Skocz do zawartości

[TUTORIAL] Jak nagrac gre na Xboxa 360 aby nie zlapac bana

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jagred

Jagred
  • Nowy
  • 35 Postów:

Wysłany 10 maj 2008 - 15:14

A wiec od początku.
Pewnie co ile ludzi tyle opinii dotyczących nagrywania, ale z mojego własnego doświadczenia wiem, ze najlepiej jest nagrywać na płytach Verbatim. Obowiązkowo płyty DVD+DL (na płytach DVD-DL gry nie będą działać)

Gdy mamy obraz gry, najczęściej jest on spakowany WinRarem i podzielony na kilka plików. Rozpakowujemy go i w wyniku powinniśmy dostać 2 pliki. Plik *.dvd i plik *.iso lub *.000 (Nigdy nie rozpakowujemy pliku iso, a z doswiadczenia wiem, ze wielu ludzi to robi, gdyz czasem plik iso przyjmuje ikonkę winrara)

Sam plik iso nie musi sie nazywać tak samo jak plik *.dvd, gdyż plik dvd wewnątrz siebie ma juz informacje o pliku iso. Możemy sobie otworzyć plik *.dvd za pomoca notatnika i zobaczyć czy jest prawidłowy. Wygląd prawidłowego pliku jest taki:

LayerBreak=1913760
Nazwa_pliku.iso

Tylko te dwie linijki. ważne jest żeby nazwa_pliku.iso była prawidłowa bo to jest odnośnik do naszego pliku z obrazem gry.

Teraz sprawdzimy czy nasz plik iso jest przystosowany do gry Online.

Ściągamy i uruchamiamy program XDVDMulleterBeta10 tutaj
Po uruchomieniu programu widzimy kilka opcji. Wybieramy pierwszą (View Iso Details) i klikamy Next. Wybieramy browse i wyszukujemy nasz plik iso, wybieramy go i klikamy na przycisk LOAD. Gdy dostaniemy komunikat o prawidłowym zamontowaniu obrazu klikamy next. Teraz z prawej strony widzimy 7 elementów które są wymagane aby gra działała online (tzw patche). Również możemy sprawdzić region gry. Na konsolach europejskich działają tylko gry które mają Europe, lub Region Free. Pierwszą rzeczą jaka robimy to wchodzimy w zakładkę CRC Cheking i klikamy na AutoFix. Program sprawdzi wszystko automatycznie za nas. Na końcu wyświetli komunikat ze wszystko jest ok, ale możemy zrobić dokładne sprawdzenie struktury, możemy to kliknąć na tak (test dokładny trwa około 10 min) lub na nie. Wtedy wrócimy do poprzedniego menu.
Teraz sprawdzimy czy patch SS który jest zainstalowany w naszym obrazie jest prawidłowy i pozbawiony pewnego błędu. Klikamy na zakładkę Stealth i wybieramy Extract SS i zapisujemy plik bin na pulpicie. Teraz ściągamy program KreonChecker.exe. Ten krok jest bardzo ważny, gdyż błędny patch może spowodować zbanowanie konsoli. Uruchamiamy program i wybieramy check. Wskazujemy nasz plik ss.bin który wcześniej zapisalismy XDVDMulleterem. Jesli pojawi sie ze wszystko ok, możemy przejść do procesu nagrywania. Jednak jesli pojawi sie ze ss.bin jest błędny, nie powinniśmy ryzykować graniem na takiej kopii.

Sama procedura nagrywania jest bardzo prosta. Albo instalujemy najnowsza wersje CloneCD i do zapisu wybieramy plik *.DVD, lub używamy darmowego ImgBurn.
W cloneCD nic nie trzeba ostawiać, natomiast w imgburn wchodzimy w TOOLS->settings->Write i w miejscu Layer Break, wybieramy User Specified i wpisujemy 1913760 (Jednak gdy bedziemy chcieli nagrać gre z Xboxa1 bedziemy znow musieli ustawic LayerBreak na Automatyczny). Potem zapisujemy i już możemy nagrywać gry (wybierając plik DVD. mozna iso, ale program i tak wybierze za nas dvd)
Playstation 2 SCPH 50004 + NA + Maxtor 80 (Aktualnie probuje zmusic ja do sprawnego dzialania)
Playstation 2 SCPH 39004 - przepalona plyta glowna, dawca czesci do tego wyzej....
Xbox 360 Arcade + HDMI

#2 kidman64

kidman64

smutno ci? zabij sie

• GoodFellas
  • 4044 Postów:

Wysłany 11 maj 2008 - 01:23

1. nie ma sposobu na 100% zabezpieczenie sie przed banem.
2. przy uzywaniu ixtreme 1.41 kreonchecker jest zbyteczny.
3. nie polecam wybierac LB na stale w imgburn bo gdy bedziemy chcieli wypalic obraz na 1 xboxa to nie pojdzie. IMGBurn i tak zawsze wybiera plik .dvd gdy takowy znajduje sie w katalogu z plikiem iso.
4. mam nadzieje ze poradnik jest pisany z doswiadczenia a nie przetlumaczony/przeniesiony z innego zrodla:)
Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Dodaj obrazek

#3 Jagred

Jagred
  • Nowy
  • 35 Postów:

Wysłany 11 maj 2008 - 09:30

Ad1. Wiadomo ze 100% nigdy nie ma, ale z tego co wyczytałem na rożnych forach, sposoby opisane wyżej pomagają uniknąć bana
Ad2. No tak. iXtreme poprawia sobie sam bug kreona, ale jak ktoś ma wersje (jesli sie nie myle to do 1.2) to nie ma tego sprawdzenia, wiec wolałem wspomnieć
Ad3. Nigdy nie nagrywałem gier z Xboxa 1 wiec nie wiem. A co do wybierania dvd przez imgburna wybierze tylko wtedy, kiedy ma on taką sama nazwę jak plik iso. a z doswiadczenia wiem, ze czasem sie różnią nazwami pliki. Przez co zaznaczając iso, można przegapić to, ze nie wybrał nam pliku dvd który rożni sie np kropka albo spacja od oryginału
Ad4. Poradnik pisany z doswiadczenia i z plików readme programów wyżej opisanych
Playstation 2 SCPH 50004 + NA + Maxtor 80 (Aktualnie probuje zmusic ja do sprawnego dzialania)
Playstation 2 SCPH 39004 - przepalona plyta glowna, dawca czesci do tego wyzej....
Xbox 360 Arcade + HDMI

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)