Skocz do zawartości

Oceniamy modele PS2! Wejdź i oceń :-)

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrek8113

Piotrek8113
  • Użytkownicy
  • 125 Postów:
  • Interests:Mechanika ; Motoryzacja ; Informatyka ; Tuning ;

Wysłany 29 styczeń 2007 - 21:25

Witam! :D
Chciałem się poradzić was który model PS2 Grubasa wybrać? :?:

Mam Takie do wyboru:
SCPH-30003 v3 + ripper3,41u (nowy laser KHS-400B) :twisted:
SCPH-39004 v7 +ripper1 (nowy laser KHS-400C) :twisted:
SCPH-50004 v10 (nowy laser KHS-400C) :twisted:

Prosze o wasze opinie na temat tych konsol. :roll:

Pozdrawiam! 8)
I dziękuje z góry za pomoc!
:D

#2 Melvin.FoX

Melvin.FoX
  • Użytkownicy
  • 295 Postów:
  • Interests:sam sobą

Wysłany 29 styczeń 2007 - 23:50

Wez slima :C
PS2, PSP, PS3, PS Vita, X360, Wii, DS, NGC, SNES, MegaDrive, Pegasus SP-60
Dodaj obrazek

#3 Piotrek8113

Piotrek8113
  • Użytkownicy
  • 125 Postów:

Wysłany 30 styczeń 2007 - 01:24

A to niby czemu? :wink:
Bardzo dużo złego słyszałem o slimach :(

#4 radzikus

radzikus
  • Użytkownicy
  • 647 Postów:
  • Interests:Piłka Nożna
    Gry (wszystkie-bez względu na platformę)

Wysłany 30 styczeń 2007 - 02:15

Bierz slima i nawet sie nie zastanawiaj!!!
HALA MADRID!!!

Posiadane sprzęty:
PSX,PS2,PSP,PS3-60GB,Wii,X360,NDS,PEGASUS,Dreamcast,N64:)

#5 isao

isao

'fall in luv'

• Moderatorzy
  • 5119 Postów:
  • Interests:A tak, tak.

Wysłany 30 styczeń 2007 - 08:44

Melvin.FoX napisał:

Wez slima :C

radzikus napisał:

Bierz slima i nawet sie nie zastanawiaj!!!
Zaciekawiło mnie to... może jakieś konkretne argumenty dlaczego akurat slima? :?
Dodaj obrazek

#6 Smiti

Smiti
  • Użytkownicy
  • 79 Postów:

Wysłany 30 styczeń 2007 - 08:52

Np dlatego, że w niczym nie jest gorszy a ma NA wbudowany, jest mniejszy, ładniejszy ale to rzecz względna, laser kosztuje nieporównywalnie mniej niż do grubasa. Chłodzenie w niczym nie jest gorsze od tego z większej wersji, przynajmniej mi nigdy się jeszcze mocno nie nagrzał.

#7 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:
  • Interests:Kobiety, granie, programowanie, technologie internetowe, muzyka (rap, jazz).

Wysłany 30 styczeń 2007 - 09:04

Pytanie - chcesz podłączyć dysk i NA? Jak o tym myślisz, to weź chyba tego z Ripperem 3. Jak chcesz grać tylko z płyt, to pomyśl o Slimie.
SCPH-70004 V12 + HDCombo + Crystal Chip 2.0 SLE @ FW34 rev.2 + Logitech Cordless Action Controller + Singstar + MC 8MB + MC 1Mb

DS Lite Onyx Black + M3 DS Real Perfect Bundle + Kingston 2GB
------------------------------------------------------------------------------------------

#8 dmlakers1

dmlakers1

Ojciec Koordynator

• GoodFellas
  • 3215 Postów:
  • Location:"czerwona" Łódź (moje miasto), Wolna RP (bez Kaczorów, Giertychów, Leppera, moherów i okupantów z Watykanu)
  • Interests:Islam, Parapsychologia, Historia PRL-u, Historia i kultura Afro-Amerykanów, Historia Średniowiecza, Star Wars, Gry Video, Kultura Hip-Hop, Filmy: horrory, komedie PRL, Monty Python, Wu-Xia, sci-fi, X-Files...

