Skocz do zawartości

Mass Effect 2

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 08 styczeń 2009 - 16:54

Jak wiadomo od dawna, trwają prace nad ME2.
Gra ma ukazać się najpierw na X360 - a kilka m-cy później na PCta.
Jednak z racji tego, że BioWare jest już pod skrzydłami EA:

1. Gra może być słaba ... OBY nie
2. Może też trafić na PS3 - ponieważ EA nie idzie na 'ekskluzywność'.
....chyba że MS ma prawa do całej trylogii.

Co wy na to ?

#2 pawko

pawko
  • GoodFellas
  • 927 Postów:

Wysłany 08 styczeń 2009 - 17:37

Z tego co wiem to znak handlowy "Mass Effect" to własność MS więc gra będzie tylko na PC i X360
Gra na pewno nie będzie słaba :P.

#3 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 08 styczeń 2009 - 18:26

Pewnie będzie jak z SW: KotOR 2, fajny ale cholernie krótki :?

Jeszcze nie miałem czasu/okazji zagrać w Mass Effect, ale obiecuję sobie że to zrobię niedługo ;)

Dodaj obrazek

#4 Aquanox

Aquanox
  • Użytkownicy
  • 2507 Postów:

Wysłany 08 styczeń 2009 - 18:42

MS w sumie zasponsorował Mass Effecta - ciekawe na jakich warunkach.
Trochę mnie przeraża, że EA zrobi 'po swojemu' i nie da się w dwójkę grać....

#5 uth

uth
  • Skryba
  • 2417 Postów:
  • Interests:nie mam

Wysłany 12 styczeń 2009 - 10:20

W marcu nowe info, na spotkaniu Developerów będzie panel o Level Design z pierwszej części i konsekwencjach przeniesionych na drugą. Ciekawe, nie mogę się doczekać tego aperitiffu ;)
Aktualnie: Nadal Zero z Wioski
W Planach: Podbicie Świata!!!!!!! i Nr 1 na Liście Bogaczy Forbesa!!!!!!!111!!!

Dodaj obrazek

#6 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 24 grudzień 2009 - 10:06

Ostatnio na polygamii pojawiło się trochę filmików z Mass Effect 2 i......zacząłem odkładać kasę na kolejnego X360 ^_^
Dodaj obrazek

#7 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 24 grudzień 2009 - 21:49

Dla takich gier warto miec X`a.

#8 gore

gore

NIN - Perfect Drug

• GoodFellas
  • 3258 Postów:
  • Interests:psp/ps2/net/rpg

Wysłany 26 grudzień 2009 - 00:18

Zobacz postKikero, o 24.12.2009, 21:49, napisał:

Dla takich gier warto miec X`a.

lub poczekać chwilę i pograć na PC ;) z ulubionym padem bądź myszką ;p
scph-75004:v14+ripper 3.41u+pvr-802w+Sony MagicGate mc 8MB+Logitech cordless action controller
+Sony ds2+Singstar+Logitech socom headset+eyeToy+OpenPS2Loader0.6+FMCB1.18b
NX6125+Sempron Mobile 3100+Ati 200M+1,5GB_Ram+AVerTV_E501
PSP (fat) 5.50GEN-D3 TA-081+SanDisk2Gb

Laser Ci siada? Masz Pytanie? Napisz TUTAJ "F.A.Q Dotyczące Lasera w PS2/PSTwo"

#9 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 26 grudzień 2009 - 07:54

PO kiego grzyba grac w to na PC. Szczegolnie przy tak filmowej grze duuuzy TV + kino domowe robi wrazenie. Wiem, ktos zaraz mi napisze, ze ma duzy monitor i kino domowe Creative`a, ale nie wierze, ze na PC obejdzie sie bez konfigurowania kompa, sciagania latek, nowszych sterownikow. Leo, why ?

