Skocz do zawartości

[TUTORIAL] NAGRYWANIE ISO ZA POMOCĄ NERO!

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gangst3r

Gangst3r
  • Nowy
  • 26 Postów:

Wysłany 12 luty 2010 - 17:06

Witam z racji, że jeszcze dużo osób ma jeszcze problemy z nagrywaniem gier w ISO i innego softu na konsolę Xbox1, przez co też dostaje dużo wiadomości z prośbą o pomoc. Dlatego postanowiłem napisać tego tutoriala, żeby każdy użytkownik nie korzystający np. imgburn lub innych mniej popularnych programów tego typu :)
W poniższym tutorialu wykorzystałem najpopularniejszy program do nagrywania, czyli Nero 7 w wersji Lite.

Co nam będzie potrzebne:
1. Przerobiona konsola Xbox1
2. Sprawny czytnik DVD (sprawdź jakie formaty czyta Twój czytnik!)
3. Program Nero (tutorial bazuje na wersji Nero 7 Lite 7.7.5.1)
4. Czysty krążek CD/DVD.
5. Chwila wolnego czasu.

Zabieramy się do roboty!

1. Odpalamy Nero Burning ROM
Dodaj obrazek
2. Z listy po lewej wybieramy DVD-ROM (UDF) oraz w zakładce "Ilość na sesji na płytce" pozostawiamy opcję Bez mulitsesyjności
Dodaj obrazek
3. W zakładce UDF wybieramy opcje "Włącz tryb zgodności z Xbox ?" - WAŻNE!
Dodaj obrazek
4. Przechodzimy do zakładki "Opis płyty", gdzie podajemy tytuł naszej kompilacji.
Dodaj obrazek
5. Następnie wybieramy prędkość w zakładce "Zapis"
Dodaj obrazek
6. Po ustawieniu funkcji nagrywania dajemy na:
a\ "Otwórz" - jeżeli nagrywamy obraz ISO
Dodaj obrazek
b\ "Nowy" - jeżeli chcemy wypalić kompilacje plików
Dodaj obrazek
7. Na koniec pozostaje nam kliknięcie na opcje "Zapis" i czekanie na ukończenie nagrywania!
Dodaj obrazek

Szybsza metoda!

1. Uruchamiamy Nero Express i wybieramy opcje "Obraz dysku lub zapisany projekt".
Dodaj obrazek
2. Wybieramy obraz płyty ISO do nagrania.
Dodaj obrazek
3. Wypalamy na płytę CD/DVD (zależnie od czytnika)
Dodaj obrazek

To wszystko! Po nagraniu możemy włożyć płytę do konsoli i odpalić nowo nagraną płytę z softem!

PS: TUTORIAL NIE MA NA CELU POPIERANIE PIRACTWA!!! ZOSTAŁ NAPISANY W MYŚLI O POMOCY Z NAGRYWANIEM SOFTWARE NA DARMOWEJ LICENCJI LUB KOPII ZAPASOWEJ ORYGINALNEJ GRY DLA KONSOLI XBOX1!

Tekst oraz zdjęcia są mojego autorstwa! Dlatego wszelakie powielanie lub rozpowszechnianie tego tutoriala bez mojej zgody jest ZABRONIONE!

DO WSZYSTKICH ADMINISTRATORÓW I MODERATORÓW!
W TUTORIALU ZOSTAŁY WYKORZYSTANE LEGALNE I DARMOWE OPROGRAMOWANIE! PLIK ISO GRY ZNAJDUJĄCY SIĘ NA ZDJĘCIACH JEST PLIKIEM ORYGINALNEJ KOPII GRY, KTÓRY ZOSTAŁ WYKORZYSTANY W CELU PREZENTACJI TUTORIALA! PLIK ZOSTANIE USUNIĘTY PRZED UPŁYWEM 24H ZGODNIE Z POLSKIM PRAWEM!

POZDRAWIAM GANGST3R :)

Edytowanie przez Gangst3r, 12 luty 2010 - 17:15 .

