Skocz do zawartości

Fallout 3

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
114 odpowiedzi w tym temacie

#61 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 08 marzec 2009 - 13:47

Zobacz postPelle, o 8.03.2009, 10:41, napisał:

Z tym że ja pisałem o wersji na PC, zapewne gra przycina Ci się w momencie gdy na PSN pojawia się ktoś ze znajomych, wystarczy wyłączyć te powiadomienia i przycięcia nie powinny mieć miejsca.
Podczas normalnej gry, bez podłączonego netu też potrafi przyciąć raz na jakiś czas.

#62 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 09 marzec 2009 - 11:28

Ta gra się wiesza 'często i równo' na każdej z platform. Przycięcia to małe piwo akurat... :/ Skandal i tyle.

#63 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 17 marzec 2009 - 23:07

Wersja PL pojawiła się na X360, grał już ktoś ? Podobno przetłumaczyli nawet plakaty na ścianach.
Dodaj obrazek

#64 ArniHell

ArniHell
  • GoodFellas
  • 1257 Postów:

Wysłany 18 marzec 2009 - 12:43

jeśli to prawda to się postarali bo w większości gier(np. SR2) nawet kolorów nie umieli przetłumaczyć :hahaha:
Dodaj obrazek

#65 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 22 marzec 2009 - 09:11

Ja już gram. W krypcie 101 na przyjęciu urodzinowym naszego hiro wybrałem jakąś kwestię podczas rozmowy z Butch'em (gdy chce od nas bułke słodką) i odpowiedział mi piękną angielszczyzną :P W każdym razie bardzo się ciesze że jest już PL.

Edytowanie przez Pelle, 14 kwiecień 2009 - 13:43 .

Dodaj obrazek

#66 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 24 marzec 2009 - 20:00

Ja katuje wersję anigelską, mam 50 godzin nabite, cholera, chciałem za pierwszym razem ukończyć wszystkie misje poboczne ale niestety w Paradise Falls wybiłem wszystkich nie wykonawszy dla bramkarza zadania na wyłapanie niewolników i niestety jedna misja przepadnie za pierwszym razem. :D Ale tak czy siak przechodzę z dobrą karmą więc, jeszcze 2 razy do calaka, żeby ukończyć z każdą. Mam takie malutkie pytanie, otóż omijam szerokim łukiem misje główne, no ale skusiłem się na Tesla armor, więc trzeba było zrobić misję z wodą i uciec do Cytadeli. I niewiele zostało do końca. I mam takie pytanie jak zakończę misje główne, czy będę mógł dalej grać? Czy lepiej grać teraz póki nie zakończyłem głównego wątku?

#67 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:
  • Interests:Kobiety, granie, programowanie, technologie internetowe, muzyka (rap, jazz).

Wysłany 25 marzec 2009 - 00:09

Nie zaczynaj ostatniej misji... tj. "Take it Back"... Przed nią jest "The American Dream". W chwili obecnej, w ostatniej misji nie ma odwrotu - ponoć z 3 DLC sytuacja ma ulec zmianie, ale na razie jest jak jest.

Pobrałem 1 DLC, i zacząłem grę nową postacią. Tym razem rozpisałem szczegółowo postać przed kreacją. Jestem na 20lvlu,

S: 5
P: 10
E: 10
C: 7
I: 10
A: 10
L: 10

Do tego full w energy weapons, science, repair, i chyba speech. Resztę powoli masteruję książkami. Niby gra single player, ale sporo frajdy daje mi rozwój postaci. Niestety z powodu level capa, nawet nie zacząłem DLC, bo nie chcę marnować xpków. Oby do trzeciego packa, gdzieś w kwietniu.

