Skocz do zawartości

Fallout 3

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
114 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gunek

Gunek
  • Użytkownicy
  • 141 Postów:

Wysłany 28 październik 2008 - 11:25

I jak wrazenia panowie :?: Ja swoj egzemplarz bede mial kolo 14 ale sie napalilem :D
Nie wiedzialem gdzie umiescic temat. . ., do przygodówki, strzelanek czy rpg jak by co, nie bijcie mocno :lol: ;) pozdro
:arrow: http://pl.youtube.co...h?v=IdURPbKUKZY recenzja IGN 9,6 / 10
>>> pospieszylem sie ^^ dop w czwartek bede mial :/

Edytowanie przez Gunek, 28 październik 2008 - 15:13 .

#2 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 28 październik 2008 - 15:35

Piszcie piszcie bo nie wiem czy qpowac

#3 czarek

czarek
  • Użytkownicy
  • 116 Postów:
  • Interests:świat konsol

Wysłany 28 październik 2008 - 17:29

Powiem tak nigdy nie grałem w tą serię, ale tak sie złożyło, że miałem przyjemność pograć, albo może lepiej nieprzyjemność, męczyć się przez około 1,5h gadając ciąglę z mieszkańcami bazy;/ Zaczynamy małym dzieckiem, dosłownie ledwo chodzącym niemowlakiem hehe i pod czas rozwoju (wykonaniu głupich komend, typu pogadaj z tatusiem) czas historii przemieszcza sie o kilka lat. Nie będę wypowiadał sie o całokształcie, bo ta 1h ciagłego gadania by potoczyć akcję mnie strasznie zniecheciła, rozumiem, że musimy dowiedzieć się czegoś o tym co sie dzieje, ale bez przesady, wielu z was zapewne tak jak ja będzie mieć doła juz podczas urodzin, gdzie by wydostać sie z pomieszczenia musimy porozmawiać ze wszystkimi w środku;/ Szczeże gdy po tej 1h mogłem w końcu ruszać sie swobodnie i korzystać ze sprzętu, ze złości pozabijałem tych których mogłem:D Oczywiście rozbierając ich z ciuchów i kradnąc wszystko co mieli przy sobie;]
To tyle jeśli chodzi o narzekanie, ale jest jedna rzecz, która bardzo mnie zainteresowała, a mianowowicie multum umiejętności, które możemy przydzielać naszemu bohaterowi, nie tylko jeśli chodzi o korzystanie z różnych rodzaii broni, jak także umiejętność otwierania zamków( nie wiem czemu zajerzdża mi oblivionem:D), umiejętnością konwersacji po skille znane tak dobrze z rpg jak siła, charyzma itd... Co do grafiki, hm ciężko mi sie wypowiedzieć, bo jak dla mnie zbyt rysunkowa, lecz podczas oddaleń kamery na obszar przy wstawkach robi duze wrażenie, tak jak same tereny, które są dość rozległę. Nie wiem, moze jak sie przemogę to zobaczę jak bedzie dalej, ale jeśli nadal będzie trzeba prowadzic konwersacje tak by nie urazić drugiej strony to ja odpadam. I nie chodzi o to, że dla mnie rozmowa jest głupia, ale sami zrozumiecie, gdy będziecie musieli rozpatrzyć mozliwość dania swojego ciasta jakiemuś gnojkowi czy też nie;/

#4 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 28 październik 2008 - 21:05

W recenzji z IGN jest wspomniane, że gierka posiada to, co było wyznacznikiem jakości FAlloutów - możliwość różnorodnego wykonywania zadań. Może jednak Bethesda nie zniszczyła legendy.

