Skocz do zawartości

Dragon Age 2

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 cypers

cypers
  • Użytkownicy
  • 498 Postów:
  • Interests:Informatyka i konsole.

Wysłany 17 marzec 2011 - 20:29

Parę dni temu ukończyłem Dragon Age 2. Wprawdzie platformą na której grałem był PC ale z relacji kumpli oraz społeczności na kotaku.com wygląda na to, że wersja na X360 jest jeszcze gorsza(graficznie). Co mogę powiedzieć o tym koszmarku? - - -> Czekajcie na Wiedźmina 2. A oprócz tego? Kupcie jak będzie kosztować 20 złotych. Ta gra zniżyła się do tak niskiego poziomu, że ciężko nawet o niej napisać, jednak skoro nie ma tematu, to pozwolę sobie troszkę popisać.
Pierwszą rzeczą, która powinna zostać wyróżniona na medal jest patch na PC, który dodaje lepsze tekstury. Wiem, że to nie jest forum o grach PC, ale ja tylko temat zaczynam. Ten patch mówi tylko, jak bardzo się twórcy spieszyli z wydaniem gry, lub jak bardzo byli oni poganiani przez wydawcę(EA).
Drugą sprawą są wymagania sprzętowe... ... ... ... Jeszcze przed feriami kupiłem świeżutkiego Radeona 6950 2GB, żeby okazało się, że z trudem mogę grać w Dragon Age2. Crysis nie jest problemem(w rozdzielczościach poniżej FHD), Bad Company męczy procka ale to nie ważne, a ten DA2 działa tak źle, że musiałem pobrać sterowniki, których oficjalne wydanie ma być gdzieś w kwietniu. Lepsza sprawa jest, że tuż po przejściu gry dowiedziałem się z news'a na pewnym portalu, że DX11 jest skopane w grze bo brakuje bibliotek DX. Oczywiście patcha nadal nie ma, znaczy się jest tylko wersja beta, która nic ciekawego nie poprawia.
Następna sprawa: panowie z Bioware sami piszą sobie recenzję na metacritic, żeby podnosić ocenę z 3.0 do chyba obecnych 4.0. Oczywiście nie wliczam ludzi, którzy zaczęli grę na Dragon Age: Orgins.

...

Teraz zajmę się fabułą.
Jest ona głupia. Po prostu głupia. Totalnie nie wciąga, nie zachęca do grania, a kwestie dialogowe są tak ciekawe, że nawet Final Fantasy XIII wydaje się dziełem sztuki. Twórcy dodali nutkę świeżości do systemu dialogowego, mianowicie: teraz przy odpowiedziach są obrazki. Tak obrazki, widzisz pięść - oznacza to walkę. Widzisz serduszko - jesteś ge... nie ważne. Widać, że gra uproszczona jest specjalnie dla początkujących. Zastanawia mnie czy RPG może być dla casuali(Final Fantasy XIII?). Wracając do fabuły. Uciekamy z Fereldenu, trafiamy do Kirkwall, w wcześniej jeszcze pada parę kompanów, ale i tak jesteśmy w miarę szczęśliwi. W samym Kirkwall wspinamy się na drabinie popularności aż koniec końców zostajemy Championem... i to właściwie "końcówka" gry już jest.
Dziwi mnie także pewna niekonsekwencja. Początkowo staramy się wybrać na głębokie ścieżki lub Deep roads. Kiedy w końcu udaję się nam tam dotrzeć to spędzamy maksymalnie 30 minut i wracamy z powrotem. Nie ma żadnych konsekwencji w tym działaniu i nic się tam nie dzieje oprócz walki z bossem(dość mocnym). Po powrocie robimy kolejne masy questów, które polegają na zbieraniu rzeczy dla zielarza, wchodzeniu w pułapki oraz rozwalaniu nie przyjaciół po czym powrocie do miasta. Jednym słowem: nuda.

...

Drużyna.
Jako, że pamięć do imion oraz nazwisk zarówno w realnym jak i wirtualnym życiu mam słabą to nie mogę podać imion naszych kompanów bez wcześniej przygotowanej ściągi. Ja nie będę się tym przejmował i przedstawię tylko postać, która oprócz głównej bohaterki zastygła w głębinach mojej pamięci. Jest nim Anders. Poznajemy go już w Przebudzeniu. Tutaj znajdujemy go w klinice, jak widać, opuścił Szarych Strażników, ale nie o to mi chodzi. Jest to gadatliwy osobnik i moim zdaniem jest słabszy niż w Przebudzeniu. Dlaczego tak twierdze? Bo obecnie "katuję" pudełkowe DLC do DA 1. Jak wszyscy wiemy Anders lubi koty no i to jest wszystko czego można się dowiedzieć w tej grze o nim(prawie wszystko). Tak, rozmowy z przyjaciółmi są denne i zwykle sprowadzone są do wysłuchiwania ich "żali" i zgadzania się z nimi, o ile chcesz się "kolegować".

...

