Skocz do zawartości

[FAQ] Nagrywanie dem na pendrive'a

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 01 październik 2010 - 10:15

Poradnik przyda się kilku grupom osób:
- właścicielom Arcade/4GB, którzy mają szybkie pendrive'y i z nich chcą pograć w dema,
- tym bez konta Gold, które chcą pograć w najnowsze dema równie szybko co pozostali,
- oraz właścicielom konsol zbanowanych ;)

Cała operacja jest w zasadzie nieskomplikowana. Niestety pendrive po takiej operacji będzie "niewidoczny" [będzie zapełniony, nawet jeśli nic na niego nie nagramy] dla zwykłych urządzeń na USB. Wystarczy go sformatować, aby powrócił do normalnego stanu ;)

I Skonfigurowanie pendrive'a

• 1. PD podłączamy pod USB do konsoli.

• 2. Wchodzimy do dasha -> Ustawienia Systemu -> Pamięć i wybieramy tutaj "Przenośne urządzenie pamięci masowej".

• 3. Wybieramy "Skonfiguruj teraz", aby przeznaczyć do 16GB na pamięć masową konsoli X360 [format FATx].
    Uwaga! Utracimy wszystkie dane znajdujące się na pendrivie. Podejrzewam że opcja "Dostosuj" umożliwia wydzielenie do 16 GB z dostępnego na dysku miejsca, aczkolwiek nie chciała współpracować z 160GB w formacie NTFS.

• 4. Po zakończonym procesie wyjmujemy PD z konsoli i podłączamy do PC ;)

II Skopiowanie dema na pendrive'a

• 1. Pobieramy aplikację Xbox 360 USB Storage Explorer, jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy, to teraz podłączamy pendrive'a do PC.

• 2. Uruchamiamy Xbox 360 USB Storage Explorer, wybieramy File->Open Drive.

Dodaj obrazek

• 3. Przygotowujemy pobrane demo do wstrzyknięcia na pendrive'a. Zazwyczaj dema od razu znajdują się w folderze \0000000000000000\ lub \Content\0000000000000000\. W tym drugim wypadku nic nie musimy robić, w tym pierwszym musimy stworzyć folder Content i przenieść do niego folder \0000000000000000\ zawierający nasze demo.

• 4. Folder Content przeciągamy (drag'n'drop) do aplikacji Xbox 360 USB Storage Explorer. Rozpocznie się proces "wstrzykiwania" (injecting).

Dodaj obrazek

• 5. Po zakończeniu, aby nie uszkodzić danych na PD, wybieramy File->Close Drive

III Uruchamianie dema z pendrive'a

• 2. Wchodzimy do dasha -> Biblioteka gier -> Wersje demonstracyjne i wybieramy nasze demo ;)

IV Kopiowanie dema na dysk konsoli

• 2. Wchodzimy do dasha -> Ustawienia Systemu -> Pamięć i wybieramy "Przenośne urządzenie pamięci masowej", które wcześniej skonfigurowaliśmy.

• 3. Wchodzimy do katalogu "Wersje demonstracyjne", wybieramy zgrane na pendrive'a demo, a następnie z dostępnych opcji "Przenieś" i wybieramy miejsce docelowe.

• 4. Po zakończeniu kopiowania pendrive'a możemy odłączyć i z dasha -> Biblioteka gier -> Wersje demonstracyjne uruchomić skopiowane w ten sposób demo.

Jeśli starczy nam miejsca, można wrzucić kilka dem, ponieważ każde demo ma osobny podkatalog w folderze 0000000000000000 :)

Tym sposobem (podobno, nie próbowałem) można także wrzucać pobrane z sieci profile użytkowników wraz z DLC lub grami z XBL Arcade przez nich zakupionymi (działa na konsolach bez jtag i flashowanego napędu), stany gier, premimum themes itp. Niestety potrzebne jest podłączenia konsoli do XBL, więc na zbanowanych nie zadziała :pirate:

Idea jest podobna, profil wrzucamy bezpośrednio do folderu Content, a grę/DLC do podfolderu 0000000000000000. Następnie na konsoli importujemy profil i uruchamia grę na tym profilu, potem przelogowujemy się na nasz profil lub logujemy na swój profil live z drugiego pada podłączonego konsoli. Trzeba taki zabieg za każdym razem gdy chcemy uruchomić grę lub skorzystać z DLC.

Dodaj obrazek

#2 zdenek

zdenek
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 30 październik 2010 - 12:35

Witam. Szukając odpowiedzi na mój problem trafiłem na to forum i ten temat. Mianowicie mam problem ze skopiowaniem profilu na mojego x'a. Kiedy podłączam pendrive, bądź pamięć masową innego typu pod USB konsoli (oczywiście poniżej 16 GB), mogę odtwarzać media z pamięci przenośnej i nic więcej. Bez problemu mogę przeglądać zdjęcia z pendrive czy odsłuchiwać mp3 z psp podpiętego via USB pod x. Niestety kiedy otwieram ustawienia konsoli i postępuję wg instrukcji z tutka : 2. Wchodzimy do dasha -> Ustawienia Systemu -> Pamięć i wybieramy tutaj "Przenośne urządzenie pamięci masowej". mam do wyboru tylko HDD XBOXa. Format plików - FAT 32, próbowałem także FAT. Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu, lub chociaż domyśla się co może być nie tak proszę o odpowiedź.