#10 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 26 grudzień 2009 - 10:25

Bo kompa mozna podlaczyc do TV a pierwszy ME chodzil na PC duzo lepiej, moze dlatego?
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#11 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 28 styczeń 2010 - 11:27

W sumie to żaden ze mnie recenzent, ale po ukończeniu tego tytułu postaram się napisać krótką recke, tak mnie zmotywował ten tytuł. Jestem po kilku godzinach gry i na tę chwilę stwierdzam (w sumie mocno subiektywnie) - absolutny must have i najlepsza gra na X360, kto wie czy nie najlepsza gra jaka wyjdzie w tym roku. Widać że BioWare czerpało trochę również z kina, ale moje spostrzeżenia postaram się ewentualnie zawrzeć w recenzji. Absolutnie nie żałuję że sprzedałem PS3.
Dodaj obrazek

#12 lotsoffun

lotsoffun
  • Nowy
  • 7 Postów:

Wysłany 29 styczeń 2010 - 23:42

Po kilkuminutowych doświadczeniach - kosmos!

#13 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 30 styczeń 2010 - 02:53

Rowniez uwazam, ze to bardzo dobra gra do grania w nia jako w gre.
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#14 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 04 luty 2010 - 17:49

W porównaniu z pierwszą częścią wypadł, IMO, blado.

Wyrzucono cholernie ważne aspekty gier rpg. Nie ma żadnego ekwipunku. Dostosowywanie zbroi to w zasadzie głównie wygląd, bo bonusy poszczególnych przystawek praktycznie nic nie zmieniają w gameplayu. Są niby upgrade'y, ale tak naprawdę nie widzisz ich działania poza tym, że "zwiększyły to czy owo o 20%".

Fabularnie znacznie mniej ciekawa, chociaż nieco lepiej skonstruowana (ze dwa razy byłem totalnie zaskoczony obrotem spraw). Brakuje mi eksploracji tych wszystkich przepięknych planet. Misje dodatkowe nadal kiepskie (przynieś-pogadaj-strzelaj na oślep). Do bani system rozwoju postaci (który praktycznie nie istnieje).

Walki są inne, nie wiem czy lepsze... Podobały mi się i pierwszej, i w drugiej części - choć w dwójce coś giną ci przeciwnicy zbyt łatwo... wydają się być nieco "głupsi". Skład załogi ssie - ciężko wybrać naprawdę zrównoważony skład. Nie, żeby drużyna była w ogóle potrzebna. Gra jest tak dziecinnie prosta nawet na wysokim poziomie, że mógłbyś być tylko sam jeden shepard, a i tak nie zauważyłbyś pewnie braku teamu.

Oprawa graficzna? Jak jedynka - przeciętniak. Ładnie wymodelowane i oteksturowane twarze głównych bohaterów, najważniejsze części lokacji... Reszta to słabe modele, słabe tekstury. Dobry model oświetlenia. Dźwięk to również porażka. Efekty specjalne, pozycjonowanie dźwięku - w grach sprzed 6-7 lat bywało lepiej (jak ktoś grał na głośnikach stereo, albo na konsoli na TV, to pewnie było ok).

Voice acting (nie wiem jak w polskiej wersji, miałem okazję zagrać tylko z angielskim va) jest dobry, chociaż znów momentami są kwiatki typu inny background na nagraniu w obrębie jednego zdania. Jakieś przeskoki, czasami jakieś szumy słychać. Jak ktoś ma słuch dobry jak ja, to strasznie przeszkadza. Polskie tłumaczenie (tekst, VA nie słyszałem) ma sporo kwiatków. Zwykle dosłowne tłumaczenia. Zdarza się, ale nie razi w oczy.

Moim zdaniem jednak warto mieć i zagrać dla samej fabuły. Może i jest prosta oraz krótka (jak nie wliczać kuuuupy walki i tych questów, które z fabułą nie mają nic wspólnego), ale zdecydowanie warta poświęcenia grze tych dwudziestu kilku godzin.

W skali 1-10 oceniłbym na 6.5-7.0 pkt.

