Skocz do zawartości

PES 2010

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
55 odpowiedzi w tym temacie

#31 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 08 październik 2009 - 17:23

Zobacz postrudy_, o 8.10.2009, 12:16, napisał:

Zdarzało się, że grqliśmy po 20 minut a wynik był 1-0, 2-1 itp. Wszystko zależy od przeciwnika.

Też miałem takie wyniki, ale może w 10 pierwszych meczach, potem radosne strzelanie.
Dodaj obrazek

#32 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6522 Postów:
  • Interests:Spanie ;)

Wysłany 30 październik 2009 - 18:18

Zdecydowanie najgorsza część ze wszystkich pesów w jaką przyszło mi grać, ale pes to pes zawszę będę w niego grać :)
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

#33 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 30 październik 2009 - 20:04

Ja w tym roku stawiam na zmiany, kupuje Fife10. Mam wrazenie ,ze nie ma sensu juz pakowac kasy w kieszen panow z Konami. Trzeba dac szanse "Elektronikom"

#34 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 30 październik 2009 - 21:30

Zobacz postkrupek1, o 30.10.2009, 20:04, napisał:

Ja w tym roku stawiam na zmiany, kupuje Fife10. Mam wrazenie ,ze nie ma sensu juz pakowac kasy w kieszen panow z Konami. Trzeba dac szanse "Elektronikom"

I racja.

Zobacz postlaki, o 30.10.2009, 18:18, napisał:

Zdecydowanie najgorsza część ze wszystkich pesów w jaką przyszło mi grać, ale pes to pes zawszę będę w niego grać :)

Nie rozumiem Cię Laki, kompletnie. Ja z ta grą jestem od 1997 roku, ale ta część jest tragiczna, piłkarzom nadal piłka przelatuje 5cm obok nogi a ten biegnie truchtem jak kołek. Messi (mimo że go uwielbiam ;]) jest ostro przegięty w tej grze, dostanie piłke i leci niczym wystrzelony z procy, w okolicach pola karnego wystarczy puścić R1, dobrze operować strzałkami lub stosować zwód strzał/podanie i zawsze dojdziemy do sytuacji sam na sam. Napastnicy podnoszą ręke co by im podać, po czym odbiegają od piłki o_O No tragedia co się stało z tą grą :/ A animacja to już w ogóle porażka, DREWNO.
Dodaj obrazek

#35 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 30 październik 2009 - 21:39

Do frustrujacych bledow dodalbym jeszcze karygodne zachowania sedziow. To ,co oni wyprawiaja przechodzi nawet arbitrow PZPN. Sedzia potrafi dac zolta kartke za kose od tylu w nogi ,a czerwone za zwykle szturchniecie 5 m od pola karnego.Masakra..

#36 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 31 październik 2009 - 09:27

Jedyne co w tym PES'IE mi się podoba do grafa, a to też tylko na zbliżeniach. Ja tam cały czas mam nadzieję, że powróci stary dobry PES. Grafę już mają, teraz tylko poprawić wszystko inne :lol: Bo do FIFY to chyba w życiu się nie przekonam, ile bym nie próbował.

#37 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 31 październik 2009 - 15:44

Zobacz postrudy_, o 31.10.2009, 9:27, napisał:

Bo do FIFY to chyba w życiu się nie przekonam, ile bym nie próbował.

No wlasnie, juz myslalem ,ze Fifa jest ok,ale... No nie wiem ,dla mnie to caly czas Fifa, a PES to jednak PES.Jakie by nie bylo te Pro Evo to jednak ma tego konsolowego ducha,a to sie ceni w dziesiejszych czasach.

#38 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 31 październik 2009 - 16:28

Tym bardziej, że FIFA nie ma szans z PES'em jeżeli chodzi o posiadówy przed konsolą z kumplami.

#39 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 31 październik 2009 - 21:51

Zobacz postrudy_, o 31.10.2009, 16:28, napisał:

Tym bardziej, że FIFA nie ma szans z PES'em jeżeli chodzi o posiadówy przed konsolą z kumplami.

