Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem pada do PC

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Poinformowany

Poinformowany
  • Nowy
  • 1 Postów:

Wysłany 13 październik 2013 - 11:48

Witam,
Mam następujący problem:
Chcę podłączyć oryginalnego pada z ps2 do pc, robię to za pomocą przejściówki, która poprawnie działa z kierownicą do której została dołączona. Po podłączeniu reaguje tylko lewy analog i 4 inne przyciski, na ps2 działają w pełni sprawnie. Mam dwa pady i w obydwóch sytuacja jest taka sama. Odinstalowałem sterowniki kierownicy, żeby nic nie kolidowało, ale nic się nie zmienia. Pracuję na systemie Windows 7 ale na XP też nie działało. Obawiam się, że zmiana adaptera może nic nie dać. Ktoś miał podobny problem lub domyśla się jak go rozwiązać?

EDIT:
Poszperałem po panelu sterowania i działają wszystkie przyciski oprócz prawego analogu. Wszystkie chodzą na opak, a oś y jest obsługiwana przez trójkąt i kółko. Wydaje mi się, że to jest jednak wina przejściówki, która być może jest zrobiona tylko pod kierownice.

Edytowanie przez Poinformowany, 13 październik 2013 - 12:03 .

#2 liqui6

liqui6

Natural Born Killer

• GoodFellas
  • 1170 Postów:

Wysłany 14 październik 2013 - 01:04

Na allegro jest pełno przejściówek usb wspomagających pady od ps2. Osobiście używam jednej od bardzo dawna - kupiłem ją za grosze. Na pc ukończyłem padem od ps2 najnowsze DmC, więc to jak widać, wszystko działa jak należy, a przy tej grze źle skonfigurowany pad równa się kaplica. Oprócz tego możesz spróbować z padem od xboxa 360, adaptery pod pc od M$ nie są wcale drogie, a tutaj masz pewność już 100%, że wszystko będzie działało perfekcyjnie.

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)