Skocz do zawartości

Wkrótce kupno konsoli - parę pytań

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
730 odpowiedzi w tym temacie

#1 świerzak__GRS_*

świerzak__GRS_*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 13:46

Witam wszystkich!

Może zanim przejdę do sedna sprawy pare słów wstępu. ;) Jestem w sumie dość zagorzałym PeCetowcem, co jednak nie znaczy, że "dyskryminuje" konsole.

Ostatnio naszła mnie chęć kupna PS2 z kilku powodów. Już rok temu chciałem sobie sprawić czarnulkę, ale gdy uzbierałem te 700-800 złotych, starsi mi trochę namieszali (aaa, bo to trzeba będzie oryginałki kupować, bo trzeba będzie się o laser zamartwiać, bo po co mi to skoro mam kompa), no i doszło do tego, że zamiast wymarzonej konsolki zrobiłem sobe "apgrejd" kompa :cry: (Radeon 9600PRO i dodatkowe 256MB pamięci - akurat wystarczyło). Wtedy byłem jeszcze happy, ale po niecałym roku zaczynam rozumieć jak bardzo dałem d*py. W Dooma mogę pograć na min detalch i 800x600, a HL2 zanim wyjdzie na rynek, to moja maszynka będzie już się nadawała jedynie do Worda i netu. No więc znów zabieram się do solidnego ciułania kasy, aby może gdzieś na początku 2005 kupić konsolę. :roll:

I teraz mam do Was troszkę pytań. Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie jeżeli sobie kupie nówkę (najlepiej w siakimś sklepie, nie allegro) i do tego dokupię memorkę (drugi pad moge wziąć z kompa, bo mam "uniwersalny").

Żadnych przeróbek, ani piratów bo:
a) chcę, aby sprzęt mi służył długo
B) gdy będę kupował oryginałki będę grał dotąd aż przejdę, a każdy wie jak to jest gdy się ma 10 gier do pogrania (ja tak mam na kompie i gry, które przeszedłem można na palcach jednej ręki policzyć ;))
c) i tak niemiałbym za bardzo od kogo piratów pożyczać, bo nikt z kumpli nie ma ps2

I jak sądzicie??? Czy mój wybór jest trafny??? Czy do tego stycznia powiedzmy ceny spadną (wiem, że nie jesteście jasnowidzami, ale jak myślicie)??? Piszcie co myślicie po prostu albo może macie dla mnie jakieś rady/propozycje???

Pozdro! 8)

#2 szpalsen

szpalsen
  • Nowy
  • 156 Postów:

Wysłany 13 listopad 2004 - 14:10

dobry wybor napewno iebedziesz zalowal tego ze kupisz ps2 .

Dobrze ze ci nieprzyszlo do glowy zeby kupic iks-boksa :lol:
Devil Never Cry

#3 kocyk

kocyk
  • Nowy
  • 113 Postów:
  • Interests:rower, ps2, motoryzacja

Wysłany 13 listopad 2004 - 14:11

kup sobie przerobiona na allegro razem z network adaptorem i "hdadvence"
no i dysk se dokup 40gb (najmniej)
i nic sie twojej konsoli nie stanie
bo najczesciej laser pada
a jak ty kupisz taki zestaw to nie bedziesz kozystal z lasera

poczytaj sobie o tym na stronce !!!!!
bleeee

#4 świerzak__*

świerzak__*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 14:21

Wiem, wiem, czytałem. 8) Z resztą czytałem już chyba wszystko o PS 2 co się da. :roll: (jak jej jeszcze nie mam, to se przynajmniej o niej poczytam :))

Jednak na taki bogaty zestwik to bym musiał chyba do wisony zbierać. :) Dysk i te cuda odpadają raczej - myślę, że zestaw "standard" + memorka mi w zupełności wsytarczą. :)

Aha i jeszcze jedna sprawa!

Lepiej kupić srebrną, czy czarną??? I w jakim sklepie najlepiej (chodzi mi o internetowe, choć takie "stojące" też możecie podać ;))???