Dokladnie ^_^

#40 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 01 listopad 2009 - 00:34

czemu? to nie jest tak, ze aktualnie fifa JEST lepsza od PES'a? jesli tak to czemu sie mniej nadaje na imprezy?
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#41 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 01 listopad 2009 - 09:45

No ja tego też nie rozumiem kidman ;] Wraz z trzema kumplami od lat graliśmy w każdego PES, od czasu jak kupiłem FIFE10 gramy w nią i tak samo się nadaje na imprezy z kumplami jak dawniej nadawał się PES, osobiście nie będe grał w grę, tylko dlatego że jej tytuł zawiera 3 magiczne litery PES jeśli to kapa nie z tej ziemi.
Dodaj obrazek

#42 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 01 listopad 2009 - 10:49

Mecz w PES'a niesie ze sobą wiecej emocji niż w FIFIE. Wszytsko przez nieprzewidywalność, któej tej drugiej od zawsze brak. Nie obchodzi mnie to, że gra od EA to bardziej symulacja a PES to arcade, bo grając w FIFĘ po prostu się męczę. Chociaż w latach świetności to właśnie pika Konami uchodziła za tą bardziej realistyczną, ale to wszystko przez to, że FIFA była bardzo słaba. Grając w PES'a czuję to 'coś', nawet w tych nowych odsłonach, które są słabe. I wcale nie chodzi tu o trzy magiczne litery. Oczywiście wszytsko to są moje odczucia i nikt nie musi się z nimi zgadzać.

Edytowanie przez rudy_, 01 listopad 2009 - 10:51 .

#43 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 01 listopad 2009 - 11:59

Zobacz postrudy_, o 1.11.2009, 10:49, napisał:

Mecz w PES'a niesie ze sobą wiecej emocji niż w FIFIE.

Tak było jeszcze za czasów PES2009 i FIFA09.

Wszytsko przez nieprzewidywalność, któej tej drugiej od zawsze brak.

Stary gdzie Ty masz nieprzewidywalność w PES2010 ? Chyba w pierwszych 5 meczach zanim nie rozkminisz jak zdobywać gole, wystarczy na skrzydle mieć Teveza czy Messiego, wyprzedzasz wszystkich obrońców, dośrodkowujesz, ładujesz bramkę, jak nie głową to obrońcy pozwalają nawet na przyjęcie piłki i oddanie strzału (!). Poza tym w tej grze dokładnie widać, że za moment straci się bramkę (jak w PES2009 zresztą), C.Ronaldo czy Messim można bardzo łatwo wymanewrować obronę (która ustawia się jak chce, nieraz Puyol sobie biega gdzieś mniej więcej na środku boiska i nie mam stopera) i tak można stracić 2 a nawet 3 takie same bramki pod rząd, zajebista sprawa. Co mnie jeszcze wku*wia to zwód strzał/podanie, co lepszemu grajkowi nie idzie odebrać piłki gdy ten śmiga sobie "bez R1", wymija obrońców d-padem jak pachołki i jeszcze użyje tego zwodu, ja to mam już ochotę je*nąć padem o ściane grając w tę gre. Nie gram z komputerem tylko z kumplem, PES2010 na X360, Barca vs Real. Rzeczywiście nieprzewidywalność. W Fifie10 może Ci się trafią 2 podobne sytuacje pod rząd, ale na 99% nie skończą sie one jak w PES.

Nie obchodzi mnie to, że gra od EA to bardziej symulacja a PES to arcade, bo grając w FIFĘ po prostu się męczę.

Po prostu bardziej leży Ci PES, ok, ale na pewno nie jest bardziej nieprzewidywalny ;] Wystarczy z boku poobserwować mecz kumatych kumpli w PES2010 i potem w FIFE10.

Chociaż w latach świetności to właśnie pika Konami uchodziła za tą bardziej realistyczną, ale to wszystko przez to, że FIFA była bardzo słaba.

Prawda, ale co było a nie jest nie pisze się w rejestr czy jakoś tak.

Grając w PES'a czuję to 'coś', nawet w tych nowych odsłonach, które są słabe. I wcale nie chodzi tu o trzy magiczne litery. Oczywiście wszytsko to są moje odczucia i nikt nie musi się z nimi zgadzać.

Ja czułem jeszcze przy okazji PES2009. Mimo że ta gra miała wiele wad to dałbym się za nią pokroić, gdyż nijak nie podchodziła mi FIFA09, teraz jest odwrotnie, no nijak nie podchodzi mi drewniany PES2010, irytuje mnie ta gra niemiłosiernie.

Edytowanie przez Pelle, 01 listopad 2009 - 12:14 .

Dodaj obrazek

#44 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 01 listopad 2009 - 12:11

Chodzi mi o to, że w PES'ie zawodnik nie zawsze dobrze przyjmuje piłkę, nie zawsze celnie podaje. Grając w FIFĘ piłka wędruje jak po sznurku, praktycznie każde podanie dochodzi celu, chyba, że już bardzo się postaram żeby było niecelne. Strzały z modyfikatorem są dla mnie śmieszne, uderzenie zza pola karnego wygląda jak puszczony kapeć przy którym bramkarz ledwo co paruje piłkę na rzut rożny. No ale to nie topic o FIFIE.

