Skocz do zawartości

pobieraczek.pl

• Ten temat jest zamknięty Ten temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aris36

Aris36
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 12:40

Cześć. Co sądzicie pobieraczku.pl. Jak dla mnie jest to grupa oszustów próbująca wyłudzić pieniądze od naiwnych internautów, między innymi mnie, i tu się zaczyna cała historia.
Wlazłem na tą przeklętą stronę i widzę tekst zarejestruj się za darmo. Ja przed rejestracja przeczytałem cały regulamin.
I się zalogowałem i testowałem przez dziesięć dni. super transfer dużo plików i w ogóle wszystko super.
po dziesięciu dniach przychodziły mi na meila listy w których mnie szantażują zę mam zapłacić prawie 100zł. No ja myśle czy ich czasem nie popier....ło. I napisałem meila zwrotnego z kilkoma komplementami ;) .
Póżniej dostałem następnego że zgłoszą sprawę do sądu. Ja się wpieniłem i nie zapłaciłem tych pieniędzy. Dziś zmeniłem swoje IP i usunąłem pocztę e-mail. Ciekaw jestem czy podadzą do sądu.
Ale nie jestem jedyny w takiej sytuacji.
Pisałem z rzecznikiem praw konsumenta a on odpisał:''nie ma szans aby podał pana do sądu ponieważ nie mają dowodów przeciwko tobie. Jedynie ty ich możesz oskarżyć o grożby''

Piszcie opinie na temat pobieraczka-sraczka-okradaczka.pl
może jakieś rady?

Porzdrawiam :D

Edytowanie przez iniemamocny, 23 sierpień 2009 - 15:06 .

#2 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5127 Postów:
  • Interests:A tak, tak.

Wysłany 18 sierpień 2009 - 12:53

podobny temat znajduje się na forum animesub.info
http://animesub.info...c.php?id=255036
również ludzie coś wspominali iż owy serwis ich próbował okraść...
w każdym razie podziwiam ludzi korzystających z takich rzeczy.
Przecież to na kilometr śmierdzi jakimś przekrętem... chcę coś szybko i bezstresowo ściągnąć
to korzystam z kont premium na serwerach hostujących (rapidshare, megaupload) i/lub kont shell,
przynajmniej mam pewność, że nikt nie będzie próbować mnie wydymać dosłownie...
Dodaj obrazek

#3 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 13:07

placic za sciaganie danych? maj gad.
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#4 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5127 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 13:19

kidman może nie za ściąganie, co raczej za hmm przynajmniej w moim wypadku...
...bota, hosting, łącze 100/100 ^_^
Co nie zmienia faktu, iż trzeba (no offence) naprawdę być frajerem, a co by się dać zrobić na takie coś... zero fantazji, jak boga kocham na swój własny sposób...

Edytowanie przez isao, 18 sierpień 2009 - 13:20 .

Dodaj obrazek

#5 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 13:32

a, konto shellowe to jasne, spoko rzecz:)
ludzie sie nigdy nie naucza, ze jak cos jest zbyt tanie to potem moze byc 'wesolo'
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#6 Aris36

Aris36
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 14:31

W regulaminie nic nie pisało o opłatach. Ale pisało że po okresie próbnym MOŻEMY wykupić pakiet za 7,90zł na miesiąc. A nie że sraczek.pl będzie mi narzucać jaką kwotę mam wpłacić.
Aha zapomniałem dodać że okradaczek.pl ma pirackie programy. Downy zasłaniają się paragrafami z naszego kochanego prawa. :P i piszą że podpisałem umowę z nimi. A ja przeczytałem nasze prawa i umowa jest nieważna jeżeli nie ma na nie mojego podpisu.

#7 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 18 sierpień 2009 - 16:04

Nie korzystałem z tego ale czy przy rejestracji trzeba było podawać jakieś swoje dane personalne? Na takich stronach się nie loguje a jak muszę to podaje jakieś fikcyjne dane coby później nie dostać jakiegoś rachunku czy niepotrzebnego spamu.

Dodaj obrazek

#8 Aris36

Aris36
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 16:38

Zobacz postgryzzli, o 18.08.2009, 17:04, napisał:

Nie korzystałem z tego ale czy przy rejestracji trzeba było podawać jakieś swoje dane personalne? Na takich stronach się nie loguje a jak muszę to podaje jakieś fikcyjne dane coby później nie dostać jakiegoś rachunku czy niepotrzebnego spamu.

