Skocz do zawartości

polecicie mi jakiś ciekawy cRPG?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Azrael

Azrael
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 09 kwiecień 2009 - 17:21

Hej! Szukam jakiegoś dobrego cRPG na PS2. Możecie mi coś polecić? Do tej pory grałem tylko w jRPG (FF, Chrono Cross i takie tam), a chciałbym spróbować czegoś innego. Kumpel polecał tytuł "Władca Pierścieni:Trzecia Era" ale za długo w nią nie pograłem, bo jest liniowa do bólu :P Chciałbym coś, co daje większą swobodę i bardziej wciąga. Jakieś porpozycje?
A tak przy okazji... jakbyście mieli pomysł na grę dla 6-latka, to też będę wdzięczny. Kuzynka często wpada z synkiem i trzeba wtedy małego czymś zająć. Próbowaliśmy "Jak&Daxter" ale jest dla niego za trudne i szybko się przy nim denerwuje.

#2 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:
  • Interests:nie mam

Wysłany 10 kwiecień 2009 - 11:21

Ciężkie zadałeś pytania kolego :)
Dla 6-latka najpierw:
Cartoon Network Racing i może Lego Star Wars, czy jakieś inne mało inwazyjne gry. Madagascar, Eye toye, Herdy Gerdy, Lumines może, Katamari Damacy, Cars, Monster Rancher, War of the Whiskers- poszukaj czegoś z tego i sprawdź czy podejdzie :)

Co do crpg to sprawa jest dość ciężka bo nie znajdziesz takich tytułów jak Planescape Torment, czy Fallout... Zwykle to hack`n`slash, albo jrpg. Od siebie polece Shadow of collossus- to nie jest rpg, ale w tej grze jest coś takiego, że napewno ją pokochasz. Podobnie ICO
Okami, Kingdom Hearts (może)... Każda z tych gier posiada elementy hack n slash, czy arcade, ale chyba nic innego nie znajdziesz. Tytuły jak Baldurs Gate, czy Champions of Norrath raczej odradzę. Eternal Ring może.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy
Aktualnie: Nadal Zero z Wioski
W Planach: Podbicie Świata!!!!!!! i Nr 1 na Liście Bogaczy Forbesa!!!!!!!111!!!

Dodaj obrazek

#3 Azrael

Azrael
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 13 kwiecień 2009 - 19:20

Dzięki. Kombinujemy z Katamari. Co do Lego, to powiedział, że nie będzie grać w gry dla dzieciaków :P

Okami miałem, ale szybko mi się znudziło,chociaż patent z pędzlem jest świetny. Kingdom Hearts też już przeszedłem jakiś czas temu. Ale słyszałem, że Baldur jest dobry o.O

Anyway - dzięki.

P.S.: Chociaż nadal czekam na propozycje, jeśli coś jeszcze komuś przyjdzie do głowy.

#4 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:
  • Interests:nie mam

Wysłany 14 kwiecień 2009 - 09:19

Baldurs Gate- to nieudany klon diablo... Kwestia gustu oczywiście, wg mnie nudny.
Aktualnie: Nadal Zero z Wioski
W Planach: Podbicie Świata!!!!!!! i Nr 1 na Liście Bogaczy Forbesa!!!!!!!111!!!

Dodaj obrazek

#5 roodolev

roodolev
  • Nowy
  • 10 Postów:

Wysłany 14 kwiecień 2009 - 10:39

Może jeszcze The Bard's Tale?

#6 viper13

viper13
  • Nowy
  • 14 Postów:

Wysłany 15 kwiecień 2009 - 13:15

Dobra dobra tylko w kturego finala graleś bo na ps2 to chyba ze 3 lub 4 czesci wyszly he nawet z 5:D
chociaż ja preferuje ff-10 jakdlamnie lepsza i ciekawsza od 12 a to chyba przez mozliwość zdobywania broni ostatecznychi wyrobienie postaci tak że boss ostateczny jest na 1 lub 2 hity:D:D:D

#7 Azrael

Azrael
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 16 kwiecień 2009 - 23:30

Zobacz postviper13, o 15.04.2009, 14:15, napisał:

Dobra dobra tylko w kturego finala graleś bo na ps2 to chyba ze 3 lub 4 czesci wyszly he nawet z 5:D
chociaż ja preferuje ff-10 jakdlamnie lepsza i ciekawsza od 12 a to chyba przez mozliwość zdobywania broni ostatecznychi wyrobienie postaci tak że boss ostateczny jest na 1 lub 2 hity:D:D:D

Grałem we wszystkie FF oprócz 11. I zdecydowanie FF7 jest u mnie na pierwszym miejscu :)

Dzięki, spróbuję kilka tytułów z tych, które polecacie :)

#8 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 17 kwiecień 2009 - 10:29

Prawda jest taka, że nie ma dobrych cRPG na old-geny. Całkiem znośny jest jest jeszcze Summoner.

#9 dyna

dyna
  • Nowy
  • 12 Postów:

Wysłany 05 czerwiec 2009 - 10:37

Moje zdanie - Final Fantasy - X lub XII - ta ostatnia jak dla mnei ciekawa zwłaszcza jeżeli chodzi o fabułę, grafikę i dźwięk, a również - super przerwyniki filmowe:P Mi ta gra zdecydowanie "podchodzi" :D Jeżeli oczywiście lubisz FF - to na pewno chętnie będziesz w nią grał:)
Ostatnio zastanawiałam się też nad tą grą:

http://www.3kropki.p..._saga_2_ps2.php

Słyszał ktoś o niej?
Co myślicie?
Jak dla mnie ciekawie się zapowiada no ale... różnie to bywa:)

#10 artic

artic
  • Nowy
  • 8 Postów:

Wysłany 08 czerwiec 2009 - 12:28

final fantasy jak najbardziej może być ;) - polecam

Edytowanie przez artic, 08 czerwiec 2009 - 12:30 .

#11 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 10 czerwiec 2009 - 19:08

Nom, fajny cRPG...

#12 dyna

dyna
  • Nowy
  • 12 Postów:

Wysłany 16 czerwiec 2009 - 10:29

Berion mówiłeś o FF czy o tym co podałam?:)
Bo nikt jeszcze z moich znajomych jej nie posiada i w nią nie grał, dlatego pytam Was o opinie:)
Coś mnie ciągnie do tej gry:)

Edytowanie przez dyna, 16 czerwiec 2009 - 10:31 .

#13 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 16 czerwiec 2009 - 22:07

To była ironia bowiem seria FF to jRPG. ;)

Polecam, ale nie na PS2 i PSP akurat (a sądząc po trailerach to i nie na PS3/Xbox).

Edytowanie przez # BERION #, 16 czerwiec 2009 - 22:07 .

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)