Wysłany 30 styczeń 2007 - 09:05

A ja osobiscie polecam Ci te konsole : SCPH-30003 v3 + ripper3,41u (nowy laser KHS-400B). Najlepszy chip + nowy laserek wiec wszystko bedzie Ci smigac :twisted: .

A slima nie polecam. Dlaczego? Male to to, zasilacz jest osobno a nie wbudowany (taka mala dziadowska skrzyneczka stojaca obok konsoli i psujaca widok), szybko sie nagrzewa no i ta klapka podnoszaca sie do góry :lol: (nie ma to jak tacka).
PSP - (1.50 JAP)+CF 5.00M33-6+16GB microSDHC
PS2 - 9 letnia SCPH 30004+Ripper 3.41
PS3 - (2.76 EU)+SIXAXIS+DualShock3+pilot+PS3 Eye+MotorStorm+Resistance+GT HD+Heavenly Sword+Call of Duty 3+Call of Duty 4+Call of Duty 5+Uncharted+UT 3+Burnout Paradise+GT5P+Jericho(SE)+MGS4(CE)+Battlefield:BC(GE)+MoH Airborne+Orange Box+PES2009+Far Cry 2+Resistance 2+GTA4+MotorStorm 2+KillZone 2
TV : LCD SONY BRAVIA 20S2020 HD READY + SONY BRAVIA2 32W4210 FULL HD

#9 ffgriever

ffgriever

TMPGFitG

• Moderatorzy
  • 1949 Postów:

Wysłany 30 styczeń 2007 - 09:09

Ja podobnie (trudno zgadnąć, ;P ) wziąłbym opcję:

SCPH-30003 v3 + ripper3,41u (nowy laser KHS-400B)

Dokupiłbym do tego NA+HDD i odpalał hdloadera z mc za pomocą dev1. Laser nie byłby wtedy w zasadzie potrzebny, więc sprzedałbym go lub zamienił (za sporą dopłatą) za zniszczony laser co czyta tylko CD (na wszelki wypadek).

Choć wygodniej by było, gdyby ten ripper3 (lub inny chip z dev1/2) był w 39004 lub 50004 (mniej awaryjne, wersja 30003 słabo nadaje się do użytkowania normalnego - z cd/dvd - laser w nich szybko siada, driver pada, są problemy z niektórymi dvd)...

#10 Snake

Snake
  • Nowy
  • 77 Postów:

Wysłany 30 styczeń 2007 - 14:11

Bierz slima serwisowanie tanie dziarski wygląd itd.......

#11 Piotrek8113

Piotrek8113
  • Użytkownicy
  • 125 Postów:

Wysłany 30 styczeń 2007 - 16:01

Sorki ale ja nie jestem przekonany co do slimów. :wink:
Wybiore napewno PS2 Grubasa :lol:
Mam zamiar zamontować network adapter :P
Więc wybiorę tylko któryś z tych modeli co na początku tematu sa. :twisted:

O 50004 słyszałem że bardzo szybko pali się układ LA czyli sterownik lasera. :(
Ale dużo dobrego słyszałem o modelu 30003 v3 bo są bardzo cichutkie przeciwieństwo 39004 v7 które podobno wyją jak odkurzacz :D
Zastanawiam się nad tym 30003 v3. Niewiem czy to prawda co do tego lasera. :wink:
Ale faktem jest że khs-400c są najwytrzymalsze.

#12 Melvin.FoX

Melvin.FoX
  • Użytkownicy
  • 295 Postów:
  • Interests:sam sobą

Wysłany 03 luty 2007 - 11:54

Ja mam 39004 i nie narzekam :) jakos nie zauwazylem zeby glosno wyl. Pozatym nie widze przeszkody w wymianie wiatraka O_o
PS2, PSP, PS3, PS Vita, X360, Wii, DS, NGC, SNES, MegaDrive, Pegasus SP-60
Dodaj obrazek

#13 karczi

karczi
  • Użytkownicy
  • 338 Postów:

Wysłany 03 luty 2007 - 18:55

a ja tam mam 30004r i jest gitt :lol:

#14 PIKeR

PIKeR
  • Użytkownicy
  • 156 Postów:

