Skocz do zawartości

Highest Reputation Content

#291499 Grandi TV

Wysłany hateRox włączone 08 lipiec 2014 - 20:59

Nie ma to jak wrzucać jakieś wypociny z gry, która miała premierę 3 lata temu...
Grandi, całe żyie byłeś i będziesz nieudacznikiem.

#289585 SOCOM II: U.S. SEAL

Wysłany kidman64 włączone 29 styczeń 2013 - 19:03

Mysle ze bardzo pomogles - dzieki Tobie chlopak bedzie mogl wreszcie, po 5 latach wylaczyc konsole.

#291342 Wkrótce kupno konsoli - parę pytań

Wysłany isao włączone 18 marzec 2014 - 15:06

Tak. Zwłaszcza, że dobrych gier na nią jest naprawdę sporo, a i grafika nie kole tak bardzo po oczach ^^ no i 80zl to prawie jak za darmo.

#290810 PS3 SSLIM pytanie odnośnie zakupu konsoli

Wysłany Jusko włączone 13 październik 2013 - 00:22

Kupiłem parę dni temu, to się wypowiem:

- błyszczący plastik z frontu i tyłu, jest najgorszym badziewiem, jakie może być. Łatwo się palcuje, to oczywiste. Przetarłem zatem ciapy swoją ściereczką od okularów i efekt - malutkie mikro-ryski, od _ściereczki_do_okularów_z_mikrofibry, trzymanej wiecznie w futerale do okularów. Ponad rok czyszczę nią _okulary_ i nie mam _ani jednej_ rysy, a szkła to delikatna rzecz. Jak widać, dla plastiku PS3 to za dużo - i to wszystko już w pierwszy dzień. Nie wierząc, dotknąłem czubkiem paznokcia plastiku i przejechałem parę milimetrów - efekt, głęboka rysa. Pod ręką miałem folię ochronną z tabletu, która jeszcze się kleiła, toteż pociąłem ją na dwa kawałki i zakleiłem front. Planuję wyciąć delikatnie folię bezbarwną od streczowania i nałożyć na plastiki. Po prostu nie wiem co sobie Sony myślało, ale ten plastik jest tak cholernie tandetny, że tknąć tego nie idzie. Folii ochronnej na to się nie znajdzie specjalnej, więc pozostaje ekstremalnie dbać i nawet ciapek palców nie ścierać, bo po tygodniu konsola będzie wyglądać jak sfatygowany, paroletni staruch, a w przyszłości ciężko będzie coś takiego sprzedać - rysy będą, nie ważne co zrobisz, jedyny ratunek to zaklejenie tego czymś ładnym i nieinwazyjnym. Już stary Pegasus (nazwijmy umownie, bo to klon NES), podrobiony w obudowie PS3 o nazwie PolyStation3 ma lepszy plastik. Powtórzę raz jeszcze, nie wiem co Sony myślało, ale spieprzyli na całej linii, ten plastik chyba parę groszy kosztuje w produkcji na hurt. Tra-ge-dia :ranting: :walldash:

- Z 12GB do użytku zostaje 9 GB. Prawdę mówiąc na jakieś demka to starczy, choć pomijam ich jakość, idące w GB pliki przechodzi się w 10 min :wtf: Kupiłem zatem na Allegro dla testu PlayStation Plus na 30 dni i byłem pozytywnie zaskoczony, za darmo Mafia 2, Far Cry 3 itd - no łał pomyślałem, to sobie w Mafię II zaraz pogram, bo na PC nie dygnie :sweat: Niestety choć miejsca starczy, bo Far Cry 3 i Mafia miały między 6-7,5GB, to nie ściągniesz ich, nie pograsz, bo system odmawia rozpoczęcia pobierania, bo gdzie tu po ściągnięciu jeszcze miejsce na instalację, skoro sam plik tyle ma, a dostępne jest ~9GB. Także bez dysku nie podchodź, nie musi być 500GB, może być i 320GB talerzowy za 130zł, zawsze coś (bo niższe pojemności są już domeną drogich SSD). Można wprawdzie jechać na nośnikach fizycznych, ale i one czasem wymagają instalacji. Ja nie miałem aż tyle pieniędzy, aby zakupić jakąś wersję z hiper dyskiem za 1000+zł, te 12GB na start jest OK, ale przyjdzie nieprzyjemna niespodzianka jak będziesz miał 2 gry wymagające instalacji jednocześnie + PS Plus. Nie zgodzę się, że te 12GB nie ma sensu bo ma, jest taniej, a czasem nawet taniej wyjdzie konsola + nowy dysk niż wersja od razu z dyskiem ze sklepu, ale dysk się przyda. Ja miałem takie szczęście, że patrzyłem dziś po sklepach i widziałem SSlim z 500GB za 1105zł - za ponad 500zł mniej nabyłem konsolę 12GB, gry - i do tej sumy to jeszcze na jakiś dysk SSD byłoby mnie stać, także 12GB ma sens wbrew pozorom.

- Mechanizm klapki do slotu na płyty. Wszyscy trąbią, że to pewnie się wyjedzie szybko, bo trzeba z użyciem siły zasunąć klapkę. Ale żaden recenzina nie pomyślał już, aby normalnie zasunąć ją z wciśniętym przyciskiem otwierania, i po zasunięciu klapki go puścić. Nie trzeba wtedy żadnej siły, tylko ktoś nie wpadł na ten pomysł podczas recenzowania...

EDIT:

A za konsolą polecam rzucić okiem na Allegro. Super Slim w sklepach to co najmniej 799zł, a ja swoją dopadłem za 669zł z darmową przesyłką kurierską jeszcze... A w 110zł różnicy to jakieś 2-3 gry używki będą. Polecam Morele, może jeszcze mają aukcję z PS3 w tej cenie.

#290432 Jaki mam model Chipa?

Wysłany Szymon640 włączone 17 lipiec 2013 - 00:04

Zobacz postZiK, o 16 lipiec 2013 - 22:25 , napisał:

pytasz czy stwierdzasz?
Czy ostatnie zdanie mojego wywodu lub chociażby tytuł tematu nic Ci nie mówi?

#289546 Xbox 360 Slim 4GB- warto?

Wysłany Gorgonek włączone 22 styczeń 2013 - 11:46

Kłutnie?! Zainstaluj jakiś dodatek sprawdzający błędy ortograficzne, bo inaczej będą o to kłótnie ;)

#288711 DS Lite a R4 WOOD 1.48

Wysłany Wojttaz włączone 11 październik 2012 - 07:02

http://www.r4wood.co...-R4-Kernel.html tutaj masz oprogramowanie, ściągasz najnowsze, wypakowujesz i wrzucasz je na kartę (muszę być na "wierzchu", nie w żadnym folderze). Tak, powinno działać na DSLite. Ja mam do Lite R4 zwykłe, ale właśnie z owym softwarem i ładnie chodzi. Tak, multiplayer chodzi jak "legalny". Czy jest czytnik PDF? http://www.qj.net/qj...wer-for-ds.html tutaj coś jest. (jest czytnik notatników, który bardzo ładnie chodzi). Przeglądarka? http://forums.qj.net...r-homebrew.html.

Jeśli się spóźniłem to sorry (aukcja się skończyła, nie wiem czy masz ją czy nie), ale jeśli nadal jej nie masz, to kupuj śmiało. Warto, a gry działają jak oryginalne.
:yes:

#287249 [GBA] W co można eRPeGować na advance'sie

Wysłany Borsuczysko włączone 09 czerwiec 2012 - 11:49

Muszę przyznać że jestem zaskoczony że w dziale traktującym o grach RPG nikt do tej pory nie wspominał tytułów z GBA.Mało która konsola może pochwalić się tak dużą liczbą DOBRYCH gier z tego gatunku.No ale wszystko można nadrobić .Co by zachęcić was do sięgnięcia po tytuły na tą konsolę zamieszczam malutki wykaz co ważniejszych perełek z gatunku RPG dostępnych na GBA.(kolejność przypadkowa)

