futbolówka leci...

no i nie ma Recoby... :( ale za to intere znów ma niemiłosiernie silną pakę :D
Rzuty wolne... pikuś o niebo łatwiej trafić aniżeli w 08... rożne... hmm łatwo 'wyminąć' obronę i oddać strzał z głowy...
Bramkarze... jak na sterydach wyłapują takie piłki, że brak słów... za to niektóre wpadające śmiech na sali...
Strzału z 25-35m już też tak nie wpadają często... no chyba, że trafimy na takiego Adriano wtedy to nawet bramkarz z piłką wpada do siatki...

przesadzeni zawodnicy... hmm Martins accel i spd 99 ?! panowie bez przesady... Ronaldinho... hmm w końcu nie jest takim penerem... i idzie mu zabrać piłkę [;
Póki co tyle nie nagrałem się zbyt dużo tylko kilka spotkań w trybie exhibition [;
Dodaj obrazek

#62 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 06 listopad 2008 - 00:38

Czy któryś z posiadaczy PEs 2009 na PS3 mógłby po krótce opisać jak można zmienić utwory muzyczne w menu na własne piosenki i jak dodaje się przyśpiewki pod konkretne drużyny?

Prośiłbym o taki malutki tutorial gdyż na necie znalazłem informację o tym lecz w języku francuskim i niemieckim :x
PSP - (1.50 JAP)+CF 5.00M33-6+16GB microSDHC
PS2 - 9 letnia SCPH 30004+Ripper 3.41
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2
TV : LCD SONY BRAVIA 20S2020 HD READY + SONY BRAVIA2 32W4210 FULL HD

#63 Walküre

Walküre
  • Konsolinka
  • 822 Postów:

Wysłany 06 listopad 2008 - 17:11

mozesz mi podac odnosnik do wersji niemieckiej, ktora Ci chetnie przetlumacze.

#64 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 08 listopad 2008 - 16:58

Dzięki wielkie Wal, ale udało mi się znależć tutoriale w zrozumiałym języku ;)

Ale na przyszłość będę pamiętał o Tobie :D
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2

#65 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 10 listopad 2008 - 12:50

Pojawił mi się pewien problem w grze. Mianowicie od jakiegoś czasu kiedy chcę strzelić to w 90% przypadków wychodzi z tego lob, czyli tak jakbym strzelał z L1. Odpada możliwość zepsutego przycisku bo sprawdzałem na 2 padach. Ma może ktoś jakiś pomysł dlaczego tak jest?

#66 @Kane

@Kane
  • Użytkownicy
  • 726 Postów:

Wysłany 11 listopad 2008 - 17:03

Niestety moje obawy co do PES 2009 sie sprawdzily.
Wam sie moze podoba mi niestety nie i dalej gram w fife 09.
Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

#67 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6522 Postów:
  • Interests:Spanie ;)

Wysłany 08 grudzień 2008 - 12:30

Ktoś chętny do gry on-line na ps3? :)
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

#68 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 08 grudzień 2008 - 15:59

Ja jestem chętny ale dopiero w okresie międzyświątecznym. Aktualnie cały czas pochłania mi pełna edycja gry... :D

#69 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 12 grudzień 2008 - 16:23

Niestety online w tej grze to porażka. Nie da się praktycznie grać.

#70 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 12 grudzień 2008 - 16:32

podobno na 360 jest duzo lepiej, tak przynajmniej twierdzi Psx Extreme
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#71 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 12 grudzień 2008 - 17:24

Zobacz postrudy_, o 12.12.2008, 16:23, napisał:

Niestety online w tej grze to porażka. Nie da się praktycznie grać.

No chyba żart, kiedy był darmowy weekend na xbox live ostro śmigałem w tę gre i raz zerwało mi połączenie i w jednym meczu zdarzyły mi się lagi, tak to zero teleportów z piłką, lagów i innych cyrków, które miały miejsce w PES2008.
Dodaj obrazek

#72 Mate

Mate
  • Użytkownicy
  • 121 Postów:

Wysłany 12 grudzień 2008 - 17:55

Pewnie grał na łączu 56kbps :P

Po za tym potwierdzam słowa pelle bo grałem w oba na psn u brata i pes08 strasznie się przycinał w przeciwieństwie do pes 09

Edytowanie przez Mate, 12 grudzień 2008 - 17:56 .

Xbox 360 Arcade Edition Jasper/ GoW2 /NFS Undercover/PES 09/FIFA09/NBA09/Skate2/Madagaskar 2/Fable2/Prince of Persia/Saints Row2/SoulCalibur4/
W planach :
-PES 06
-CoD 5 World at War
-Halo Wars
-Afro Samurai
-Tekken 6

#73 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 12 grudzień 2008 - 18:39

Nie wiem, być może na X360 nie ma lagów, jednak u mnie na PS3 nie zawsze da grać się komfortowo, a mam 1Mbit.