Wysłany 15 luty 2007 - 14:25

39004 wyje? A gdzie tam, cichuteńki jest. Jak odpalę kompa (Jeden wiatrak na procku, około 2000 obrotów) to PS2 w ogóle nie słychać. Bierz grube, slim to tandeta :P

UPS, stary temat... sorry :P
Aktualnie: PlayStation 2 V9 SS | Xbox 360 | Nintendo Gamecube
Martwe: PSone | PS2 V7 | NGC | Xbox 1.1

#15 Kokon :)

Kokon :)
  • Nowy
  • 54 Postów:
  • Interests:karate, sporty walki

Wysłany 22 kwiecień 2007 - 11:27

Panowie odkopię temat, w wyszukiwarce właśnie on mi wyskoczył więc skorzystam :twisted: Mam do wyboru trzy modele konsol, wszystkie przerobione z nowymi laserami: 30003, 30004 lub 39004(ten jest 30zł droższy), mam dylemat i nie wiem, którą z nich wybrać. :( Gdzieś czytałem, że gdybym chciał używać dysku twardego przy 39004 to nie musiałbym bootować go z płytki(czy jakoś tak :)) A i jeszcze jedno pytanie: Czym różnią się od Siebie lasery: KHS-400B i KHS-400C ??

#16 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:
  • Interests:gry , muzyka

Wysłany 22 kwiecień 2007 - 13:36

:)+-->
(Kokon :))
Panowie odkopię temat, w wyszukiwarce właśnie on mi wyskoczył więc skorzystam :twisted: Mam do wyboru trzy modele konsol, wszystkie przerobione z nowymi laserami: 30003, 30004 lub 39004(ten jest 30zł droższy), mam dylemat i nie wiem, którą z nich wybrać. :( Gdzieś czytałem, że gdybym chciał używać dysku twardego przy 39004 to nie musiałbym bootować go z płytki(czy jakoś tak :)) A i jeszcze jedno pytanie: Czym różnią się od Siebie lasery: KHS-400B i KHS-400C ??[/quote]

Polecałbym SCPH 39004 , ma opinie dość trwałej (tym bardziej że wszystkie mają mieć nowe lasery) , jeżeli masz chipa pozwalającego na odpalanie programów z memorki to nie będzie Ci potrzebne botowanie z płytki , to chyba niezależne od modelu konsoli. Laser KHS-400C jest zdecydowanie lepszy , choć mój znajomy ma PS2 z dnia premiery , 2 razy zmieniał chipa i ma ciągle ten sam laser (KHS-400B) i chodzi jak burza......BTW mały offtop... ile chcesz dać za PS2 :?: Moja nie czyta DVD , jest przerobiona (KHS-400B - CD czyta idealnie) , mam dysk 80GB , Network Adapter , memorke SONY 8MB , kabel RGB i 2x SONY Dual Shock2 :twisted:
Dodaj obrazek

#17 BANDZIOR

BANDZIOR
  • Nowy
  • 219 Postów:
  • Interests:i po co to

Wysłany 22 kwiecień 2007 - 14:30

Ja bym bral 30003 :?

#18 Kokon :)

• Nowy
  • 54 Postów:

Wysłany 22 kwiecień 2007 - 15:24

ile chcesz dać za PS2 Moja nie czyta DVD , jest przerobiona (KHS-400B - CD czyta idealnie) , mam dysk 80GB , Network Adapter , memorke SONY 8MB , kabel RGB i 2x SONY Dual Shock2 Twisted Evil
Przykro mi ale nie skorzystam :roll:
Kupuje w sklepie Norbit. Za konsole nieprzerobioną zapłaciłbym 349zł ale do tego musiałbym kupić swap magic za ~80zł więc wole dołożyć 20zł i nie bawić się w żonglowanie płytami i wysuwanie tacek jakimiś haczykami :)
Memorke będe miał od kumpla wiec zestaw mam już skompletowany :) Za jakiś czas może dokupię drugi pad żeby organizować turnieje o piwo na imrezkach w tekkena albo inne bijatyki^^

Ja bym bral 30003

Może jakieś uzasadnienie?? :)