PS. Momentami naprawdę dobry humor, zręcznie wpleciony w świat gry (pamiętacie sprzedawcę gier w cytadeli? albo salarianina w barze z ziemianami na "wieczorze kawalerskim" ;) ).

Edytowanie przez ffgriever, 04 luty 2010 - 17:54 .

#15 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 04 luty 2010 - 18:18

A mnie sie bardzo podobalo, duzo bardziej niz 1 w ktorej musialem caly czas porownywac bronie zeby sie dowiedziec czy mam juz 4 sztuki takiej i czy moge je posprzedawac. Owszem, mniej jest lewelowania (ktore lubie jak jest zrobione w prosty sposob), np. nie moge sobie 'nabijac' rowno broni. Owszem, nie ma loot'u, no ale coz. Mysle ze zawiedzeni sa/beda ludzie, ktorzy licza na RPG, ktorym na szczescie (dla mnie) ta gra nie jest. Grafika jest moim zdaniem bardzo przyjemna i znacznie lepsza niz w 1, podobnie jak reszta technicznego wykonania. Misje (zwlaszcza te poboczne) sa znacznie lepsze niz w 1 (wreszcie nie chodzi sie po kartonowych pudlach z meblami z Ikei. Zaleznosci miedzy naszymi czynami a wydarzeniami w grze rowniez bardzo ciekawe tak samo jak mozliwosc przerywania rozmowy. Gra nie jest krotka moim zdaniem, no chyba ze dla kogos 30h (w moim przypadku) to malo jak na gre, ale rozumiem ze niektorzy sa przyzwyczajeni do 60h gier;)
Jak dla mnie 9.5/10.
Dodaj obrazek

#16 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 06 luty 2010 - 10:00

Poczekam z miesiac, poltora, dzeici Neo przejda gierke i bedzie wysypka na Allegro za 100-wke. Osatnio tylko tak kupuje gierki.

#17 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 06 luty 2010 - 10:10

co maja do tego 'dzieci neo' ?
Dodaj obrazek

#18 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 06 luty 2010 - 11:43

Też się właśnie zastanawiam, kupiłem tekkena 6 za 199zł w momencie premiery, po 2 miechach sprzedałem za 130, jestem dzieckiem neo ? Kikero, przecież to normalka że po miesiącu wyrwiesz używkę za ok. 100zł, określenie 'dzieci neo' jest tutaj nieco nie na miejscu.
Dodaj obrazek

#19 Kikero

Kikero
  • Użytkownicy
  • 161 Postów:

Wysłany 07 luty 2010 - 19:30

Coscie sie tak dotknieci poczuli ? Clue nie polega na tym, ze w momencie premiery buli sie za tytul, albo ze szybko traci wartosc. Istota tkwi w graczach-dzieciakach grajacych duzo, po lebkach, dębiacych od rodzicow kaske "na nowosc". Tylko tyle i az tyle.

#20 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4046 Postów:

Wysłany 07 luty 2010 - 20:41

eee? Chodzi o to, ze porownales ludzi kupujacych gre przy premierze do 'dzieci neo' (co w samo w sobie jest kiepska terminologia). Stad wlasnie wyniknela nasza reakcja. Z reszta, kogo obchodzi od kogo kto ma kase na gry i kiedy je nabywa? Tzn w jakikolwiek sposob mu to moze umniejszac? Z reszta, temat jest o ME2 o ktorym chce raz jeszcze powiedziec ze jest gra niebywale fajna i zachecam do grania w nia nawet ludzi, ktorzy nie dotykaja RPG'ow kijem.
Dodaj obrazek

#21 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 07 luty 2010 - 22:01

Zobacz postkidman64, o 7.02.2010, 20:41, napisał:

Z reszta, temat jest o ME2 o ktorym chce raz jeszcze powiedziec ze jest gra niebywale fajna i zachecam do grania w nia nawet ludzi, ktorzy nie dotykaja RPG'ow kijem.

