Skocz do zawartości

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
105 odpowiedzi w tym temacie

#31 Shindo_Hell

Shindo_Hell
  • Nowy
  • 84 Postów:

Wysłany 26 grudzień 2005 - 21:02

emcepl napisał:

tomci napisał:

mam problem bo gdy chce wyjsc z miasta moj mistrz joda (ten zielony) wraca mnie do miasta ; ( czego brat mogl nie zrobic?
Na pewno nie zajrzał na stronę gamefaqs.com
http://www.gamefaqs....ame/583527.html

Po co zaglądać jak ta gra jest banalnie prosta a jednocześnie przyjemna xDD
Brat za mało grał w jrpg :P trza dużo z ludźmi gadać i wyciągać przyzwoite wnioski :twisted:

#32 czemu

czemu
  • Nowy
  • 29 Postów:

Wysłany 29 grudzień 2005 - 12:56

to ja mam pytanie bo niewiem co zrobić jestem w miejscu gdzie wysyła się chomika do pokoju jessiki i z tamtąd biore list i tam pisze że idzie ona do wiezy ale gdy dochodze do tej wieży ona jest zamknijeta i niewiem co zrobić prosze o pomoc

#33 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 29 grudzień 2005 - 14:28

Pokaż ten list gnojom przed jej pokojem XD

#34 Takumi

Takumi
  • Nowy
  • 97 Postów:

Wysłany 29 grudzień 2005 - 18:42

"chomik" jest fajny, szkoda, że przez całą grę są tylko dwa miejsca, kiedy przejmujemy nad nim kontrolę. Można go jeszcze wykorzystywać w walce, dając mu do jedzenia różne sery(cheese) ale IMHO, daje to mierne rezultaty...

PS dorwałem inną grę Level5, Rogue Galaxy. Zrywa beret :P, chociaż jest po japońsku :D
PS2 SCPH 70004 CB + MEMORYCARD 8MB + SWAP MAGIC 3.3
AKTUALNIE: ROGUE GALAXY, ODIN SPHERE

#35 iniemamocny

iniemamocny

Sóperbochater ;p

• Moderatorzy
  • 7746 Postów:
  • Interests:No interests.

Wysłany 29 grudzień 2005 - 18:46

No i jak opinie na temat tej gry?, bo mnie właśnie zainteresowała. Mam tu na myśli opinie w stylu WOOOW, SUuuper, Zajefajna, kozak. Innych proszę nie wyrażać :lol:
Serio, opyla się zagrać komuś komu nie podpasowała Final Fantasy X ?? :?

Bo chcę pograć i nie wiem czy mi się spodoba.
Dodaj obrazek

#36 Shindo_Hell

Shindo_Hell
  • Nowy
  • 84 Postów:

Wysłany 29 grudzień 2005 - 18:55

iniemamocny napisał:

No i jak opinie na temat tej gry?, bo mnie właśnie zainteresowała. Mam tu na myśli opinie w stylu WOOOW, SUuuper, Zajefajna, kozak. Innych proszę nie wyrażać :lol:

Jak nie zagrasz to się nie dowiesz czy Ci się podoba :twisted: :lol:

#37 iniemamocny

iniemamocny

Sóperbochater ;p

• Moderatorzy
  • 7746 Postów:

Wysłany 29 grudzień 2005 - 19:02

Shindo_Hell napisał:

iniemamocny napisał:

Jak nie zagrasz to się nie dowiesz czy Ci się podoba :twisted: :lol:
Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Ok widzę że chcecie by hard way - więc spytam inaczej: Co poza śliczną komiksową grafiką może mnie skłonić do tego badziewia? :twisted:
Dodaj obrazek

#38 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 29 grudzień 2005 - 21:41

iniemamocny napisał:

[...] Serio, opyla się zagrać komuś komu nie podpasowała Final Fantasy X ?? :?

Ja jestem taką osobą. DQ8 to JEDYNY rpg skłer-syfix jaka im sie udała :twisted: (zaraz mnie pewnie obrzucą błotem).

Poki co (a mam 42h) daję jej 9/10.

uwaga: Oldschool

#39 iniemamocny

iniemamocny

Sóperbochater ;p

• Moderatorzy
  • 7746 Postów:

Wysłany 29 grudzień 2005 - 22:11

Oldschool to Ty czy ta gra? Bo nie wiem jak mam zdefiniować całą Twoją wypowiedź na temat gry :)
Dodaj obrazek

#40 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 29 grudzień 2005 - 22:31

iniemamocny napisał:

Oldschool to Ty czy ta gra? Bo nie wiem jak mam zdefiniować całą Twoją wypowiedź na temat gry :)

I ja (WT?) i ta gra...