Nie wiem jeszcze czy będe korzystał z dysku twardego. Być może kiedyś...Ale skoro laser jest nowy to raczej będe go katował :twisted: (tylko na verbatimach lub tdk)

#19 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 22 kwiecień 2007 - 17:45

[quote] ile chcesz dać za PS2 Moja nie czyta DVD , jest przerobiona (KHS-400B - CD czyta idealnie) , mam dysk 80GB , Network Adapter , memorke SONY 8MB , kabel RGB i 2x SONY Dual Shock2 Twisted Evil[/quote]
Przykro mi ale nie skorzystam :roll:
Kupuje w sklepie Norbit. Za konsole nieprzerobioną zapłaciłbym 349zł ale do tego musiałbym kupić swap magic za ~80zł więc wole dołożyć 20zł i nie bawić się w żonglowanie płytami i wysuwanie tacek jakimiś haczykami :)
Memorke będe miał od kumpla wiec zestaw mam już skompletowany :) Za jakiś czas może dokupię drugi pad żeby organizować turnieje o piwo na imrezkach w tekkena albo inne bijatyki^^[/quote]

Moja konsola jest przerobiona więc nie rozumiem o co chodzi z tym swapem i haczykami , zresztą za 349zł to na pewno bym Ci nie sprzedał :wink: Kolega BANDZIOR proponował Ci model SCPH 30003 , szczerze nie polecam tej konsolki , miałem ten model i chodził idealnie aż pewnego dnia podczas grania w Tekkena 5 nastąpiła dziwna zwiecha (postacie zaczęły same iść do przodu i zniknęła muzyka) i od tamtej pory DVD nie działało. Poza tym o ile sie nie myle te modele to "konsole odnawialne" czyli te z odzysku (SONY wpadło kiedyś na taki "genialny" pomysł )
Dodaj obrazek

#20 Kokon :)

• Nowy
  • 54 Postów:

Wysłany 22 kwiecień 2007 - 17:57

Moja konsola jest przerobiona więc nie rozumiem o co chodzi z tym swapem i haczykami , zresztą za 349zł to na pewno bym Ci nie sprzedał Wink Kolega BANDZIOR proponował Ci model SCPH 30003 , szczerze nie polecam tej konsolki , miałem ten model i chodził idealnie aż pewnego dnia podczas grania w Tekkena 5 nastąpiła dziwna zwiecha (postacie zaczęły same iść do przodu i zniknęła muzyka) i od tamtej pory DVD nie działało. Poza tym o ile sie nie myle te modele to "konsole odnawialne" czyli te z odzysku (SONY wpadło kiedyś na taki "genialny" pomysł )

Ta dalsza część już nie była o twojej konsoli :) a 349zł za taki zestaw to rzeczywiście było by mało :wink: ,Pisałem o tym, że i tak kupuje w sklepie, a wolałem dołożyć 100zł i mieć przerobioną niż kupić za 20 złotych mniej konsole + swapa i bawić się haczykami.

#21 Pelle

Pelle
  • GoodFellas
  • 1410 Postów:

Wysłany 22 kwiecień 2007 - 18:54

[quote]Moja konsola jest przerobiona więc nie rozumiem o co chodzi z tym swapem i haczykami , zresztą za 349zł to na pewno bym Ci nie sprzedał Wink Kolega BANDZIOR proponował Ci model SCPH 30003 , szczerze nie polecam tej konsolki , miałem ten model i chodził idealnie aż pewnego dnia podczas grania w Tekkena 5 nastąpiła dziwna zwiecha (postacie zaczęły same iść do przodu i zniknęła muzyka) i od tamtej pory DVD nie działało. Poza tym o ile sie nie myle te modele to "konsole odnawialne" czyli te z odzysku (SONY wpadło kiedyś na taki "genialny" pomysł )[/quote]

Ta dalsza część już nie była o twojej konsoli :) a 349zł za taki zestaw to rzeczywiście było by mało :wink: ,Pisałem o tym, że i tak kupuje w sklepie, a wolałem dołożyć 100zł i mieć przerobioną niż kupić za 20 złotych mniej konsole + swapa i bawić się haczykami.[/quote]

To juz wszystko jasne :P Więc ja bym Ci polecał model SCPH 39004 , nawet ktoś z PE w którymś tam poradniku opisywał ten model jako najtrwalszy. Pozdro :D
Dodaj obrazek

#22 PSManiaK

PSManiaK

oLdSchOoL

• GoodFellas
  • 1258 Postów:
  • Interests:chlanie, spanie, dymanie.