Tym razem chciałem wszystkie chievy zdobyć, ale zapomniałem, i przeleciałem przez 14 z good karmą - nie zbijając jej do negatywnej. No cóż, widać pisane mi trzecie przejście :)
SCPH-70004 V12 + HDCombo + Crystal Chip 2.0 SLE @ FW34 rev.2 + Logitech Cordless Action Controller + Singstar + MC 8MB + MC 1Mb

DS Lite Onyx Black + M3 DS Real Perfect Bundle + Kingston 2GB
------------------------------------------------------------------------------------------

#68 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 29 marzec 2009 - 00:03

Cholera, za pierwszym podejściem zrobiłem 710GS. Ale tu zonk na maksa! W jednej z głównych misji (czyli trzeba ją ukończyć :]) nie nabiło mi 20gs. Ciekawostka bo misje ukończyłem, tyle że potem podłączyłem x0 do neta i zrobiło jakąś aktualizację i spolszczyło mi achievementy (nazwy) i samoczynnie odebrało 20GS bo tej jednej nazwy nie spolszczyło :P PORĄBANE!! Przechodzę po raz drugi, tym razem na Bad karma, oczywiście mam savy przed ostatnią misją, podobno przydadzą się do dodatków.

#69 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:
  • Interests:Kobiety, granie, programowanie, technologie internetowe, muzyka (rap, jazz).

Wysłany 29 marzec 2009 - 00:46

Nie łapię OCB z tymi spolszczeniami chievów <_<

geenralnie, byłoby ok... gdyby nie to, że w momencie zdobywania achievementa, mam jego polską nazwę, w dashu za to angielską. Ale, achievementy DLC zamiast jakiejkolwiek nazwy, mają coś w stylu <TRANSLATED_TEXT_HERE>. Genialne.
SCPH-70004 V12 + HDCombo + Crystal Chip 2.0 SLE @ FW34 rev.2 + Logitech Cordless Action Controller + Singstar + MC 8MB + MC 1Mb

------------------------------------------------------------------------------------------

#70 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 29 marzec 2009 - 11:08

No właśnie! O to chodzi mi, że mam dwa ostatnie achievy w ten sam sposób <TRANSLATED_TEXT_HERE>. Do czego zmierzam, no bo wczoraj byłem lekko wcięty jak pisałem, więc zacznijmy od nowa: Jak kupiłem F3 (angielską wersję) nie podłączałem x0 do neta bo pożyczyłem kabel kumplowi. Gdy mi oddał, miałem już nabite 710GS (jako że miałem wersję angielską achievementy były napisane w języku angielskim) i wtedy podłączyłem konsolę do neta włączyłem F3 i zrobiło mi aktualizację. Przetłumaczyło mi nazwy osiągnięć np. Take it back! na Zabierać to! itd. Jednak jednego osiągnięcia nie dość, że mi nie przetłumaczyło, to odebrało mi 20GS za tą misję której mi nazwy osiągnięcia nie przetłumaczyło na język polski. A dwa ostatnie osiągnięcia to: TRANSLATED_TEXT_HERE

#71 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 14 kwiecień 2009 - 13:45

Wie ktoś może czy mając rodzimą wersję na X360 można pograć w dodatki ? Pytam, bo był jakiś update na Xbox Live, który podobno nawet poprawił grafe, ja zalogowałem się do Live'a, odpaliłem Fallouta i nie spytało mnie czy chce pobrać aktualizacje do gry -.-
Dodaj obrazek

#72 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 14 kwiecień 2009 - 14:12

Nie można. Masz wersję Polską, nawet bez patcha 1.10... a Tobie się jeszcze śnią dodatki. ^^ A co do tej grafy: to patch zmienia "tylko" oświetlenie, przez co gra wygląda jak na PS3 (naturalnie PS3 ma lepsze tekstury, niestety kosztem AA i mniejszego horyzontu)

Edytowanie przez # BERION #, 14 kwiecień 2009 - 14:12 .

#73 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 14 kwiecień 2009 - 14:37

No to ekstra, trzeba będzie jeszcze kombinować ang. wersje -.- Na pc również nie mogę uruchomić tych dodatków na wersji PL.
Dodaj obrazek

#74 artic

artic
  • Nowy
  • 8 Postów:

Wysłany 08 czerwiec 2009 - 12:34

Moja wrażenia z gry są żeby ując to delikatnie bardzo pozytywne !
Pierwsza taka odsłona Fallouta ale warto było czekać te kilka lat.
Gra jest świetna w każdym calu i jeżeli ktoś był fanem fallouta to na pewno przekona się do nowej części - pozdrawiam :)

#75 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 08 czerwiec 2009 - 20:44

Zobacz postartic, o 8.06.2009, 13:34, napisał:

Gra jest świetna w każdym calu....

