Skocz do zawartości

Wypożyczalnia konsol

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Martinez

Martinez
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 26 maj 2009 - 09:12

Witam,

chciałbym prosić Was o opinię. Zamierzam w swoim mieście założyć sklep w którym wypożyczałbym konsole, wymieniał gry na nie, można by było też tam pograć za śmieszne pieniądze np. na PS 3. Powiedzcie mi czy jeżeli w Waszym mieście istniał by taki punkt skorzystalibyście z jego usług ? Proszę o poważne odpowiedzi. :mellow: :P

#2 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8923 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 26 maj 2009 - 09:49

Ciekawe kto Ci da licencje. ;)
Takie przybytki były popularne w latach 90tych, gdzie przepisy o prawie autorskim były jeszcze w powijakach.

Ogólnie pomysł dobry, ale imo niemożliwy do realizacji, zakładając że chcesz to robić legalnie.

Edytowanie przez # BERION #, 26 maj 2009 - 09:51 .

#3 Martinez

Martinez
  • Nowy
  • 2 Postów:

Wysłany 26 maj 2009 - 10:43

Zobacz post# BERION #, o 26.05.2009, 10:49, napisał:

Ciekawe kto Ci da licencje. ;)
Takie przybytki były popularne w latach 90tych, gdzie przepisy o prawie autorskim były jeszcze w powijakach.

Ogólnie pomysł dobry, ale imo niemożliwy do realizacji, zakładając że chcesz to robić legalnie.

Widziałem takie sklepy jak byłem w Anglii. Były tam używane gry, konsole, nie można było jednak wymieniać gier. Co najwyżej tylko kupić.

Zobacz postMartinez, o 26.05.2009, 11:31, napisał:

Widziałem takie sklepy jak byłem w Anglii. Były tam używane gry, konsole, nie można było jednak wymieniać gier. Co najwyżej tylko kupić.

Tu nasuwa się jeszcze pytanie, no bo rzeczywiście wypożyczanie gier jest niezgodne z licencją ( dzwoniłem do CD Projekt ), ale czy ich wymiana również ? Np ktoś kupuje u mnie PES 2009 po miesiącu mu się znudził chce wymienić np na Little Big Planet. Ja mówię nie ma sprawy dajesz mi PES dopłacasz powiedzmy 15 zł i się wymieniamy. Tak samo się ma sprawa z konsolą, wypożyczam konsolę odpłatnie ale np gry już nie ( dywagując teoretycznie ).

Edytowanie przez Martinez, 26 maj 2009 - 10:44 .

#4 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 26 maj 2009 - 12:13

Ale nikt Ci nie udowodni że wymieniając gry łamiesz prawo bo niby jak? równie dobrze mógłbyś kupić od kogoś grę za 50 zł po czym sprzedać inną za 50 zł właśnie czyli w tym przypadku gra staje się środkiem płatniczym. Co innego jest z wypożyczaniem gier ponieważ tam czerpie się zyski z udostępniania gry na czym traci wydawca bo Ty zamiast iść i kupić ją w sklepie za 200zł wypożyczasz za 20 zł grasz i oddajesz a developer nie zarabia.

Dodaj obrazek

#5 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 26 maj 2009 - 14:39

Mnie tam sie podoba taki pomysl ze wzgledu na to,ze moglbym sobie sprawdzic gierke w takim lokalu i bym wiedzial ,czy jest warta uwagi,czy nie.

#6 gryzzli

gryzzli

Szkoła to ZŁO

• GoodFellas
  • 5527 Postów:
  • Interests:Konsole, komputery, ogolnie sprzet, telefony komorkowe noi oczywiscie gry

Wysłany 26 maj 2009 - 14:55

Idąc do sklepu np. MM też da się to zrobić wystarczy poprosić. Poza tym są dema.

Dodaj obrazek

#7 krupek1

krupek1
  • GoodFellas
  • 2060 Postów:

Wysłany 26 maj 2009 - 19:12

Ale wez pod uwage to,ze niektorych gier nie mam w MM,ani nie posiadaja swoich dem.

#8 hateRox

hateRox
  • GoodFellas
  • 3409 Postów:
  • Interests:Wodka, papierosy i sport!

Wysłany 27 maj 2009 - 08:11

Pomysl bardzo ciekawy, bo sam bym wypozyczyl takie PS3 albo X360, ale ja patrzac od strony wlasciciela maszyn, balbym sie, ze w niepowolanych rekach konsole pojda do piachu jak tylko przejda jedna pozadna studencka impreze.
Dodaj obrazek

#9 # BERION #

# BERION #

3xNIE

• Moderatorzy
  • 8923 Postów:
  • Interests:Stare graty (konsole/kompy), gry, game-hacking i reverse engineering. A co? :}

Wysłany 29 maj 2009 - 23:52

Zobacz postkrupek1, o 26.05.2009, 15:39, napisał:

Mnie tam sie podoba taki pomysl ze wzgledu na to,ze moglbym sobie sprawdzic gierke w takim lokalu i bym wiedzial ,czy jest warta uwagi,czy nie.