Wysłany 30 kwiecień 2007 - 00:45

V7 ma najmocniejszy laser i jest najlepsza do przeróbek, jeżeli chcesz dysk to też V7 jest to ogólnie najlepsze ps2 do wszystkiego :)
Nobody is on the top forever.

#23 Ksiaze

Ksiaze
  • Użytkownicy
  • 91 Postów:

Wysłany 01 maj 2007 - 19:24

to nie prawda że scph-39004 jest najtrwalsza... to wszystko zależy od tego co kupisz, trzeba mieć farta ;) mój znajomy ma scph-10000 ( :o nigdy wcześniej nie słyszałem o tym modelu). i laser chodzi mu jak złoto. ciekawa sprawa z tą konsolką bo czyta piraty a on mi wciska kit że ma nieprzerobioną konsolę... :?
PlayStation 2 v7 + Ripper 3.5 + Network Adaptor + HDD Maxtor 250GB + HDLoader 0.8b

#24 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:
  • Interests:Kobiety, granie, programowanie, technologie internetowe, muzyka (rap, jazz).

Wysłany 01 maj 2007 - 19:47

SCPH-10000 to japońska konsola (V0). I, jak wiele osób twierdzi, czyta kopie bezpieczeństwa bez modchipa...
SCPH-70004 V12 + HDCombo + Crystal Chip 2.0 SLE @ FW34 rev.2 + Logitech Cordless Action Controller + Singstar + MC 8MB + MC 1Mb

------------------------------------------------------------------------------------------

#25 Kokon :)

• Nowy
  • 54 Postów:

Wysłany 01 maj 2007 - 19:49

Gdzieś czytałem na forum, że ta wersja V0 nie posiadała napędu
DVD :eek:

// http://www.aktakonso...highlight=10000

Co do wyboru konsoli to już zamówiłem nówkę slim model 77004 :twisted: Wolałem poczekać i dozbierać do nowego niż potem po serwisach latać :twisted:

#26 Ksiaze

Ksiaze
  • Użytkownicy
  • 91 Postów:

Wysłany 01 maj 2007 - 20:10

i bardzo dobrze zrobiłeś! :) masz gwarancję i wogóle możesz spać spokojnie, a nie tak jak ja kupiłem i po miesiącu laser do wyrzucenia :/
PlayStation 2 v7 + Ripper 3.5 + Network Adaptor + HDD Maxtor 250GB + HDLoader 0.8b

#27 stefanol

stefanol
  • Moderatorzy
  • 1993 Postów:

Wysłany 01 maj 2007 - 20:29

@Kokon: Napęd DVD był - ale nie było odtwarzacza (w sensie nie dało się oglądać filmów na DVD).

#28 radzikus

radzikus
  • Użytkownicy
  • 647 Postów:
  • Interests:Piłka Nożna
    Gry (wszystkie-bez względu na platformę)

Wysłany 01 maj 2007 - 20:56

Bleh-zaprawde powiadam Wam ze v12 jest nie do zdarcia :)
HALA MADRID!!!

Posiadane sprzęty:
PSX,PS2,PSP,PS3-60GB,Wii,X360,NDS,PEGASUS,Dreamcast,N64:)

#29 PSManiaK

PSManiaK

oLdSchOoL

• GoodFellas
  • 1258 Postów:
  • Interests:chlanie, spanie, dymanie.

Wysłany 02 maj 2007 - 00:23

ja tam wole grubą, nie wiem czemu :D V7, "najlepsiejsza" :)
Nobody is on the top forever.

#30 Ksiaze

Ksiaze
  • Użytkownicy
  • 91 Postów:

Wysłany 02 maj 2007 - 07:10

przecierz masz v5 albo v6 :D może dlatego lubisz siódemkę bo to szczęśliwy numerek? :) dla mnie ważne jest żeby konsola działała i przynosiła frajdę i tyle, a moja nie działa od stycznia :x

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)