1.Seria Golden Sun
Zaprawdę powiadam wam; nie wie nic o rpg'ach na handheldy ten kto Golden Sun'a nie zaliczył.GS to typowy jrpg .Historia opowiedziane w grze mimo standardowego motywu ratowania świata prezentuje sobą najwyższy poziom, i to nie tylko w dziedzinie przenośnych rpg a rpg w ogóle .Nie znajdziemy tu tak powszechnego w japońskich rpg'ach patosu i nadęcia ,postacie są bardzo żywe i realne - każda ma wyraźnie nakreślony rys psychologiczny .Co nie mniej ważne w grze naprawdę ciężko stwierdzić kto jest "tym złym" - owszem z początku wydaje się to oczywiste, jednak kiedy wychodzą na jaw pobudki i motywacje poszczególnych postaci gracz nie raz będzie się zastanawiał czy aby na pewno kierowana przez niego drużyna stoi po właściwej stronie.Jako dowód niech posłuży fakt że w części 2 kierujemy postaciami które w jedynce były niejako w opozycji do drużyny gracza.
Co do mechaniki rozgrywki to gra toczy się na dwuwymiarowych lokacjach przedstawionych w delikatnie osłodzonej grafice.W czasie walki która toczy się turowo przenoszeni jesteśmy na mniejsze plansze na których wyraźniej widać postacie i wrogów.Sama walka jest bajecznie pięknie przedstawiona ,ataki są ładnie animowane i wielu z nim towarzyszą efekty zgrabnie udające 3d.Wisienkę na torcie stanowią summony (stworzenia które można przywoływać) ich ataki są niesamowicie spektakularne (kiedy grałem w gs po raz pierwszy , niejednokrotnie przecierałem oczy ze zdumienia "to gba tak potrafi?!").System rozwoju postaci również jest niezwykle rozbudowany - klasa postaci,umiejętności i czary bohaterów zależą od ilości i rodzaju przydzielonych im dijinów (magicznych małych stworków przypisanych poszczególnym żywiołom).
Smaczku grze dodają liczne zagadki logiczne w których trzeba umiejętnie operować specjalnymi zdolnościami bohaterów( jedni potrafią przesuwać bądź przenosić obiekty,inni zamrażać wodę tworząc lodowe słupy jeszcze inni czytać w myślach spotkanych postaci -jest tego znacznie więcej).Zagadki zazwyczaj nie są strasznie trudne jednak niejednokrotnie potrafią przysporzyć problemów - co ja osobiście poczytuję za zaletę .
Poziom trudności gry odbiega od współczesnych produkcji - tu nikt nie prowadzi gracza za rękę ,trzeba umiejętnie kojarzyć fakty ,orientować się na mapie gry a w trakcie walk mieć dobrze przemyślaną strategię (bossowie potrafią być nieprzyzwoicie potężni) ale to tylko zwiększa satysfakcję z gry.
Podsumowując ; jeśli nie miałeś wcześniej styczności z rpg na gba to jest tytuł od którego powinieneś zacząć swoją przygodę.Gwarantuję że zapadnie Ci on w pamięć i da wiele satysfakcji z gry .

2.Seria Pokemon
Tutaj chyba dłuższy komentarz jest zbędny, eRPGi z pokemonami zna chyba każdy .Jest to gra którą albo się kocha albo nienawidzi .Bzdurna fabuła, ascetyczna grafika i animacje ale jednak mają to coś co sprawia że można przy nich spędzić długie godziny szlifując swoją taktykę,kompletując stworki czy po prostu zwiedzając ogromny świat gry.Dodam jeszcze że na gba wyszła najlepsza w moim odczuciu część serii (tak tak wliczając nowsze odsłony z nds) a konkretniej ;Pokemon emerald.