#45 jacusinski

jacusinski
  • Użytkownicy
  • 56 Postów:

Wysłany 17 grudzień 2009 - 22:40

Mnie tez PES2010 rozczarowal w tym roku; najslabsza czesc jaka wyszla na ps2 ( banalnie prosta; zdobywanie goli przypomina mi fife98 albo sensible soccer - nabiegnij pod odpowiednim katem na bramke i strzel). Sadzac po demie na ps3 szalu tez nie ma, ale to moze dlatego ze jeszcze nie zrobili zadnej czesci pod ps3 ktora bylaby zadowalajaca. Konkluzja jest prosta pes skonczyl sie na 5 - od tamtej pory Konami nie wprowadzilo nic nowego. Za to Fifa w miedzy czasie preznie sie rozwijala; probowali nowatorskich sposobow dryblingu, podan, zwodow; to zmienili, to zabrali, to dodali i wyszla im Fifa 10. Trzeba panom z EA pogratulowac efektu bo pomimo kilku drobnych bledow zrobili naprawde dobra pilke nozna.

#46 lil sand

lil sand
  • Użytkownicy
  • 337 Postów:

Wysłany 04 styczeń 2010 - 16:28

Zobacz postlaki, o 30.10.2009, 18:18, napisał:

Zgadzam się w 100%. Model ruchów jest jakis dziwny. Jak to zobaczyłem to wróciłem do grania w 5ke

#47 jacusinski

jacusinski
  • Użytkownicy
  • 56 Postów:

Wysłany 02 luty 2010 - 02:48

No poprostu dno. Totalne dno! Dzisiaj wydalem 150 zl na ta gre i bardzo tego zaluje. Jest poprostu zalosna. Jedyny plust tej czesci to wyglad pilkarzy; twarze zawodnikow wygladaja niemalze jak w rzeczywistosci (napewno lepiej sie prezentuja niz w Fifie 10). I to chyba tyle jesli chodzi o pozytywy.
Wracam do Fify.

#48 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 02 luty 2010 - 08:25

I to jest wypowiedź kogoś, kto nie jest z PES "bo tak", bo grał w to od lat ;) Mam identyczne odczucia, na PS3 miałem demo, na X360 mam pełną wersję (imo demo od full praktycznie niczym się nie różni) i szkoda czasu na ten tytuł. Żeby nie było, dalej kibicuje tej serii, może w końcu PES2011 ? Zobaczymy, w każdym razie KONAMI z PES2010 to może wąchać skarpety elektronikom i tyle.
Dodaj obrazek

#49 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 02 luty 2010 - 15:02

Zobacz postPelle, o 2.02.2010, 8:25, napisał:

imo demo od full praktycznie niczym się nie różni
Właśnie, że się różni, na plus. Gra stała się co najmniej grywalna, czego nie mogłem powiedziec o demie.

#50 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 02 luty 2010 - 16:29

No być może, ja nie zagrałem w full więcej jak 5 meczy, i nie zagram w tę grę więcej na pewno. O takim PES trzeba jak najszybciej zapomnieć.
Dodaj obrazek

#51 Lain

Lain
  • Użytkownicy
  • 104 Postów:
  • Interests:<macham nogą>

Wysłany 02 luty 2010 - 19:31

PES z roku na rok wypada coraz slabiej. Juz w tamtym roku faworyzowalam bardziej Fife.

WHY SO SERIOUS ?!

#52 jacusinski

jacusinski
  • Użytkownicy
  • 56 Postów:

Wysłany 04 luty 2010 - 23:33

Z kazdym kolejnym meczem coraz bardziej sie rozczarowuje ta gra... Sprawia wrazenie nie tyle co wystruganej z drewna, co wrecz wyciosanej. Gra prezentuje sie dobrze tylko w powtorkach i w przerywnikach.
Poziom komputera zniewalajacy - po pierwszej polowie musialem sprawdzic czy aby napewno gram na top player.
Zero realizmu - w samych ruchach pilkarzy jak i w ich poruszaniu sie po boisku.
Drybling - 4 strony swiata.
Teraz zeby grac klasycznymi druzynami trzeba sie nameczyc i zwyciezyc 8 razy mistrzostwa swiata; uwazam ze lepiej bylo jak wykupywalo sie je za pesosy - grajac tylko z kumplem po jakims czasie moglismy je sobie wykupic. Teraz trzeba posiwecic conajmniej 10h na odblokowanie wszystkich druzyn.
Stopien trudnyosc zdobywania trofeow (mam na mysli te z PSN) jest banalny bo nie ma ograniczn co do poziomu trudnosci w grze, czyli wszytkie mozna odblokowac grajac na amatorze (za wyjatkiem 3 czy 4 ktore sa tylko online).
Muzyczka jest lepsza niz w poprzedniej czesci i to tyle.