Xbox v1.1 Crystal TSOP Flash Dual-Bios X2 5035/X2 5035 VGA Bios + 500GB SATA + PC DVD-ROM LG GDR-8164B Flashed + XERC 2 XE + FRONT PANEL LED RGB MOD + HDD LED MOD + DVD LED MOD + 128MB RAM + Kabel VGA + TV LCD Panasonic Viera 37" FullHD
Potrzebujesz autoinstalatora na Xbox1? Pobierz najnowszy
-> Xbox Mast3r Installer Final! <-
Problem z nagrywaniem? Skorzystaj z tego tutoriala!
-> Nagrywanie ISO za pomocą Nero <-

#2 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 12 luty 2010 - 17:41

Pierwszy sposób nie ma nic wspólnego z "nagrywaniem iso na płytę". Po za tym nie nadaje się do gier (dla nich bezwzględnie trzeba robić kompilacje na XDFS a nie tym wynalazku Nero).

Tutaj jest jak to zrobić:
http://konsole.cdrin...y/XBX_bin2cdvd/

A tutaj tutorial dotyczący kopiowania kopii:
http://konsole.cdrin.../XBXkopiowanie/

PS: i generalnie rzec biorąc nie widzę sensu używania Nero Burning Rom, a tym bardziej Nero Vision Express, które są komercyjne, drogie i jest to ewidentny przerost formy nad treścią. ;) Używałem kiedyś NBR do wersji 6.x.x.x, później porzuciłem go na rzecz DVD Decryptera, potem zaś ImgBurn co ze wszech miar polecam każdemu (no chyba, że ktoś nie może się rozstać z obsługą HFS i hybrydowych).

Edytowanie przez # BERION #, 12 luty 2010 - 17:44 .

#3 Gangst3r

Gangst3r
  • Nowy
  • 26 Postów:

Wysłany 12 luty 2010 - 21:36

ja cały czas nagrywam obrazy ISO za pomocą nero :) tak samo kompilacje ;) robi to szybko i sprawnie nie mam problemów z paleniem się płytek itp. ;) używałem wcześniej komercyjnego alcohol120%, a później DVDDecrypter. Po czym zostałem przy Nero Lite, waży 17MB jest praktycznie darmowy i posiada zaawansowane i bogate funkcje nagrywania ;)
Xbox v1.1 Crystal TSOP Flash Dual-Bios X2 5035/X2 5035 VGA Bios + 500GB SATA + PC DVD-ROM LG GDR-8164B Flashed + XERC 2 XE + FRONT PANEL LED RGB MOD + HDD LED MOD + DVD LED MOD + 128MB RAM + Kabel VGA + TV LCD Panasonic Viera 37" FullHD

#4 docent14

docent14

Fanboy Killer

• Moderatorzy
  • 4934 Postów:
  • Interests:Gry

Wysłany 13 luty 2010 - 13:45

Temat przypinam.
Berciu - jak sprawdzisz łopatologicznie daj znać. Ja badziewia Nero nie używam.

#5 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8926 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 13 luty 2010 - 18:05

Nie wiem co Nero konkretnie robi przy budowie obrazu wybierając opcję "force Xbox bla bla cośtam", ale to nie jest format zgodny ze specyfikacją i do homebrew owszem nadaje się (większość cała chowa się do ram + ewentualnie odczyt nie wymaga dużych prędkości dostępu do plików), ale do gier nie bardzo. Nie dlatego, że nie będzie działać, tylko dlatego że będzie mordować napęd. XDFS to system plików gdzie zapis jest pakietowy, coś jak UDF.

Także to jest sprawdzone, przeze mnie i dawno temu. Działa, choć nie polecam.

Z "Nero Lite" do czynienia nie miałem. Domyślam się, że to Nero Burning Rom, ale bez śmieci z tego pakietu Nero czyli bez Wave Editor itp. wianków.

#6 Gangst3r

Gangst3r
  • Nowy
  • 26 Postów:

Wysłany 13 luty 2010 - 21:35

Zobacz post# BERION #, o 13.02.2010, 18:05, napisał:

Z "Nero Lite" do czynienia nie miałem. Domyślam się, że to Nero Burning Rom, ale bez śmieci z tego pakietu Nero czyli bez Wave Editor itp. wianków.
tak to jest nero burning i nero express bez zbędnego shitu typu vision, wave editor (choć ten czasem przydatny był) itp.

1 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 1 gości, 0 anonimowy(ch)