Podałem takie dane:
Miejsce zam.-jezioro
ul.-zachlapana 1b
adres pocztowy.-rzeka 55-666
imię.- Mietek
nazwisko.-Żul
Ale napisali że dojdą do mnie po moim IP. A w ich regulaminie jest napisane że moje dane i ip nie bedzie dla nikogo dostępne i nie bedzie uzywany przeciw mnie. Sami sobie zaprzeczają B)
znają tylko mój mail który dziś usunąłem. Ale nie wiem co z tym ip.
tu macie ten list co te ku*wy do mnie napisały:
Nie będzie się wam chciało tego czytać ;)

Dnia 29.07.2009 z komputera o adresie IP 83.29.65.93 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.p...ER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - aris01@interia.eu
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieracz...=...LrYrG+vYyM=

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl

Problem w tym że sprawdziłem swoje ip w wierszu poleceń(wpisałem ipconfig) i wyszło tak 192.***.1.10.
Ciekawe...
zasłaniają sie prawem złodzieje jedni.
zobacz i wytestuj. Nie dajcie się nabrać!!!!

#9 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 18 sierpień 2009 - 17:00

To jest twoje sieciowe IP a to które podałeś a raczej oni Tobie w mailu jest IP głównym w tym przypadku chyba neostrady.

Po IP nie znajdą każdego bo można było się zarejestrować np w kafejce internetowej albo korzystając z hot spota.

Edytowanie przez gryzzli, 18 sierpień 2009 - 17:03 .

Dodaj obrazek

#10 Aris36

Aris36
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 17:22

Zobacz postgryzzli, o 18.08.2009, 18:00, napisał:

To jest twoje sieciowe IP a to które podałeś a raczej oni Tobie w mailu jest IP głównym w tym przypadku chyba neostrady.

Po IP nie znajdą każdego bo można było się zarejestrować np w kafejce internetowej albo korzystając z hot spota.

Ja się zarejestrowałem w domu. I jest to możliwe że mnie dojdą po tym ip co podali w mailu?

#11 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 17:47

Korzystasz z neo i rutera(livebox'a)?

83.29.65.93 To jest IP z grupy neo

192.***.1.10. a to jest IP sieciowe nadawane przez ruter/administratora sieci.

Dodaj obrazek

#12 Aris36

Aris36
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 18:34

Zobacz postgryzzli, o 18.08.2009, 18:47, napisał:

Korzystasz z neo i rutera(livebox'a)?

83.29.65.93 To jest IP z grupy neo

192.***.1.10. a to jest IP sieciowe nadawane przez ruter/administratora sieci.

mam liveboxa. Ale po tym ip mogą dojść do mojego adresu jeśli tak to będzie szynka. :o

#13 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:
  • Interests:nie mam

Wysłany 18 sierpień 2009 - 18:48

http://www.pcformat....-pobieraczek-pl
Młody nie panikuj, mogą Ci naskoczyć. To jest wyłudzanie pieniędzy, podobna afera była z Netią kiedyś. Spoko, sprawa się rozwinie i łeb jej ukręcą. Nie ma co panikować :)
Myślę, że temat jest na tle ciekawy i życiowy że powinno się go przenieść do "na luzie" ku przestrodze innym.

Edytowanie przez uth, 18 sierpień 2009 - 18:48 .

Aktualnie: Nadal Zero z Wioski
W Planach: Podbicie Świata!!!!!!! i Nr 1 na Liście Bogaczy Forbesa!!!!!!!111!!!

Dodaj obrazek

#14 Walküre

Walküre
  • Konsolinka
  • 822 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 19:07

Imo to w ogóle trzeba być idiotą, żeby zasysać coś z portalów, które wymagają rejestracji, i tyle.
Oczywiście bez urazy dla osoby, która jest autorem tematu :) Bo o tym co zrobił podany blabla.pl było już głośno i dla mnie to przegięcie pały, ale tak to już jest, że nawet z lupą trzeba czytać to co piszą drobnym maczkiem :P
Powiedz, że masz 9więc lat i neostrade, to Ci wybaczą i wsio :lol: nawet na allegro.pl działa/działało :lol:

Edytowanie przez Walküre, 18 sierpień 2009 - 19:14 .

#15 imit

imit
  • Użytkownicy
  • 631 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 19:07

Sprawa była na Wykop.pl i UOKiK się już do nich dobrał ;) A poza tym to myślisz, że chciałoby im się szukać kilku tysięcy osób po IP?

