Skocz do zawartości

G...ry na PS Vita, czyli "marnowana moc ps3"?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 14 wrzesień 2013 - 15:54

Przeglądam właśnie bibliotekę gier na PS Vita i poza remake'ami (MGS, Jak & Daxter, Oddworld), "portami" z PS3 (Mortal Kombat, DoA5+, NFS:Most Wanted, LBP, MotorStorm RC) oraz kilkoma własnymi grami (Uncharted, Wipeout 2048, Persona 4, Killzone) większość gier nie wygląda jakby korzystała z tego "potencjału PS3 w urządzeniu przenośnym". Dużo strzelanek 2/2.5/3D i pierdółek, ale bardzo mało system sellerów lub chociaż bardzo dobrych gier.

Są jakieś ciekawe zapowiedzi chociaż? Czy system padnie zanim realnie się rozwinie?

Dodaj obrazek

#2 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 14 wrzesień 2013 - 22:19

Głównym mankamentem tej konsoli jest bardzo mała biblioteka gier. Co gorsza, przyszłość dobrze się nie rysuje. Kilka razy już się zastanawiałem nad zakupem Vity, ale zawsze dochodziłem do wniosku, że interesują mnie raptem 2-3 gry na tej konsoli, a dla klasyków mogę kupić PSP. Może, gdybym miał więcej czasu na granie lub więcej podróżował, to zapodałbym sobie Vitę, ale póki co, nie zanosi się na to. Szkoda, że tak słabo wygląda sytuacja tej konsoli, bo potencjał ma ogromny.

#3 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 15 wrzesień 2013 - 07:13

Mi dorzucili gratis, jak przedłużałem abonament. O czymś to musi świadczyć ;) Na szczęście na Ps3 mam abonament PS+ i sporo gier z Vita w bibliotece. Jedyna nadzieja, to Custom FW i możliwości z tym związane.

Swoją drogą, beznadziejny pomysł z "jedno konto przypisane do jednej karty pamięci". Chciałem kupić Chrono Cross na PS Store, ale musiałbym mieć konto USA i za każdym razem wymieniać kartę oraz resetować konsolę do ustawień fabrycznych. Zaletą jest, że gry z PSP (oczywiście trzeba kupić na nowo, nawet jeśli masz PSP i te gry) wyglądają nieco lepiej na Vita.

Kilka gier, które chciałbym zobaczyć na PS Vita: Gran Turismo Vita i inne wyścigi, turowe strategie, jakieś dobre jRPGi i więcej zręcznościówek jak Rayman Origins :)

PS "Rabaty" na PS+ to jakiś śmiech na sali ;) Reklamowane jako "wielkie zniżki", a takiego Monster Hunter obniżyli z 19 na 17zł :lol:

Dodaj obrazek

#4 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 15 wrzesień 2013 - 19:28

Ja bym z chęcią zobaczył jakieś platformery w stylu Crash, Spyro, Daxter i wyścigi w luźnych klimatach, coś a'la Micro Machines, Re-volt, czy Crash Tag Team Racing. Moim zdaniem to właśnie takie gry najbardziej się nadają na tego typu konsole ;)

#5 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 15 wrzesień 2013 - 20:26

Motorstorm RC mi trochę Micro Machines przypomina ;) Niby jest Modnation Racers.

Ja lubię RPGi/turówki, trochę zręcznościówek i wyścigi. Platformówki też, ale póki co mam Rayman Origins ^_^

Dodaj obrazek

#6 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 16 wrzesień 2013 - 10:22

Sprzedaj póki jeszcze w cenie albo trzymaj kciuki za to,że te nowe PSV z LCD będą mieć problemy, wtedy z OLEDem podskoczy w górę. :D

Jak dla mnie, na dzień dzisiejszy to martwa konsola.

#7 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 16 wrzesień 2013 - 13:00

W sumie sytuacja podobna jak z 3DS, ale ten ostatni ma trochę "exclusive" gier w które lubię grać ;)

Na razie potrzymam, zobaczę czy nie będzie jakiegoś CFW i rozsądnego homebrew. Dałem za nią 0zł, a abo na Ps3 i tak kupuję, to trochę tych gier się z PS+ znajdzie ;)

Dodaj obrazek

#8 Jusko

Jusko
  • Użytkownicy
  • 133 Postów:

Wysłany 18 wrzesień 2013 - 16:00

Ech, szkoda mi trochę Vity. Chciałbym ją kupić dla Persony 4 bo wersję PS2 ciężko w PL dostać, ale jeszcze zdrowy rozsądek mnie trzyma :-) W zasadzie z handheldów to pozostaje tylko PSP (bo dorobił się tych gier przez lata), jak ktoś jednak nie wsiąkł w świat Nintendo (jak ja, Wii już z rok się kurzy zamknięte w szafie i nie mogę znaleźć kupca nawet za 350zł z 5 grami oryginalnymi, softmodem, kartą SDHC 4GB i darmową wysyłką).

Edytowanie przez Jusko, 18 wrzesień 2013 - 16:01 .