Na normalnym poziomie trudności jest zdecydowanie za łatwa. Ukończyłem właśnie dodatki Operation Anchorage i The Pitt, ten drugi spodobał mi się o wiele bardziej, teraz tylko czekam na Point Lookout, screeny prezentują się ciekawie ^_^
Dodaj obrazek

#76 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:

Wysłany 09 czerwiec 2009 - 12:42

Op Anchorage średnio mi podszedł, jakiś taki wyjątkowo nijaki. Oprócz w miarę ciekawego początku, później nudziłem się koszmarnie.

Teraz jestem w The Pitt, ale sfrustrowałem się ustawiając trudność na Very Hard, i próbując tak grać (nawet z moją przypakowaną postacią), więc na razie odpuściłem...

#77 artic

artic
  • Nowy
  • 8 Postów:

Wysłany 13 czerwiec 2009 - 14:13

Ja mam swoją wersję po angielsku na PS3

Fallout 3 Gra trochę kosztowała - jak każda na tą platformę ale za to spełniła moje oczekiwania ! Jest rewelacyjna i tyle. Mam wersję po angielsku bo moim zdaniem wtedy gra staje się przyjemniejsza bardziej tajemnicza i więcej wymaga. Czasem trzeba zajrzeć do słownika by odnaleźć jakieś niezrozumiałe słowo. Co ciekawe nie zauważyłem też by gra mi się przycinała ;) Wszystko jest jak najbardziej ok ! pozdrawiam

#78 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 14 czerwiec 2009 - 12:17

Straciłeś szmalec, trzeba było zaczekać do października to kupiłbyś GoTY. ;)

Częstotliwość wieszania jest wprost proporcjonalne do ilości pierdół pozostawionych na podłodze/w szufladach.

Edytowanie przez # BERION #, 14 czerwiec 2009 - 12:18 .

#79 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 20 czerwiec 2009 - 20:39

Mi gra nie zawisiła się ani razu, natomiast przycięcia obrazu na zmiane z dźwiękiem występują dosyć często. Gram w to już 3 miesiąc, mam coś ponad 70h na liczniku i Narazie mnie zmuliło. Ta gra ma właśnie to do siebie, że potrafi ostro zmulić, zresztą tak samo jak Oblivion.

#80 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 20 czerwiec 2009 - 22:46

Jak każdy cRPG. ;)

Ja tam czekam na GoTY.

#81 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 22 czerwiec 2009 - 18:45

No ja mam 75 godzin i zacząłem grać na Bad karma i glitchem na power armor zaraz po wyjściu z Krypty, ogólnie najbijam ostatki osiągnięć żeby nabić do 1000 niewiele zostało ale faktycznie trochę mnie zmuliło. Na wakacjach myślę o wszystkich DLC, tylko z czasem na granie na wakacjach będzie ciężko...

#82 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:

Wysłany 04 sierpień 2009 - 11:01

no, właśnie dobiłem ostatni achievment w Point Lookout (1450GS). Teraz pozostaje mi czekać na Mothership Zeta.

Generalnie DLC to nie jest zły pomysł, zdecydowanie przedłuża rozgrywkę... ale nie powiem żeby były aż tak wybitne. Op: Anchorage prawie od samego początku to była czysta sieczka; The Pitt - dość klimatyczne, ok; Broken Steel - dobry motyw z przedłużeniem głównego wątku, ale dość średnia fabuła; i Point Lookout - też całkiem klimatyczne, ale również main quest średniawy. Zobaczymy co pokaże czwarty DLC. Chętnie bym powitał jeszcze jedno podniesienie level capa (bo 30 już zdobyta, a w sumie sporo side questów mi pozostawało - a dla mnie największa frajda w rozwijaniu postaci) - ale jako że ostatni perk podbija S.P.E.C.I.A.L. do 9 we wszystkim, wątpię żeby jeszcze mieli ochotę na wymyślanie nowych perków (które IMO były do dupy od 20-30).