#53 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 05 luty 2010 - 00:25

Tak, to trzeba przyznac, że muzyka jest dobra. Wreszcie nie ma tych popierdywań, jak to miało miejsce w poprzednich częściach. Dla mnie gra się znośnie. Na pewno lepiej niż w Fifę.

#54 jacusinski

jacusinski
  • Użytkownicy
  • 56 Postów:

Wysłany 06 luty 2010 - 14:07

Co ci sie nie podoba w nowej fifie? Drybling 360? Realizm ruchow? Gra cialem? Dopracowani bramkarze? Tworzenie stalych fragmentow gry? Roznorodnosc zagran - od podan przez odbiory piki na strzalach skonczywszy? Live season, a moze virtual pro? Pomijajac sama rozgrywke ktora o wiele lepiej prezentuje sie niz w PESie to dochodzi cala masa dodatkow i trybow gry (a jeszcze niedlugo wyjdzie Ultimate Team).

Moze gralas w fife na PS2 - no to faktycznie szalu nie ma; PES w tym wypadku jest lepszy, ale jesli chodzi o PS3, PES jest daleko w tyle.

BTW rozgrywka sieciowa w PES nie zmienila sie od PES5 i nie robi to roznicy jaka platforma PS2, 3 czy PC - nadal najlepsza taktyka jest lejmpas (zbiegasz do koncowej linii i podajesz po ziemi w pole karne).I jeszcze te strzaly z dystans - bedac w polowie boiska wypuszczas sobie daleko pilke kierujac sie w strone bramki i strzelasz z 3/4 sily na dlugi slupek - murowany gol

Mi ciezko sie bylo rozstac z seria PES i jeszcze ten sprint pod R2, a teraz to juz nawet sobie strzal pod kolko dalem bo na dluzsza mete tak wygodniej ;>.

#55 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 06 luty 2010 - 18:10

Wiesz jausinski, to nie temat o Fifie. Chociaż ta edycja PES to welkie G, to ma prawo się podobać rudemu, czyż nie ? ;) Nie ma co na siłe nikogo uszczęśliwiać.

Zobacz postjacusinski, o 6.02.2010, 14:07, napisał:

Mi ciezko sie bylo rozstac z seria PES i jeszcze ten sprint pod R2, a teraz to juz nawet sobie strzal pod kolko dalem bo na dluzsza mete tak wygodniej ;>.

Miałem podobnie, ale strzał przestawiłem jednak na kwadrat/X (na x360) ^_^

Edytowanie przez Pelle, 06 luty 2010 - 18:11 .

Dodaj obrazek

#56 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 06 luty 2010 - 22:10

Zobacz postjacusinski, o 6.02.2010, 14:07, napisał:

Co ci sie nie podoba w nowej fifie? Drybling 360? Realizm ruchow? Gra cialem? Dopracowani bramkarze? Tworzenie stalych fragmentow gry? Roznorodnosc zagran - od podan przez odbiory piki na strzalach skonczywszy? Live season, a moze virtual pro? Pomijajac sama rozgrywke ktora o wiele lepiej prezentuje sie niz w PESie to dochodzi cala masa dodatkow i trybow gry (a jeszcze niedlugo wyjdzie Ultimate Team).
FIFA mi nie leży, po prostu nie czuję tej gry. Męczę się w nią grając, nie sprawia mi żadnej przyjemności. Może miec zajebistą animację, różnorodnośc podań, live sezony i wszystko inne, ale dla mnie nie ma tego feelingu, który czuję od zawsze grając w PESa. Dla mnie nie ma tej atmosfery meczu, tego o co dla mnie tego typu grach chodzi. Uwierz mi, że gdyby FIFA była jedyną grą piłkarską i tak bym jej nie tknął. Wolałbym nie grac w nic, niż grac w FIFĘ. Nazwij mnie fanbojem, zaślepionym w magię 3 liter fanem PESa, ale tak jest i nie mam zamiaru tego zmieniac.
Osobiście mam w dupie całe te live seasony, ultimate team czy co tam jeszcze oni wymyślą. Dla mnie liczy się gra multi przy jednej konsoli, z żywym przeciwnikiem. Nie gram master ligi, nie rozgrywam sezonów bo mnie gra z tępym komputerem nie jara ani trochę.
No ale to jest oczywiście moje zdanie i nikomu go nie narzucam. Grajcie sobie w zajebistą FIFE.

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)