Czemu ods? Archaiczny system, budowa swiata i fabuły. Tego mi było trzeba...

#41 iniemamocny

iniemamocny

Sóperbochater ;p

• Moderatorzy
  • 7746 Postów:

Wysłany 29 grudzień 2005 - 23:08

# BERION # napisał:

iniemamocny napisał:

I ja (WT?) i ta gra...

Czemu ods? Archaiczny system, budowa swiata i fabuły. Tego mi było trzeba...
A no to cool, bo opinia od autorytetów liczy się najbardziej :twisted: Swoją drogą gra mi zupełnie nie przypomina (ze screenów i filmików) dzieła na PS2 tylko raczej na GC :D
Dodaj obrazek

#42 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 30 grudzień 2005 - 11:19

iniemamocny napisał:

A no to cool, bo opinia od autorytetów liczy się najbardziej :twisted: [...]

O-O

[...] Swoją drogą gra mi zupełnie nie przypomina (ze screenów i filmików) dzieła na PS2 tylko raczej na GC :D

Świat jest dość ubogi (czyt. sterylny), ale całkiem duży i rozbudowany. Mnóstwo pierdół do zbierania (skrzynie). To co mnie urzekło to swoboda, niby każdą z lokacji do zwiedzania dostajemy scenariuszowo, ale można (tak jak ja to robię :twisted: ) olać główny wątek i zacząć zwiedzać "na własną rękę".

Osobiście kiedy dostałem łajbę, obśmigałem cały dostępny świat, przypakowałem postacie etc... a do fabuły wróciłem za 30h :twisted:

Obecnie się przyciąłem na "Sragusie" (Dhoulmagusie) w DarkRuins.

Byłbym zapomniał: poziom trudności jest znacznie wyższy niż "normalnie" (czyli wbrew obecnym trendom na rynku i ku mojej uciesze :lol: ).

#43 iniemamocny

iniemamocny

Sóperbochater ;p

• Moderatorzy
  • 7746 Postów:

Wysłany 30 grudzień 2005 - 12:21

Dzięki za odp. Zaopatrzam się w tą grę.
Dodaj obrazek

#44 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 20 styczeń 2006 - 11:43

Jestem obecnie przed pierwszym wcieleniem srapthorna, 80h na liczniku i zaczynam holocaust Liquid/King Metal Slimów :twisted:

Jak dla mnie to gra na w pełni zasłużone 9/10 (przy FFX to nawet na 12/10 :lol: )

#45 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:
  • Interests:psp/ps2/net/rpg

Wysłany 20 styczeń 2006 - 12:37

a kiedy ma byc PAL ?
scph-75004:v14+ripper 3.41u+pvr-802w+Sony MagicGate mc 8MB+Logitech cordless action controller
+Sony ds2+Singstar+Logitech socom headset+eyeToy+OpenPS2Loader0.6+FMCB1.18b
NX6125+Sempron Mobile 3100+Ati 200M+1,5GB_Ram+AVerTV_E501
PSP (fat) 5.50GEN-D3 TA-081+SanDisk2Gb

Laser Ci siada? Masz Pytanie? Napisz TUTAJ "F.A.Q Dotyczące Lasera w PS2/PSTwo"

#46 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 24 styczeń 2006 - 23:12

Takumi napisał:

[...] ukończyłem grę na 72 lev/102godzin razem z DTrials
teraz gram od nowa :P

To może mi powiesz jak roz*ć dragoviana (DT) ?

Mam 44/43 lv

Guv - Liquid Metal Sword, Metal King Armor, Metal King Helm, Argon Ring, Metal King Shield.

Yangus - "najlepszy scythe", Liquid Metal Armor, "jakiś hełmofon", Catholican Ring, Dragon Shield.

Jessica - Divine Bustier, Staff of Ressurection, Sun Crown, "jakaś tarcza", "okulary".

Angelo - "najlepszy rapier", Liquid Metal Armor, Mighty Armlet, Silver Shield, Phantom Mask.

I za cholerę jasną nie moge rozgromić jego drugiej formy. Nie nadążam z leczeniem/wskrzeszaniem :/

Czy po walce otrzymam Dragovian Sword (oj, przydałby się ^^)?

@Gore
Nie długo ;)

#47 Takumi

Takumi
  • Nowy
  • 97 Postów:

Wysłany 25 styczeń 2006 - 00:06

[uwaga, spoilery!!!]

