Skocz do zawartości

Nie czyta gier !

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 miichalxdd

miichalxdd
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 02 luty 2010 - 11:50

Witam !

Mam taki problem z moim PS2 ! Jest to model SCPH - 50004 . Otóż nie chce one czytać niektórych gier. Czyściłem już laser, regulowałem go i nic. Mam dwie gry jedna na PS1 i druga na PS2 (obie oryginalne) i gdy je włożę to bez problemu je czyta. Gdy włożyłem fife 09 (sprawdzana u kolegi działa ! )u mnie za pierwszym razem jak ją włożyłem to odpaliła, a później lipa. Ciągle jest browoser ;/ Gdy wejde w browoser to jest read disc i nic dalej. Może wie ktos dlaczego tak jest. Dodam, że konsola jest bez przeróbek. Pozdrawiam !

#2 scary

scary
  • Nowy
  • 17 Postów:

Wysłany 02 luty 2010 - 12:24

może laser się po prostu już trochę 'zmęczył' i nie czyta co poniektórych gier. Miałam tak kiedyś ze starym szarakiem, jedne płyty czytał bez zarzutu, innych wcale, a z jeszcze innymi to była loteria, czasem wchodziły za dziesiątym razem, a czasem wcale. W sumie ile czasu masz tą konsolę? I jesteś pierwszym właścicielem? Bo ja bym stawiała na zużycie lasera właśnie...

#3 miichalxdd

miichalxdd
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 02 luty 2010 - 12:43

Konsole dostałem w grudniu, z tego co wiem to była używana. A może po prostu nie czyta gier z EA(wydawca fify), bo sprawdzałem też inną fife i też nie działa. Sprawdziłem też PES i działa to nie wiem czemu trak jest :/ A bez przesady, że będę dawał 100zł na nowy laser jak PS2 są już po 150zl :)

#4 scary

scary
  • Nowy
  • 17 Postów:

Wysłany 02 luty 2010 - 19:38

nie może nie czytać płyt tylko od EA... skoro była używana to ja bym stawiała jednak na ten laser. A co z tym zrobisz to już Twoja decyzja :P

#5 miichalxdd

miichalxdd
  • Nowy
  • 3 Postów:

Wysłany 05 luty 2010 - 12:16

Włożyłem dziś fife 09 i normalnie za pierwszym razem mi odczytała. Zrobiłem reset PS@ i znów nie czytała. Po jakimś czasie (około3h)włożyłem płyte i czytała, ale jak zresetowałem to znów nie czytała. Być może jakos laser jest przeciążony albo nie wiem co.

#6 XxmaslakxX

XxmaslakxX
  • Użytkownicy
  • 156 Postów:

Wysłany 05 luty 2010 - 19:44

Bez przesady nie dawaj 100zł za laser (gdzie taki znalazłeś) Bez przesady w ogóle wyrzuć konsolę :) Skoro dostałeś konsolę to czego się spodziewałeś? W pełni sprawnej konsolki? Zawsze w używany sprzęt trzeba troszkę do inwestować.

Nie ma czegoś takiego, że nie czyta gier EA a inne tak. Sprawdź stan płyt może to on jest przyczyną. Albo źle wyregulowałeś laser.

Wykonaj testy na większej ilości gier... Wtedy coś więcej i my będziemy mogli powiedzieć. Gry na PS1 są na nośnikach CD, a gry na PS2 na nośnikach DVD (na CD też ale to nie wielka ilość).

Ja miałem przypadek kiedyś taki, że płyty CD czytał super a DVD już w cale.
PS3 SLIM 120gb+1xDS3 6xoryginalna gra
PSP 3004 64mb 2 oryginalna gra
Wii+2xWiiLot+1xNunchuck+Softmod 4 oryginalna gra

0 użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkownik(ów), 0 gości, 0 anonimowy(ch)