Święte słowa. Recenzji nie napiszę bo nie jestem miszczem pióra jak Uth, jednak skrobnę kilka słów, jako że dla tej gry pozbyłem się PS3 na rzecz X360.

Pamiętam jak z Owall'em gadałem na temat tej gry na krótko przed premierą, kiedy już miałem na nią ostre ciśnienie. Owall stwierdził, że dzięki "EA" ta gra może zostać spłycona. Imo nic takiego nie ma miejsca, choć właśnie kilku elementów RPG mi brakuje (statystyki broni, pancerzy, ulepszenia). Teraz możemy jedynie po level up'ie rozbudować konkretną zdolnośc, np. 'warp' dla biotyka, dla żołnierza ten ładowany strzał itd, to trochę spłycili. Powiem również tak - wind mi brakuje, jakoś miałem wrażenie 'ciągłości' rozgrywki podróżując nimi. Świetna sprawa z importowaniem swojej postaci z ME1, z czego oczywiście skorzystałem importując swojego Sheparda na 60lv (trochę się nagrałem w jedynke). Sam początek gry już urywa łeb (napisy początkowe wzbudziły we mnie skojarzenia z.....pierwszym terminatorem), ale nie będę spoilował, ta gra to fabularny (i grywalnościowy) potwór, na potwierdzenie tych słów podam fakt, w mass effect 1 od momentu premiery do dziś mam 71h gry na liczniku, w ME2 mam tych godzin 43, ale nabite kilka dni po premierze ^_^ Lokacje urzekają klimatem (Omega i kolorystyka wraz z muzyką w barze afterlife - powaliło mnie to). Misje nie związane z fabułą nie rażą już taką powtarzalnością jak w ME1, są również takie gdzie wyłazimy Shepardem na 'solo mission'. Klimat podbijają dodatkowo wstawki ukazujące Normandię dokującą w portach bądź trójwymiarowe modele statków przelatujące gdzieś w oddali na Illium, to wszystko moim zdaniem powoduje iż nad grą unosi się....duch Blade Runnera (ogromny plus). Grafika - nie zgodzę się z jednym z przedmówców, jedyne do czego można się doczepić to nieco sztywna mimika (szampan z dr. Chakwas i mina Sheparda hehe), postacie (Grunt !) wymodelowane są przepięknie, tak też są animowane a jeśli chodzi o pojawiające się gdzieniegdzie tekstury w niższej jakości - można na to przymknąć oko patrząc na ogrom tytułu. Dropy animacji zdarzają się wyjątkowo rzadko (miła odmiana po chrupiącej jedynce), osobiście doczepiłbym sie do napisów, nie chodzi mi o małą czcionke, na moim tv ta daje radę, tylko przydały by się paski na górze i na dole ekranu i umieszczenie w nich napisów, pojawiają się nieraz na takim tle że nic nie widać kompletnie. Muzyka - majstersztyk, zresztą tak samo jak w pierwszej części.

Na koniec dodam - na taki tytuł czekałem w zasadzie odkąd interesuję się grami, na tydzien przed premierą już nie mogłem sobie znaleźć miejsca, już po premierze w szkole, wracając tramwajem nie myślałem o niczym innym niż ME2, zresztą nadal nie mogę się oderwać od tej gry. Nie wiem, mam wrażenie że ostatni raz tak czekałem na Tekkena 3 po obadaniu dema na PSX a to było dawno temu. Dla mnie murowany kandydat do tytułu gry roku i w ogóle najlepsza gra w tej generacji konsol.

9,5/10 a nie max tylko dlatego, że zubożono nieco elementy RPG.

Edytowanie przez Pelle, 07 luty 2010 - 22:23 .

Dodaj obrazek

#22 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 17 sierpień 2010 - 21:13

ME2 oficjalnie zapowiedziany na PS3. Premiera w styczniu 2011.
żródło
Ciekawe czy wydadzą też jedynkę bo głupio by było grać w dwójkę nie znając historii z jedynki.