#5 szpalsen

szpalsen
  • Nowy
  • 156 Postów:

Wysłany 13 listopad 2004 - 14:37

no ale zapomniales dodac do tego wszytskiego chociasz z jedną gre :lol:
Devil Never Cry

#6 świerzak_GRS_*

świerzak_GRS_*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 14:45

No to fakt, fakt. :P

Myślę, że do pełni szczęścia wystarczy mi GTS:SA i PES4 :roll: Ewentualnie jeszcze jakiś Burnout'cik i jestem happy. 8)

#7 chim123

chim123
  • Nowy
  • 134 Postów:
Wysłany 13 listopad 2004 - 14:53

Za te gry zapłacisz ok. 400zł-więc nic tylko przerobić... Ja bym wybrał właśnie przerobioną-co z tego ze ci moze się laser zepsuć jak i tak zwróci ci się jego cena...policz sobie ile kosztują gry orginalne a ile piraty które mozesz sobie ściągnąc z netu... No ale twój wybór.

#8 kocyk

kocyk
  • Nowy
  • 113 Postów:

Wysłany 13 listopad 2004 - 15:37

no wlasnie!!!!!!

a laser i tak szybko ci nie padnie (moze nawet wcale nie pasc)

mozesz grac na piratach i zbierac na zestawik NA

a stronak jaka polecam to www.konsole.px.pl
bleeee

#9 świerzak_Marcello_*

świerzak_Marcello_*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 16:09

Ja proponuje sklep internetowy Menago. Wysyłają konsole na terenie całej polski i mają ciekawe oderty.

www.menago.com.pl

#10 Arek_alien

Arek_alien
  • Nowy
  • 167 Postów:

Wysłany 13 listopad 2004 - 16:37

Natomias ja proponuje sklep Ultima www.ultima.pl Sam kupowałem tam konsolkę, przesyłka szybka, dobrze zabezpieczona. A do przerabiania nie namiawiam..to Twoja własna decyzja..niektórzy tego nie zrozumieja nigdy. Pozdrawiam :)
***trustno1****
**GG 3270771**

#11 świerzak_Marcello_*

świerzak_Marcello_*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 16:58

W ultimie mają ostatnio tylko srebrne - jak kto lubi ale nie ma to jak czarnulka :D I Network Adaptor ładnie się prezentuje (też czarny).

#12 świerzak_GRS_*

świerzak_GRS_*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 19:17

Nie będę przerabiał konsoli! Tak jak mówiłem

a) że i tak nie będę miał dostępu do wielu piratów

B) jak już bęę miał jakąś gierkę, to będę chciał w nią pograć dłużej

#13 Shrek

Shrek
  • Pimp League of Konsola.pl
  • 902 Postów:
  • Interests:sex , speedway , giery

Wysłany 13 listopad 2004 - 19:20

Kup NA+HD Advance , niemusisz przerabiac konsoli , a gry mozesz trzymac na dysku

#14 świerzak__*

świerzak__*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 19:26

Ludzie czytajcie poprzednie posty!!! :)
Ja nie obrabowałem banku, jestem uczniem na utrzymaniu rodziców! Więc rady z kupieniem NA+HDcośtam proszę sobie darować. :roll:

#15 świerzak__*

świerzak__*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 20:18

Doklejam się do tematu, zna ktoś adrsiki stron sklepów z ps'2 przerobionym w Warszawie ?? Najlepiej aby to były takie stojące sklepy.

#16 świerzak__*

świerzak__*
  • Guests

Wysłany 13 listopad 2004 - 22:34

Jeśli nie chcesz przerabiać narazie konsoli to i tak nie musisz się martwić o gierki.Nie musisz odrazu się rzucać na nowości, obrób zaległości i poszukaj czegoś z platynowej serii:).Za cene dwóch nowości (licząc 229 zł/sztuka) jeśli dobrze poszukasz kupisz 7 gierek w platynie (licząc po 60 ł/szt. a trafiają się i tańsze).Na początek możesz kupić ze dwie gierki i co najważniejsze kup karte pamięci!(bo bez tego to nawet sie grać nie chce :))

#17 świerzak_GRS_*

świerzak_GRS_*
  • Guests

Wysłany 14 listopad 2004 - 07:54

Nie wiem czy to post kierowany do mnie, ale właśnie tak chcę zrobić! ;) Karta pamięci musowo, a na dzień dobry może Getaway z platyny i luzik.

#18 karmaster

karmaster
  • Nowy
  • 145 Postów:
  • Interests:Playstation

Wysłany 14 listopad 2004 - 11:42

Kup getaway a jak ci starczy kasy to jeszcze gran turismo 3 . Te gry rządzą !!