----

Podbijam temat, bo Mothership Zeta wyszedł. Co jak co, ale ten DLC jest kompletnie nieudany. Zero klimatu, głupi wątek, całość przekłada się na spacerowanie po szeregach takich samych korytarzy, i mordowaniu kosmitów i robotów, którzy wyglądają... żałośnie. Raczej nie polecam, chyba że komuś bezwzględnie zależy na achievementach.

#83 ArniHell

ArniHell
  • GoodFellas
  • 1257 Postów:

Wysłany 07 sierpień 2009 - 09:27

Mothership Zeta został zrobiony chyba po to żeby wydoić od ludzi kasę.

No ja mam 75 godzin i zacząłem grać na Bad karma i glitchem na power armor zaraz po wyjściu z Krypty, ogólnie najbijam ostatki osiągnięć żeby nabić do 1000 niewiele zostało ale faktycznie trochę mnie zmuliło. Na wakacjach myślę o wszystkich DLC, tylko z czasem na granie na wakacjach będzie ciężko...

Mi 1000G w F3 zajęło ok 50h i tylko raz przechodziłem grę.
Dodaj obrazek

#84 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 07 sierpień 2009 - 15:19

Ja w to wczoraj trochę pograłem po dosyć długiej przerwie. Gram w to od lutego :lol: Ruszyłem wreszcie trochę do przodu z fabułą, bo miałem zawsze takie szczęście, że gdy się włóczyłem to musiałem trafić na miejsce związane z głównym wątkiem. Przez to ominąłem główny quest w GNR bo wcześniej zanalazłem się w Rivet City. W GNR był potem quest, ale już z fabułą z tego co pamiętam nie był powiązany, choć mogę się mylić bo dawno temu to przechodziłem. Najlepsze w tej grze jest to, że jest taka duża. Zawsze zaznaczam na mapie miejsce gdzie chcę się udać, idę tam, ale po drodze na 15 minut zboczę z trasy bo jestm tam coś innego. I tak na eksploracji, eksterminacji Raider'ów i wszelakiej maści robaków, skorpionów i innego badziewia mijają 2 godziny. Jak ja lubię zbierać te pierdoły, robić z nich bronie, handlować itp. To w tej grze jest zajebiste.
To co najbardziej mnie denerwuje to wykonanie. Ta gra technicznie to może nie porażka, ale trochę ten aspekt pokpiono. Spadający framerate, nagłe, kilku sekundowe zwiechy, masa bugów. Dziwi mnie to tym bardziej, że gra śmiga na silniku Obliviona, który hulał elegancko.
Na jakiej gracie/graliście kamerze? Mi bardziej pasuje TPP, przybliżona, zawiszona nad ramieniem, coś jak RE4 czy Dead Space. Większa wczuwa jest. W zamkniętych pomieszczeniach i ciasnych pomieszczeniach jest niezły klimat.

#85 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 07 sierpień 2009 - 21:21

Większa wczuwa? To sobie popodskakuj i pozmieniaj kierunki w locie - zaraz Ci przejdzie he he. FPP only.

#86 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 07 sierpień 2009 - 21:38

Sory, ale ja nie skacze i nie zmieniam kierunków w locie. Jeżeli coś jest zjebane przez twórców, to staram się grać tak, aby było to jak najmniej widoczne. Przy kamerze zawieszonej nad ramieniem nie odczuwam za bardzo aby postać się ślizgała i gra mi się tak o wiele lepiej niż w FPP. Analogiczna sytuacja z Battelfield Bad Company i z brakiem wybitych przeciwników po naszej śmierci. Kto to wymyślił. Grałem tylko w demo, ale jeżeli miałbym pełną wersję to jakoś bym to sobie urozmaicił. A co do widoku, to zawsze wolałem i wolę tryb TPP niż FPP, po prostu lubię widzieć postać , którą gram. Pamiętam jak w Punisherze na PS2 jarałem się samą animacją chodu.

Edytowanie przez rudy_, 07 sierpień 2009 - 21:41 .