Jeżeli po raz pierwszy walczysz z Dragovianem(tzn rada kazała ci iść i pomóc mu wrócić do normalnej formy) to chyba nie dostaniesz nic. Nagrody dostajesz dopiero jak po tej walce wyzwiesz go ponownie, wtedy dopiero rozpoczynają się Dragovian Trials.

Ja miałem około 68 level. To pozwalało mi przeżyć ataki bo miałem więcej hp. Niestety mechanika gry jest taka, że od około 30-40 levelu dostajesz coraz mniej skill pointów i hp na level, a po 60 sprawa się odwraca. Dostajesz co prawda więcej hp, nie skilli ale i tak warto polevelować. Rekomendowany level 60-65 na całe Dragovian Trails, bo przy 44 nie masz szans z Metal Dragonem(5 wcielenie). Dobra, dam Ci trochę rad :)

- Na początek banalna - mieć najlepszy sprzęt ;) np. zrób Jessice(i Angelo) Thinikng Cap(Magic Hat+okulary), liqud armoury mogą być. Daj Angelo Falcon Sword, a Jessice Pejcz(z Kasyna) jak rozbudowywałeś Whip skill(używaj double dragon strike chyba tak się to nazywało). Dlaczego Falcon sword, dlatego ze timber of tension(o tym dalej)+falcon sword+falcon slash to zabójcza kombinacja :).
- Wyposaż Hero w miecz Dragon Slayera(Dragon Buster+2xMighty Armlet) i użwywaj skilla Dragon Slash.
- Zrób i używaj podczas walki co najmniej 1, a najlepiej dwóch Timber of Tension, to specjalny item, który użyty podczas walki zwiększa tension wszystkich w drużynie, można go zrobić Sun Crown+tough guy tatoo+magic hide, jak dobrze szukałeś to powinieneś mieć 2xSun Crown(lub 1xSun Crown i 1xSkull Helmet, a Skullhelmet+saintashes-SunCrown) i możesz zrobić 2 timber of tension.
- Leveluj, otrzymasz fajne zaklęcia, jak omniheal(leczy full hp wszystkim)
- Miej 2 albo 1 ygdrasil leaf, żeby nawet Yangus mógł wskrzeszać, gdy sytuacja tego wymaga

#48 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 25 styczeń 2006 - 20:49

[quote name='Takumi][...] po tej walce wyzwiesz go ponownie' date=' wtedy dopiero rozpoczynają się Dragovian Trials. [...'] Dragonem(5 wcielenie).[/quote]

Tamten to leszczu, oczywiściemowa o DT :)

Ile? O_O

[quote][...] Ja miałem około 68 level. [...][quote]

Gdzie level-owałeś? Bo po roz*u Neos nie mam gdzie tłuc "rtęciowych glutów", a na ich wyspie czy "jesiennym cypelku" pojawiają się za żadko. King Slimy mi sp*ą (przed DT) :(

[quote][...] Na początek banalna - mieć najlepszy sprzęt ;) np. zrób Jessice(i Angelo) Thinikng Cap(Magic Hat+okulary), liqud armoury mogą być. Daj Angelo Falcon Sword, a Jessice Pejcz(z Kasyna) [...][/quote]

Mam, mam :) już od dawna...

[quote][...] jak rozbudowywałeś Whip skill(używaj double dragon strike chyba tak się to nazywało). Dlaczego Falcon sword, dlatego ze timber of tension(o tym dalej)+falcon sword+falcon slash to zabójcza kombinacja :).
- Wyposaż Hero w miecz Dragon Slayera(Dragon Buster+2xMighty Armlet) i użwywaj skilla Dragon Slash. [...][/quote]

Dragon Slayer gorzej mi zadaje DMG niż Liqiud Metal Sword

Jesicce wytrenowałem w charmie i różdżkach :(

#49 Takumi

Takumi
  • Nowy
  • 97 Postów:

Wysłany 26 styczeń 2006 - 15:51

dobra pospoileruje trochę

z dragovianem będziesz musiał walczyć od nowa ze 7 razy i za każdym razem po pokonaniu jego "ludzkiej" formy będzie się zamieniał w innego smoka. 7 walka to bitwa ze wszystkim poprzednimi wcieleniami po kolei, hardcore 8)

Gdzie levelowalem?

Przeteleportuj się do Desert Church(jak nie masz na liście, to kościół jest na południowy zachód od Argonii). Od kościoła poleć w nocy godbirdem na południowy wschód, nad pustynię, jest tam kawałek pustyni położony wyżej, dostępny tylko dla godbirda(można tam chyba zrekrutować sceletoid warrior`a). Miałem tam w nocy co parę walk od 3-6 liquid metal slime, czasami kilka walk pod rząd Jak masz timber of tension i skill, który zabija od razu dla Yangusa(scythe lub axe) można się nieźle obłowić.