#5 owall

owall
  • Pimp League of Konsola.pl
  • 1882 Postów:
  • Interests:Konsola, Dobra książka, dobry film i muza,rowerek i GÓRY :)

Wysłany 29 październik 2008 - 11:31

Krótko, Fallout III poszedł bardziej w kierunku takich gier jak Deus Ex czy System Shock. Nie mnie oceniać czy to dobrze czy źle. Gra dla człowieka który dopiero teraz zapoznał się z saga o post nuklearnym świecie może być męcząca przez dużą ilość dialogów, zadań wykonywanych na zasadzie -idź do punktu x zdobądź przedmiot y i wróć ( rzeczywiście każde zadanie można wykonać na kilka sposobów, wszystko jest uzależnione od poziomu danego skill'a ). Irytuje tryb walki, nie sposób czasami wycelować w trybie FTP w cel, wkurza długie doczytywanie lokacji ale to wszystko można przeboleć ponieważ gierka ma niesamowita atmosferę i scenariusz. Osobiście polecam nie tylko miłośnikom serii Fallout.
Xbox 1.0 dysk 250 gb , coaxial, 128 ram:) X360 Arcade+120gb HDD , PSP

#6 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:
  • Interests:Kobiety, granie, programowanie, technologie internetowe, muzyka (rap, jazz).

Wysłany 29 październik 2008 - 17:17

czas kupić nextgena ^^ Jestem maniakiem świata fallout, pokończone parę razy F1/F2, tacticsa niestety nie zdzierżyłem. Widząc trailery, podobało mi się.. jako tako. Ponoć ma być mało easter eggów - to mi się nie podoba ;) Gdzieś słyszałem, że ma toto mieć mniejsze wymagania niż Oblivion. Prawda to?
SCPH-70004 V12 + HDCombo + Crystal Chip 2.0 SLE @ FW34 rev.2 + Logitech Cordless Action Controller + Singstar + MC 8MB + MC 1Mb

DS Lite Onyx Black + M3 DS Real Perfect Bundle + Kingston 2GB
------------------------------------------------------------------------------------------

#7 owall

owall
  • 1882 Postów:

Wysłany 29 październik 2008 - 17:23

Chyba tylko w przypadku lepszej optymalizacji kodu :D Wszak gra korzysta z silnika Obliviona. Tak Easter Eggów ma być mniej , natomiast sporo nawiązań do 2 pierwszych części ( celowo pomijam Tactics). Polecam Ci Stefan ta część, mnie wciągnęła jak bagno niemiecki czołg :D

Ps. Nie natrafiłem jak na razie na Death Claw :/

Edytowanie przez owall, 29 październik 2008 - 17:28 .

#8 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:
  • Interests:Kobiety, granie, programowanie, technologie internetowe, muzyka (rap, jazz).

Wysłany 29 październik 2008 - 18:55

nie no, bez kitu, łapy mnie świerzbią że by kupić niebawem Xboxa 360 xD Najprawdopodobniej zwykłego premium. Offtopując, na coś powinienem zwracać uwagę, kupując go? raczej nie będę się bawił w przerabianie... Nie chcę znowu wpaść w pułapkę ściągania n gier, i nie grania w żadne <_<

//albo nic, idę poczytać forum :P

Edytowanie przez stefanol, 29 październik 2008 - 19:00 .

SCPH-70004 V12 + HDCombo + Crystal Chip 2.0 SLE @ FW34 rev.2 + Logitech Cordless Action Controller + Singstar + MC 8MB + MC 1Mb

------------------------------------------------------------------------------------------

#9 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 29 październik 2008 - 20:41

@Gunek, w sumie lepiej i tak poczekać na patcha dla PS3, bo twórcy ostro spitolili,
(co już jest niestety normą przy większości nowszych gier np. GTA, Fable II .. ;|
tj. możliwe wieszanie się konsoli jeżeli masz ją podłączoną do neta.
piszą o tym na polygamii

Edytowanie przez Aquanox, 29 październik 2008 - 20:43 .