#87 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 08 sierpień 2009 - 11:52

Hmm no ale tak czy siak skakać musisz. Animacja w Fallout 3 to nędza na potęgę. Mamy 2009 rok już, naprawdę! ;)

I właśnie dlatego nie mogę na to patrzeć i gram z FPP. Polecam.

#88 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 10 sierpień 2009 - 12:42

Dla mnie jakoś widok FPP w tej grze nie pasuje, nie wiem dlaczego. Animacja fakt, porażka, ale grając w TPP tak jak wcześniej opisałem tego nie widać. Dobrze, że jest wybór, każdy gra jak mu wygodniej.

#89 Uncle Mroowa

Uncle Mroowa
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 11 sierpień 2009 - 16:04

Miałem okazję sprawdzić trzecie Fallouta tuż po premierze, i jeśli mam być szczery, byłem bardzo, ale to bardzo nakręcony. Nie wiem dlaczego, ale liczyłem na coś wielkiego, na coś, co wkręci mnie w ten świat tak samo, jak to zrobiły dwie poprzednie części. Zawiedziony BoS'em na konsole liczyłem na naprawdę wiele. Po odpaleniu gry, miałem bardzo mieszane uczucia i do końca nie jestem pewien, co powinienem o niej myśleć - Była ok... tak myślę. Nie przeczę, nosiła ze sobą bardzo dużą dozę grywalności i tak, była naprawdę fajna. Przypomniała mi o tym, jak to jest wracać do domu i poświęcać każdą wolną chwilę grze - ot zanerdziłem się strasznie na kilka dni.
Pierwszym problemem był naprawdę zmieszany klimat. Do czasu wyjścia z Megatonu byłem wręcz zachwycony całością, wykonaniem, podobieństwami do poprzednich części. Później jednak było coraz gorzej. Megaton jest drugim co do wielkości miastem w grze, później widzimy przede wszystkim ruiny. Miejscami klimat Falloutów udzielał się bardziej, innym razem prawie w ogóle. Niestety fabuła okazała się niezbyt zgrabnie skontruowaną mieszanką F1 i F2. Odniesienia do poprzednich części to głównie wspomnienie czegoś w dialogach lub coś podobnie idiotycznego. Chyba, że za odniesienie ktoś przyjmuje jawny plagiat. Pomysł z szukaniem swojego starego tak naprawdę dla mnie nie zadziałał i jakoś wcale nie miałem ochoty go szukać. Niemniej cieszę się, że gra w końcu została wydana (spodziewałem się raczej losu Duke Nukem Forever). Problemem dużym, jaki miałem z f3 to jego długość. Gra kończy się w największym Climaxie i tak, wiem, że Broken Steel przedłuża znacznie cały główny wątek, jednak wrażenia po przejściu gry za pierwszym razem nie da się wymazać. Broken Steel powinien być normalną częścią głównego wątku, nie żadnym dodatkiem.
Wersja na XO jest potwornie zabugowana. Nie wiem, czy problemy jakie miałem są związane z tym, że kupiłem swoją kopię zaraz po premierze, czy też nie, ale hej: Nie powinno to mieć znaczenia.

Cóż, osobiście mam nadzieję, że Bethesda nie będzie bardzo przeszkadzać Obsidianowi w robieniu F: New Vegas i to właśnie ta gra będzie duchowym następcą tej wielkiej serii.

Edytowanie przez Uncle Mroowa, 11 sierpień 2009 - 16:11 .

#90 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 11 sierpień 2009 - 19:02

Każda wersja jest tak samo zabugowana. ;] Ostatni patch na X360 to 1.15, na PC 1.16, a ze względu na brak (jeszcze) dodatków na PS3 1.10 (ten poprawiający wiele krytycznych błędów).

Nie jest to rewelacja, a nawet rewolucja, ale mimo wszystko całkiem niezły Fallout (też spodziewałem się więcej). Czekam na edycję GOTY i oczywiście na New Vegas (może coś w kaliber New Reno? ;D).

Edytowanie przez # BERION #, 11 sierpień 2009 - 19:05 .

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)