Interfejs i walka.
Chyba są to największe plusy tej gry. Interfejs stał się bardziej... konsolowy, ale także czytelniejszy. Bardzo podoba mi się menu ekwipunku, które w pierwszej części jest nie czytelne i musiałem troszkę się do niego przyzwyczaić. W tej części menu ekwipunku czy rozdawania punktów umiejętności w prawdzie zajmuje cały ekran i może niektórym przeszkadzać w rozgrywce, ale jak mówiłem jest ok.
Walka natomiast... Przyspieszyła znacznie w stosunku do poprzednika. Niektórym może się to podobać, niektórym nie. Ja jestem pośrodku, bo walka w DA:O wydaje mi się bardzo powolna.

...

Grafika?
Grafika na PC nie jest zła... O ile wybierzesz opcję DX11 oraz jakość tekstur na: bardzo wysokie, a do tego pobierzesz ważący 1.01GB - paczkę tekstur w wysokiej rozdzielczości, bo zapewne nie zmieściły się na płycie. Autorzy także chwalą się obsługą Eyefinity w przypadku kart ze stajni ATi. Problem w tym, że płynne odpalenie tej gry na sześciu monitorach jednocześnie, oprócz tego, że jest to kosztowne to "zniszczy" prawdopodobnie każdy obecny komputer, nawet jeśli "uzbroisz" się w Radeona 6990 i coś z najnowszych procesorów I7. Inna sprawa, że obecnie te procesory blokują grafikę, a co dopiero dwie(dokładnie 2x2). Gra jest fatalnie zoptymalizowana, ale każdy się tego spodziewał po czymś zrobionym w tak krótkim czasie prawda?
Momentalnie chwilę po tym, jak zobaczyłem zakończenie gry, odwiedziłem portal growy, a tam informacja o tym, że grze brakuje bibliotek DX11 i gracze mają kaleczyć oczy włączając tryb DX9 w którym wszystkie opcje graficzne są wyłączone. Sprawa jest o tyle śmieszna, że nie dawno wyszedł patch 1.01, który jak myślicie nie poprawił tego i pewnie tak szybko nie poprawi. Dlatego właśnie nie polecam nikomu kupować gier zaraz po premierze, a tyczy to się bardzo rozbudowanych RPG("większych" niż DA2), strategii takich jak Civilization czy seria Total War oraz MMORPG(chociaż tutaj gra się nie kończy tak szybko, więc problemu nie ma, a w tym przypadku balans klas może wymagać dopracowania).

Zakończenie.
Spoiler
Takie są moje obecne odczucia na temat zakończenia tejże gry. Jeżeli jej nie ukończyliście to nie otwierajcie tego spoilera.

Dragon Age 2 jest prawdopodobnie jednym z największych rozczarowań w tym roku. Problem w tym, że rok ten nie osiągnął jeszcze połowy, a już "bombardowani" jesteśmy takimi średniakami. Dla mnie jest to drugie rozczarowanie, gdyż pierwszym jest: Test Drive Unlimited 2. Jest to gra wprawdzie z innej półki, ale bardzo na nią czekałem, a kiedy ją włączyłem to... szok przeżyłem.

...

Przyszłość...
To, że Dragon Age 3 powstanie jest pewne. Jedynym problemem na drodze do powstania tej gry może być słaba popularność i sprzedaż ich MMORPG w uniwersum Star Wars. Mowa tutaj o nowym KOTORZE, który niczym nie przypomina starego KOTORA, wyłączając ten sam tytuł. Jeżeli ta gra będzie słaba to EA na pewno nie będzie zwlekać i efektownie zamknie Bioware jak zrobiło to z innymi znanymi studiami w przeszłości. W każdym razie. Według mnie jest duże prawdopodobieństwo, że powrócimy jako Morrigan lub Flemeth, lub może ktoś pomiędzy, jak na przykład postać, którą poprowadziliśmy przez pierwszą część z serii.

Ocena?
5/10 zaznaczam dla wersji PC.
A wersja konsolowa? - powiedzcie sami :).

Pozdrawiam

Edytowanie przez cypers, 19 marzec 2011 - 21:56 .

Dodaj obrazek
Take the Magic: The Gathering 'What Color Are You?' Quiz.

| PC | PS2 | PSP | NDSL| X360 - padło to padło | Black Wii | SNES |

#2 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 19 marzec 2011 - 22:39

Grałem w demo na PS3 ale mnie jakoś nie zachwyciło. Kolega kupił jeszcze przed premiera (w MM były po 199zł) i przeszedł ją w 3 dni chyba i był zachwycony wbił albo będzie dopiero wbijał platynę więc to chyba zależy co się komu podoba :)

Dodaj obrazek

#3 matrixx;

matrixx;
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 14 kwiecień 2011 - 20:27

Siemanko, mam dość irytujący mnie problem a mianowicie zakupiłem dragon age 2 i nie mogę ustawić tych napisów polskich :/ co mam zrobić żeby je ustawić ?

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)