#10 czarek

czarek
  • Użytkownicy
  • 116 Postów:

Wysłany 29 październik 2008 - 22:39

Zobacz postAquanox, o 29.10.2008, 20:41, napisał:

@Gunek, w sumie lepiej i tak poczekać na patcha dla PS3, bo twórcy ostro spitolili,
(co już jest niestety normą przy większości nowszych gier np. GTA, Fable II .. ;|
tj. możliwe wieszanie się konsoli jeżeli masz ją podłączoną do neta.
piszą o tym na polygamii

I jeśli kogoś to interesuje różnice jakie zaobserwowałem między wersjami to taka, że na x-a dłuzej sie wczytuje;) po za tym ta sama gra;)

#11 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 29 październik 2008 - 23:23

tak?:D pewien jestes? a ile recenzji czytales? nawet w oficjalnym magazynie ps3 powiedzieli ze jak ktos ma 2 konsole to zeby bral wersje na 360. na ps3 jest gorsza grafika (na pc najlepsza of korz) i rozne skoki animacji. ta-daaaa.
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#12 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 30 październik 2008 - 17:11

Ja już dziś przetestuję, ale narazie na piecu... Od razu kupuję wersję PL na xboxa, choćby nie wiem co. Najlepiej kolekcjonerską.

#13 Gunek

Gunek
  • Użytkownicy
  • 141 Postów:

Wysłany 30 październik 2008 - 18:14

dzis o 20 bede mial :P yeeaa :) bedzie granie :!:

#14 czarek

czarek
  • Użytkownicy
  • 116 Postów:

Wysłany 30 październik 2008 - 21:02

Zobacz postkidman64, o 29.10.2008, 23:23, napisał:

tak?:D pewien jestes? a ile recenzji czytales? nawet w oficjalnym magazynie ps3 powiedzieli ze jak ktos ma 2 konsole to zeby bral wersje na 360. na ps3 jest gorsza grafika (na pc najlepsza of korz) i rozne skoki animacji. ta-daaaa.

A jestem jak najbardziej bezstronny, mam dostęp do obu konsol więc nie sugeruje sie opiniami innych bo są często mylne;/ Póki sam nie zobaczysz lepiej nie wieżyć:) Mówiłem o wczytywaniu a nie o grafice to po pierwsze, a jeśli jednak tak sie jej uparłeś, to musisz mieć świetny wzrok, aby dostrzec różnicę, bo ja widzę ją np. między GTA3 a GTA4, czyli musi być to widoczne gołym okiem, a nie przez siedzenie z lupą i szukaniu dziury w całym:) Jeśli taka różnica by była napewno bym powiedział łykajcie wersje na x-a;) Te drobne różnice graficzne jednak mniej mnie obchodzą niż szybkość wczytywania etapów, no ale każdy ma swoje zdanie. Nie zmienia to faktu, że czy granie na ps3 czy na xboxie 360 a nawet pc w przypadku grania przez fana nie robi różnicy, kwestia gustu co bardziej lubimy.

#15 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 30 październik 2008 - 21:35

nie wierzysz paru recenzjom w ktorych wszyscy mowia podobne rzeczy? pamietaj ze portowanie polegalo na przeniesieniu wersji z 360 na ps3, a wszyscy wiemy jak to sie konczy, prawda?
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#16 czarek

czarek
  • Użytkownicy
  • 116 Postów:

Wysłany 30 październik 2008 - 22:07

Zobacz postkidman64, o 30.10.2008, 21:35, napisał:

nie wierzysz paru recenzjom w ktorych wszyscy mowia podobne rzeczy? pamietaj ze portowanie polegalo na przeniesieniu wersji z 360 na ps3, a wszyscy wiemy jak to sie konczy, prawda?

Czytam opinię na temat czy gra jest dobra, a nie na którą konsolę jest lepsza. Pisanie o tym gdzie lepiej to wygląda prowadzi do wojen konsolowych fanów danej konsolki. I czytaj uwarznie, mówiłem o wczytywaniu gry, jeśli widzisz różnice w graficę plus dla ciebie za wspaniały wzrok, widać mój już jest nie taki:D Ogólnie mówiąc jeśli chodzi o ps3, niedociągnięcia graficzne nadrabia szybkością ładowania, nie wiem może to tylko moje zdanie, ale dobrze jest to widoczne np. przy Devil May Cry 4. Ale nie ma co się w drażać w ten temat wymiany zdań;) Dla mnie każda konsola coś wnosi, tylko pokój jest bardziej zagracony jak wszystko mamy rozstawione. Ja nadal np. dobrze bawie sie grając w Resident Evil Zero na Gacku:) Każdą konsolkę dażę jakąś sympatią, no sory po za wii jakoś nie mogę sie do niej przekonać, dla mnie raczej konsolka na wieczorne popijawy:P