#3 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 30 październik 2010 - 12:45

Masz najnowszy dashboard? ;) Tę funkcje, pamięć masowa jako pamięć X360, wprowadzono chyba w ostatnim.

Jeśli tak, to czy próbowałeś z innym typem pamięci masowej (poza PSP i tym pendrivem)?

Testowałem na Kingston, Freecom, karcie SD Panasonic + czytnik SD na USB i odpowiednio spreparowanym [wpierw <16GB obszar FAT32, reszta dysku NTFS] HDD na USB. Wszystkie były widziane.
Dodatkowo na tych 16GB z HDD udało mi się użyć opcji dostosuj i przeznaczyć 2GB na przenoszenie profili, save'ów, dem itp.

Dodaj obrazek

#4 zdenek

zdenek
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 31 październik 2010 - 18:26

Witam i dzięki za odpowiedź. Próbowałem jeszcze kartę pamięci + czytnik i objaw taki sam. Co do dashboardu wgrywałem niecały rok temu, więc bardzo możliwe że zdiagnozowałeś problem. To będzie ten -> http://www.xbox.com/...ort/UpdateSteps , czy jest jakiś nowszy ?

#5 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 31 październik 2010 - 18:56

W poniedziałek ma wyjść najnowszy, podobno nieco szybciej sam dash działa i inne "bajery rowery" ;) Poczekaj, podłącz konsolę do sieci i pozwól jej się zaktualizować :)

Dodaj obrazek

#6 zdenek

zdenek
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 31 październik 2010 - 19:36

Już wszystko elegancko śmiga. Dzięki wielkie za pomoc :)

#7 versa

versa
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 16 marzec 2011 - 21:36

Witam, mam nową konsolę xbox 360 slim 4gb, gdy wsadzam PD do konsoli i chcę formatować mogę ustawić tylko około 512mb a PD mam o pojemność 1,85 gb.

#8 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 17 marzec 2011 - 08:14

Wybierasz "Skonfiguruj teraz" czy "Dostosuj"? Obie pobierają 512MB na miejsce "systemowe" na PD, a pozostałą (w przypadku Dostosuj WOLNĄ, nie zapisaną) przestrzeń przeznaczają do Twojego użytku z konsolą X360.

Jeśli korzystasz z Dostosuj i na PD masz jakieś materiały (nie jest czysty) to wszystko wyjaśnia ;)

Dodaj obrazek

#9 versa

versa
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 17 marzec 2011 - 16:00

Konsola wykrywa grę skate 3 demo lecz nie mogę w nią grać, gdy włączam tą grę jest tylko czarny ekran, a gdy chcę ją zgrać w pamięć systemu 4gb to wyskakuje jakiś błąd

Edytowanie przez versa, 18 marzec 2011 - 20:59 .

#10 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 17 marzec 2011 - 18:38

Jeszcze raz, tym razem po polsku i od początku do końca...

Dodaj obrazek

#11 bndr

bndr
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 09 maj 2012 - 19:35

Czytałem gdzieś, że to injecting trwa długo i trzeba być cierpliwym, ale... próbuję wrzucić na pena demo 400 mb i trwa to już ponad pół godziny. Coś jest chyba nie tak?:)
edit: z innym demem już poszło ok. / post do usunięcia.

Edytowanie przez bndr, 09 maj 2012 - 20:06 .

#12 drozdoma

drozdoma
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 16 kwiecień 2013 - 07:48

Witam, nie chce zakładać nowego wątku, więc moze dopisze się tutaj.
Mój problem jest trochę inny od pozostałych opisanych tu na innych forach.
Jeśli przeniosę gierkę z XBOXa na USB to jest ok, działa bez problemu.
Ale jeśli skopiuję jakąś grę/aplikację z PC na USB do katalogu content\0000000000000000 to XBOX wykrywa je ale jako "uszkodzone" i nic nie moge z nimi zrobić.
Próbuje na przykład odpalić XEXMenu w ten sposób. Odpalam na PC USBXTAFGUI w wersji 44, do folderu content\0000000000000000 wrzucam katalog z xexmenu (C0DE9999), podpinam do XBOXa i w menu "ustawienia systemu"->Urządzenia Pamięci masowej widzę na USB XEXMenu z dopiskiem "Uszkodzony". I tak jest z każdym innym programem/demem/gierką :(
Czy ktos juz spotkał się z czyms takim?

#13 harry56

harry56
  • Nowy
  • 4 Postów:

Wysłany 12 czerwiec 2017 - 09:17

Nie poprawiaj, bo punkbuster sie nie zna. Mowie to jako osoba, ktora zna wiecej starych gier, a on to chyba uwaza, za cos waznego. Zostaw, jest super.

???????????????

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)