#16 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 19:32

Jeżeli chodziło by o konkretne pieniądze to myślę że tak.

A co do rejestrowania się na różnego typu portalach to trzeba to robić z głową i nie podawać swoich prawdziwych danych bo są firmy które je sprzedają i później można zostać zasypanym spamem to w najlepszym wypadku a w najgorszym dostać jakieś rachunki za Bóg wie co bo komuś zachce się wykorzystać nasze dane.

@Aris36

Myślałeś że jesteś nie do wyśledzenia bo masz ruter? Każdy Twój ruch w internecie zostawia jakiś ślad i jeżeli ktoś będzie chciał to bez większego problemu dowie się kim jesteś. Są nawet www w których podajesz adres ip a ona pokazuje orientacyjny obszar w którym znajduje się właściciel tego ip.

Dodaj obrazek

#17 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5127 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2009 - 22:18

Prosta sprawa trza było po proxy się logować na takich stronach ^_^
W każdym razie temat przeniosłem do 'na luzie' co by dla potomnych się ostał...
Zachęcam również do pisania o innych serwisach tego typu wyłudzających pieniądze...
Dodaj obrazek

#18 Aris36

Aris36
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 19 sierpień 2009 - 07:32

odpisałem tym kretynom że mam ich w dupie i czekam na rozprawę w sądzie.
Wiecie co? 5 minut póżniej piszą umowa została rozwiązana... Dziękujemy za współpracę.
Pozdrawia zespół pobieraczek.pl.
Ja myślałem że ich rozwalę. Zasłaniają się prawem a jak przyjdzie co do czego to się boją. :?
Bałem się jak cholera przez okradaczka.pl
Serwis niedługo się rozpadnie bo czytałem o tej sprawie. Pobieraczek jest zadłużony na ponad 20.000.000zł. Bo użytkownicy nie płacą. Zbyt dużo zgłoszeń do UOKIK i oni też się zajęli tą sprawą.
Jeszcze będzie afera w UWAGA tam tez trafiły zgłoszenia i ma być reportaż na ich temat.

Komentujcie tą sprawę.
Jeśli znacie podobne strony to piszcie. Ja też się postaram coś poszukać.

#19 iniemamocny

iniemamocny

Sóperbochater ;p

• Moderatorzy
  • 7745 Postów:
  • Interests:Technologie jutra, telekomunikacja, szybkie auta i tuning, kobiety no i oczywiście giercowanie i wszystko co związane ;-)

Wysłany 23 sierpień 2009 - 12:01

http://www.idg.pl/ne...y.tlumaczy.html

Jednak ponoć 90% placi......
Dodaj obrazek

#20 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 26 sierpień 2009 - 10:58

Ja tam się na prawie nie znam, ale w jednym ma rację. Oświadczenie woli to oświadczenie woli. Niezależnie od medium ma taką samą moc prawną o ile można udowodnić tożsamość stron. Możesz przy świadkach słownie się zobowiązać, że zawierasz umowę i jest to jak najbardziej ważne.

Regulamin chyba też zgodny z prawem był. Ja problem widzę tylko w tym, że (IMO) takie regulaminy są nieetyczne i od samego początku mają za zadanie złapanie ludzi nieświadomych wagi podejmowanych działań. Ale etyka i prawo to dwie różne rzeczy.

Problem widzę tylko jeden. Tak na dobrą sprawę nie są w stanie udowodnić, kto tak naprawdę składał to oświadczenie. Mógł to być równie dobrze dowcipny kolega (który podał fałszywe dane, ale rejestracja była w naszym domu, z naszego IP). Tylko.... to jak z mandatami za zdjątka z fotoradaru. Jak nie udowodnią, kto kierował (na zdjęciu nie widać a właściciel się zaprze, że nie kierował), to ukarany zostanie właściciel - jedyny plus jest taki, że nie dostanie punktów karnych (raz z tego kiedyś skorzystałem, jak nie było kompletnie widać, kto za kierownicą siedzi, mandat taki sam, ale punktów zero).

Dlatego przy komunikacji z urzędami (choćby ZUSem) konieczny jest kwalifikowany podpis. Masz kartę, pin masz znać sam i nikomu nie podawać = nie wyprzesz się, że to ty.

Edytowanie przez ffgriever, 26 sierpień 2009 - 11:00 .

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)