#74 Mate

Mate
  • Użytkownicy
  • 121 Postów:

Wysłany 12 grudzień 2008 - 19:03

Jeśli nie zawsze jest źle to pewnie serwer przeciążony albo coś :) Nie mam jak sprawdzić bo nie mam ps3 tylko x360

w końcu popularna gierka nie??

Edytowanie przez Mate, 12 grudzień 2008 - 19:15 .

Xbox 360 Arcade Edition Jasper/ GoW2 /NFS Undercover/PES 09/FIFA09/NBA09/Skate2/Madagaskar 2/Fable2/Prince of Persia/Saints Row2/SoulCalibur4/
W planach :
-PES 06
-CoD 5 World at War
-Halo Wars
-Afro Samurai
-Tekken 6

#75 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 12 grudzień 2008 - 19:56

Ja dziękuję za online, w którym przegrywam nie przez to, że jestem słabszy tylko przez lagi.

#76 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 12 grudzień 2008 - 22:40

eee tam..i tak dla mnie prawdziwa esencja tej serii to gra we 2 naj ednej konsoli:D

#77 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 12 grudzień 2008 - 23:07

To akurat nie podlega żadnej wątpliwości :D Jak dla mnie nie ma lepszej gry na posiadówy ze znajomymi przy konsoli.

#78 Mate

Mate
  • Użytkownicy
  • 121 Postów:

Wysłany 13 grudzień 2008 - 15:51

Zgadzam się w 100%. Nie ma to jak wspólny meczyk w gronie przyjaciół

W planach :
-PES 06
-CoD 5 World at War
-Halo Wars
-Afro Samurai
-Tekken 6

#79 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6522 Postów:

Wysłany 15 grudzień 2008 - 20:59

Ja mam łącze 512 i gra mi się znakomicie! Moje połączenie prawie zawsze jest zielone, a lagi czasami się zdarzają, ale nie ze wszystkimi graczami. Wydaje mi się, że gdy się są teleporty to zależy od łącze jakie ma przeciwnik. Bo wtedy zawsze im połączenie miga na czerwone.
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !

#80 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 15 grudzień 2008 - 22:51

U mnie również nie ma w 90% żadnych problemów z graniem online w PES-a...
Zgadzam się z Lakim w tym temacie... :P

#81 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6522 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 08:36

DM kiedy gramy on line? :)
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !

#82 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 12:31

Myślę, że nie szybciej niż jakoś w okolicach 10-15 lutego (po zamknięciu zimowego okna transferowego)...
Aktualnie cały czas spędzony przy PES 2009 poświęcam na edycję i tworzenie fachowego OF :D

#83 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 15:51

Są jeszcze lagi online czy już jest lepiej? Bo kupiłem w dzień premiery pograłem online 2 dni i zrezygnowałem.

#84 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 16:07

Nadal twierdzę, że online w tej grze to porażka. Lagi są zawsze, w każdym meczu. Nie da się grać - przegrywam mecze nie przez własne błędy tylko przez okrutne lagi. Teleporty, dziwne zachowania piłkarzy - na porządku dziennym. Normalnie ręce opadają co te Konami odp****ala z tym online.

Edytowanie przez rudy_, 10 styczeń 2009 - 16:08 .

#85 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 16:11

Spedzilem juz kilkanascie godzin na grze w owego PES'a i zdecydowalem sie na male podsumowanie.

Rzecza,ktora najbardziej mnie irytuje w tej odslonie to sedziowie.Ich decyzje,a czesto ich brak potrafi doprowadzic do szalu.Czesto ciezko jest pokonac przeciwnika juz na II ,czy III poziomie,bo za bylejakie faule sedzia rzuca kartkami jak opetany.To samo dzieje sie w przypadku gry na 2 osoby.Czesto lekkie popchniecie w srodku boiska konczy sie zolta,a nawet czerwona kartka,co jest po prostu zenujace.Natomiast,gdy zawodnik bd juz tylko na przeciwko bramkarza zostanie skoszony,sedzia podbiega i albo daje zolta karte ,albo upomina.Oczywiscie o jakimkolwiek przywileju tworcy nigdy nie slyszeli,co bardzo dziwne bo w poprzednich odslonach byl to bardzo dopracowany element.Byl faul,sedzia pozwolil grac,ap otem karal-profeska!