#19 świerzak__*

świerzak__*
  • Guests

Wysłany 14 listopad 2004 - 13:50

Spoko, na razie to ja się będę cieszył jak samą konsolkę kupię! :lol: Aktualnie sprzedaję na allegro wszystko co się da i liczę na Św. Mikołaja. 8) Ale faktycznie gt rządzi. Sam pamiętam jak z kuzynkiem na psone grałem w dwójkę całą noc praktycznie na imieninach jego mamy. Hjehje, takich imprez się nie zapomina. :D

#20 świerzak_GRS_*

świerzak_GRS_*
  • Guests

Wysłany 14 listopad 2004 - 14:03

A co powiecie o konsolach z wymienionym laserem?? Na Allegro dużo jest ofert takich właśnie konsolek.
No i czy w ogóle warto interesować się używanymi??

#21 świerzak_GRS_*

świerzak_GRS_*
  • Guests

Wysłany 14 listopad 2004 - 14:06

Aha jeszcze jedno - a konsolki z dopiskiem "R" na końcu numeru?? Co to "R" oznacza??

Tu jest na przykład taka konsola
http://www.allegro.p...p?item=34798459

PS
Sorki, że niektóre moje posty są podpisane, a niektóre nie. Po prostu czasem zapominam się podpisać. :P

#22 kocyk

kocyk
  • Nowy
  • 113 Postów:

Wysłany 14 listopad 2004 - 14:41

najlepiej to ty sie zarejestroj!!!!!!!!!!!! :D
bleeee

#23 GRS

GRS
  • Nowy
  • 569 Postów:
  • Interests:Siatkówka, kopana, gry komputerowe/konsolowe, pisanie tekstów wszelakiej maści

Wysłany 14 listopad 2004 - 16:17

Gut ajdija jak to mówią. :D

#24 GRS

GRS
  • Nowy
  • 569 Postów:
  • Interests:Siatkówka, kopana, gry komputerowe/konsolowe, pisanie tekstów wszelakiej maści

Wysłany 14 listopad 2004 - 20:30

Może trochę głupie pytanie - nowa PSTwo ma wytrzymalszy laserm od 50004 ??

#25 Aramix

Aramix
  • Nowy
  • 277 Postów:

Wysłany 14 listopad 2004 - 21:28

to to sie dowiesz za jakies pol roku. ta konsola dopiero weszla i jeszcze nikt tego nie wie

#26 Ciekavy

Ciekavy
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 14 listopad 2004 - 21:41

Witam, jestem nowy i też planuje zakup konsoli (SCPH-50004b) v11. Co mam najpierw kupić ? W sklepie internetowym www.menago.com.pl widziałem promocje. Kosnola Ps2 + NA za 799zł. Jak jużbędęmiał konsolkę z Networkiem co potem kupić ? Nie mam zbyt dużo pięniędzy więc co na początek mi starczy ? :wink:

#27 Dreed

Dreed

Stary wyjadacz

• Nowy
  • 462 Postów:
  • Interests:Gsm,Konsole,Tuning. :}

Wysłany 14 listopad 2004 - 22:08

mi sie zdaje ze te na to daja gratis do tej gierki :)
1 Wrzesien 2004 szczesliwy posiadacz PS2 @ Ripper 3 :P
1 Wrzesien 2005 = (+[___]::)

Popsula sie? NAPRAWIMY www.serwiskonsol.pl
GG : 4335332 , M@il - dreedpl@gmail.com

#28 GRS

GRS
  • Nowy
  • 569 Postów:

Wysłany 15 listopad 2004 - 13:47

A nie wiecie czasem, jak teraz kształtuje się cena PsDwójek w takich sklepach jak Media Markt, czy innych takich "RTV-AGD"??? Słyszałem, że czsaem można w takich właśnie sklepikach na fajne promocje trafić ??

#29 karmaster

karmaster
  • Nowy
  • 145 Postów:
  • Interests:Playstation

Wysłany 15 listopad 2004 - 14:06

Ja kupiłem tydzień temu w krakowie w Geant za 729 zł silver satin z 3 grami ( GT 3 , Getaway , Tekken 4 ) i pozniej memorce na gieldzie za 95 zl :D

#30 GRS

GRS
  • Nowy
  • 569 Postów:

Wysłany 15 listopad 2004 - 15:02

No, Kraków to jakieś 50 KM ode mnie, więc bez problemu mógłbym podskoczyć. :D
A na przykład na giełdzie?? Jak tam konsolki chodzą i czy w ogóle warto kupować na giełdzie?

Fajny zestawik udało Ci się wyrwać, no no - GT3 i Getaway. W sumie to by mi do szczęścia wystarczyło. 8)

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)