3.Seria Fire Emblem
O ile poprzednie dwie serie pewnie są przynajmniej ze słyszenia znane przeciętnemu graczowi o tyle Fire Emblem poza granicami kraju kwitnącej wiśni nie doczekał się większego rozgłosu.A niesłusznie. Fe jest grą ze wszech miar wybitną.Jest to taktyczne rpg okraszone świetną fabułą i wyjątkowo udanym systemem walki.Jak to w taktycznych eRPeGach bywa walki toczą się na planszach podzielonych na kwadraty. W czasie ataku akcja przenosi się na mniejszy ekran na którym możemy podziwiać przepiękne animacje ataku (animację trafienia krytycznego generała i palladyna mógłbym oglądać w nieskończoność).Do naszej dyspozycji oddana została ogromna ilość jednostek (które dołączają się do nas w miarę postępowania fabuły).Jednostki różnią się od siebie mobilnością,siłą ataku,szansą na trafienie krytyczne,pancerzem,możliwością używania różnego rodzaju uzbrojenia/magii, żywotnością ....Co więcej jednostki mogą zdobywać klasy prestiżowe i zazwyczaj każda jednostka ma więcej niż jedną drogę awansu np .kawalerzysta może zostać szybkim i zwrotnym konnym palladynem mogącym używać mieczy i włóczni ale także mniej mobilnym Great knightem mogącym używać każdego uzbrojenia i posiadającym bardzo dużą obronę.Mapy na których toczą się bitwy bywają naprawdę bardzo rozległe i zróżnicowane a odpowiednie wykorzystanie ukształtowania terenu często jest kluczem do wygranej.
Co do fabuły to jest to jeden z najmocniejszych elementów całej serii .Nie dość że jest ciekawa , bardzo rozbudowana i wielowątkowa to jeszcze do tego zdarzają się momenty w których musimy podjąć decyzję jaką ścieżką chcemy podążyć.Jest to tyle ważne że wybranie konkretnej ścieżki prowadzi nas na tereny na których spotykamy postacie które możemy zwerbować do swojej armii.
Poziom trudności jest dość dobrze wyważony i przy odpowiednim planowaniu i taktyce nie powinniśmy mieć problemu z wygrywaniem większości map.Warto nadmienić że postacie które giną na polu bitwy tracimy bezpowrotnie więc naprawdę warto dobrze przemyśleć swoją strategię przed ruszeniem do boju .Jest to tyle istotne że w Fe nie ma jednostek anonimowych - każda postać jest wyraźnie nakreślona , ma swoje cele priorytety ,co za tym idzie ciężko jest się graczowi pogodzić ze stratą choćby jednego wojaka .Sam wielokrotnie powtarzałem niektóre walki tak aby nie stracić żadnego ze swoich ulubieńców.

To na razie tyle.Jednak nie jest to koniec mojej listy i będę systematycznie dodawał w tym temacie kolejne tytuły wraz z krótkimi opisami.

#287140 Xbox 360 czy PS 3

Wysłany krupek1 włączone 26 maj 2012 - 14:33

Sugerując się grafiką w wyborze konsoli to dla mnie iście gimbastyczne podejście..

#271359 Jak wgrywać gry na kartę pamięci na psp

Wysłany Saen włączone 03 styczeń 2010 - 12:28

Toż tu prawie wszyscy piszą o nagrywaniu gier na kartę itp.

#271356 Jak wgrywać gry na kartę pamięci na psp

Wysłany Gorgonek włączone 03 styczeń 2010 - 12:19

Wkładasz płytę do napędu UMD i to wszystko ;)

#254295 Budokai 3

Wysłany klobin włączone 03 styczeń 2009 - 22:32

robie tak jak napisałeś i nie zdobywam nadal cell jr i saibamena

#291345 Zlot 2014?

Wysłany isao włączone 19 marzec 2014 - 09:51

Ale ja mieszkam już od dość dawna w Poznaniu ;D w lc tylko czasem bywam u rodzimy ^^

Ps; miejscówka fakt mocna. Zakład karny dla kobiet o zaostrzonym rygorze i psychiatryk xd sooo much fun.