Drugim mankamentem,ktory bardzo wpienia jest inteligencja zawodnikow.No sory,ale od gier na tym poziomie technicznym konsol wymaga sie wiecej.Wkoncu to NEXT-GENY!.Biegaja jak nienormalni,nie wchodza do pomocy.Potafia przebiec kolo pilki nie wyciagajac do niej nogi,chociaz jest ona maks. metr od nich.O podaniach juz w ogole szkoda gadac.Mimo,ze eweidentnie nakierowuje analogiem kierunek podania,to pilka i tak leci tak,jak na to aktualnie ma ochote.

No coz,sa to bledy wrecz prymitywne i az nie do uwierzenia jest,ze tworcy ich nie dopatrzyli.Niestety przeszkadzaja one znacznie w rozgrywce.Pewnie Konami mysli,ze EA z Fifa juz im nie podskoczy,a w tym roku Fifa podobno jest fantastyczna.Podobno,bo nie mialem okazji zagrac.

Jeden plus,ze chociaz pozostal ten sam dobry gameplay,ktory cieszy zwlaszcza w rozgrywkach na 2 playerow.

Dzieki za uwage.

#86 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 16:36

Z tą inteligencją naszych grajków to prawda. A już najbardziej irytuje, gdy zmieniam zawodnika i biegnę aby przeciąć podanie. Nabiegam na piłkę, a ten super bystry piłkarzyk beztrosko podnosi nogę w biegu, czego efektem jest przepuszczenie futbolówki pod nią. Normalnie krew mnie wtedy zalewa. Jeśli chodzi o podania to szczególnie irytują krótkie wypuszczenia, które są tak krótkie, że nie sposób do nich dotrzeć.
Nie wiem co te Konami odwala. PES na PS2 ocierał się o geniusz, wręcz można powiedzieć, że był genialny. To co było w nim dobre, w nowych odsłonach jest spartolone. Ciężko mi w ogóle doszukać się jakichś rzeczy na plus względem odsłon z PS2, nawet tamta grafika bardziej mi odpowiadała. Ta, nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się ze stylem komiksowym. Ale pomimo tych wszystkich minusów, po jakimś czasie gra się dobrze, szczególnie na dwóch graczy. Zresztą nigdy nie sprawiała mi frajdy gra z COM, wtedy nie ma tego czegoś. PES2009 to gra dobra, ale do starych odsłon jej daleko. Dla mnie najlepiej byłoby, gdyby panowie z Konami zrobili na nex-geny PES'a 5 w lepszej oprawie, i z paroma usprawnieniami. Wtedy byłaby to dla mnie gra genialna.

#87 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6522 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 18:23

Rudy musisz mieć pecha do przeciwników, mi od święta trafi się gracz z 'lagami'. 8 na 10 meczy mam płynnych! Powtarzam mam neta 512!!! Do tego konsolę mam połączoną z ruterem wifi.
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !

#88 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 19:04

Ja mam neta 1Mbit, trochę meczy rozegrałem ale jeszcze nie zdarzyło mi się aby mecz był płynny.
A tak na marginesie - Messi, Ronaldo, zresztą wszyscy zawodnicy mający dużą szybkość i drybling są przegięci. Piłka tak klei im się do nogi, że odebranie jej im jest strasznie trudne. Na około 30 meczy rozegranych tylko 3 razy grałem z przeciwnikiem, który wybrał inną drużynę niż Argentyna, Portugalia, MU i Barca. Ja początkowo zaczynałem grę Olimpique Marsylia. Każdy mecz zaczynał się tak samo, przeciwnik szukał swojego robocopa (czytaj: Messi/Ronaldo), zagrywał do niego piłkę, po czym jeździł pomiędzy moimi zawodnikami jak między pachołkami. Bez sensu takie granie. Konami coś powinno zrobić z tymi grajkami bo są przegięci. Do tego te lagi. Być może rzeczywiście winni za nie są moi przeciwnicy. Musimy się kiedyś ustawić na meczyk, wtedy będę wiedział B)

#89 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 22:33

Dlatego nie gram online tylko poświęciłem cały mój czas (już ponad 60 godzin) na edycję i tworzenie OF...
Natomiast gram jedynie na imprezkach czy popijawach z kumplami (1vs 1) i w tej dziedzinie PES bije FIFE na głowę i zostawia ją za sobą o lata świetlne :P

Edytowanie przez dmlakers1, 10 styczeń 2009 - 22:34 .

#90 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 10 styczeń 2009 - 22:50

Zobacz postdmlakers1, o 10.01.2009, 22:33, napisał:

w tej dziedzinie PES bije FIFE na głowę i zostawia ją za sobą o lata świetlne :P
w ktorej? w grze po pijanemu?;) z tego co wiem w ostatnich edycjach to fifa okazala sie lepsza 'pilka'
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)