#17 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 31 październik 2008 - 09:59

pisanie o tym na ktorej platformie gra wyglada najlepiej jest po to, zeby ludzie mogli wybrac bardziej swiadomie - nie uwazasz?
na ps3 sie szybciej laduja etapy? to spoko, szkoda ze pozniej chrupia (patrz na review gamespotu i ign).
dmc4 tez sie szybciej ladowalo? owszem, ~5sek szybciej. a ile czekalo sie na instalacje? nie przypadkiem 20min?

Dla mnie każda konsola coś wnosi, tylko pokój jest bardziej zagracony jak wszystko mamy rozstawione. Ja nadal np. dobrze bawie sie grając w Resident Evil Zero na Gacku:)
tak, wiem, wszystkie konsole sa super itd. ale my teraz nie o tym

Jako ze kolega czarek placze mi na PW ze roznice w wersjach sa znikome pozwole sobie zacytowac Gamespot

It's a shame, in light of these impressive design elements, that the PlayStation 3 version is shockingly inferior to the others from a technical perspective. Although the Xbox 360 and PC versions display the occasional visual oddity and bland texture, these nitpicks are easy to overlook. Sadly, the jagged edges, washed-out lighting, and slightly diminished draw distance of the PS3 release aren't so easy to dismiss. We also experienced a number of visual bugs on the PS3. Character faces disappeared several times, leaving only eyeballs and hair; limbs on robots went missing; some character models had an odd outline around them as if they were cel-shaded; and the day-to-night transition may cause odd streaks on the screen as you move the camera around.
get it? got it? good.
Dodaj obrazek

#18 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:

Wysłany 31 październik 2008 - 10:54

Zobacz postliqui6, o 30.10.2008, 17:11, napisał:

Ja już dziś przetestuję, ale narazie na piecu... Od razu kupuję wersję PL na xboxa, choćby nie wiem co. Najlepiej kolekcjonerską.

będzie polska wersja na x-o?

#19 owall

owall
  • 1882 Postów:

Wysłany 31 październik 2008 - 11:33

Niestety Cenega zapowiada jedynie na Pc-ty polską wersję językową :/ Garść recenzji i ocen o grze:

Serwis GameTrailers w swojej wideo recenzji ocenia grę na 9,4/10 twierdząc, że
?Fallout 3 nie jest kolejnym Gears of War czy Halo, to rasowy RPG?
http://www.gametrail...Reviews#Content

Portal GameSpy PC ocenił grę maksymalną oceną 5/5 twierdząc, że:
?Fallout 3 jest jak Oblivion (z pistoletami), ale lepszy pod wieloma względami, jego fabuła jest bardziej angażująca, nieskazitelny wygląd, oraz setki godzin udanego grania gwarantowane!?
http://pc.gamespy.co...3/924348p1.html

Znany na całym świecie serwis Gamespot.com grze dał wysoką notę - 9.0/10, pisząc:
?Nie ważne, jaką masz platformę, I tak powinieneś zagrać w Fallouta 3, rozwiązywanie problemów w tak wciągającej i rozbudowanej przygodzie trudno zapomnieć?
http://www.gamespot....-3-video-review

Serwis IGN.com wystawił grze równie wysoka notę, co inne serwisy ? 9.6/10
Za najciekawszy tekst znaleziony w recenzji można uznać: Piękność gry to wybory, jakie podejmujesz, aby przetrwać?
http://pc.ign.com/ar...4/924346p1.html

Nic dodać ,nic ująć ... Fallout po prostu jest genialny.

Edytowanie przez owall, 31 październik 2008 - 11:35 .