Na polowanie na metale zrób timber(y) of tension i meteorite ringi(+50 agility) dla wszystkich żeby opóźnić moment w którym zwiewają metale :P i rzucaj na początku accelerate. Daj angelo i hero falcon swordy i wal z metal slash po użyciu timber of tension.

#50 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 26 styczeń 2006 - 23:16

Takumi napisał:

[...] Przeteleportuj się do Desert Church(jak nie masz na liście, to kościół jest na południowy zachód od Argonii). [...]

Heh, Takumi. Rozmawiasz z graczem starej daty - takie rzeczy są dla mnie oczywiste. Wystarczy, że napiszesz gdzie to jest :), ale dzięx

[...] meteorite ringi(+50 agility) dla wszystkich żeby opóźnić moment w którym zwiewają metale [...]

Problem w tym, że nie wiem kto zostawia orihalcony (o ilezostawia), a wszystkie (5) już zużyłem...

Dzięki. Nie byłem tam po skończeniu gry. Kiedyś tam pakowałem kase na gold golemach. THX.

#51 otilon

otilon
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 11 luty 2006 - 13:12

Gram już w Dragon Quest VIII od 30 h i jestem juz na wschodnim kontynecie i dostałem tego tygrysa nie wiem gdzie teraz iść pogubiłem się troche potrzyłemn atą stronke co tam podaliście ale ona jest po angielku i zabardzo mi nie idzie to przetłumaczyć nawet z programem do tłumaczenia. Prosze o pomoc może ktoś was zna jakąś polską stronke z opisem przejścia do tej gierki? Jakby co to pofaje swój numer GG 9373449

#52 Ameobi

Ameobi
  • Nowy
  • 36 Postów:

Wysłany 21 luty 2006 - 21:11

11/10

#53 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 25 luty 2006 - 22:33

kiedy PAL?
scph-75004:v14+ripper 3.41u+pvr-802w+Sony MagicGate mc 8MB+Logitech cordless action controller

#54 Takumi

Takumi
  • Nowy
  • 97 Postów:

Wysłany 28 luty 2006 - 20:32

Square Enix Ltd has today announced that its legendary RPG franchise Dragon Quest will make its debut in Europe this April with the release of Dragon Quest: The Journey of the Cursed King (known in territories outside of Europe as Dragon Quest VIII).

kwiecień 2006
źródło spong.com

#55 Ameobi

Ameobi
  • Nowy
  • 36 Postów:

Wysłany 11 marzec 2006 - 08:21

no a ja mam 30 lev i wybieram się gromić Dumbmagusa w Dark Ruins za mną już cholera 104 godz. gry :eek: ale tak to jest jak się zwiedza niezgodnie ze sceniariuszem - to zdecydowanie mój ulubiony styl gry.

#56 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:

Wysłany 13 marzec 2006 - 19:52

Takumi dziekuje bardzo

#57 qwertas

qwertas
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 25 marzec 2006 - 16:48

Ja niemoge znaleść niebieskiego żela ,co mi kazał go odszukać ten klown szumiący wiatrem itp. Nie wiem co dalej ,byłem w mieście gdzie wszyscy są na czarno ,byłem w kasyni i mam odszukać dulmagusa i jakąś gure.. co mam zrobić i gdzie? Zamotałem sie maxymalnie a w kasynie z nu8dów wygrałem ponad 10 000 tych monet na nagrody. Co trzeba zrobić ,z tego co zrozumiałem to mam iść w złóż jakiejś rzeki pod prąd ,ale angielski u mnie troche kuleje .Help

#58 qwertas

qwertas
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 26 marzec 2006 - 12:03

co trzeba zrobić w czarnym mieście ,mam już 4 osoby w teamie i nie wiem jak pomódz temu królowi co rospacza na tronie .HELP

#59 Shrek

Shrek
  • Pimp League of Konsola.pl
  • 902 Postów:
  • Interests:sex , speedway , giery

Wysłany 31 marzec 2006 - 06:06

jakby ktos mial torrenta z wersja pal niech odrazu poda linka , dzieki 8)

#60 Luke666

Luke666
  • Użytkownicy
  • 415 Postów:

Wysłany 08 kwiecień 2006 - 23:32

Shrek napisał:

jakby ktos mial torrenta z wersja pal niech odrazu poda linka , dzieki 8)

Prosze Cie bardzo 8)
http://www.mininova.org/tor/276140

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)