#23 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2010 - 07:57

Jedynkę wydał chyba Microsoft, więc możesz zapomnieć o niej na PS3. Ale skończ sobie ten tytuł, choćby na PC bo na serio warto. BTW - po niektórych komentarzach do tego newsa widać jak bardzo posiadacze PS3 zazdrościli tego tytułu, gdyby w styczniu padło takie info sam bym PS3 się nie pozbył.
Dodaj obrazek

#24 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2010 - 12:48

Ninja Gaiden 2 też wydało Microsoft Games Studios, a co było dalej wiadomo.
Jedynkę kupiłem już dawno temu na PC, ale nie mam siły grać na myszce i klawie. Kurzy się na półce.

Edytowanie przez rudy_, 18 sierpień 2010 - 12:50 .

#25 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2010 - 13:08

Zobacz postrudy_, o 18 sierpień 2010 - 12:48 , napisał:

Jedynkę kupiłem już dawno temu na PC, ale nie mam siły grać na myszce i klawie.

Też miałem jedynkę na PC i dałem sobie spokój już chyba na Akuze (o ile dobrze pamiętam) z tego samego powodu, myszką i klawiaturą nie da się grać a szkoda bo ME na PC wydaje się nieco bardziej rozbudowane niż na X360. Muszę obadać czy ten tytuł obsługuje przewodowego pada od X360, pada od PS2 na przejściówce nie obsługuje niestety :/
Dodaj obrazek

#26 rudy_

rudy_
  • Użytkownicy
  • 488 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2010 - 13:24

Jest obsługa pada pod PC po zastosowaniu pewnego triku, ale jest mocno upośledzona.

#27 Gorgonek

Gorgonek

Sod Off Baldrick

• Użytkownicy
  • 7041 Postów:

Wysłany 18 sierpień 2010 - 13:25

ME na PC nie obsługuje pada, można modyfikować plik konfiguracyjny ale... gra się niewygodnie, bo ta wersja została przystosowana do sterowania myszką + klawiaturą.

PS Mówiąc szczerze było mi wygodniej tak grać, niż w ME2 na X360 padem ;) Kwestia przyzwyczajenia.

Dodaj obrazek

#28 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 13 lipiec 2011 - 13:45

Troche odkope ten temat, a to dlatego ze kupilem PS3 60GB (tak, ta z wsteczna kompatybilnoscia, po obadaniu tematu dotyczacego awaryjnosci na forum PE troche mam pietra teraz hehe) i pierwsze co zrobilem, to kupilem Mass Effect 2 jako ze w pudelku znajduje sie kod na darmowe DLC. Duzo mowilo sie ze gra ta hula na nowym silniku, jest ladniejsza od wersji na X360 i inne ochy i achy. Po obrazkach ciezko bylo stwierdzic cos innego niz to, ze obie wersje roznia sie nieco kontrastem. Teraz mam szanse ocenic organoleptycznie na Bravii full hd. Zaczalem od zrekrutowania Kasumi i zdobycia jej lojalnosci. Grafika w tej misji jest imo mocno nierowna, momentami widac pikseloze rodem z PSX (szyba pojazdow stojacych w tej 'piwnicy' czy co tam to jest przed walka z bossem), widac rowniez zabki na krawedziach. W domu nie mam LCD, gre przechodzilem na X360 z kablem RGB i zadnej pikselozy ani zabkow nie dostrzeglem, widzialem rowniez przez chwile ME2 na X360 podpietym pod LCD Samsunga u kumpla i wydaje mi sie ze wersja na X360 naprawde wyglada lepiej. Mimo tego, znowu zostalem wessany, mam tu ze soba tez X360 (tylko z Forza) ktorego od momentu kupna PS3 i ME2 juz nie dotknalem. Nie moge sie doczekac ME3, sorry za brak polskich znakow ale mam tutaj angielskiego windowsa w biurze i nie chce mi sie z tym wojowac.

Edytowanie przez Pelle, 13 lipiec 2011 - 13:45 .

Dodaj obrazek

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)