#9 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 18 wrzesień 2013 - 16:54

Mnie najbardziej ciekawi, gdzie ta "moc ps3 w kieszonkowej konsolce"? Poza Wipeout 2048 i Uncharted nie bardzo ją widzę. Póki co mam zainstalowanego W2048 i... Monster Hunter z PSP oraz Grandia z PSOne.

Boli mnie, a raczej wk..., brak możliwości posiadania dwóch kont na raz. Trzeba posiadać osobne karty na konto EU i USA, a poza tym resetować konsolę do ustawień fabrycznych za każdym razem gdy chce się zmienić konto. Ponadto, chociaż to mogą być plotki, Sony blokuje dostęp do PSN konsolom na których często taki zabieg był wykonywany. Gdyby chociaż ujednolicili dostępność gier na rynkach.

MOŻE jakiś CFW coś w tej kwestii zmieni...

Dodaj obrazek

#10 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 18 wrzesień 2013 - 17:13

Na razie jedyne hacki są w obrębie user mode dla emu PSP... Przy całym tym cyrku z podpisywaniem wszystkiego nie liczyłbym już na CFW. A już na pewno nie na tak mało popularnej i drogiej konsoli. A szkoda bo jej potencjał jest ogromny.

BTW: Co sądzisz o GUI PSV? :)

#11 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 18 wrzesień 2013 - 17:41

Drogiej? Prawie nówki można po 500-600zł kupić. W dodatku, Sony obniża ceny teraz (chyba o 100$/?) i nówki sklepowe też będą rozsądniejsze. Najdroższe są akcesoria, a dokładniej karty pamięci.
Mówili, że Ps3 nie da się złamać. Myślę, że z Vitą to też kwestia czasu. Szczególnie jak potanieje.

Interfejs może być, ale spodziewałem się "kopii" tego z Ps3. Tak samo jak spodziewałem się łatwości korzystania z kont EU/USA/JPN ;)

Dodaj obrazek

#12 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 19 wrzesień 2013 - 00:43

Jak dla mnie interface jest tragiczny. Spodziewałem się bardziej właśnie XMB.

#13 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 19 wrzesień 2013 - 05:49

Jak na dotykówkę? Może być. Ten z Ps3 pewnie dałoby się zaadaptować, ale pokolenie TS by pewnie miało z nim problemy ;)

Zresztą, najmniej czasu powinno się na konsolce w interfejsie spędzać :P

Dodaj obrazek

#14 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:

Wysłany 19 wrzesień 2013 - 17:52

Ale za 600zł to ja oczekuję GUI który mi się podoba, a nie taki który jak najszybciej chce przełączyć na grę. ;)

#15 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 19 wrzesień 2013 - 18:19

GUI z 3DS jest podobne ;) Za 600zł to ja oczekuję, że gry na konsolę pokażą tę jej moc :P Lub chociaż przyciągną mnie sentymentem do kolejnych Zeld, Marianów czy Pokećwoków :)

Dodaj obrazek

#16 szynszylak

szynszylak

ADMIN niepokorny

• Root Admin
  • 1487 Postów:

Wysłany 27 październik 2013 - 13:32

Zobacz post# BERION #, o 19 wrzesień 2013 - 00:43 , napisał:

Jak dla mnie interface jest tragiczny. Spodziewałem się bardziej właśnie XMB.

Ja wolę to co jest niż XMB w wersji PSP. Wolał bym żeby np usuneli wszystko co nie jest grami (gdzieś ukryli) - większość z ikonek to są jakieś gówna trofea itp.

Pozatym jest OK. Dobrze by było, gdyby ktoś pomyślał o skórkach do tego GUI-a.

=================
Kozak, jest to słowo pochodzenia tatarskiego i wykłada się jakoby chudy pachołek, zdobyczy sobie szukając, nikomu poddany, za pieniądze komu chce służy.Dodaj obrazek
=================

#17 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 04 luty 2014 - 16:51

Chciałem się pobawić Remote Play, o którym kiedyś tam słyszałem, ale okazuje się że tylko kilka wybranych tytułów obsługuje to cudo... W praktyce, poza ICO & Shadow of the Colossus w nic sobie nie pograłem. Spróbuję jeszcze Lair, ale miałem nadzieję na takie Ni no Kuni czy chociażby Gran Turismo.

WTF Sony?

Dodaj obrazek

#18 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5128 Postów:
  • Interests:A tak, tak.

Wysłany 05 luty 2014 - 11:31

hmm kasa?
Tutaj masz w miarę aktualną listę http://www.vitaplaye...mpatible-games/ szczerze powiedziawszy dupy nie urywa...
Dodaj obrazek

#19 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 05 luty 2014 - 17:13

Widziałem tę listę, jeszcze (ewentualnie) w GoW Collection mogę sobie zagrać przez RP, ale większość gier w które bym chciał nie działa ;)

Vita w większości służy za przycisk do papieru niestety. Wolę czasami na DS Lite w Poki z GBA zagrać niż w cokolwiek co mam na Vita, a w PS+ (gry Vita) i z kilku zakupów (jedna lub dwie gry na Vita i reszta z PSone lub PSP) się tego zebrało trochę. Smutne to. Podobnie jak ta klatkująca przeglądarka, która sobie np nie radzi zbytnio z Gmail ;)

Dodaj obrazek

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)