#20 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 31 październik 2008 - 15:53

Co nie będzie polskiej wersji na konsole?! Niemożliwe, jestem pewien że czytałem jakiś czas temu, że wychodzi miesiąc po angielskiej!

#21 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 31 październik 2008 - 20:15

Też czytałem, że polska wersja ma być za miesiąc.

#22 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:

Wysłany 31 październik 2008 - 22:58

na stronie Cenegi jest notka, że wyjdzie przed świętami...

kupić teraz, czy czekać? @_@

#23 czarek

czarek
  • Użytkownicy
  • 116 Postów:

Wysłany 01 listopad 2008 - 04:46

No niestety wersję na konsole chwilowo tylko w wersji angielskiej, ale muszę przyznać, że oferta ultimy Fallout 3 na pc bardzo kusząca, 99zł i to po polsku.

http://www.ultima.pl..._wyboru_/i6356/

#24 Gunek

Gunek
  • Użytkownicy
  • 141 Postów:

Wysłany 01 listopad 2008 - 08:35

Od czwartku sobie pogrywam jak dla mnie 10/10 tak gra wciaga ze pizdz*iec :D

#25 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 01 listopad 2008 - 11:56

Miło to czytać.
w takim razie sprawię sobie F3, ale dopiero na święta. Poczekam na wersję pl.

Edytowanie przez Aquanox, 01 listopad 2008 - 11:56 .

#26 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 01 listopad 2008 - 15:25

Na razie pykam w Far Cry2, ale jak dla mnie FC2, Gearsy 2 i właśnie Fallout 3 - tak chwalony przez Was - to dla mnie absolutne must have. Do końa roku jeszcze World at War i Dead Space. Pamiętam, że Fallouta 1 przeszedłem z kilkanaście razy (nawet ostatnio dla przypomnienia - ech ta grafa 256 kol...) a 2 tak z ok 10. Miło, że Bethesda nie zawiodła.

#27 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 01 listopad 2008 - 18:14

OOO ludzie! Gram minusy "ukradłem" wersje na PC tylko po angielsku... Boli mnie to, bo miała być multi language. Angielski mi nie przeszkadza, po prostu miała być tak jak wspomniałem. Motyw z narodzinami fajny. Wszystko git... Ale nie czuje fallouta (narazie)... Mam nadzieje, że wszystko sie zmieni. Samowolka jest :D Zabiłem tego szefa krypty a od Butcha mam kurtke a la Mad Max :D Rozgrywka bardzo miła, choć bardziej mi to przypomina Wiedźmin+Resident Evil 4 (przez tą kurtkę od Butcha) :D Radio jest w rękach enklawy... A myślałem że po dwójce nie będzie ich już, a tutaj miłe zaskoczenie... Gdyby jeszcze Frank Horrigan :D ojoj! Fallout to dla mnie święty grall dlatego moja wypowiedź jest chaotyczna jak sam sku...syn. Wersja na pc miła, gre mi wyrzuca na ustawieniach Ultra. Na high działa względnie, medium i low idealnie... Na święta kupuję na x360 wersje pl!!!!! P.S. mam nowy dashboard na xboxie całkiem ładny, można go ściągnąć z netu i wgrać przez pendrive do konsoli, ale nie można sie łączyć narazie z netem póki co. Dokładnie nie wiem czemu over... Ide naginać post-nuclear 3rd Fallout

#28 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 01 listopad 2008 - 18:51

Jak z tym nowym dashem? Czy jestescie pewni, ze po 19 nie bedzie bana, bo podnobno jak sie polaczy do 19 to aut - ma ktos moze linka do watku o tym tu na forum ?

#29 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 01 listopad 2008 - 21:44

Cholera, sry za offtop ale właśnie się dowiedziałem :/ mam nadzieje że nie dostane bana też jestem w wodzie gorącej kąpany :fool:

#30 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 01 listopad 2008 - 21:49

Ja myslalem zeby zainstalowac, do 19go moge sie nie laczyc, ale jak potem M$ szczeci bana to dzong.

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)