Nikt nie twierdzi, że mu się nie podoba. ;)

BTW: A Polska to nie Anglia, ale nigdy się tym za bardzo nie interesowałem to nie wiem jak jest z licencjami... i kulturą wypożyczających... ;]]

#10 artic

artic
  • Nowy
  • 8 Postów:

Wysłany 13 czerwiec 2009 - 14:18

Pomysł może i ciekawy - ale jak wszyscy stwierdzili do realizacji niemożliwy. Szkoda bo ciekawie byłoby móc pożyczać konsolę na weekend - nie trzeba by wydawać większych pieniędzy na kupno sprzętu - i taki pomysł dla ludzi, którzy tylko od czasu do czasu mają ochotę na zabawę w gry - najczęściej w kilkoro osób podczas np. luźnej imprezy - mógłby się sprawdzić :)

#11 fifka31

fifka31
  • Użytkownicy
  • 7 Postów:
  • Interests:muzyka pun rockowa pop i metal<br /><br />i gry

Wysłany 16 lipiec 2009 - 17:23

Mój wujek kiedyś wyporzyczał konsole ale nie wiem zkond miał licencje to było w roku 2000 nawe dostałem od nie psx
Guitar Hero World Tour and Metalica
Ban gothic komiks.pl
NOWYM BEZ SPAMU
http://i9.tinypic.com/4uksbjc.gif

#12 Venom

Venom
  • Nowy
  • 4 Postów:

Wysłany 18 lipiec 2009 - 11:12

Witam.

co myślę o takim biznesie ?

wydaje mi się ze to trochę dziwne...

kup konsole za 1600zł ( PS3)
i myślisz ze ktoś by o nią dbał ? sam osobiście jak bym się wkur*** na grę a miał bym nie swojego pada to po ścianach by latał :)

po drugie nie każdy wie jak korzysta się z pada :P śmieszne ale prawdziwe
kolega pożyczył swojemu bratu PS3

I powiedział ze te pady mają czułość nacisku czyli względem nacisku może to dać nam 2 rezultaty mimo że naciskamy jeden przycisk ( no ale co ja będę gadał każdy to wie)

w każdym bądź razie musiał kupić nowego pada gdyż nacisnąć mocniej a cisnąć z całej siły to różnica. pad przestał działać dla tego że nie wytłumaczył mu jak korzystać :P

Dlatego myślę że każdy kto by porzyczył konsole na pewno by o nią nie dbał czasami świadomie czasami nie,

i czy nie można otworzyć takiego biznesu można :P

tylko że miał byś stare hity. nie mógł byś wypożyczać nowych gier, ( tak jak wcześniej koledzy powiedzieli firma na tym traci)

jedynie miał byś stare gry
względem Marketingu kiedy produkt jest w 4 fazie cyklu życia.

chodź małe miało by to znaczenie ze względu na to że ktoś kto wypożycza konsole na Sobotni wieczór z kumplami przy piwku na pewno miało wie o nowych hitach :)

Podobnie jest z filmami kiedy film na początku sprzedaj się bardzo dobrze w kinie a później trafia do wypożyczalni filmów a na koniec do TV

kiedy produkt przestaje się sprzedawać dobrze promować go. jest to dalsza cześć reklamy,

jeśli na film przestali ludzie chodzić bo są inne i ciekawsze a za wyświetlenie starego płaci się tyle samo co za nowego to po co iść na stary, filmy są sprzedane do wypożyczalni i zyski znowu są :)

podobnie było by z grami jeśli nikt już nie chce grać w GTA4 bo jest np. GTA5
to czemu nie sprzedać tego jeszcze firmom takim jak Ty mówisz.

na Twoim miejscu oprócz wypożyczalni konsoli i gier radził bym zrobić tez salon gier gdzie na miejscu można było sobie pograć a w przyszłości jeszcze do tego servis :) musisz mieć wiele możliwości żeby firma się utrzymywała :)

na Twoim miejscu pochodził bym sobie po mieście do urzędu miasta, policji itp. pyzatym radził bym chodzić na kursy otworzenia działalności chyba są nawet za darmo :)

jeśli przedstawił byś dobry projekt urzędowi i komis, mógłbyś dostać dofinansowanie od uni :)

Warto się popytać :) w Polsce wszystko się da, dobrym przykładem było niedawno otwarte sklepy z narkotykami :) narkotyki a jednak legalne :P ( było to w TV sprawa była dosyć rozgłośnio na)

Pozdrawiam

#13 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6518 Postów:
  • Interests:Spanie ;)

Wysłany 22 lipiec 2009 - 06:57

U nas w szczecinowie był taki sklep nawet dobrze przygotowany chyba 6 tv lcd full hd sony bravia, i wszystkie konsole, ale po pół roku zamknęli poprostu nie ma popytu na takie sklepy/wypożyczalnie.
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

#14 tajny

tajny
  • Użytkownicy
  • 638 Postów:

Wysłany 22 lipiec 2009 - 11:08

Wypożyczali tv i konsole?

#15 laki

laki

Fuck You Chelios!

• Ojciec Dyrektor
  • 6518 Postów:
  • Interests:Spanie ;)

Wysłany 23 lipiec 2009 - 06:54

Wypożyczali, ale głównie można było grać na miejscu.
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Nie dyskutuj z debilem !
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)